Diabolské hry

Diabolské hry https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324000/bmid_diabolske-hry-ZlY-324000.jpg 5 2188 561

Keď nájdu zohavené a na smrť dobodané telo násilného zločinca, povolajú na miesto činu detektívku Kim Stonovú a jej tím, aby prípad čo najrýchlejšie vyriešili. Pri vyšetrovaní tohto brutálneho činu čoskoro zistia, že nejde o obyčajnú vraždu, ale o čosi oveľa vážnejšie a oveľa zlovestnejšie. Prípad naberá na obrátkach, doslova každý deň sa vynárajú nové, mimoriadne znepokojujúce fakty. Podivuhodná hra sa začína a Kim musí čeliť nemilosrdnému protivníkovi, ktorý sa zabáva vlastnými zvrátenými pokusmi. Zdá sa, že nebezpečný psychopat ju vytrvalo sleduje a pozná všetky jej slabé miesta, a tak každý jej krok môže byť posledný. Začína tušiť, že niečo bude v neporiadku aj s ľuďmi, o ktorých by to nepredpokladala. Lenže zatiaľ nemá v rukách žiadne dôkazy...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Evil Games , 2015

Iki1
02.08.2023 5 z 5

Kniha mě zaujala od prvních stránek. Líbil se mi napínavý, stupňující se děj, který přináší dostatek napětí. Autorka píše velmi čtivě, takže příběh čtenáře opravdu zaujme, dokáže jemně vykreslit a zesílit momenty strachu a zvyšujícího se napětí. K tomu jednoznačně charakterizuje pozitivní i negativní postavy, většinu charakterizace přidá prostřednictvím děje - tedy jejich skutky. Na druhou stranu autorka dokázala uvolnit napětí pomocí dialogů mezi členy vyšetřovacího týmu, ty jsou velmi hravé.

Evuše
30.07.2023 5 z 5

Kniha je napsána čtivým stylem, a čtenář je od začátku až do konce v napětí. Detektivní zápletka je promyšlená a vrah je velmi dobře vykreslenou postavou. Kim Stoneová je silná a neúnavná hrdinka, která je pro čtenáře skvělým parťákem na cestě za odhalením vraha.

Zde jsou některé z věcí, které se mi na knize líbily:

Napínavý a chytlavý příběh
Skvěle vykreslená atmosféra strachu a napětí
Čtivost a poutavost
Skvěle vykreslené postavy

Aymira
20.05.2023 3 z 5

Přečetla jsem první knihu série, přečetla jsem druhou knihu série a moje pocity jsou stále rozpačité. Myšlenka dobrá, příběhy dobré... ale vyprávění autorky mi přijde takové ploché. Nedokážu se do příběhů emočně položit. Zjistila jsem, že mi i vadí, že se v knihách v podstatě nekoná žádné velké vyšetřování. Vše je jen o náhodě, jaká myšlenka koho zrovna napadne a jakým směrem se bude děj vyvíjet.

katasukivasukim
12.05.2023 4 z 5

Takže....přečetla jsem zatím dvě knihy od autorky.Nechtěla jsem psát po první knize komentář,než se ujistím,že mé pocity jsou správné.
Kdybych asi Marsonsovou četla dřív než Cartera,byla bych z ní odvázaná víc.
Za mě je Carter větší level.Ale tím nechci říct,že knihy nejsou čtivé.S jistotou přečtu všechny.Určitě doporučuji přečíst.
Zkrátka,, Když nezkusíš nevíš.

jajcak
29.03.2023 2 z 5

Dobré, ale místy trochu roztahané, čekala jsem na pořádné napětí, jak bývá v jiných knihách, ale moc jsem se nedočkala. V tomto žánru jsou určitě i lepší knihy, tuto jsem nečetla jedním dechem.

MatBla
09.03.2023 5 z 5

I druhý díl mě bavil, budu pokračovat.
Jen mi přišlo divné, že si Kim s Bryantem v soukromí tykají, a v práci Bryant Kim vyká, i když je starší.
Alexandru bych za kamarádku fakt nechtěla, bylo mi z ní zle.

martiline
02.03.2023 4 z 5

Druhý případ Kim Stoneové mne těšil víc. Inspektorka mi už nepřipadala tak protivná jako v detektivce Němý křik. Nebo jsem se jí na její povahu zvykla a beru ji takovou jaká je.
A nyní k samotné zápletce. Trpěla jsem každou kapitolu o Alex, byla tak hrůzná, že jsem se o tom i bála číst ... a oprávněně. Ke konci jsem se snažila přeskakovat slova i řádky, prostě mi z toho bylo zle.
Přesto hodnotím jako skvělé čtení a těším se na další případ.

Denisa232623
19.02.2023 4 z 5

Druhý díl mne osobně bavil méně než ten první. Opět spousta postav a ne tak zajímavý děj, ale celkově se Angela Marsonsová čte dobře a líbí se mi, že kniha není jen o daných případech, ale že se i lehce dostaneme do osobního života hlavní hrdinky Kim.

vekkr
09.02.2023 5 z 5

Dobré,čtivé,napínavé a bavilo .Takže super.

Aivlis
01.02.2023 4 z 5

Knižka bola dobrá, rada sa k nej po čase vrátim, len ten koniec mi pripadal taký trošku ponapínaný jak malé gate. Zbytočne, zaňho dávam hviezdičku dolu.

Karoley
24.01.2023 5 z 5

Čím ďábelštější zlo, tím vražednější hra…

Konečně jsem se pustila do detektivní série s Kim Stoneovou, lákala mě už delší dobu. Za týden jsem přečetla první tři díly, což je myslím nejlepší recenze!
Druhý případ Kim Stoneové je opět skvělý! Tentokrát nahlédneme do zvrácené mysli sociopata, který se neštítí ničeho. A pro Kim to bude hodně osobní, dozvíme se další detaily z jejího ponurého dětství.

mataj
25.12.2022 5 z 5

Velice vydařený druhý díl. I když je manipulativní pachatel odhalen autorkou téměř na začátku příběhu, Kim se zbytkem vyšetřovatelů ho musí odhalit a hlavně usvědčit, což je téměř nemožné. A navíc se samotná Kim dostane do jejího spáru. Zajímavé a napínavé čtení, byla jsem spokojena a již na mě čeká zbytek série.

Rosana
22.11.2022 5 z 5

Opět skvělá knížka, doporučuji.

Ahmose
17.11.2022 4 z 5

Väčšinou sa mi nepáčia detektívky, kde je páchateľ známy prakticky od začiatku, ale v tomto prípade to autorka zvládla celkom dobre uhrať. Chýbalo tam síce to napätie, kto je vrah, ale zas o to zaujímavejšie bolo čítať kapitoly z jeho pohľadu. Vidno, že autorka si dala prácu a niečo si o manipulácii a sociopatoch naštudovala. Inak sa kniha drží tej istej vlny ako prvý diel. Opäť sme sa mali možnosť dozvedieť niečo viac z temnej minulosti detektívky Kim Stone a bližšie ju spoznať. Jednu hviezdu strhávam za záver, ktorý mi prišiel urýchlený. Možno ani nie z hľadiska počtu strán, ale skôr využitia kapitol. Miestami mi to prišlo nevyvážené. Diabolské hry určite odporúčam hlavne ak hľadáte kratšiu detektívku na oddych. Som veľmi zvedavý na ďalší diel.

Lovana
07.11.2022 4 z 5

Další díl s Kim a já jsem opět spokojená. Kim mám čím dál raději, a to platí i o ostatních členech týmu, i když u Dawsona je to občas dost na houpačce…
Stává se mi dost často, že nejakou postavu z knihy nemám ráda a nadávám, kdykoliv se objeví, ale tady to bylo ještě o level dál… Na Alex jsem byla vyloženě alergická a vždy, když se objevila, tak jsem nadávala jako špaček… Alex je važně zlo… Takového člověka nechce nikdo potkat…
Hodně mě baví krátké kapitoly, které nutí člověka číst stále dál a dál a čtení díky tomu rychle utíká.
Jsem zvědavá, zda se s některými vedlejšími postavy tohoto dílu ještě setkáme v dalších dílech.
Už se těším na další díly.

Hodnocení 4,25*/5*

Pazďa
06.11.2022 4 z 5

Druhá kniha mě bavila ještě více než první díl, případ je unikátní, postava Kim dostává trošku lepší směr, oproti první knize ji zde dokážu vystát, v sérii budu rozhodně pokračovat, vidím to nadějně

Šárka88
29.10.2022 5 z 5

Audiokniha- Jitka Ježková skvěle četla a vyprávění mi sedlo více, než první díl, kde jsem se absolutně ztratila. Hlavně postava Kim mi nebyla sympatická. Ve druhém díle mi přišla Kim o trošku méně arogantní :-D, ale pracovat bych s ní nechtěla, ze začátku bych ji nakopala zadek a pak to bylo lepší. Nemám rada tento typ člověka. Vytáhla se u mě záchranou dítěte, vzala si psa. V ten moment jsem si řekla, že taková bezcitná nebude. Alex byla větší svině, to byla mrcha a název knížky na tento příběh sedí, děj by nemusel mít podtext s dětmi. Poslední dobou je toho spousty a vím, že další díly se děti objevují. Dám opět Angele a její Kim šanci na přečtení a poslechnutí dalšího dílu. Myslím, že je lépe poznám a uvnitř je Kim fajn. Způsob vyšetřování je poněkud sem tam až divný, jak zde někteří píšou.

pidalka777
26.10.2022 5 z 5

Skvělé, čtivé a napínavé.

mysce
24.10.2022 5 z 5

Skvělé! Jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla. Fascinovaně jsem sledovala všechny propletené dějové linie, jednu šílenější a pokřivenější než druhou.
Proti inspektorce Kim Stoneové stojí sociopat, který naprosto postrádá svědomí a manipuluje lidmi, zranitelnými v krajních životních situacích. Prostředí příběhu je neotřelé a napínavé až na dřeň.
Co dokáže zaručeně uvolnit napjatou atmosféru, jsou dost zábavné vztahy mezi vyšetřovateli. Všechny postavy týmu mi neuvěřitelně sedí, jejich dialogy a popichování jsou fakt vtipné.
Během vyprávění se ponoříme do minulosti vyšetřovatelky Kim a poznáváme ji dost zblízka. Fascinuje mě její nezkrotnost a vytrvalost. Je to pořád ta drsňačka, s níž jsme se seznámili v prvním díle, ale podrobněji zjišťujeme, co za tím stojí. A je to tedy docela silné kafe. S hlavní hrdinkou nejde nesympatizovat.
Získání nového čtyřnohého parťáka jsem fandila ze všech sil!
Autorka se v knize zaměřuje na pocity a psychologická fakta a její styl psaní je brilantní. Rozuzlení případu pedofila bylo pro mě osobně velkým překvapením.
Napětí v knize by se dalo krájet, skvělý děj, bezva námět.
Tuhle sérii 100% doporučuji.

KatChiss
16.10.2022 5 z 5

4,5/5
Q: O jakém povolání v knihách rádi čtete?
Já čtu asi ze všeho nejraději o detektivech a psycholozích. V Ďábelských hrách jsem našla oboje! Další vyšetřování detektiv inspektorky Kim Stoneové. Tentokrát ale nepátráme po pachateli - ten je totiž jasný už z prvních stran (alespoň tedy nám čtenářům). Není jím nikdo jiný než psychoterapeutka. Máme možnost nahlédnout jí do hlavy a sledovat její myšlenkové pochody. Dojde ale i detektivům, kdo doopravdy stojí za všemi těmi vraždami?
Bylo pro mě fascinující sledovat, jak jediný člověk dokáže manipulovat tolika lidmi. Co dokáží pouhá slova. Jak může mít na člověka vliv, když slyší přesně to, co slyšet chce. I když ví, že to není správné. Takže i když je příběh velmi akční a napínavý, donutí vás i přemýšlet.
Nedávno jsem si do uší pustila první díl - Němý křik - a hltala jsem každé slovo. V tomto případě to nebylo jiné. Druhý díl se mi líbil ještě o něco víc než ten první. Určitě tomu přidává i fakt, že jsou audioknihy namluvené mou oblíbenou Jitkou Ježkovou. Pevně doufám, že namluví všechny díly!