Střípky ticha

Střípky ticha https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298566/bmid_stripky-ticha-TXd-298566.jpg 5 593 155

Slabaughovi jsou přímo vzorová rodina amišských farmářů, tvrdě pracují, mají čtyři děti a se širokým příbuzenstvem skvěle vycházejí. Idylka skončí, když jedno z jejich dětí přivolá pomoc. Kate Burkholderová, policejní náčelnice z Painters Millu, objeví v nádrži na hnůj chlapcovy rodiče a strýce, všechny mrtvé. Zpočátku vše nasvědčuje tomu, že šlo o nešťastnou nehodu, během pitvy však koroner zjistí, že jedna z obětí utrpěla před smrtí úder do hlavy. Je zřejmé, že došlo k vraždě. Nikdo si nepřeje vypátrat vraha tolik jako Kate, která rovněž vyrůstala v amišské rodině, proto si případ bere poněkud osobně…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Breaking Silence , 2011

alexis818
09.09.2018 5 z 5

Super,další kniha od Lindy,která mě dostala.Skvělé prostředí,námět a úžasně napsané.Příběh,který ani jednu chvilku nenudil,byl gradující a ten konec.Prostě vynikající.

lenysek69
08.09.2018 5 z 5

Dokonale čtení. Opět skvělý případ Kate a Johna.. Napínavé a dech beroucí čtení. Doporučuji.

mulder
01.09.2018 5 z 5

Tuto sérii mám rád, těším se na další díl:-)

ddkk
31.08.2018 5 z 5

Jedna z lepších detektivek, napínavá až do úplného konce. Jen přemýšlím o tom, kdy v amišské komunitě dojdou lidé. Ale doporučuji a dávám pět.

georginaa
26.08.2018 5 z 5

Totálně nečekané rozuzlení vraha, co se vše dá skrýt v duši člověka je až neskutečné. Díky tvrdohlavé Kate, můžou si být Amishi jistí, že je bude ochraňovat co to půjde. A když narazí na lháře, vraha je nekompromisní a za každou cenu žádá spravedlnost. Ať je to kdo je to.

Jiparis
15.08.2018 5 z 5

Krome poutaveho deje jsem se poprve dovedela o existenci Amishu .

perpe2a
12.08.2018 5 z 5

Opět skvělé a napínavé, rozhodně doporučuji.

skyline
12.07.2018 5 z 5

Super! Ze se to zvrtne az tak, jsem teda necekala. Precteno na jeden zatah, nedalo se odolat. Doporucuji!

PavlaJirka
25.06.2018 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla, příběh měl rychlý spád a stále se něco dělo.
Bylo to napínavé a závěr mě překvapil. Určitě si od této autorky přečtu další knihu

JustWomen
23.06.2018 5 z 5

Prostě vynikající, jako celá série s Kate, skvěle namícháno.

muchomurka
20.06.2018 3 z 5

Dobře se to četlo, bylo to napínavé, ale toho alkoholu, co Kate vypila, bylo kapku moc. Nehledě na to její vnitřní sebezpytování.
Chápu také, že amišské prostředí je neobvyklé v detektivkách, ale přijde mi na to, že je to celkem malá komunita, že tímto tempem, které autorka nasadila a kolik je zde zavražděno jejich členů, už nikdo moc nezůstane. Ještě pár dílů a už jí nezbude z této komunity nikdo o kom by mohla psát.
K závěru a vrahovi - byla jsem mírně překvapená, ale tak nějak mi uniklo, proč to vrah udělal a jak. Asi tuším, ale konec byl zmatečný a hrozně uspěchaný. Škoda.

čef
16.06.2018 5 z 5

Velmi pěkná a originální detektivka je pro mne překvapením neboť jsem od autorky předtím ještě nic nečetl. Styl vyprávění je velmi přehledný a čtivý, postava policejní náčelnice zajímavá, prostředí amišské komunity jistě pro mnohé skoro neznámé. Zápletka udržela napětí až do překvapivého konce tak, jak to má být a tak si určitě rád vyhledám i předcházející díly série.

Ivulka432
30.05.2018 5 z 5

Naprosto souhlasím s níže s Schamila. Je to naprosto skvělá knížka, je to jako drogy, běžím pro další díl. Třetí díl je stejně jako předchozí naprosto strhující a člověk chce přečíst co nejvíce, neboť je to fakt "jízda". Hlavní hrdinka v ženské postavě tomu jenom dodá na přitažlivosti a konec je naprosto jiný než člověk čeká. Vřele doporučuji.

Schamila
24.05.2018 5 z 5

Děsivý příběh v děsivém studeném prostředí. Opět rychlé čtení a konec jiný než čekáte. Autorka na tohle, jak získat čtenáře, je fakt mistr. Kam na ty nápady chodí, protože jsou fakt skvělé. Stejně skvělá je i obálka, díky Marcelu Bursákovi. Jdu koupit další díl ...

Leninkka
20.05.2018 5 z 5

Velmi čtivá kniha, ani jsem nečekala že mě příběh o amišských farmářích tak zaujme. Přečetla jsem na jeden zátah a určitě se chystám i na další díly.

Danago
05.05.2018 5 z 5

Rodina amišských farmářů se čtyřmi dětmi žijí zaběhlým životem a vše se zdá idilické…To však skončí , když jedno z jejich dětí přivolá pomoc, protože se jeho rodiče topí v jímce na hnůj
Bohužel rodiče ani strýce již není možné zachránit.
Zpočátku se zdá, že šlo o nešťastnou nehodu, během pitvy však koroner zjistí, že jedna z obětí utrpěla před smrtí úder do hlavy.
Je zřejmé, že došlo k vraždě.

Musím říct , že s každou další knížkou je mi amišů víc a víc líto, stále větší rozdíly mezi běžným životem a jejich uzavřeným světem už je jim spíše na škodu. Také jejich názory už mi připadají hodně zpátečnické a k čemu vedou ? Běžný život si je stejně najde jen oni na něj nejsou připraveni.
Přesto se mi tento díl líbil stejně jak dva díly předchozí. Postava Kate jejích spolupracovníků i jejího přítele je mi moc sympatická. Každý příběh má jinou zápletku. Přesto, že autorka v každé knížce některá fakta opakuje, já jsem ráda, za to že je čtu po sobě. Určitě je to lepší čtenář si dá lépe dohromady souvislosti mezi hlavními hrdiny a jejich životy

klokan.1905
17.04.2018 5 z 5

Střípky ticha...
V pořadí již třetí pokračování s policejní náčelnicí Kate Burkholderovou.... Opět se děj odehrává v americkém městečku Painters Millu...
Kate Burkholderová přijíždí společně se svým kolegou do jedné amišské farmy, kde jsou v odpadní jímce objeveny tři mrtvé osoby... Vše vypadá jako nešťastná náhoda a z počátku se tak i vše vyšetřuje... Místní lékař - koroner však při provedené pitvě zjišťuje, že jedna z těchto osob utrpěla silný úder do oblasti hlavy...
Opět jsem se dobře bavil, když už jsem se domníval, že je vše jasné, tak... Více neprozradím, určitě si vše přečtěte... ;-)
Doporučuji před čtením této knihy přečíst předchozí dva díly...

davas
09.04.2018 4 z 5

Po přečtení obou předchozích knih (velmi povedené)autorka navázala opět v kvalitním příběhu další pokračování ,které má vše ,co dobrá kniha má mít ...

sabca
06.04.2018 5 z 5

Kniha se moc dobře četla. Zajímavý pohled na život Amišů, napínavý děj a na konec nečekané rozuzlení. Doporučuji

iva.gracova
31.01.2018 4 z 5

Dobrá kniha, která splnila mé očekávání. Asi nejvíce bych vyzdvihla to, že je vážně moc čtivá... a závěr, takové dvojí rozuzlení. Paráda.