Slib mlčení

Slib mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217989/bmid_slib-mlceni-00P-217989.jpg 5 876 268

Za mrazivé zimní noci je nalezeno tělo mladé dívky. Vyšetřování vraždy se ujme Kate Burkholderová, šéfka policie v městečku Painters Mill v ame­rickém Ohiu. Už v Kateině dětství se udála série vražd, kterým se tato nápadně podobá. Dokonce i Kate sama se tehdy stala obětí útoku vraha. Sice přežila, ale jeho důsledky ji donutily vystoupit z místní skupiny Amišů, mírumilovné farmářské komunity, z níž pochází. A nyní to vypadá, že se vrah vrátil. Kate je odhodlaná případ vyřešit, k tomu však potřebuje pomoc své rodiny. Podaří se jí ochránit občany města a přitom si uchovat temné tajemství, které by ji mohlo zničit?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sworn to Silence , 2010

bezzink
27.03.2020 4 z 5

Strasne dobre napsana kriminalka. Tak pekne ten pribeh plynul, zadna hlucha mista, super preklad, takova ta spravna drsnacka cestina, zadny vytacky, proste prirozenost. 4 hvezdy davam jen a pouze proto, ze jsem od poloviny knihy vedela, kdo je vrah. Asi uz to mam nacteny az moc, ale ty vzorce jsou vsude stejny. Vzdy je to nekdo naprosto nemyslitelny, aby to byl co mozna nejvetsi sok. A to se da vetsinou pekne odhalit. Kazdopadne hned se poustim do pribehu 2 a jen budu doufat, ze se z tehle serie nestanou Vrazdy v Midsomeru. Aby zase nebylo az moc mrtvych ve vesnici o 1000 obyvatel. :))

asam
12.03.2020 5 z 5

Po delší době jsem se dostala k opravdu napínavé knížce. Od začátku do konce. Děj se odehrává v oblasti, kde žijí amišové , - v roce 2010 žilo v USA asi 249 tisíc Amišů --
jsou známi především přísnými zákazy používání techniky (nesmějí používat auta a podobné dopravní prostředky, telefon, elektřinu). Odmítají militarismus a násilí, mluví německým dialektem, tzv. pensylvánskou němčinou.

iška
28.02.2020 4 z 5

Velmi dobrý thriller, určitě se pustím i do dalších titulů série a doufám, že se dočtu i více podrobností z amišské komunity.

Kočičáci
24.02.2020 5 z 5

"Bývalá amiška s proříznutou pusou a pistolí u pasu, a ještě k tomu ženská, co dělá náčelnici policie. No to mě poser."

Jojo, to je přesně Kate Burkholderová, šéfka policie na malém městečku Painters Mill, ve kterém se po dlouhých šestnácti letech objeví další mrtvola takzvaného "jatečního vraha".
A už to jede, už to sviští. Vyšetřování se rozbíhá na plné obrátky, nebýt jedné maličkosti, že náčelnice si s sebou nese tajemství z minulosti, které její případ komplikuje. Mrtvol přibývá, přibývá i vyšetřovatelů a vše se pěkně zamotává. Prostě parádní jízda.
Posledních sto stránek jsem ani nedýchala, a přiznám se, že jsem listovala stránkami vpřed, jen abych se už dozvěděla, co bude dál. Jednoduše parádní thriller se vším všudy.

ladyka
15.02.2020 5 z 5

Tak jsem se pustila do opěvované amišské série a musím přiznat, že se 1.díl četl skoro sám. Docela zdatně šlape na paty mé oblíbené sérii od S. Bolton s policistkou Lacey. I zde mě bavila hrdinka policistka, navenek drsná sólistka s pohnutým dospíváním, stranící se rodině i okolí a i zde došlo na jiskření s kolegou. Případ sériového vraha byl místy značně drsný a zvrhlý, způsob jeho odhalení mi přišel krapet nevěrohodný, ale jinak nemám výhrady a dávám slabších 5*. Další díly nenechám dlouho čekat.

moudivlacek
15.02.2020 5 z 5

Skvělý thriller. Moje první setkání s autorkou a jsem unesená. Příběh od začátku do konce nemá žádné hluchá místa, děj velice rychle nabírá spád a tempo si udrží až do úplného konce. Můj žaludek a nervy dostali zabrat, ale stojí to za to. Každopádně jsem si Kate a později i Johna oblíbila, jejich osobní tajemství jsem chápala a rozhodně je za to neodsuzuji. Obdivovala jsem tvrdohlavost Kate a její oddanost práci, jako i její skvělé odhadování lidí. A John také pochopil, že sebezničením se jeho minulost nezmění, a to díky Kate. Obdivoval ji a právem. Kate má pár věrných na služebně.
Opravdový psychopat tak nemá šanci, i když dlouho vyhrává.
Doporučuji.

Miitenka
06.02.2020

Moje první kniha od doby, co jsem se rozhodla ve volném čase věnovat čtení, aniž by to byla má povinnost. A byl to zásah do černého, velmi mě to chytlo a pohltilo, od té doby vyhledávám knihy podobného ražení.
Mrazivé a děsivé čtení, co člověk musí občas odložit a rozdýchat, ale pak se k tomu vrátí a zas v tom leží. Zařazuji do TOP 5 z mého seznamu přečtených knih.

Nelly
31.01.2020 4 z 5

Skvěle napsáno. Sice jsem kdysi viděla filmové zpracování, ale neutkvělo mi příliš v hlavě, takže jistě nedosahovalo kvalit knihy. Objevila jsem prostě novou autorku se sympatickými hlavními hrdiny. Už se těším na další díly série.

Desiree
29.01.2020 4 z 5

Co napsat...Linda Castillo mě dostala svým psaním, čtivým, napínavým, zvratovým dějem. Pro mě nové amišské prostředí a od každého něco, pěkně vyváženo - brutalita, politika, romantika a krásný zvrat. Těším se na další díl :)

Ben Nevis
24.01.2020 5 z 5

Dobře konstruovaná detektivka, kde se navíc podíváme k Amišům. Postavy i děj jsou uvěřitelné a detektivové dělají, co je třeba a nehrají si s čtenářem a blbý a blbější.

mi-380
23.01.2020 4 z 5

Do světa amišů jsem poprvé nahlédl díky filmu Svědek s Harrisonem Fordem v hlavní roli. Od té doby o nich sbírám střípky informací a tato komunita novokřtěnců mě stále zajímá a tak trochu i fascinuje (podle stejných pravidel žili v 16. a 17. století i moravští Habáni). Detektivní série umístěná přímo mezi ně? Tak to si nemohu nechat ujít. Autorka k tématu přistoupila poctivě, se spoustou nezbytných znalostí jejich života a zvyků, navíc s porozuměním, ale také s kritickým pohledem. Detektivní základ příběhu považuji za standardní práci, je třeba chytit dalšího z galerie šílených sériových vrahů, policistka Kate přitom už od začátku skrývá temné tajemství. Styl vyprávění hlavní hrdinky mě bohužel nedokázal udržet u knihy bez dechu a nepřetržitě, něco mi tam vadilo, naštěstí poslední čtvrtina nabírá dostatečné zrychlení, které ostře kontrastuje s pomalým životem místních starousedlíků. Má amišská skládanka se mírně rozrostla, pár střípků informací přibylo. Zkusím ještě film, natočený podle knihy v roce 2013.
Přidávám čtyřhvězdičkových 75 % (zatím hodnotilo 385 uživatelů s průměrem 90 %) a věřím, že pro čtenáře, kteří se s amiši setkávají poprvé, bude zážitek z knihy mnohem silnější.

Amišové jsou úzce spjatá komunita postavená na víře, poctivé práci a rodině. Ačkoli se k církvi ve svých osmnácti letech připojí celých osmdesát procent amišských dětí, já patřím k té trošce, která tak neučinila. Proto byl na mě uvalen bann. (kapitola 3)

„Ahoj Williame,“ pozdravím ho.
Když vstoupím do kuchyně, vstane a lehce se ukloní. „Dobrý večer, Katie.“
„Promiň, že tě vyrušuju u večeře.“
„Nedáš si trochu horké polévky?“
Pozvání mě překvapí, protože byl na mě uvalen bann, ale zavrtím hlavou. (kapitola 24)

P.S.
Film mě příjemně překvapil, je tam samozřejmě očekávané velké zjednodušení, ale od knihy se moc neodchyluje.

Mona85
21.01.2020 5 z 5

Napínavý příběh od začátku do konce,nenechal mě v klidu dokud jsem nedocetla.Tesim se na další.

vikyna9
14.01.2020 5 z 5

Prostě tenhle styl psaní je přesně pro mě.

pepa4081
31.12.2019 4 z 5

Má první kniha od paní Castillo mne příjemně překvapila. Trochu mne polekalo označení thriller, kterým se snažím vyhýbat. Nakonec šlo o pěknou detektivku z takové té brutální školy. Kniha mi přišla hodně vyvážená. Brutalita zločinů, politické tahanice v policii, soukromí policistů, všeho je právě tolik, aby to nezačalo vadit. A především policisté jsou sympaťáci. Navíc jsem se něco dozvěděl o Amiších. Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

smithynka
30.12.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, čtivá se zajímavým příběhem.

tami1
09.12.2019 5 z 5

Hurá! Konečně thriller podle mého gusta. Kniha měla skvělé tempo a po dlouhé době i nějaké sympatické postavy. Zároveň jsem se něco dozvěděla o komunitě Amišů. PECKA!

kasavubu
08.12.2019 4 z 5

Pěkný začátek detektivní série. Až na pár nelogičností to vůbec nebylo špatné. Určitě si přečtu další pokračování.

anája
30.11.2019 5 z 5

Bezvadně napsaný thriller od začátku do konce napínavé, žádná hluché místa. Když jsem začala číst knihy této autorky vůbec jsem si nemyslela, že to bude tak strhující, nic jsem od toho nečekala a jsem příjemně překvapená. Postavy policistky Burkholderove a Tommasetiho jsou velmi sympatické a je to moc hezky psané.

Terez25
15.11.2019 5 z 5

Skvělý příběh, super postavy, za mě na jedničku! Kate je dost podobná mé oblíbené Kim Stone, takže mi byla hned sympatická. Fajn jsou i ostatní postavy jako Glock, John a T.J.
Jdu na další díly!

ritz
15.11.2019 5 z 5

Za mě zase jednička, moje oblíbená spisovatelka, úžasný příběh, super rozuzlení.