Bretaňský příliv

Bretaňský příliv https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350603/bmid_bretansky-priliv-HMz-350603.jpg 4 151 46

Případy komisaře Dupina série

Komisař Dupin nechtěl už nikdy vyšetřovat na moři. Nicméně tento nový případ ho nutí vydat se až před poslední výběžky západního pobřeží Bretaně. Na svérázný ostrov de Sein, na němž žije víc králíků než lidí a kdysi ho obývaly mocné čarodějnice. Před úchvatnou kulisou, mezi ostrovy Molene a Ouessant a zátokou Douarnenez, vyšetřují komisař a jeho inspektoři záhadný případ, který je donutí překročit vlastní hranice.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Bretonische Flut , 2016

ilčidlo
08.06.2018 2 z 5

Spousta zajímavostí o historii i současnosti Bretaně a ostrovu Sien. Poutavý popis krásné přírody, ale v detektivní zápletce jsem se chvílemi ztrácela. Měla jsem problém tento pátý díl dočíst a podle mně je tento díl nejslabší jako detektivka

Pavlnka
01.05.2018 4 z 5

Velmi pěkný pribeh. Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale pak jsem si na autorův styl zvykla a moc se mi líbil. Hlavně ty popisné části krajiny a historie Bretaně.

jarin58
26.02.2018 5 z 5

Zatím poslední a podle mne nejlepší.Otevřený konec slibuje další pokračování.

Ulala
17.02.2018 5 z 5

(SPOILER) Nádherný popis přírody, trochu méně jídla ale za to tři vraždy. Přeháním a dělám si legraci. Připadá mi, že příběhy Jeana-Luca Bannaleca jsou čím dále lepší. Drsná krása Bretaně, zejména tentokrát ostrovů, na kterých se příběh odehrává. Pověsti, které se k historii ostrovů vážou. Na tomto pozadí tři vraždy a když čtenář již zná postupy komisaře Dupina a jeho kolegů, může si při čtení pouze užívat smyčky, která se postupně zatahuje kolem pachatele a soustředit se popisy, které se týkají jak historie, tak i současnosti Bretaně, ve kterých autor vyniká. Pro mě skvělá kniha a jelikož je konec neuzavřený, předpokládám, že se mohu těšit na pokračování, ve kterém se objeví ztracený zlatý kříž.

Egertová
04.02.2018 1 z 5

Kniha nacpaná zajímavostmi o Bretani, takže mi přišel detektivní příběh odfláknutý, upozaděný. Postavy vyšetřovatelů jsou stále stejné, říkají stejné, nelogické věci. Určitě tato kniha je ze všech předchozích nejmíň poutavá. Dalo mi přemáhání ji dočíst. Jako když autor mele z posledního.

Alpa9
28.01.2018 5 z 5

Komisár Dupin opäť nesklamal. Zaujímavý prípad - tentokrát z prostredia rybolovu; drsná, ale krásna Bretaň a k tomu čarovné legendy.

detektivní a krimi romány Bretaň

Jean-Luc Bannalec (p)