Krvavé léto

Krvavé léto https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266976/bmid_krvave-leto-pripady-kralovskeho-sou-266976.jpg 4 91 27

Případy královského soudce Melichara. Autor mnoha úspěšných románů nově v Nakladatelství BRÁNA. Děj historické detektivky se odehrává bezprostředně po olomoucké vraždě posledního přemyslovského krále Václava III., v období plném zvůle, násilí a nejrůznějších kriminálních činů. Hlavním hrdinou je královský soudce vladyka Melichar z Roupova, stárnoucí šlechtic, který už dávno ztratil někdejší ctižádost a rozhodnost. Nevyjasněné okolnosti královy smrti, kterou nedokáže vyšetřit, ho staví do nepříznivého světla před novým panovníkem, Václavovým švagrem Jindřichem Korutanským. Vladyka Melichar raději odchází z Prahy na svou tvrz Roupov, kde se jeho životní situace ještě více zkomplikuje. Jeho manželka trpí podivnou chorobou a tamní kaplan Zachariáš rozšiřuje, že je posedlá ďáblem. Kromě toho jedné noci kdosi vypálí sousední tvrz a pobije celou rodinu jejího majitele Viléma z Jelení. Zachrání se jen jeho malý syn Ješek a královský sudí Melichar se mu po delším váhání rozhodne pomoci a objasnit pozadí celého případu...... celý text

Selinute
08.12.2016 3 z 5

Je mi líto, ale i tato kniha patří k těm slabším. Série s rychářem Jakubem Protivou a mnichem Blasiem se mi líbila o hodně víc.

čef
19.09.2016 3 z 5

Příběh z našich dějin s mnoha otevřenými otázkami., z nichž se autorovi nepovedlo na mnoho odpovědět. Příběh podle mne proto plytký, tuctový - vyprávěno něco podobného z dnešní doby, nikdo by to ani nevydal. Historie jako kulisa, nijak však objevná, autor zahodil hodně příležitostí, aby knihu čtenáři četli i z jiných důvodů než jen pro příjemnou čtivost a klídek.

LenkaWal
04.09.2016 5 z 5

Opravdu se povedla. Postavy sympatické, a zajímavé. Hodně tam šlo spíše o dění na roupově, ale to nevadilo, protože se to četlo zajímavě. Nejlepší postava dle mého názoru, kaplan Zachariáš. Jeho dějová linka mě bavila číst nejvíc. Doufám, že tahle série, bude mít ještě hodně dílů.

elizabeth_ba
09.08.2016 3 z 5

Aspiruje na mou nejrychleji přečtenou knihu. Čtení započato v 15:00 a skončeno někdy kolem 22h, přičemž jsem u toho ještě zvládla sledovat olympiádu. První polovinu knihy jsem přečetla ve společnosti a byla nabádána, abych po přečtení nepoužívala slova Báry Strýcové (což se nakonec podařilo - nepoužila jsem je). Že bych však byla spokojena ba dokonce nadšena se taky říci nedá. Myslela jsem, že se dozvíme i něco o vraždě Václava III., že aspoň pan Melichar z Roupova bude mít na závěr na ni nějaký názor, ale zúžilo se to na zprofanovaného Durynka Konráda z Botenštejna a směr, kdo si vraždu objednal, který autor naznačil setkáním ve vojenském ležení u Olomouce (s řešením z mnoha důvodů nesouhlasím). Samotná zápletka žhářství a vraždění ve tvrzích kolem Roupova byla sice zajímavá, leč snadno odhadnutelná. Ale jako odpočinkové čtení do autobusu, hospody, jako doplněk ke sledování olympiády či na dovolenou se to dá.

Dandulka
09.05.2016 5 z 5

Zdá se, že tato série bude moc pěkná, 1.díl tomu aspoň nasvědčuje.

zuzana2599
10.01.2016 3 z 5

Pro mě to byla příjemná knižní lahůdka na dva zimní večery. Historické detektivky mám ráda, děj nebyl nijak komplikovaný, a tak jsem se v mysli přesunula do roku 1306 a děj si hezky vychutnala.

evarec
30.11.2015 5 z 5

Kniha se mi cetla lehce, dej je napinavy. Vyhovovalo mi, ze v knize neni zbytecne moc postav, takze se ctenar snadno orientuje v deji a ve vztazich.