Pohřbená pravda

Pohřbená pravda https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391094/bmid_pohrbena-pravda-65d5e21c70169.jpg 5 1387 353

Šestý temný detektivní příběh z pera Angely Marsonsové, jejíž prvotina Němý křik, úvodní díl série, se v angličtině prodala už v milionu výtisků. Nález starých kosterních ostatků na pomezí dvou policejních okrsků postaví inspektorku Kim Stoneovou nejen před nový případ, ale také před neobvyklou výzvu – spolupracovat s bývalým parťákem, s nímž se nerozešla právě v dobrém. Podrobný průzkum hrobu odhalí, že těl tu leží víc a že nezemřeli přirozenou smrtí. Kim stojí před nelehkým případem. A taky nelehkou situací - jak se obejde bez svého týmu, ale také jak se její tým obejde bez ní. Protože pravdu, až doteď pohřbenou a právě vykopanou, už nelze skrýt... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Dead Souls , 2017

Denisa232623
18.05.2023 2 z 5

Asi půjdu proti davu, ale za mě nejslabší díl.. Zbytečně moc postav, zase opakované téma pěstounství atd. Asi už je toho příliš. Barva pleti se řeší v médiích, televize to chrlí do všech stran a ještě je to i v knihách. Určitě je důležité upozorňovat na to, že barva pleti z nás nedělá ani lepšího ani horšího člověka a to stejné je i se sexuální orientací. Ale čeho je moc, toho je příliš a přijde mi, že tyhle témata teď převládají všude a zbytečně moc.
Každopádně už se těším, až si otevřu pokračování případů s protivkou Kim Stoneovou.

Miro67
12.03.2023 4 z 5

Opět čtivé, neodložitelné. Tentokrát to chtělo více soustředění, při dvojím vyšetřování bylo i mnoho obětí s hůře zapamatovatelnými jmény. Ale i to mělo svůj důvod. Zvolené téma je asi adekvátní dnešní době. Je k nevíře, kam až je lidská nenávist schopna dojít. A s úsilím Kim, Travise a obou týmů největší měrou k vyřešení případu pomohla forenzní doktorka A.

Karoley
06.03.2023 5 z 5

Protože pravdu, až doteď pohřbenou a právě vykopanou, už nelze skrýt...

Konečně jsem se pustila do detektivní série s Kim Stoneovou, lákala mě už delší dobu.
Šestý případ opět skvělý! Kim se tentokrát musí obejít bez svého týmu, je nucena spolupracovat s nepřátelským inspektorem Tomem Travisem. Případů se řeší hned několik, ale nakonec vše do sebe hezky zapadne. V tomto díle dostane víc prostoru Stacey, dozvíme se i něco z její minulosti.
Přečteno za dva dny, už na mě v knihovně čeká další díl! Tahle série mi nedá spát, dokud ji nedočtu :)

mysce
30.01.2023 5 z 5

Kim je dočasně odvelena ke spolupráci s týmem inspektora Travise. Atmosféra interakce s bývalým kolegou vnáší do knihy skvělou dynamiku.
Zajímavé je také samostatné vyšetřování osiřelého týmu. Pouští se do hrůzných případů se společným jmenovatelem, kterým je nenávist ke všemu odlišnému. Sympatické postavy z týmu inspektorky Kim dostaly větší prostor a my jsme se o nich dozvěděli něco nového. V příběhu vynikla postava IT specialistky, Stancey, pouštějící se do samostatného pátrání.
Nervy drásající příběh má několik dějových linek, které se nakonec propojí a vyústí v neuvěřitelně napínavý a dramatický zážitek.
Pokud si chcete přečíst do detailu propracovanou a výtečně napsanou detektivku, tak rozhodně doporučuji!

KatChiss
23.01.2023 4 z 5

“Pravdu, až doteď pohřbenou a právě vykopanou, už nelze skrýt…”

V šestém případu se Kim Stoneová musí vypořádat s nelehkou situací - musí spolupracovat s bývalým parťákem, se kterým se nerozešla úplně v dobrém. Navíc bez svého týmu. Vyšetřují případ starých kosterních ostatků nalezených v hrobě. Po podrobném průzkumu odhalí, že oběti nezemřely přirozenou smrtí.
V tomto díle jsou vedena vyšetřování hned dvě, což není typické a vyžaduje více soustředění. Byla jsem ráda, že Stacey dostala více prostoru, protože se stala mou oblíbenou postavou. Dozvěděli jsme se více o její minulosti. Oceňuji, že se dílo zabývalo rasistickou tematikou a poukázalo na všemožné předsudky.
Příběh byl tentokrát temnější a mnohem reálnější. Audioknihu namluvila Jitka Ježková, což je moje nejoblíbenější narátorka. Ano, budu to stále opakovat.

Marsí5
08.01.2023

(SPOILER) Další příběh, další spokojenost :-)
Oproti jiným vyšetřováním má v tomto případě čtenář navrch a kousky skládanky se mu pospojují dříve než všem členům všech týmů. Jo, jo.... Kdyby spolu kolegové hned mluvili... :-D Autorka velmi dobře předvedla, jak je důležité komunikovat a předávat si informace :-)
Velmi dobrý příběh, i když s poměrně drsným a hrůzu nahánějícím tématem.

ElikaS
30.12.2022 5 z 5

Příběhy Kim mě stále baví. Tady jsem si chvilku musela zvykat na to, že jsou vedena 2 oddělená vyšetřování, ale celkem rychle jsem si přivykla.
Celkem se mi líbila interakce mezi Travisem a Kim a doufám, že se s Travisem ještě potkáme.
Byla jsem ráda, že Stacey dostala více prostoru, jen mě trochu zklamala, zrovns od ní bych čekala větší týmovost.
Samotné vyšetřování me bavilo, bylo originální, napínavé a hodně drsné.

Címa
18.12.2022 5 z 5

Opět velmi napínavý pribeh, do posledních stránek nečitelny. Kim i cely její tým jsou super, všichni mi jsou moc sympatičtí a baví mě sledovat, jak se vyviji dal v životě a jak pokračuje vyšetřování.

Knižní střípky
08.12.2022 5 z 5

Já si opět nemohu stěžovat, tato série mě prostě baví a tento díl nebyl výjimkou. Kim mi přirostla k srdce. Je to drsná ženská s velkým srdcem a takové hrdinky mám moc ráda.

EmillyT
07.11.2022 4 z 5

Z počátku jsem nebyla nadšená, že se děj rozštěpil na dvě části - Kim a Travise s jeho týmem a zbytek Kimina týmu, ale velmi rychle jsem se začetla a nakonec to rozdělení nebylo vůbec špatné. Zajímavý nápad a zpracování rasistické tématiky. Díl se mi moc líbil a přečetla jsem ho jedním dechem. Jen kdykoli se objeví nějaký motorkář vždy zadoufám, že se z něj stane Kimin přítel.

sgjoli
06.11.2022 4 z 5

Po audioknize jsem sáhla automaticky, jelikož mne tahle série prostě baví. A ani jsem si nijak zvlášť nečetla anotaci. A tak jsem byla docela překvapená, jak moc Kim bude pracovně odloučená od svého původního týmu. Prvotní rozpaky ale nakonec vystřídala docela spokojenost. Autorka tu moha využít nové dynamiky mezi postavami. Jednak Kim dát do nového prostředí neznámého týmu... a také její původní tým se musí učit samostatnosti a umět se stmelovat bez dohledu šéfky. Což se ukázalo jako docela zajímavý prvek, který do děje přinesl docela dost napětí.
Zápletka docela dost hutná a dost děsivá v tom, na jak moc reálných bodech se zakládá. Jak už jsme u autorky zvyklí, máme tu několik dějových linek, které jsou nakonec docela dost silně propojené a vše nakonec do sebe dobře zapadá. Tentokrát mi ale přišlo, že nějak víc máme pachatele předložené na zlatém podnose (ve smyslu, že si to člověk dost rychle může domyslet, jakým směrem obracet zraky).
Co se mi líbilo, byl fakt, že některé postavy z vyšetřovatelského týmu tu dostávají více prostoru, abychom se o nich dozvěděli něco nového, což vždycky ocením.
Knihu jsem poslouchala jako audio, interpretace se opět zhostila skvělá Jitka Ježková, která se stává postupně mojí oblíbenou narátorkou audioknih.

Hana62
28.10.2022 5 z 5

Jj, člověk si musí sáhnout do svědomí, jak to vlastně má. Taky jsem byla přesvědčena, že rasista rozhodně nejsem. Trochu křečovitě zakončeno usmíření, takhle by to asi nešlo, ale jinak opět Kim nezklamala.

lenka.plaszova
27.10.2022 4 z 5

Téma knihy bylo sice neotřelé, nicméně tento díl mě zatím bavil asi nejméně.

Cassidy.L
26.10.2022 5 z 5

Další skvělá kniha případů Kim Stone a jejího týmu. Opět mě zcela pohltil.

Carculka
23.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Angela Marsons mě baví a to i tentokrát, přestože téma této knihy není můj šálek kávy. Ženské postavy (Kim, Stacey, doktorka A) se chovají velmi agresivně a nepřátelsky vůči mužům, kterých mi je upřimně líto, protože ti evidentně nemohou udělat nic, čím by si tyto věčně popuzené dámy s patentem na rozum mohli získat. Ale celkově se mi kniha velmi líbí a těším se, že příště už to budou "normální" vraždy a ženské se trochu umoudří.

Zdenas5
01.10.2022 5 z 5

Celá tato série si drží velmi dobrou úroveň. Každý díl zpracovává zajímavé originální téma, obdivuji autorku za její nápaditost. Velmi mě baví i osobní linie jednotlivých členů týmu, ale Kimina samozřejmě nejvíc. Mám radost, že knihy vycházejí docela často, ne jak u některých sérií s rozestupem 2 - 3 let. Doufám, že autorčina studnice nápadů ještě dlouho nevyschne.

martini.ce
09.09.2022 4 z 5

Těžko to popsat. Bavil mě vyšetřovací tým, Šéfka i jejich vzájemné vztahy a popichování. Téma rasismu bylo popsané zajímavě a zároveň pro mě byly některé části náročné k přečtení. Když Kim zvracela, vůbec jsem se jí nedivila.

borupet
05.09.2022 4 z 5

Další výborný díl. Celá série je skvělá. Není co dodat.

Peggy2711
27.08.2022 3 z 5

Tohle bylo podle mě slabší dílo. Stávalo se mi, že čtu a nevím o čem, myšlenkami jsem jinde, prostě mě to nedokázalo vtáhnout. Děj rozjetý do několika případů se mi líbil, ale nelogičnost a odbíhání od tématu mě spíše rušilo. Čtu sérii postupně, což doporučuji pro lepší orientaci ve vztazích i minulosti.

Ulala
24.07.2022 5 z 5

Nemám co dodat, ale musím říct, že díl byl super.