První krev

První krev https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480321/bmid_prvni-krev-oBU-480321.jpg 5 871 208

Jak započala jedna z nejúspěšnějších britských detektivních sérií současnosti? Je těsně před Vánoci roku 2014 a inspektorka Kim Stoneová stojí před halesowenskou policejní stanicí. Svou konfliktní, nespolečenskou povahou už proslula po celém westmidlandském hrabství a tohle je možná její poslední šance. Má se setkat se svými novými podřízenými, seržanty Bryantem a Dawsonem a konstáblem Stacey Woodovou. Ani jeden z nich v ní nevzbudí mnoho důvěry. Jakmile však společně začnou vyšetřovat brutální a bizarní vraždu navenek zcela nezajímavého mladého muže, jde všechno stranou. Případ je zavádí stále hloub do temného světa zneužívaných dětí a jejich trýznitelů. Mrtvých s každým dnem přibývá, a chce-li Kim ochránit nevinné, musí dostat ze svého nového týmu i ze sebe to nejlepší.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

First Blood , 2019

SimonaP
16.03.2022 4 z 5

Přečteno za dva dny, moc mě bavila.

clarkens
15.03.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem během několika málo dní. Téma i dějová linka super!

klokan.1905
14.03.2022 5 z 5

První krev...
Již dvanácté pokračování ze série Případy Kim Stoneové... Jedná se sice o dvanáctý díl, ale s autorkou se v tomto pokračování vrátíme na úplný začátek... Přiznávám se, že jsem měl z knihy celkem obavy, ale bylo to zcela zbytečné... Angela Marsons mé obavy roztříštila již po pár stránkách a poté mě svezla na thrillerové centrifuze... Prostě a jednoduše nám Angela Marsons servíruje jednu thrillerovou pochoutku za druhou... A můžu Vám prozradit, že již před prázdninami vychází třináctý díl, který má název Vražedná mysl...
Takže jak to všechno začalo? Vrátíme se do roku 2014, kdy Kim Stoneová vchází do budovy halesowenské policejní stanice a seznamuje se se svými novými podřízenými... A společně s nimi se vrhneme do vyšetřování brutální vraždy (mimochodem, nezůstane u jedné)... ;-)
Krátké kapitoly, kterých je v knize 116, Vás budou nutit ke čtení a dalšímu otáčení stránek...
Není nad čím váhat, jasných pět hvězdiček...

Duchoslp
11.03.2022 5 z 5

I když se časově vracíme úplně na začátek, kdy se celý tým poprvé potkává, nic tomu neubírá na atraktivitě. Děj má spád a vzájemné poznávání tomu dodává nový nádech. Super moc se mi knížka líbila.

TaLu
09.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Autorka si drží vysoko nastavenou laťku a řekla bych, že s každým dílem ji popostrčí zase o kousek výše. Tentokráte se čtenář dozví, "jak to všechno začalo" . První případ nově sestaveného týmu a hned série brutálních vražd. Vyčerpávající práce rozpoutává závody mezi týmem, který se horko těžko seznamuje, a vrahem. Temnota se šíří i skrze objevené souvislosti s týráním a zneužíváním v rodinách. Bylo fajn nakouknout do původního týmu, ale zrovna tak to mohl být prostě jen další případ v řadě. Krátké kapitoly, stupňované napětí. Pachatele jsem odhadla.
Výborné čtení, jako vždy. Doporučuji.

Jitty82
09.03.2022 5 z 5

Toto je senzační doplněk k sérii Kim Stoneové. Jsem tak ráda, že autorka myslela na tento úhel. Její široká škála postav je fascinující a navzájem odlišná. Hned je jasné, proč její knihy vyčnívají z davu. Mrazivé a napínavé zápletky, brilantní charakterizace. Návyková od začátku do konce.

Výborně, paní Marsons!

Leaena
07.03.2022 4 z 5

Když jsem začínala číst případy Kim, hrozně mě vytáčely její neustále se obracející oči k nebi. S každou další knihou a seznamování se s ostatními členy týmu my byli všichni bližší a vyčkávala jsem na další díly.
Kdysi jsem se dočetla, že autorka plánuje dvanáct dílů této série. Pokud se ještě rozroste,bude to jen dobře. Pokud ne, bylo zajímavé zasadit poslední knihu do doby, kdy vše vlastně vzniklo a začalo. Kniha mě bavila, čtivé kapitoly, nic nebylo na sílu.
Je vidět, že autorka si drží standart a od první knihy se posunula a vypracovala.

nicole1990
06.03.2022 5 z 5

Opět super

hanzmb
01.03.2022 5 z 5

Žádný autor si na začátku série nevytvoří plán na 20 dílů. Těm dobrým pak je ale najednou vytvořený rámec malý. A přichází okamžik skočit s dalším dílem v čase zpět. Případně si tento skok vynutí čtenáři, aby zjistili jak to vše začalo. Nevím, jaký důvod vedl k návratu do minulosti autorku, ale nutno přiznat, že se ji moc povedl. Čtenář si ho vychutnává podstatně víc, než kdyby to byl opravdový 1.díl série. Od Mrtvých vzpomínek (dle mého nejslabší díl) jde kvalita opět strmě nahoru.

twiggynka
01.03.2022 5 z 5

Jako vždy super kniha, je příjemné si připomenout, jaké byly postavy na začátku a kam se svým chováním a přístupem posunuly postupně dál. Dawson mi bude vždy chybět.

Anna27
27.02.2022 5 z 5

Kouskovala jsem si to po částech, abych si ji vychutnala, ale stejně jsem hltala každou stránku. Bylo super zase číst příběh, kde byl Dawson a zavzpomínat si na něj. Už se těším na další díl a kdo ještě tuhle sérii nezačal číst, tak vřele doporučuju.

Kalima206
25.02.2022 5 z 5

Angela Marsons opet nezklamala a napsala krimi pribeh, ktery sem precetla jednim dechem.
Miluji jeji kratke kapitoly, neustale se neco deje a vraha sem opet a zase neobjevila.

Doporucuji!!

Erlif
22.02.2022 5 z 5

Jak sem napsat komentář a neopakovat ostatní a být originální... Když jsem zjistila, že autorka vydá prequel, ani mě nenapadlo pochybovat, že by se jí to snad nepodařilo a byl to knižní průšvih. Opět od prvních stránek nás autorka chytne a nepustí. A poznat celý její tým a první případ, to prostě nemělo chybu. A všechny díly skládačky krásně zapadly.

alnahu
16.02.2022 5 z 5

Další výborná detektivka s Kim Stoneovou.Je předvánoční čas a inspektorka Kim nastupuje na nové místo čekají jí noví lidé a nová pravidla soužití.Čeká jí opět složitý případ o to temnější ,když se jedná o zneužívané děti.Nakonec je sama překvapena ,jak se jí s novým týmem pracuje .Nejvíc ji přirostl k srdci seržant Bryant ,který ji stál po celý týden vyšetřování po boku .
Knihu doporučuji a těším se na další případ s Kim.

Arsi
15.02.2022 5 z 5

Naprosto skvělá detektivka, ostatně jako všechny od Angely Marsons. Přečetla jsem zatím všechny, které u nás vyšly a doufám, že se budu moci těšit i další knihy. Kniha byla strhující a napínavá.

EmillyT
11.02.2022 4 z 5

Protože jsem od A. Marsons dosud nic nečetla chvíli jsem zvažoval jestli začít prvním dílem nebo prequelem. Nakonec zvítězilo to, že série čtu ráda postupně, aby na sebe děj pěkně navazoval a začala jsem prequelem. Kniha se mi moc líbila, je napínavá a poutavě napsaná. Hlavní postava Kim mi byla velmi sympatická od první chvíle už tím, že je motorkářka. Po různých detektivních sériích je velmi osvěžující, že hlavní postava nemá problémy s alkoholem, což už se téměř stalo hlavním rysem hlavních vyšetřovatelů. Jsem moc ráda, že jsem si k sérii s Kim konečně našla cestu, zbytečně dlouho jsem ji odkládala.

Kubajzz
08.02.2022 5 z 5

Jako vždy super. A skvělý nápad napsat, jak to vlastně všechno začalo :-) Už se těším na další .-)

JitkaHambi
07.02.2022 5 z 5

To bylo skvělé!Nejdřív jsem si říkala, že to bude asi divné, číst takhle úplně od začátku, když už člověk všechny z týmu zná, ale bylo to úžasné!Moc mě to bavilo.Pecka!Angela Marson je TOP, už se těším na další díl, doufám že vyjde brzy!:-)

marekB78
07.02.2022 5 z 5

V sérii o Kim jsem přečetl všechny knížky a tato je o tom, jak to vlastně všechno začalo... Kniha je čtivá a nemohl jsem se od ní odtrhnout ( i když někdy jsem nerad musel :-) )
Případ poutavý, vtáhl mě do děje a rozuzlení mě překvapilo. Za mě spokojenost :)

Bulldog
06.02.2022 5 z 5

Dobrý nápad vzít to od začátku a další díl, který mě rozhodně bavil..a co mě v celé sérii baví nejvíc, je suchý humor patologa Keatse :))

Angela Marsons
anglická, 1968