První krev

První krev https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480321/bmid_prvni-krev-oBU-480321.jpg 5 871 209

Jak započala jedna z nejúspěšnějších britských detektivních sérií současnosti? Je těsně před Vánoci roku 2014 a inspektorka Kim Stoneová stojí před halesowenskou policejní stanicí. Svou konfliktní, nespolečenskou povahou už proslula po celém westmidlandském hrabství a tohle je možná její poslední šance. Má se setkat se svými novými podřízenými, seržanty Bryantem a Dawsonem a konstáblem Stacey Woodovou. Ani jeden z nich v ní nevzbudí mnoho důvěry. Jakmile však společně začnou vyšetřovat brutální a bizarní vraždu navenek zcela nezajímavého mladého muže, jde všechno stranou. Případ je zavádí stále hloub do temného světa zneužívaných dětí a jejich trýznitelů. Mrtvých s každým dnem přibývá, a chce-li Kim ochránit nevinné, musí dostat ze svého nového týmu i ze sebe to nejlepší.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

First Blood , 2019

alexis818
07.01.2022 5 z 5

Vynikající,ostatně tak,jako vždy.Toto byl moc dobrý nápad,čtenář se seznámil s úplnými začátky týmu,který vyřešil už mnoho nelehkých krimi případů.Mohu jen doporučit.

JajaPaja
06.01.2022 5 z 5

Opět nezklamala plný počet

Michaela91
06.01.2022 5 z 5

Pecka jako vždy. mIluji tuhle sérii

Dela111
05.01.2022 5 z 5

Příběh Kim se tímto nultým dílem zase trochu doplňuje. Ukazuje, jak vznikal tým vyšetřovatelů této série, jak se vzájemně oťukávali při prvním případu.
Zápletka je výborná, děj má spád a přiměřeně napětí. Přidáno je i pár vtipných situací a dialogů, které jsou většinou založeny na nedostatku sociálních dovedností Kim. Právě její povahové založení dělá tuto sérii trochu jinou a hlavně naprosto skvělou. Kim je kvůli nešťastnému dětství málo sociálně adaptovaná, neumí to s lidmi, mluví narovinu i tam, kde je třeba taktu, ale svoji práci miluje a dělá ji poctivě.
Opět povedený díl na 5* a doporučení.

Šánka
05.01.2022 5 z 5

Tedy to byl tak skvělý nápad, paní Angelo, napsat, co bylo před, jak vše začalo, děkuji za něj!
Chcete vědět, jaký byl první společný případ vyšetřování vražd Kim a její party? No, napínavý, jasně!!! Jak se ta tvrdohlavá, svérázná a nepřizpůsobivá :-) Kim seznámila s Briantem, Dawsonem a Stacey, kdy začaly slovní přestřelky s patologem Keatsem? A jak tento nesmírně napínavý případ vyřešili?
Tak čtěte, další doporučení tato série vážně nepotřebuje.....

astroweb
05.01.2022 5 z 5

Autorka, která nemůže zklamat. Nejen napínavé a věrohodné, ale i působivé a čtivé vykreslení všech postav.

mirka2558
04.01.2022 5 z 5

Vždy čakám na novú knihu. Autorka patrí medzi moje obľúbené a mám prečítanú každú jednu a môžem povedať, že ešte ma nesklamala. Kim a jej tím mám rada, veľmi sa mi páčila myšlienka ,,ako sa dali dokopy,, úplná topka. Neviem sa dočkať ďalšieho dielu. Určite odporúčam ktorúkoľvek knihu od A. Marson

Didi15
04.01.2022 5 z 5

U Angely nemá cenu nic psát ,pokaždé to je bomba a já se nemohu dočkat dalšího dílu , díky moc za tyhle knihy:)

Zlodějka knih
04.01.2022 5 z 5

Angela Marsons je proste skvela...ja tyhle jeji knihy fakt zboznuju... A vratit se v cele serii az na samotny zacatek byl neuveritelne skvely napad.... Bavilo me cist si o tom, jak poznavala svuj tym a jak do sebe vse zapadalo jako kousky puzzle.
Dozvedet se, jak se dostali jeden k druhemu bylo opravdu skvele a hlavne me to navnadilo na to si ted precist dil za dilem celou serii znovu...
Lituji pri cteni jejich knih jenom jednoho a to toho, ze proste nemuzu cist dal, kdyz dojdu na konec a musim knihu zavrit a rict si: "Opet dokonalost, ale sakra uz zase musim cekat na dalsi dil..."

Kačí1169
04.01.2022

Jako vždy přečteno jedním dechem. Už se těším, jestli vyjde další kniha.

Martiiiik
04.01.2022 5 z 5

Skvělá kniha, jako obvykle. Přečtena jedním dechem, nešla odložit.. ani ve dvě ráno :-D Vůbec nedokážu pochopit, že na začátku autorku nikdo nechtěl vydat, její knihy jsou tak úžasné.. Vždycky vcucnou do děje a nepustí až do úplného konce.. A že byl zase překvapivý.. :-) Prostě autorku doporučuji všema deseti :-)

happy-smile
03.01.2022 5 z 5

Skvělé, přečteno za jediný den. Prostě se nedalo odtrhnout. Úplně si pamatuju, jak jsem četla první díl této série. Toto bylo stejně dobré a stejně vtipné (a to už je v pořadí dvanáctá vydaná kniha, klobouk dolů). Moc Angele děkuji, že pro nás napsala tuto knihu, kde se tým dal dohromady.

simona1621
03.01.2022 5 z 5

Skvělý nápad vrátit se na začátek. Jako u každého predchoziho dílu, nedalo se odtrhnout.

Jamalu
03.01.2022 5 z 5

Není co dodat, Angela je prostě super, tady nikdy neváhejte pokud chcete hodně dobrou detektivku.

vsechnonebonic
02.01.2022 5 z 5

Super díl. Autorka opět nezklamala. Přečteno za dva večery ( a část nocí), nešlo jen tak knihu odložit.

sramkovamichala
01.01.2022 5 z 5

Neskutečně napínavé jako každý příběh Kim.

Any26
31.12.2021 5 z 5

Kim Stone jak ji milujeme. Další super díl! A krásná (bohužel teď už jen) vzpomínka na Keva, obzvlášť na jeho začátky v týmu a jestliže jste četli všechny předchozí díly, můžete krásně vidět, z čeho a jak, se dál propracoval.
A navíc se nám v tomto díle ukazuje, že šéf Woody má zkrátka pro Kim slabost.
Počátky, v budoucnu už nerozdělitelného páru, Kim a Bryanta + Sestavení týmu z úplně rozdílných článků, ale za to do sebe pěkně zapadající!
Krásné zakončení čtenářského roku 2021️

studentice
30.12.2021 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Byl to skvělý nápad dozvědět se, jak to všechno začalo. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Ajrad1981
29.12.2021 5 z 5

Když jsem poprvé zalistovala knížkou a viděla jméno Dawson, zarazila jsem se a teprve pak jsem si všimla, že je to nultý díl. :-) Což je dobře, protože mám ještě dva díly ze série nepřečtené a takto jsem se mohla do vánočního dárku začíst hned, bez obavy, že mi něco unikne.
A za mě super! Ale dost nepříjemně mě překvapilo, jaký byl Dawson arogantní, sebestředný a až nezdravě sebevědomý, bez špetky sebereflexe. Naštěstí to vypadá, že z toho vyrostl.

Šebestová3
29.12.2021 5 z 5

Angela jako vždy skvělá! Miluju Kim a její partu, je to jako potkávat se s kamarády....i když často za mrazivých a napínavých okolností :-)

Angela Marsons
anglická, 1968