První krev

První krev https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480321/bmid_prvni-krev-oBU-480321.jpg 5 866 207

Jak započala jedna z nejúspěšnějších britských detektivních sérií současnosti? Je těsně před Vánoci roku 2014 a inspektorka Kim Stoneová stojí před halesowenskou policejní stanicí. Svou konfliktní, nespolečenskou povahou už proslula po celém westmidlandském hrabství a tohle je možná její poslední šance. Má se setkat se svými novými podřízenými, seržanty Bryantem a Dawsonem a konstáblem Stacey Woodovou. Ani jeden z nich v ní nevzbudí mnoho důvěry. Jakmile však společně začnou vyšetřovat brutální a bizarní vraždu navenek zcela nezajímavého mladého muže, jde všechno stranou. Případ je zavádí stále hloub do temného světa zneužívaných dětí a jejich trýznitelů. Mrtvých s každým dnem přibývá, a chce-li Kim ochránit nevinné, musí dostat ze svého nového týmu i ze sebe to nejlepší.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

First Blood , 2019

eva1050
01.02.2022

Ač milovnice knih Angely Marsons k této knize jsem byla velmi skeptická. Vrátit se po 11 knihách na začátek? Proč? Co asi tak autorka může říct nového? Vždyť o hlavní hrdince a jejím týmu víme vše. Musím ale říct, že jakékoliv obavy či skeptický pohled byly pryč během první kapitoly. Opět naprosto úžasná kniha, napínavá, strhující děj do posledního řádku.

simaja
31.01.2022 5 z 5

To byla zase jízda! Tuhle sérii nejde nemilovat :-)

petra4080
31.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Teda! Tahle byla nejlepší. Nečekala jsem, ze nás autorka vezme o pár let dopředu. Moc mě to potěšilo, zjistit, jak se tým poznal a formoval. Velmi povedené.
Jen nechápu, proč si nevezme zbraň, když jde po vrahovi :D

Zuzana215
31.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Knižní prequel o oblíbené inspektorce Kim z předchozích 11ti knih. 5 je dost málo. Nestává se často, abych u krimi příběhů ronila slzy, ale na posledních pár listech to nešlo jinak.. Naposledy jsem ronila slzy v díle Skryté karty a nemohla se z toho vzpamatovat - fanouškům nemusím říkat víc.. Nevím kolik dílů ještě bude? Doufám, že u Kim ještě zůstaneme. A upřímně po přečtení tohoto příběhu mám chuť číst zase znovu od Němého křiku:)...

MiroslavKutík
31.01.2022 5 z 5

Tak toto bylo čtení, nedalo se to odložit dokud nebyla poslední stránka.
Kniha s Kim a jejím týmem se mi moc líbila a už se těším na další knihy.

Tato série by mohla vycházet aspoň do více jak 100 knih.

Kerberos
31.01.2022 5 z 5

Kim přichází na nové pracoviště, seznamuje se s kolegy a hned vyšetřují vraždu. Z případu se vyklube série. Napínavé čtení.

Hope80
29.01.2022 5 z 5

Skvělá! Jako vždy Angela úžasná. Nikdy nezklame a i tato kniha jak to celé začínalo super. Těším se na další knihy.Pro mě jinak nejlepší série,kterou znám.

hana1039
28.01.2022 5 z 5

Co napsat, když už tady všechno bylo řečeno.. seznámení s týmem, který nás bude, doufám, ještě dlouho provázet v dalších dílech ( kromě jednoho :-(( ).. Angela má prostě,, čich,, na skvělé nápady a tak nám všem držím palečky, ať už sakra vyjdou další díly :-) !!!

Pavlína2019
28.01.2022 5 z 5

Tak - přečteno za jeden den, nedalo se přestat. Prostě pecka. Až tak jsem to nečekala. Paní autorka je světová. Jsem překvapená, že zvolila "jak to bylo", výborný námět, skvěle vymyšleno, čte se samo jedna báseň. Velmi příjemný formát i krátké kapitoly. Prostě opět skvělá kniha a všem ji doporučuji!!

edith79
28.01.2022 5 z 5

Čím dál lépe. Tenhle prequel je prostě skvělý. Sympatická Stacey, mnou milovaný, klidný a věrný Bryant a jak jinak, než na zadní se stavící Kev Dawson. A potom Kim. Když si vzpomenu na první kapitoly Němého křiku, kdy jsem si říkala, co je tohle za ženskou? Ale už tenkrát v prvním díle jsem jí přišla na chuť. První společný případ tohoto týmu byl taková klasika Angely Marsons. Napínavé pátrání, prokládané myšlenkami vraha. Toho jsem uhodla celkem brzo, nebylo to tak těžké. Celkově šla kriminální zápletka tentokrát trochu stranou na úkor seznámení s postavami a to je dobře. Na konci se pro mě konalo jedno dojemné překvapení, týkající se Kimina šéfa Woodyho. Skvělé. Není co vytknout.

katst
27.01.2022 5 z 5

Zajímavé sledovat první setkání týmu...
Ze série jsem stále nadšená, každá kniha je skvělá a drží si, i po tolika dílech, úroveň a nijak mě nenudí. Ba naopak... Nemůžu se dočkat další knihy.

novina
26.01.2022 5 z 5

Tak tady to začalo, Kim a její tým. Opět je laťka velmi vysoko.

iLuciferie
25.01.2022 4 z 5

Opravdu mile mě překvapuje, že si série i po více jak desítce drží pořád nastavenou úroveň. Tato knížka je pak takovou malou odměnou pro věrné fanoušky, protože nakouknutí “jak to všechno začalo” je snad muselo potěšit všechny..

LucieVN
25.01.2022 5 z 5

Jsem ráda, že jsem začala od tohoto prequelu, můžu tak v klidu navázat první díl. Je to velmi zajímavé, čtivé, bez dlouhých popisů všeho možného. Líbí se mi, že se autorka zabývá i ostatními členy týmu, ne jen hlavní hrdinkou.
Od poloviny knihy se zdá, že víme, kdo je pachatel, ale zdání klame..

Ajuszka
24.01.2022 5 z 5

V knize První krev se dostáváme úplně na začátek, kdy se Kim poprvé setkává se svým týmem. Mé srdce zaplesalo nad tím, že se zde můžeme těšit z přítomnosti Keva ️:)
Případ byl jako vždy skvělý, dobře propracovaný. Myslím, že knihám Angely Marsons nelze nikdy nic vytknout, snad jen to, že jsou příliš krátké :))

Lenka0007
23.01.2022 5 z 5

Po knize Mrtvé vzpomínky, kde jsem měla pocit, ze Angele dochází dech, musím zde dát opět plný počet. Série vražd, motiv i provedení trochu připomíná detektivky Chrise Cartera, takže za mě dobrý. Skvělý nultý díl skvělé série.

TheEvelyn
23.01.2022 5 z 5

To byla jízda. Možnost podívat se, jak to tenkrát začalo... Jak se Kim Stoneová dostala ke svému týmu, se kterým doposud řešila různé případy a zločiny (viz ostatní vydané knihy). Jací vlastně byli její počáteční kolegové a jaké byly jejich vlastnosti. Líbí se mi samotný překlad knihy, neboť dává logiku a ucelenost příběhu. Zároveň se opětovně potvrdilo, že autorka knihy umí pracovat s textem, zároveň vykreslit a popsat situaci není u ní taktéž žádným problémem. Samotnou gradaci děje si vždycky nejvíce užívám (což poznám díky své neustálé husí kůži). Nadále budu autorce zachovávat přízeň a těším se na další případy Kim Stoneové a jejího týmu. Za mě skvělá série, kterou vřele doporučuji ostatním čtenářům.

Kocourek

Opět další pecka

lenuskav

m-i-l-u-j-u ...

Mája777
22.01.2022 5 z 5

S chutí jsem si přečetla další příběh s Kim a s její partou. Vlastně, jak to všechno začalo…
Krátké kapitoly plné děje a akce. Tak mi to vyhovuje. Velmi dobře se čte a doporučuji.
(22. 1. 22 - 1 885 - 5)

Angela Marsons