Diabolské hry

Diabolské hry https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324000/bmid_diabolske-hry-ZlY-324000.jpg 5 2188 561

Keď nájdu zohavené a na smrť dobodané telo násilného zločinca, povolajú na miesto činu detektívku Kim Stonovú a jej tím, aby prípad čo najrýchlejšie vyriešili. Pri vyšetrovaní tohto brutálneho činu čoskoro zistia, že nejde o obyčajnú vraždu, ale o čosi oveľa vážnejšie a oveľa zlovestnejšie. Prípad naberá na obrátkach, doslova každý deň sa vynárajú nové, mimoriadne znepokojujúce fakty. Podivuhodná hra sa začína a Kim musí čeliť nemilosrdnému protivníkovi, ktorý sa zabáva vlastnými zvrátenými pokusmi. Zdá sa, že nebezpečný psychopat ju vytrvalo sleduje a pozná všetky jej slabé miesta, a tak každý jej krok môže byť posledný. Začína tušiť, že niečo bude v neporiadku aj s ľuďmi, o ktorých by to nepredpokladala. Lenže zatiaľ nemá v rukách žiadne dôkazy...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Evil Games , 2015

ninano
16.10.2022 1 z 5

Nevím, jestli bych našla v detektivní literatuře postavu víc nesympatickou, než je Kim Stoneová. Chová se ke svým podřízeným tak arogantně, že se divím, že s ní jsou schopni ještě spolupracovat. Přitom její vyšetřovací postupy jsou nelogické a na spoustu věcí přijde tak, že to působí, jako by si je vycucala z prstu.

VěraČamková
08.10.2022 5 z 5

Detektivka jak se patří, nic zde nechybělo, veliká spokojenost, doporučuji milovníkům detektivek.

Hana62
04.10.2022 5 z 5

Jen jsem dočetla druhý, pouštím se do čtvrté. V knihovně bohužel třetí je vypůjčený. Nevadí, dočtu později. To mě nejvíc baví, že jdou číst na přeskáčku. Za mě hodně dobré.

uzivatel6305
03.10.2022 4 z 5

Určitě lepší než první díl. Tak nějak si to začíná sedat. Postavy jsou lépe popsané. Pořád se něco děje, je nutné se opravdu soustředit, je zde opět velké množství postav, ale ta hlavní má opravdu grády! Zase jednou jsem byla rozčílená, šokovaná a znechucená, tak jak to má být. :) Doporučuji!

pakoshka
19.09.2022 4 z 5

Vlastně sama netuším, proč mě tahle série chytla, když ji považuju stejně jako většinu dalších detektivek za šíleně nereálné sci-fi. :-)

Johana
15.09.2022 4 z 5

Velmi dobrá detektivka, čtivá, nápaditá. Největší zlobilkou je zde doktorka, psychoterapeutka, do jejíhož nitra my od začátku vidíme, policie ne. Padouščino uvažování pak knize opravdu dodává říz! Čtenář, libující si ve čtení o násilí, si může zamlaskat i nad násilím povahy duševní, přemítám. A pokud jde o mne, dám tomu přednost před stohy střev a tak.

Proč jenom 4 hvězdičky: právě toulky po psychiatrickém poli se myslím autorce nakonec nevyplatily, děj chvílemi ztrácí na pravděpodobnosti.

Celkově knížku doporučuji jako velmi vhodnou pro sytý oddech. Jde o mé první setkání s Angelou Marsonsovou, běžím tuto spisovatelku prozkoumat a stanovit jí přiléhavou diagnózu. Možná, že se nakonec i zamiluji! :)

janina66
06.09.2022 5 z 5

Naprosto dokonalé. Čtivé, napínavé. Dvě linie vyšetřování. Pejsek si Kim krásně ochočil. Hned na začátku dost drsné.
Též jsem poslouchala audio, krásný zážitek. Během jednoho dne vyposlechnuto a už se těším ma další díl.

Timkim
05.09.2022 5 z 5

No ty kráso, ta Alex byla fakt hustá. Jen se zamyslete, kolik sociopatů denně potkáte a s kolika jednáte..... Další díl vyšetřovatelky Kim a musím říct, že lepší než první, o chlup, ale lepší.
Audio mě hrozně bavilo, bylo to jednak krátkými kapitolami, nepřeskakovalo se z minulosti do současnosti a bravurně to načetla Jitka Ježková. Vážně tleskám. Naposled jsem si přednes takto užíval od Honzy Šťastného u knih Helen Fields.
A jdu na další díl....

georginaa
28.08.2022 5 z 5

Tak i druhý díl byl pěkně napínavý, plný akce. Kim má zvláštní přístup k vyšetřování a to se mi líbí. Je drsná, vůči okolí nepřístupná, ale má vše pod svojí kontrolou. I když po ní půjde někdo, kdo ji bude usilovat o život, neztratí přehled a ví jak se s tím vypořádat. Prostě opět skvělá detektivka.

Cassidy.L
20.08.2022 5 z 5

Skvělý a napínavý případ. Kniha byla svižná, čtivá a za mne prostě skvělá. Spisovatelka skvěle popsala, co bylo jejím záměrem a to popsat sociopata. Paráda

Micandy
16.08.2022 5 z 5

Já ty detektivky prostě žeru. Tenhle díl mě víc zaujal než první. Vůči Kim mám sice výhrady, někdy je na ty chlapy dost drsná,ale jsem zvědavá na vývoj její postavy v dalších dílech. Tady jsme viděli i do hlavy psychiatričky. Víc prozrazovat nechci,ale bylo to napínavé a děj mě pohltil. Doporučuji.

Carcaril
03.08.2022 2 z 5

Po přečtení Němého křiku, který mě zaujal spíš tématem, než stylem psaní autorky jsem se pustil do druhého dílu.

Bohužel hlavním záporem, kvůli kterému již nebudu pokračovat v dalších dílech této série je postava hlavní vyšetřovatelky Kim Stonové. Ta je nepříjemná, sarkastická a jízlivá na své okolí. Bohužel to není vtipné, ale naopak dost prvoplánové a časem se to dost ohraje. Dále má Kim Stonová sklony k feminismu a určité obecné nevraživosti k mužům, což se projevuje hlavně v jejím vztahu ke staršímu kolegovi Bryantovi, kterého neustále peskuje, jak malého kluka. Bohužel dnešní autoři od sebe dost opisují, a tak je postava ženy kriminalistky poznamenané traumatem z minulosti skoro v každé detektivní sérii. Zatímco však Robert Bryndza skvěle zpracoval postavy Eriky Fosterové a Kate Marchshallové, se kterými se i přes jejich určitou tvrdost a asociální chování čtenář může ztotožnit, s chováním Kim Stonové se ztotožnit nemůžu. Taktéž mi vadí chování Kim Stonové k jejímu kolektivu, kde s lidmi dost zametá, nutí je k přesčasům a hrozí jim vyhazovem. Takového parťáka ani nadřízeného bych tedy mít nechtěl. Jediná věc, u které je možné se vcítit do hlavní vyšetřovatelky je tak její traumatická minulost a to je bohužel v takto dlouhé sérii dost málo.

Pokud jde o samotnou knihu, ta je podle mého názoru napsána lépe a čtivěji, než Němý křik, což však může být způsobeno překladem nebo zlepšováním se autorky. Téma myšlení psychopatů je autorkou poměrně dobře zpracováno, ovšem na knize mi vadilo, že bylo od začátku jasné, kdo za vším je. V tomto ohledu se mi líbil spíš Němý křik, kde do poslední chvíle nebylo nic jasné.

Podobně jako v Němém křiku se knížkou občas proplétají moudré a pravdivé myšlenky ohledně tématu výchovy dětí a toho jak nedostatek lásky a péče, popř. zneužívání ať už v biologické rodině či institucionální, popř. pěstounské péči na nich zanechává životní vrásky, ze kterých se jen málokteré z nich dokáže vzpamatovat. V tomto ohledu v knize zaznívá spousta životních pravd, které vás v dobrém ohledu zasáhnou. Jako čerstvého rodiče mě tato věc velmi zaujala a v tomto ohledu Angele Marsonové děkuji za přínosné myšlenky vztahující se k tomuto velmi důležitému tématu.

Bohužel v dalších pokračování v sérii jinak celkem dobré detektivky mi brání vykreslení hlavní vyšetřovatelky Kim Stonové, která na mě působí velmi nesympaticky. Je to škoda.

Zdenas5
26.07.2022 5 z 5

Skvělé. Kim dostala rovnocennou soupeřku, doktorku Alex, psychopatku, která manipuluje s myslí svých pacientů. Jejich souboj mě fascinoval. Doporučuji celou sérii, velmi dobré čtení.

_Brunetka_
20.07.2022 5 z 5

Tahle série je zkrátka úžasňácká,co si budem. A ani tenhle její díl nevybočuje z řady. Tohle byla totiž opět čtivá,svižná a netypická detektivka. Autorka v ní zpracovává vcelku originální namět, a i když tu nejde především o vraždy,ale o smýšlení sociopata,napětí tu neustále graduje a zaručeně vám bude běhat mráz po zádech. Sociopati jsou totiž vážně něco. A to,jak s takovým vychýleným člověkem bojuje Kim, vám nedovolí knížku položit z ruky a zhltnete ji jako malinu. Líbily se mi opět jako v předchozím díle také postavy a nejen to,vážně už je zbožňuju a nedám na ně dopustit. Co však ještě musím vyzdvihnout, je to,že v tomhle díle hodně zabředáváme do Kimina dětství,které ji tak poznamenalo, což je vážně super! Asi každý totiž "miluje" když se v knize dočtete,že má hlavní postava temnou minulost,všichni ví, že ji má, ale nikde o ní není ani zmínka! Už to snad ani nemusím dál okecávat, zkrátka pokud rádi čtete napínavé a promyšlené knížky, tak tohle je prostě MUST HAVE! Já osobně bych klidně od téhle autorky mohla číst nákupní seznam a bavilo by mě to.

Janík61
14.07.2022 4 z 5

Tak tato kniha neměla chybu, od začátku do konce velice čtivé se zajímavou zápletkou. Prostě pecka, doporučuji. Autorka opět nezklamala.

borupet
23.06.2022 4 z 5

Napínavé, čtivé, zajímavá zápletka. Určitě budu pokračovat dalším dílem. Líbí se mi kratší kapitoly, dějových linek je více, ale přitom nejsou překombinované. Na konci je zase jako u prvního dílu všechno vyřešeno, vše zapadne do sebe a tak to mám ráda, nesnáším otevřené konce.

Lexie321
19.06.2022 4 z 5

Kniha je od začiatku do konca zaujímavá a napínavá. Kim aj jej najvernejších som si obľúbila a postava Alex a toho, čo dokázala bola naozaj desivá. V sérii budem určite pokračovať aj ked vo veľa veciach mi postava Kim pripomína detektívku Helen Grace alebo F.B.I agentku Sayer Altair z ich vlastných sérii.

goergina
16.06.2022 5 z 5

Od začátku napínavé, děj eskaloval. Skvělý příběh, velmi dobře napsáno. Kniha podle mého gusta. Nebyla překombinovaná, dávalo to smysl. Doporučuji

Bakana
14.06.2022 3 z 5

Já půjdu asi proti proudu, ale za mě tato detektivka nijak extra nevybočovala z průměru.
Navíc si nejsem úplně jistá, jestli policajti neprocházejí nějakými psychotesty a jestli by jimi Kim v takovém případě byla schopná projít. Narušená psychika vyšetřovatelky mi dost kazila celkový obraz. Každopádně to nebyla osobnost, kterou bych chtěla mít za kolegyni natož za šéfovou. Proč si autoři myslí, že když detektiv má za sebou obrovské psychické trauma, příběh to nějak zásadně okoření?

namornice
12.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Ve druhém příběhu je Kim hlavním protivníkem známá a vážená psychyatrička Alex, která je ale i šílená sociopatka, co zneužívá své pacienty k páchání zločinů.
Skvělá kombinace psychologie a vyšetřování vraždy. Příběh začal trošku pomalejším tempem, ale pak se to rozjelo.
Bavilo mě postupné odhalování minulosti hlavní hrdinky a baví mě i tým vyšetřovatelů. U téhle série určitě vydržím