První krev

První krev https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480321/bmid_prvni-krev-oBU-480321.jpg 5 867 207

Jak započala jedna z nejúspěšnějších britských detektivních sérií současnosti? Je těsně před Vánoci roku 2014 a inspektorka Kim Stoneová stojí před halesowenskou policejní stanicí. Svou konfliktní, nespolečenskou povahou už proslula po celém westmidlandském hrabství a tohle je možná její poslední šance. Má se setkat se svými novými podřízenými, seržanty Bryantem a Dawsonem a konstáblem Stacey Woodovou. Ani jeden z nich v ní nevzbudí mnoho důvěry. Jakmile však společně začnou vyšetřovat brutální a bizarní vraždu navenek zcela nezajímavého mladého muže, jde všechno stranou. Případ je zavádí stále hloub do temného světa zneužívaných dětí a jejich trýznitelů. Mrtvých s každým dnem přibývá, a chce-li Kim ochránit nevinné, musí dostat ze svého nového týmu i ze sebe to nejlepší.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

First Blood , 2019

MíšaS.
21.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Čtení jsem si skvěle užila, jako ostatně vždy. Jen mi přišlo trochu divné, že se všemi hned vycházela, těch pár rozmíšek neberu jako nějaké velké problémy, vzhledem k tomu, jak jí popisují a jaká pověst jí předchází. Ale to je jen maličkost. Kim jsem prostě propadla a ráda jsem si opět zavzpomínala na Kevina...

Makůvka
13.07.2022 5 z 5

To bylo fakt super. Ráda jsem se vrátila zase k týmu, který jsem si hned od prvního dílu série oblíbila. Sice nemám přečtené všechny díly, ale po této knížce se asi co nejrychleji k sérii zase vrátím. Případ dobře propracovaný a napínavý jako vždycky. Osvěžila jsem si paměť a zase zavzpomínala na postavy, které vytvořily opravdu povedený a sehraný vyšetřovací tým.
Knížku můžu jen a jen doporučit!!!!

Zdenas5
10.07.2022 5 z 5

Všechny knihy s Kim, které jsem zatím přečetla, jsou super. Výjimkou není ani tato. Bavilo mě sledovat Kiminy začátky, její seznamování s novým týmem a samozřejmě hlavně vyšetřování série vražd. Kim je správná, moc se mi líbí, mohu doporučit.

Dashik
06.07.2022 5 z 5

Nemám co bych vytkla.
Moc jsem se těšila na Dawsona (ten mi prostě strašně chybí), na starou partu, která se vlastně teprve dává dohromady a spokojenost veliká.:)

Sigurd_Lesandi
04.07.2022 5 z 5

Všude kudy chodím prohlašuji, že série s Kim Stoneovou je moje nejoblíbenější ze všech. I přesto jsem měl z tohoto dílu obavy.
Toto pokračování vrací celou sérii na úplný začátek, kde se tým dává teprve dohromady. Myslel jsem si, že bude díl hlavně stavět na tom, že si Kim nedokáže vypěstovat důvěru ke svým kolegům a bude vše podnikat na vlastní pěst. Opak byl ale pravdou. Autorka mi znovu ukázala, jak moc je Kim propracovaná postava. Díl vám dá klasickou osnovu i rozestavění, které je pro sérii typické, ale zároveň na vás vše bude působit nově, stejně jako postavy.
A právě díky tomu, že každou postavu už moc dobře znám, tak mě moc bavilo sledovat jejich první krůčky.
Na celé sérii je nejlepší právě vývoj postav, kterými si v každém díle prochází a díky tomuto dílu vím, jak dlouhou cestu už si za celou sérii prošly a jak moc je tato série propracovaná do těch nejmenších detailů.
Samotný případ mě taky bavil. Známé téma bylo opět ukázáno z trošku jiného pohledu, než jsme zvyklí. Měl nespočet zvratů, a i když se jedná o prequel, tak jsme se o postavách zase dozvěděli něco nového.
Na začátku jsem měl z tohoto dílu obavy, ale po dočtení jsem si hned musel přiznat, že je to zatím nejlepší díl z celé série.

PetraBery
29.06.2022 4 z 5

Ráda jsem se vrátila do doby, kdy inspektorka Kim dostala svůj tým, který jí provází celou sérií. Zajímavý případ a postupné odhalování vraha je stejně čtivé jako další díly.

Kaja1
26.06.2022 5 z 5

Super čtení na letní odpoledne. Krátké kapitoly se dobře čtou a udržují člověka v napětí. Jsem ráda, že se Kim nakonec rozhodla pro svůj tým. Těším se další díl.

katerina2660
15.06.2022 5 z 5

Paráda! Přečteno téměř na jeden zátah. Je super sledovat začátek spolupráce s týmem....

michaela5515
08.06.2022 5 z 5

Říkala jsem si, jak moc bude tahle kniha důležitá k celkovému doplnění série. A byla moc! Jsem ráda, že jsem znova mohla číst příběh kompletního týmu. Že jsme si připomněli Dawsona. Těším se na další pokračování.

harena
28.05.2022 5 z 5

Vynikající díl. S Kim se vracíme na začátek její spolupráce s novým týmem, tušíme proč asi vrah vraždí, ale nevíme kdo. Od poloviny knihy jsem přesvědčená, že vraha znám, ale opak byl pravdou. Napínavý, akční, našlapaný dějem je i tento nultý díl, navíc bylo fajn se více seznámit s postavami, které známe už z dřívějších dílů. Skvělý thriller.

pepa4081
27.05.2022 5 z 5

O tom, jak to všechno začalo. Skvělý díl skvělé série.
Nanejvýš uspokojivé.

katka.oo
24.05.2022 5 z 5

Perfektní Kim a její seznámení s novou partou, jejich první případ, skvělá kniha, skvělé čtení, vřele doporučím.

Evule *
22.05.2022 5 z 5

Perfektní, skvělý úvod do příběhů z tohoto oddělení, vraha jsem předem neodhalila. Doporučuji a těším se na další příběh od mé oblíbené autorky.

111moni
19.05.2022 5 z 5

Já vám nevím, jestli tam, nazpátek, vlevo, vpravo, pořád je to skvělé. A to je tak všechno, co se k tomu dá napsat, protože jediné, co se by to vystihlo lépe je si to přečíst.

Pája699
19.05.2022 5 z 5

První krev…přiznám se, že jsem si chviličku říkala, jestli to nebude zbytečná kniha, ztráta času svým způsobem…ale víte co, určitě nebyla!! Já si to užila na maximum, příběh mě strhl…a mé srdce zaplesalo, když jsem si mohla opět přečíst o Dawsonovi…celá parta zase pohromadě. Bylo to příjemné vrátit se na začátek jak to všechno začalo…..

astra3
17.05.2022 5 z 5

Bylo prima vrátit se na začátek. Četlo se to dobře.

TeaPeter
17.05.2022 5 z 5

Vynikajicí kniha o tom, jak Kimin team, který známe z celé série knih, vlastně začínal. Je zvláštní, že tento výborný nultý díl, vyšel v originále ve stejném roce jako dost slabý desátý díl - u nás vyšel jako Mrtvé vzpomínky.

moudivlacek
14.05.2022 5 z 5

Jako skalní fanynka Kim jsem nemohla odolat příběhu o jejím počátku v "novém týmu", který je v dílech této série. Zprvu jsem se jen trochu obávala, že se bude plno událostí opakovat a že to bude jen o Kim a nic moc případ k vyšetřování. Víc jsem se však mýlit nemohla. Ano, jsou tu věci, které již známe, ale je to jen základ a je jich poskrovnu. Nový tým s Kim hned první den dostávají nezvyklý případ, později se plně rozvine a každý člen týmu vlastně ukáže své pracovní vlohy i osobní charakter, včetně Kim. Téma sice není neznámé, naopak - často využívané spisovateli, přesto je tu zas trochu neobvyklý podpis vraha. A pro mě i další důkaz, jací někteří lidé jsou "netvoři". Těším se na další případ s Kim.

berila
14.05.2022 5 z 5

Jako vždy naprostá spokojenost. Tuto autorku řadím mezi své nej. Zatím nikdy nezklamala.

kolacky
12.05.2022 5 z 5

Úžasný začátek série! Moc povedený příběh a parta hned ukázala, co umí.

Angela Marsons
anglická, 1968