Pohřbená pravda

Pohřbená pravda https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401376/bmid_pohrbena-pravda-EmT-401376.jpeg 5 1397 354

Šestý temný detektivní příběh z pera Angely Marsonsové, jejíž prvotina Němý křik, úvodní díl série, se v angličtině prodala už v milionu výtisků. Nález starých kosterních ostatků na pomezí dvou policejních okrsků postaví inspektorku Kim Stoneovou nejen před nový případ, ale také před neobvyklou výzvu – spolupracovat s bývalým parťákem, s nímž se nerozešla právě v dobrém. Podrobný průzkum hrobu odhalí, že těl tu leží víc a že nezemřeli přirozenou smrtí. Kim stojí před nelehkým případem. A taky nelehkou situací - jak se obejde bez svého týmu, ale také jak se její tým obejde bez ní. Protože pravdu, až doteď pohřbenou a právě vykopanou, už nelze skrýt…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

Dead Souls , 2017

PéEm
04.07.2020 4 z 5

Zase mě Angela dostala. Tentokrát mi trvalo déle se začíst, ale pak to byla opět jízda. Co na sérii obdivuju nejvíc, je to. že každý příběh má opravdu originální a zajímavý děj. Nevím, kam na ty nápady autorka chodí, ale jen tak dál.

Murasaki
04.07.2020 5 z 5

Angela mě opět nezklamala. Další díl, který mě pohltil od první stránky a ke konci zapříčinil pěkně okousané nehty.
V tomto díle je Kim donucena spolupracovat bez svého týmu s člověkem, se kterým se v minulosti nerozešli v dobrém. Konečná pravda o těchto dvou mě ovšem zasáhla do srdíčka. Bryant musí pracovat s Dawsonem, o kterém zjišťuje, že není takový trouba, za jakého ho měl. A Stacey se rozhodla z osobních důvodů přijít na kloub sebevraždě mladého chlapce. Zjistit, co za tou sebevraždou stalo. Sama se díky tomu dostane do pořádného průšvihu. Všichni dělají odděleně na případech, které mají ovšem jedno společné.
Tento díl se zabývá tématem rasismu a obecně nenávistí k člověku, který je jiný. Opravdu v té nejhorší formě. Šílené, jaká zvěrstva jsou schopni spáchat na člověku, ktery se liší zvenku, ale uvnitř je stejný jako ostatní. Chvílemi mi ovšem nedávalo smysl chování Stacey. Ale jsem rada, že jsme se o této nenápadné policistce dozvěděli něco víc. Celkově se mi líbilo, že se díky rozdělení, styl pátrání změnil, než jak tomu bylo doposud v ostatních knihách. Jo a mimochodem.. doktorka A je láska. :D

Kočičáci
29.06.2020 5 z 5

V tomto díle je Kim oddělena od svého týmu a je donucena spolupracovat se svým bývalým parťákem, se kterým nemá zrovna vřelé vztahy, díky nevyřešené minulosti. Pro čtenáře je to skvělé oživení z jinak zaběhlých stereotypů vyšetřování. Kimin tým si bez ní naštěstí poradí a pozná se i z jiných stran.
Není možno jinak, než opět smeknout před paní Marsons klobouček a poděkovat jí za další skvělý díl. Zajímalo by mě, jestli má ponětí, jakou má v Čechách obrovskou fanouškovskou základnu :-D

Allys
26.06.2020 5 z 5

Ďalšia výborná kniha zo série s Kim Stone. Autorka píše pútavo a každú jej knihu prečítam za chvíľu. Zaujímavé bolo rozdelenie prípadov, viac tímov a vyšetrovanie s bývalým kolegom. V knihe sa osvetlili aj náznaky ich vzájomnej nevraživosti z predošlých častí série. Tento diel je zameraný na rasovú neznášanlivosť a aj keď podobných kníh na trhu je určite viac, nikdy nie je na škodu ďalšia. Angela Marsons si o každej problematike pred písaním toho vcelku dosť naštuduje, takže o to reálnejšie jej knihy pôsobia. Rasový problém podala čitateľom bez príkras a rôznych korektností, čo sa dnes vidí málokedy. Trochu nelogické mi prišlo konanie Stacey. Jedinú nevýhodu tejto série vidím v tom, že každá kniha sa príliš rýchlo prečíta :-D

Lumír23
09.06.2020 4 z 5

No, kniha má zase spád, děj, všechno frčí, dozvíme se i něco z minulosti šéfky, ale ... Mě je téma rasové, či jakékoliv jiné, lidské nesnášenlivosti, už jakoby zneužívané. Bohužel, výsledek neustálého tlaku na to, že vše je v pořádku, že menšiny mají práva, dokonce vyšší, než většina... to je dnešní západní civilizace, kde se běloši omlouvají za svoji barvu pleti...

martineknatasa
08.06.2020 5 z 5

Kniha opět nezklamala. Prostě radost číst. Už se těším na 9. díl.

Ver1982
30.05.2020 5 z 5

Když jsem na začátku zjistila, že se zase našla zakopaná těla, byla jsem skeptická. To už tady několikrát bylo. Nicméně opět úplně jiný a zase skvělý thriller od kterého se nedalo odtrhnout. Řešilo se několik případů najednou, což tomu přidalo ještě více napětí.

kikies
20.05.2020 4 z 5

Moc příjemné a napínavé. Ze začátku pozvolnější, ale rozuzlení je ohromné. Je to trochu jiné, oproti předchozím dílům, ne nutné lepší nebo horší, ale prostě jiné. Sem tam (hlavně ze začátku) se vyskytují hlušší místa, ale celkově a s odstupem lze hodnotit vysoce a doporučit.

Miruš
19.05.2020 5 z 5

Jedním slovem skvělá!

Pine
10.05.2020 5 z 5

Nejdřív jsem si říkala, že jsem se asi už moc namlsala a na chudáka Angelu kladu příliš vysoké nároky. Ale za těch pár hluchých míst dokázala na oplátku nabídnout velmi napínavou druhou polovinu knihy a dechberoucí závěr. Všechny ty dějové linky do sebe krásně zapadly. Pozitivně hodnotím i to, že prostor dostali také další členové týmu.

Lilit15
09.05.2020 5 z 5

Říkala jsem, že inspektor Luc Callnach je nejlepší a že se nevyrovná inspektorce Kim Stoneové. Asi jsem se spletla, protože myslím ,že obě kriminálky jsou nejlepší!!!! Nedokážu říct která z nich by měla být na prvním místě a tak tam jsou obě, protože každá z nich má rozhodně něco do sebe. V Lucově případě tam je ta chemie mezi ním a (teď už) Šefinspektorkou. Krasavec v podobě božského Francouze. Co každá dáma omdlívá a má co dělat aby se znovu zvedla a neomdlela, do toho pár vražd a jste všichni uchváceni. navrch nějaký ten humor a máte příběh jak se patří. A pak tu je Kimin případ. tam vládne jen ona. je jako královna. Jediné pro co žije je spravedlnost a aby mrtvý došli klidu. Každá její oběť musí mít jméno a to jí dělá královnou příběhu. Do toho vražda která není jednoduchá, skvělý tým, který by za ni dál i život a ona která by dala život i za ně. A nakonec sarkastický drsný humor. Podle toho co vidím tady máme recept na dvě úžasné kriminálky no ne? :D Angela Marsons ví jak příběhu dodat to pravé ořechové. :))) A jako vždy jsem nadšená, že jsem mohla prožít další případ s Kim Stoneovou a jejím týmem a dokonce i s Travisem a jeho týmem. V minulém komentáři jsem psala, že bych chtěla trochu víc nahlédnout do života jejího týmu. A nahlédla.. teda aspoň trochu a musím říct stalo to za to. :D
Těším se na další díl!!!

mol378
07.05.2020 4 z 5

Předchozí díly se mi zdály lepší, ale možná to chce od Kim odpočinek a odstup. Moc to hltám a přijde mi to pak všechno podobné, bodejť. Napínavá byla až zhruba poslední čtvrtina knihy a faktem je, že zločinecký záměr pěkně hnusný. Ale furt dobrý standard, jak je u této sérky zvykem. Odpočinu si v úplně jiném žánru a ke Kim se stoprocentně vrátím jako k důvěrné a spolehlivé kámošce. A mám děsně ráda Bryanta - klidný, rozvážný, ale žádný suchoprd - prostě spolehlivá opora. Nejen týmu, ale i Kim osobně.

zandu
06.05.2020 5 z 5

Tento díl mě nejprve nebavil tolik jako předchozí. I přes čtivost mě nedokázal tak úplně vtáhnout a myslela jsem, že to bude slabší díl. Velký omyl! To rozuzlení bylo šílené! Opět tedy musím nakonec hodnotit plným počtem.

zdendula31
02.05.2020 5 z 5

Super..

lenkaabooks
26.04.2020 4 z 5

Tentokrát Kim pracuje odděleně od svého týmu a je to znát. Nález starých kostí odstartuje zatraceně nechutnou záležitost a někomu blízkému půjde o život. Už šestý díl a zase mě pohltil.

careras.c
25.04.2020 5 z 5

...čtěte přátelé...stojí to za to...

PADA123
14.04.2020 5 z 5

Další skvělý díl s Kim Stoneovou. Autorku mohu jen doporučit. Výborně psané díly ze série. Stojí za přečtení

Bíčko
13.04.2020 4 z 5

Knihy s Kim Stoneovou patří jednoznačně k mým nejoblíbenějším. Nicméně tomuto dílu musím ubrat jednu *, protože jsem se místy ztrácela v jednotlivých liniích vyšetřování a i v postavách. Jinak nemám co vytknout a jdu rovnou na další díl!

-markéta-
06.04.2020 5 z 5

Mně už je trapné psát, že další případ Kim byl super, ale ono tomu tak doopravdy je. Nechápu, jak to může být už 6.díl a pořád skvělý a něčím vždy nový!
Trochu mi v knize chyběla spolupráce Kim a Bryanta.
Kniha se zabývá velmi důležitým tématem, který svět bude doprovázet vždy (bohužel).
Vždy mám ráda, když je do zápletky s vrahem zapojený i policista (jako rukojmí například) a tím se mi díl líbil ještě více. Líbila se mi v této knize vlastně celá akce + spolupráce s jiným týmem. Dozvěděla jsem se zase něco nového o týmu Kim.

Ridley
01.04.2020 4 z 5

Další případ Kim....opět bezvadné, pořád čekám, kdy to začne být stejné a pořád překvapení....no musím dokoupit další díly