Spletité lži

Spletité lži https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515185/bmid_spletite-lzi-kgl-515185.jpg 5 587 143

Další jedinečný, napínavý příběh od královny současné krimi. Inspektorka Kim Stoneová už viděla ledacos, ale pohled na oběť, která se našla v místní průmyslové zóně, vyrazí dech i jí. Když poté Kim oznámí zdrcující zprávu manželce zavražděného, Dianě Phippsové, nemůže se ubránit pocitu, že na ženině reakci něco nebylo v pořádku. A pak Diane a její rodina zmizí, v přírodní rezervaci je objevena další mrtvola a Kim se svým týmem narazí na stopu, která spojuje oba případy. Má to však háček – tajemství téhle stopy je přísně střeženo. Dokonce i některými z Kiminých kolegů…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Twisted Lies , 2021

Mája777
16.08.2023 5 z 5

Co dodat, prostě opět skvělé čtení :)
(16. 8. 23 - 20 021 - 55)

AlbionFoxyFox
16.08.2023 5 z 5

Perfektní příběh a skvělá vedlejší linie, případy tohoto týmu bych mohla číst pořád. Za den přečteno a spíš jsem na sebe naštvaná, že budu muset dlouho čekat na další díl.

Jamalu
16.08.2023 5 z 5

Nevím kam autorka na ty nápady chodí, ale opět skvělé, má to jen malou chybičku, je to rychle přečtené. Tahle serie je prostě něj.....

Hope80
15.08.2023 5 z 5

Opět jako vždy, bomba! Každý díl je prostě super. Vždy se těším na další a další, knihy si užívám, nikam nespěchám, protože čtení této série je prostě něco, takže si užiju každou stránku. Už teď se těším na další díl a doufám, že jich bude ještě několik, nevím co budu dělat až příběhy s Kim a jejím týmem skončí. Je to krásná cesta celou sérií. Člověku u řádek ukápne slza a zároveň se i zasměje. Každý díl má svoje.

Pazďa
15.08.2023 4 z 5

Rozhodně jedna ze silnějších knih série co se postupných odhalení týče, tento díl mě od Skrytých Karet bavil asi nejvíce. Vrah je trochu našlapanější než jsme ze série zvyklí a vedlejší linka s Tracy Frostovou byla vcelku příjemné osvěžení.

Kekik
14.08.2023 5 z 5

Případy Kim Stone jsou velmi oblíbenou detektivní sérií. Já se vždy nemohu dočkat nového dílu. Vím, že s knihou nestrávím příliš mnoho času, neboť ji mám přečtenou za pár chvilek, ale jedná se o velmi kvalitní čtení. Autorčin smysl pro humor mě pokaždé pobaví, stejně tak dojemné chvíle téměř rozbrečí.
Příběhy jsou zajímavé, napínavé. Co se týče hlavního případu, dopadla jsem stejně, jako Kimin tým, i když mě chvilku napadlo, že ta osoba by mohla být hledaným vrahem.
Co se týče Frostové, jsem ráda, jak to dopadlo.
A poslední dějová linka psaná kurzívou, mě potěšila. Já ji totiž uhodla, jak to je. Prostě mě to napadlo, a proto mě poslední kapitola psaná kurzívou, v ničem nepřekvapila.
Celá kniha jako celek je dokonalá. Těším se na další případy. Děkuji autorce za knihu. Čtení doporučuji.

BlaV.
14.08.2023 5 z 5

"zhltnuto" za dva večery (druhý trochu prodloužený, ale přece to musím dočíst) - vyhlížím další díl, ideální by bylo, kdyby oblíbení autoři uměli psát tak rychle jako to my čteme :D :D

Didi15
14.08.2023 5 z 5

Tak tady není absolutně co řešit. Angela je hvězda a žádným dílem ještě nezklamala. Už aby tu byl další díl.:)

alexis818
13.08.2023 5 z 5

Zase od Marsons,zase nejlepší díl a budu se těšit na další díl.

moudivlacek
13.08.2023 5 z 5

Tak jsem si říkala, co bude tentokrát Kimin případ vyšetřovat a zda bude opět vysoko posazená laťka. Jak jsem vůbec mohla pochybovat!
Kimin tým je povolán k brutální vraždě muže, jehož rodina se chová velmi podezřele, tajemně a odtažitě. A jaké je jejich překvapení, když ani Stacey není schopna na rodinu nic najít. Tým se pustí do pátrání.
Kimina nenáviděná reportérka Frostová se dostane "za zásluhy" k rodině mrtvé oběti domácího násilí. A najednou vidí, že i když policie zatkla vraha, otázkou je, zda bude vůbec odsouzen, má za sebou skvěle rozehranou image spíš obětního beránka. A rozhodne se, že to tak nenechá.
Kimin tým tentokrát bude mít svázané hodně ruce i ze strany složky policie. A i když to chápu, někdy obyčejnému člověku zůstává rozum stát, kdo koho vlastně chrání.
Závěr nám navozuje úvod na další příběh. Tak honem, šup sem s ním! Moc se na něj těším. Milovníkům Kimina týmu knihu doporučuji.

IvčaB2
13.08.2023 4 z 5

U minulého dílu jsem si spokojeně četla ,ale tento díl mě drsnými popisy vraždění poposrtkoval rychle vpřed. Bylo to zase dynamické, linka s Frostovou prima- včetně ukončení. Poslední kapitola naznačila asi co očekávat příště, tak si myslím, že nás autorka nenechá dlouho čekat. Kde ale bere tu inspiraci, náměty a ty zápletky ?

EmillyT
11.08.2023 4 z 5

Opět velmi povedené pokračování příběhů s mojí oblíbenou vyšetřovatelkou Kim Stoneovou. Příběh je velmi napínavý a nešlo se od něj odtrhnout. Líbila se mi dějová linka s Frostovou, která mě v závěru velmi překvapila. A samozřejmě už netrpělivě vyhlížím další díl.

JajaPaja
10.08.2023 5 z 5

Moje oblíbená spisovatelka její knihy jsou prostě těžce návykové kdyby bylo víc hvězdiček tak dám víc skvělé jako vždy

WaN635
10.08.2023 5 z 5

Angela opět nezklamala. Myslela jsem si, že u knížek snad nejde zachovat kvalitu, napnutí a zároveň originalitu při tak dlouhé sérii :) .

Nový příběh Kim byl zvrácený, napínavý, ovšem to, na co přišla Kim až v padesáté kapitole, jsem já tušila od kapitoly třetí :) .
Líbila se mi linka s Frostovou, tento případ mě zasáhl a nakonec velmi překvapil.

Těším se na další díl, snad nebudeme čekat dlouho.

PetraN17
09.08.2023 5 z 5

Nejspíš už bych dala pět hvězd jen za prázdnou knihu, jak jsem si Kim oblíbila :)))
Naštěstí to není potřeba, děj napínavý a svižně ubíhá a je více než jasné, že bude další příběh a já už se nemůžu dočkat :)
Paráda

Dela111
08.08.2023 5 z 5

Tohle je velmi povedený díl, jeden z nejlepších této série. Zápletka je výborná, děj ubíhá stejnou rychlostí s jakou přibývají oběti a že je to tedy fofr. A ještě v něčem autorka přidala - zločiny v tomto díle jsou pořádně brutální, přímo nechuťárny. Zároveň ale opět nechybí vtipné dialogy a tentokrát se bude Kim nejvíce špičkovat se známou reportérkou Tracy, k níž má rozporuplný vztah.
I v tomto díle je mimo hlavní vyšetřování ještě vedlejší případ a právě v něm Tracy exceluje. Tato dějová linka je stejně skvělá jako ta hlavní, navíc má nečekaně velmi překvapivou pointu.
V závěru dala autorka čtenářům jasně na vědomí, která psychopatická osoba se "postará o zábavu" v příštím díle ;-).
Za mě tentokrát zaslouženě bez váhání 5*.

Jenny46
08.08.2023 5 z 5

Moje oblíbená autorka, série, jako vždy velká spokojenost. Super výběr na dovolenou zajímavý děj, trochu drsnější ...
Doporučuji

Martiiiik
08.08.2023 5 z 5

Tak to zase byla jízda.. :-) jednodenní.. :-D Ale to vážně nešlo nedočíst.. :-D Zajímavý příběh, jen možná té brutality bylo až moc, ale to je holt dneska trend, šokovat co nejvíc.. Oblíbené postavy se zase malinko vyvinuly, jen Penn mohl mít trochu více prostoru, tak snad příště.. A doufám, že to příště bude brzy, už teď se moc těším.. :-) Vřele doporučuji celou sérii :-)

hana1039
08.08.2023 5 z 5

Táák a další díl téhle série je za mnou...konec pochopitelně překvapivý :-) , ale pořád mi nejde na rozum, proč u nich detektivové nenosí žádné zbraně ???!!! Není to ve Velké Británii zvykem,nebo mají prostě jiné zákony ?? O co jednodušší by bylo jak se bránit případným útokům... nějak si nevzpominam,jestli autorka v některých svých knihách z této série někdy nějakou zbraň uvedla...ale jinak jsem moc zvědavá na další díl, který bude, doufám,dost zajímavý vzhledem k tomu konci...

Tereziee
08.08.2023 5 z 5

Co psát? Jen to, že autorka stále neztrácí páru a celá série je skvělá a nabitá akcí. Vždy nedočkavě vyhlížím další díl a vím, že nebudu zklamaná. Zápletka v knize je opět zajímavá, neokoukaná a tentokrát jsou samotné vraždy dost drsné. Ale je to pecka.