Záhrada smrti

Záhrada smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/228217/bmid_zahrada-smrti-hHK-228217.jpg 4 126 24

Jedného jesenného dňa sa komisárovi Wallanderovi naskytne príležitosť splniť si dlhoročný sen a presťahovať sa na vidiek. Ten sa však veľmi rýchlo zmení na nočnú moru. V záhrade vytúženého domu nájde dve mŕtvoly, päťdesiat rokov zakopané v zemi. O koho ide? Ako je možné, že nikomu nechýbajú? Wallander musí načrieť do minulosti, aby toto tajomstvo rozlúštil. Stopy ho privedú k tragédii, kde nevedno určiť, kto je obeť a kto páchateľ.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Marenčin PT

Handen: ett fall för Wallander , 2004

Pjater
03.11.2016 4 z 5

Pokud patříte mezi fanoušky komisaře Kurta Wallandera, knihu vřele doporučuji. Povídka je krátká, ale i tak vás finále jistě překvapí a doplňující informace poskytnou lepší a širší pohled na všechny kdo jsou Kurtovi blízcí.

soukroma
01.11.2016 2 z 5

Stostránková novela Ruka byla tak slaboučká (nemluvím o objemu), že si ji Mankell mohl tedy úplně odpustit. A zbytek knihy (200 stran) je možná zajímavý pro opravdu zanícené fanoušky jeho knih, protože obsahuje průvodce po všech uvedených postavách apod. Mně nepřinesl nic, takže celkově velké zklamání nad touto autorovou poslední knihou.

Selinute
23.10.2016 5 z 5

Velmi dobrá detektivní novela, po které jsem na knižním pultíku naší knihovny s radostí sáhla. Wallander, jedna z nejlépe napsaných postav v severské detektivce, se s námi v této krátké ale napínavé novele Ruka definitivně loučí. Druhou půlku knihy, Wallanderův svět, doplňuje soupis všech vydaných dílů autora s krátkým popisem a dalšími zajímavostmi, které potěší všechny Mankellovy čtenáře.

MAXA71
25.02.2016 4 z 5

Napínavý dej, do samého konca. Zaujímavé zvraty. Mankell má výborné knihy. No prečítala som ju za dva dni.