Slib mlčení

Slib mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217989/bmid_slib-mlceni-00P-217989.jpg 5 879 268

Za mrazivé zimní noci je nalezeno tělo mladé dívky. Vyšetřování vraždy se ujme Kate Burkholderová, šéfka policie v městečku Painters Mill v ame­rickém Ohiu. Už v Kateině dětství se udála série vražd, kterým se tato nápadně podobá. Dokonce i Kate sama se tehdy stala obětí útoku vraha. Sice přežila, ale jeho důsledky ji donutily vystoupit z místní skupiny Amišů, mírumilovné farmářské komunity, z níž pochází. A nyní to vypadá, že se vrah vrátil. Kate je odhodlaná případ vyřešit, k tomu však potřebuje pomoc své rodiny. Podaří se jí ochránit občany města a přitom si uchovat temné tajemství, které by ji mohlo zničit?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sworn to Silence , 2010

bartule
04.11.2019 5 z 5

Tohle byla paráda od začátku až do konce. Příjemní vyšetřovatelé (což je poslední dobou zázrak), děj zajímavý od první stránky, čtivé, surové, drsné, perfektní.. Miluju Cartera a tohle je teď další famózní spisovatelka a série do sbírky. A nádherná obálka jako bonus.

Arsi
29.10.2019 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka. Napínavé a velmi čtivé, mělo to spád. Náčelnici Kate jsem fandila. Neodchází se od rozečtené knihy lehce. Jdu hned na další díl.

Nikkaa
08.10.2019 4 z 5

Jako vždy tleskám, je to skvělé..

raty
18.09.2019 5 z 5

Autorčin styl psaní mi opravdu sedl. Kniha neměla hluchá místa, děj pěkně gradoval. No jo, četla jsem druhou polovinu na jeden zátah. Nemám co vytknout. A musím poděkovat uživatelce Šánka. Náhodou jsem četla její komentář k jednomu z dalších dílů této série a poslechla jsem její příkaz. Začala jsem ji číst. A hned!

Radza
08.09.2019 4 z 5

Trochu moc lasky a zenskyho premysleni, ale jeste se to dalo zkousnout. Cetlo se jinak pekne

KatkaHutyrová
01.09.2019 5 z 5

Výborná, jaksepatří napínavá a čtivá jízda! Pokud váháte, směle do toho, stojí to za to. Autorka udržuje v napětí do poslední chvíle - přesto knížka nemá žádnou zbytečnou omáčku, vytáčky ani hluchá místa. Je to zkrátka skvěle napsané. Hlavní hrdinka Kate mi byla po celou dobu velice sympatická. Přestože je to ženská, ničeho se nebojí a umí si jít tvrdě za svým... navzdory všemu.
Přestože thrillery nejsou běžně můj žánr, určitě si přečtu i další díly série. A dokonce se na to velice těším!

Miliarda
20.08.2019 5 z 5

Na Lindu Castillo jsem narazil náhodou a její prvotina Slib mlčení mě doslova ohromila. Nejen, že autorka dokáže skvěle vykreslit pro nás atypické prostředí amišské komunity, kde se děj knihy odehrává, ale hlavně dokáže skvěle stupňovat napětí. Kromě skvěle propracované hlavní dějové linky, vyšetřování brutálních vražd v městečku Painters Mill v Ohiu, oceňuji skutečnost, že autorka skvěle pracuje s dějovými linkami hlavních postav. Ať už se jedná o "temnou" minulost policejní náčelnice Kate Burkholderové nebo psychické problémy agenta FBI Johna Tomasettiho, všechny tyto příběhy jsou nesmírně zajímavé a kniha proto neobsahuje hluchá místa ani v částech, které se nevěnují přímo vyšetřování zločinů. Jedinou vadou na kráse může být fakt, že konečné odhalení vraha není tak šokující jak by si kniha zasloužila, neboť náznaky odhalující jeho identitu jsou mnohdy až příliš zřetelné. Jako celek je však Slib mlčení skvělou knihou a já se již těším na další díly se série.

alenkacermi
18.07.2019 5 z 5

Byť je léto, tak z této knihy opravdu mrazí. Tak strašně brutální vraždy. Vrah byl jedním z mých tipů. Náčelnice Kate mi byla sympatická, i celý její tým. Velmi podařená detektivka. Určitě si přečtu další ze série.

SimonaP
11.07.2019 4 z 5

Knížka se dobře četla, ale chybělo mi tam něco navíc, abych na ní hned nezapomněla. I to amišské prostředí a kultura mi tam přišla zmíněná jen tak letmo.

Lotka
15.06.2019 3 z 5

Špatná detektivka to není. Dobře se čte, má spád a jako první díl série to beru jako dobrý začátek...ale prostě tomu něco chybělo.

daja51
25.05.2019 5 z 5

Super počteníčko, kdo má rád dobře napsanou detektivku s gradujícím napětím, tak ať sáhne po knize od této autorky. Není třeba se rozepisovat, vše je obsaženo v níže uvedených recenzích. Kdyby se udělovalo víc jak 5*, ráda přidám.

Samema
23.05.2019 5 z 5

Tato kniha se perfektně čte,zatáhne Vás do děje a nepustí i málo známé prostředí z komunity amišů je velice zajímavé...

Peslik
23.05.2019 5 z 5

Ani nevím co byl impuls sáhnout po této knize, ale jsem za něj vděčná. Další oblíbený autor na mém seznamu, další čtivé detektivky, kde si autor dává i práci s tím, nás seznámit s životem hlavních postav, což mám moc ráda.
Za mě doporučuji.

1bublina
21.05.2019 5 z 5

Skvělá detektivka. Výborně se mi četla, bavila mě hned od začátku. Kate jsem si okamžitě oblíbila a hned jdu na druhý díl. Mnohem lepší než Robert Bryndza.

March
14.05.2019 5 z 5

Skvělé čtení, autorka mě nadchla a líbí se mi i hlavní hrdinka. Zápletka skvělá, napětí se dalo krájet.... a jako bonus trochu love story.

Agatha84
30.04.2019 5 z 5

Velmi drastické,velmi pěkné,fajn popsané postavy, kultura maloměsta i Amišů. Našla jsem si novou oblíbenou autorku a nemůžu se dočkat dalšího setkání!

Pavlnka
26.04.2019 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla a byla napínavá. Za mě super, autorku dávám do oblíbených a určitě budu v jejích knihách pokračovat.

olcab
21.04.2019 4 z 5

Povedená detektivka, první setkání s touto autorkou. Po dlouhé době jsem se těšila a užívala si čtení tohoto prvního případu náčelnice Kate, která ve mně vzbudila sympatie. Zajímavý popis života amišů, prostředí, a celkově dobře zpracovaný kriminální případ mi dává podnět pokračovat dalším dílem této talentované spisovatelky.

Evaho73
02.04.2019 4 z 5

Hovorí sa, že detektívka je rozprávka pre dospelých a inak to nebolo ani v tomto prípade.
Je až neuveriteľné koľko majú tieto dva odlišné žánre spoločných prvkov, kde nakoniec v oboch dobro vždy dokáže zvíťaziť nad zlom.
Možno preto veľmi detektívky nevyhľadávam, lebo namiesto vrahov, pedofilov a násilníkov mám radšej strigy, drakov, vlkodlakov a iné príšery a namiesto sexy detektívov a detektívok s nejakou tou akože "profilovou vadou", princov a princezné ÷)...
V tejto knihe sa mi najviac páčilo, že sa dej odohrával v atraktívnom prostredí amišov, ale ostatné prvky nijak nevynikali a presne zapadli do šablóny s názvom klasická detektívka.
Napriek tomu si asi prečítam aj ďalší diel a to je v konečnom dôsledku pozitívne.

Šánka
24.03.2019 4 z 5

Byla jsem zvědavá, co všichni na těch amiších mají, tak jsem to vzala pěkně od začátku a teď už vím..... Právě jsem dočetla velmi dobrou detektivku s prvky thrilleru. Styl psaní je takový čistý, přímočarý, nic překombinovaného, ale závěr pořádně zvýšil můj adrenalin, i když tip na pachatele mi vyšel.
Od začátku čtivé, detektiv Kate se mně líbila a bavila mě i ta lehká romantická linka (doufám, že v dalších dílech nevyšumí :-)). Popisy pachatelových činů jsou tedy dost brutální, a to si myslím, že jsem už docela opráskaný thrillerový mazák.
Takže seznámení dopadlo výborně a budu se těšit na další setkání.