Pokrevní pouta

Pokrevní pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376457/bmid_pokrevni-pouta-ZMH-376457.jpg 5 1550 368

Jak chytit vraha, který nezanechává stopy? Žena zabitá jediným přesným bodnutím do srdce – na první pohled to vypadá jako loupežné přepadení, které se zvrtlo. Kdo by plánovaně vraždil starostlivou a bezúhonnou sociální pracovnici? Ale inspektorce Kim Stoneové na téhle smrti něco nesedí. Pár dní nato už si je jistá – po nálezu mrtvé mladé narkomanky se stejnou bodnou ranou v hrudi. Někdo je obě chladnokrevně sprovodil ze světa. To je však to jediné, co je spojuje. Kim se nedokáže na případ soustředit – z minulosti se vynořila doktorka Thorneová, sociopatka, kterou Kim dostala do vězení a která za mřížemi naplánovala bezcitnou pomstu. Počet obětí narůstá a Kim a její tým se po krůčcích přibližují k pachateli. Někdo z nich se ale brzy octne ve smrtelném nebezpečí. A Kim tentokrát možná nebude mít dost sil, aby ho ochránila…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Blood Lines , 2016

akinomV
07.03.2021 5 z 5

Opět skvělé čtení. Napínavé do samého konce.

jarin58
05.03.2021 5 z 5

Skvělé počtení jako vždy.

Šárka345
03.03.2021 5 z 5

Skvělá zápletka, skvělé čtení a prostě skvělá Kim :0)))))

ilčidlo
09.02.2021 4 z 5

Opět napínavá a čtivá detektivka

Petracislerova
08.02.2021 3 z 5

Asi budu mála z mnoha, ale mě kniha zas až tolik nenadchla. Možná jsem udělala chybu tím, že to byla moje první kniha této autorky, možná jsem měla začit od prvniho dílu. Do děje mě nijak extra nevtáhla, vyšetřování bylo na druhé koleji, takže na konci žádny wow efekt. Pro mě zklamání a dalším asi šanci ani nedám.

Vixiene
07.02.2021 3 z 5

2,5/5

Pátý díl detektivní série Kim Stone.

Relativně krátce po sobě jsou nalezena dvě ženská těla. Mladé narkomanky a hodné postarší paní pracující jako sociální pracovnice. Obě mají stejnou bodnou ránu, na kterou zemřely.

Zpočátku jsem byla z tohoto příběhu rozpačitá. Od začátku až téměř do tří čtvrtin mi kniha přišla utahaná, nezajímavá a naopak konec uspěchaný.

Velkou část zde tvoří prolnutí s osobním životem hlavní detektiv inspektorky Kim Stone. Samotná Kim i její vyšetřovací tým mě baví, jejich spolupráce i pošťuchování. Zároveň mě baví i pozvolný vývoj osobnosti Kim, jen kdyby nebyl tak moc osekaný. Ocenila bych, kdyby měl v knihách více prostoru Kimin pejsek Barney :-D

Jak už jsem u některého z předchozích dílů zmiňovala, moc se mi nelíbí, jak Kim zničehonic na něco přijde, odkryje se jí "opona" v hlavě a najednou jí všechno dojde a voilá, případ rozluštěn. Tento vzorec se opakuje v prakticky každém díle a prostě mi to přijde na sílu, odfláknuté.

Co považuji za pozitivum tohoto příběhu je, že narozdíl od předchozích dílů jsem tentokrát neodhadla hlavního pachatele, byť samotná zápletka nebyla příliš originální a moc mě nechytla. Stále je kniha ale napsaná na principu krátkých kapitol a čtivých jednoduchých vět, takže ikdyž vás to moc nebaví, tak stránky relativně ubíhají. Snad se mi další díly budou líbit víc, ale bohužel má pro mě zatím tato série spíše sestupnou tendenci.

MatoPalkes
28.01.2021 5 z 5

Návrat sociopatky Alex potešil, tie jej hry ma bavili.

andrea7191
27.01.2021 3 z 5

Musím říct, že víc než hlavní děj mě bavila vedlejší linie příběhu o Kim, Alex a její matce. Čím více dílů mám přečtených, tím méně zajímavé mi přijdou. Z Kim se stává měkota, která už postrádá ten "drajv" a tím pádem se z toho pro mě stává klasická detektivka.

Ťapulka
27.01.2021 5 z 5

Opět neuvěřitelně čtivé, napínavé, prostě úžasné! Každý díl této série mě vždy nadchne a vtáhne. I když jsem zpočátku nebyla úplně nadšená z návratu postavy z jednoho z předchozích příběhů, nakonec se to rozjelo naprosto skvěle a já při otáčení posledního listu už téměř sahala po dalším díle. A musím se přiznat, že tentokrát došlo ke konci příběhu i na slzičku dojetí. Nevím, jak to mají ostatní čtenáři, ale já už si připadám jako součást Kimina týmu :-), jako bych mohla mezi ně přijít a zeptat se: "Tak co tu máme dneska k řešení?". Tento díl je zároveň opět detektivkou, ve které čtenář dostane i spoustu témat k zamyšlení, psychologie člověka je opravdu zajímavá a složitá.

hledaseniki
13.01.2021 5 z 5

Před rokem jsem se pustila do prvního dílu této krimi série s Kim Stone, okamžitě jsem jí propadla. Kim Stone je hrozně zvláštní hlavní hrdinka, i když si jí musíte zamilovat okamžitě, pak se ten vztah prohlubuje ještě víc, fandíte jí, chápete její chování a rozumíte jejím pohnutkám, prostě a jednoduše si vás jako čtenáře získá. Ačkoliv uběhla docela dlouhá doba od chvíle kdy jsem četla čtvrtý díl, okamžitě mě děj vtáhnul a nešlo se od toho odtrhnout.
Další zapeklitý případ do kterého se ještě přimotá dobře známá mrcha Alex, ano měla jsem obavu, protože díl ve kterém se prvně objevila Alex mi absolutně nesedl, ale tenhle mi zase naopak sednul úplně nejvíc a zatím ho považuju za nejlepší. Dlouho nebudu otálet a pustím se do dalšího dílu, protože jakmile s Kim začnete máte problém přestat.
Angela Marsons píše poutavě a každého čtenáře vtáhne do děje raz dva.

Eduarda
06.01.2021 2 z 5

Na mě ty díly s Alex Thorneovou prostě nefungují a to ostatní to nezachránilo. Na náhody, co nedávají logiku, naředěné rozplizlým dějem, nejsem... Další ale jasně nevynechám.

brabofka
04.01.2021 5 z 5

Jelikož čtu celou sérii, není třeba si dalších komentářů. Ostatně, ten kdo se pročte až k 5. dílu asi ví, proč :-)

Martiiiik
03.01.2021 5 z 5

Další super knížka, autorka snad ani neumí napsat nic slabšího :-D Děj frčí, člověk si ani na minutku neoddechne od napětí :-) I Kim se stále stává silnější, je to jako naděje, že se všechno trápení dá překonat :-) Takže zase nemohu méně než pět hvězd :-)

ckamusa
01.01.2021 5 z 5

Alex je zpět, i když pod zámkem, ale neznamená to, že by ji to nějak omezovalo v jejich manipulacích. Kim řeší další případ, tentokrát smrt sociální pracovnice jediným bodnutím, ale nedokáže se plně soustředit, jelikož musí řešit i své soukromí a minulost , kterou se snaží před ostatními za každou cenu utajit.

Kobzíci
25.12.2020 5 z 5

Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah, wow...tuhle sérii miluji, neskutečně čtivé knihy.

Dopi70
23.12.2020 5 z 5

Napínavé, čtivé. Budu pokračovat ve čtení série. Soupeření s padouškou Alex dodává knize náboj.

katka134
22.12.2020 4 z 5

Myslela jsem, že se s tou psychopatkou Alex už nikdy nesetkám, tak jsem první polovinu knihy četla až s odporem. Ale pak Kim ruku v ruce s Dawsonem i ostatními dotahla vše do úspěšného konce.

moudivlacek
20.12.2020 5 z 5

Skvěle rozehraný příběh o snaze ovládat lidi kolem, využívat je a zneužívat, zahrávat si s jejich životy i city. Kim opět musí vyřešit případy, od kterých myslí odbíhá k přezkoumání stavu matky, navíc do všeho svými dlouhými prsty zasahuje zavřená Alex. Ale tentokrát se přepočítala, neboť Kim sice musí jisté emoce potlačovat, ale každopádně ví, že se nesmí nechat zlomit, a má štěstí, že při ní stojí její tým, obzvláště pak její zástupce Bryant.
Tuhle sérii je lepší číst od začátku, abychom pochopili jisté postavy. Kim si hluboce vážím, před její myslí se skláním. A už se těším na další díl.

novina
15.12.2020 5 z 5

Opět příběh plný napětí, kde vraha do poslední chvíle netušíte. Vrátila se Alex i se svou zvrácenou myslí. Kim opět poodhalila část své minulosti. Knihu jsem přečetla jedním dechem a těším se na další pokračování.

Calibra
13.12.2020 4 z 5

Angela se čte prostě dobře, tenhle příběh nebyl z těch nejnapinavejsich, ale je to dobrý. Byla jsem rada, ze sem ze dozvěděla opět nějaké stripecky z Kimina dětství a ze se připomněla psychopatka Alex.