Pátá žena

Pátá žena https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235556/bmid_pripady-komisare-wallandera-pata-ze-6ek-235556.jpg 4 330 57

Komisař Wallander stojí proti vrahovi, s jakým se ještě nesetkal. Při brutálním nočním útoku přijdou v Alžírsku o život čtyři jeptišky a jedna cestovatelka. Zprávy o této nevysvětlitelné tragédii mají o několik měsíců později ve Švédsku krvavé pokračování. Komisař Wallander se plný energie vrací domů z idylické dovolené v Římě. Na kraj Skåne padá podzim a Wallander doufá, že v zimě bude klid. Jenže rutinní pátrání po starém samotářském milovníku ptactva vyústí v děsivý objev. Tělo starého muže je nabodnuté v pasti vytvořené z ostrých bambusových tyčí. Tato vražda byla pečlivě naplánována. A vzápětí zmizí další muž… Wallander musí svůj osobní život a plány do budoucna opět odsunout stranou. Nalezené stopy však nikam nevedou a vyšetřování postupuje vpřed jen skrze zarputilou policejní práci. Wallanderovi se postupně před očima objevuje obraz, jaký si nedokázal představit ani v nejčernějším snu. Tentokrát stojí proti vrahovi, s jakým se ještě nesetkal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Den femte kvinnan , 1996

rodak
24.07.2016 5 z 5

Stále více a více oblíbený autor Naprosto jedínečný román postupující k rozuzlení beroucí dech.Wallander se stává i mou srdcovkou .Čtu to různě jak mi knihy přijdou pod ruku a nemůžu se dočkat další...

Skripi
09.07.2016 3 z 5

Nemôžem veľmi prísť na chuť týmto severským aurotom. Tie mená sú strašné, nedá sa mi to pamätať. Kniha priemer, síce baví ale naťahuje to...

Tea02
05.07.2016 4 z 5

Souhlasím s Hellou, " bysme" je únavné a ruší text, za sebe ještě přidávám neustále se opakující touhu komisaře vzít si teplejší svetr na každé druhé stránce. Někdy bych i u některých knih ráda potkala člověka, který text upravuje před vydáním - docela to autorovi kazí :-) Jinak napínavá a dobrá kniha, když je horko, baví mne číst si o náledí nebo dvou stupních nad nulou

Aymira
23.04.2016 4 z 5

Mankell byl knihu od knihy lepší a lepší. Pátá žena je určitě jiná než předešlé knihy, ať už osobou vraha nebo i tím, že vlastně skoro do poslední chvíle pachatele prakticky neznáme. Původně jsem chtěla dát pět hvězdiček, ale ten neskutečně dlouhý a nudný epilog mě donutil hodnocení snížit.

kadgam
24.03.2016

Zaujímavá téma a napínavá kniha. Podrobný popis myslenia a krokov komisára ju zbytočne natiahlo. Mohla mať ešte lepší spád. Takto je čitateľ ku koncu knihy unavený balastom.

MAXA71
18.02.2016 4 z 5

Nečakané.

knihomol 61
02.02.2016 1 z 5

Už jsem četla několik knih od tohoto autora,ale toto bylo asi nejhorší.Zbytečné natahování úvahami,co si komisař myslí a nemyslí .Zbytečně komplikované ,spousta jmen,už jsem se vtom i ztrácela. Za mě jedna z méně povedených knih tohoto autora. Ještě ,že jsem si ji nekoupila. Už bych se k ní nikdy nevrátila!

Gracian1964
26.01.2016 5 z 5

Piata žena, šiesta kniha...dávam plný počet, lebo sa mi to páčilo a idem na ďalšiu v poradí...nie je to vyslovene nutnosť, ale myslím si, že treba čítať chronologicky, jednu po druhej, hm....potešila ma menšia frekvencia používania slovesa "odtušil"....buď sa zmenil prekladateľ, alebo korektor? Mankell píše iný typ detektívok, ktoré sú mi sympatickejšie, než ostatné...prečo, to už charakterizovali predchádzajúci komentátori...psychológia, atmosféra, depresia a tak ďalej...žiadne skracovanie a zostručňovanie, toto si treba vychutnať do dôsledkov a pekne dôkladne....hor sa nadol!!!

konicekbily
13.01.2016 3 z 5

Zbytečně natahovaný děj - podle mne by stačilo o 250 stran méně, překlad se také moc nevyvedl.
Dřívější knihy se mi líbily více.

Alča I.
04.01.2016 5 z 5

Moje třetí kniha od tohoto spisovatele a s komisaře Wallanderem. Nezklamala, doručuji. Jdu do další, už se těším

Selinute
30.10.2015 3 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Ze začátku jsem se knihou doslova prokousávala a těch 560 stran se mně zdálo téměř nepřekonatelných. Ne, že by nebyla zajímavá, to ne, jen jsem se nějak nemohla začíst. Přesto knížku hodnotím jako dobrou detektivku a určitě si přečtu i některou další autorovu knihu.

MarianP
22.09.2015 5 z 5

Obrovské prekvapenie od autora. Jedna z najlepších kníh tohto roka, ktoré sa mi dostali do rúk. Piata žena je dokonale spracovaná detektívka, ktorej nechýba napätie, zmysel pre detail, záhadná atmosféra a dostatočne drsné opisy. Čitateľa vtiahne do deja najmä štýl autorovho rozprávania, núti obracať stránku za stránkou. Záver knihy je skvelý, všetko do seba zapadne.

jiri77
05.08.2015 5 z 5

Skvělý detektivní thriller s jedním z nejlepších komisařů se kterými jsem se v knihách setkal. Komisař Wallander se stává mojí srdeční záležitostí. Rozhodně Všem doporučuji.

ivzu77
08.07.2015 5 z 5

Moje první setkání s komisařem Kurtem Wallendrem mne mile překvapilo. Na doporučení naší slečny knihovnice jsem tentokrát poprvé sáhla po jiném severském autorovi než obvykle. A opravdu pro mne kniha byla milý překvapením. Velice pěkně se to četlo, Wallendra jsem si oblíbila, detektivní kolektiv jsem poznala daleko více než v jiných knihách. Zaujalo mne detailní odhalování komisařovo myšlenek, jeho lidské myšlení a chuť případ odhalit i v těžkých osobních chvílích. Ráda doporučuji.

Pet007
08.06.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla včera jedním dechem. Potvrzuje úsloví, že násilí plodí vždycky jen násilí. Komisař Wallander vše zvládne, i když mu odejde blízký člověk a veřejnost se pokusí vzít spravedlnost do vlastních rukou.

Hella
15.05.2015 3 z 5

Mám moc ráda příběhy s komisařem Wallanderem. Tenhle mi však chvílemi až tak neseděl... jednak je v něm přespříliš mnoho Wallanderových pochybností o životě a jeho únavy a nespavosti (až už to člověku přijde přehnané), jednak se nějakých 200 stran v podstatě nic neděje, než že se tým nemůže pohnout z místa a jednak - což jistojistě není chyba Mankella - jsem zaregistrovala asi 30x gramatickou chybu typu "bysem" nebo "bysme" - a ne, nebylo to v hovorovém jazyce - a párkrát nelogickou větu typu: "Málem jsem s diktafonem přišel pozdě, než zavolala".Tohle všechno mě dohromady nutí dát jen 3 hvězdičky, ačkoliv Mankellovy knihy mám moc ráda.

Baiba
13.04.2015 5 z 5

Wallander je pro mě srdeční záležitost. Jedna z nejlépe napsaných postav v detektivním žánru. Uvěřitelný, vnitřně rozervaný, svou prací ubíjený komisař tentokrát řeší případ, jehož rozuzlení nepřináší pocit zadostiučinění z nalezení vraha, ale spíše vzbuzuje další otázky a dilemata. Kromě toho složitý vztah s otcem, útěchu nenalézá ani v přítelkyni... Temné, depresivní, přesto velice čtivé. Promyšlený příběh, podmanivá atmosféra, psychologicky propracovaný hrdina...

zfilmováno – TV seriál

Henning Mankell