Slib mlčení

Slib mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217989/bmid_slib-mlceni-00P-217989.jpg 5 876 268

Za mrazivé zimní noci je nalezeno tělo mladé dívky. Vyšetřování vraždy se ujme Kate Burkholderová, šéfka policie v městečku Painters Mill v ame­rickém Ohiu. Už v Kateině dětství se udála série vražd, kterým se tato nápadně podobá. Dokonce i Kate sama se tehdy stala obětí útoku vraha. Sice přežila, ale jeho důsledky ji donutily vystoupit z místní skupiny Amišů, mírumilovné farmářské komunity, z níž pochází. A nyní to vypadá, že se vrah vrátil. Kate je odhodlaná případ vyřešit, k tomu však potřebuje pomoc své rodiny. Podaří se jí ochránit občany města a přitom si uchovat temné tajemství, které by ji mohlo zničit?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sworn to Silence , 2010

ennlady
26.08.2020 4 z 5

Velmi čtivé, moc se mi to líbilo. Ačkoliv nemám úplně nejradši příběhy se sériovými vraždami, tady mi to až tak nevadilo. Až na popsanou brutalitu, ale tak to prostě se sériovými vrahy bývá. Autorka prostě umí, její knížky se mi moc hezky čtou.

Atlantis
15.08.2020 4 z 5

Prostředí Amišů mne vždy fascinovalo, a tak když jsem zjistil, že existuje celá kriminální série, která se kolem této skupiny lidí točí, hned jsem se na ni vrhl. Slib mlčení je napsán neskutečně čtivým způsobem, ve kterém naprosto chybí hluchá místa, což jako čtenář velmi chválím. Příběh se valí dopředu a obsahuje tak akorát záhad, aby si vás udržel. Jenže... pak přijde poslední třetina knihy a já jen zíral. Milostný vztah hlavních postav je úplně zbytečný. Vrah mi přišel překombinovaný a hlavně - těch Amišů tady není tolik, aby to byl hlavní tahák knihy, Každopádně dám ale této sérii šanci a těším se na pokračování.

Mateo67
14.08.2020 4 z 5

Prima, objevila jsem další sérii. Série mám ráda. Je to jako by se člověk po delší době vracel na místa, kde to zná a kde je mu dobře. Zároveň mě čtení postrčilo k sebevzdělání o Amiších, o kterých jsem dosud věděla velké nic. K tomu zima až praští, to si ji člověk užívá, když může kdykoliv vystrčit nos do léta. A ten rozpor mezi nádhernou obálku a brutalitou “pod obálkou”. Detektivka/thiller, který si na nic nehraje. Nemusí totiž.

patricia8137
12.08.2020 5 z 5

Napínavý thriller z amišského prostredia. Prvý diel knihy zo série s hlavnou hrdinkou Kate Buckholderovou je veľmi dobre čitateľný, sadol mi štýl autorkinho písania. Kladne hodnotím, ako autorka opisuje pocity postáv, ktoré prežívajú počas vyšetrovania vrážd a postupné odokrývanie ich minulosti. Určitě odporúčam a hneď siaham po ďalšej knihe zo série a teším sa, čo nového sa dozviem o začínajúcom vzťahu Kate a Johna a aké vraždy si tentokrát pre nás autorka prichystala.

jitka7326
27.07.2020 5 z 5

U mě dobrý!

astroweb
17.07.2020 2 z 5

První přečtená detektivka od této autorky a musím dodat, že s největší pravděpodobností asi poslední, za mě totiž opravdu velmi, velmi slabé, finále mi připadalo nevěrohodné, až přímo hloupé.

Awča
11.07.2020 5 z 5

Pěkná čtivá detektivka. Hlavní vyšetřovatelka je sympatická, vraždy záhadné, prostředí amišů velmi zajímavé. Trocha lásky, prostě skvelé čtení na dovolenou. Hned začínám číst druhý díl.

rimar
11.07.2020 4 z 5

Lehká oddechová detektivka. Chris Carter to není ale četlo se to dobře. Střídání vyprávění postav mi nevadí právě naopak, mně baví změna úhlu pohledu a rád zjistím o čem postava přemýšlí atd. Romantiky tu taky bylo rozumné množství a příběh uvěřitelný. Pohled do komunity Amišů určitě zajímavý sice jen lehké nahlédnutí bez nějakých zásadních popisů ale zaujalo. Určitě zkusím další díl.

ewisek22
08.07.2020 5 z 5

Nejprve jsem shlédla film, protože kniha nebyla nikde k mání ☝️ Hned po filmu jsem jí sháněla všude možně. Až tady na DK jí paní nabízela v rámci celé série - jeden z mých nejlepších úlovků. Plná očekávání jsem se tedy vrhla na tuto knihu. A byli to perfektní ☝️ Jednoznačně lepší jak film. Celkově zajímavě posazená kniha do kultury Amišů. Hlavní hrdinka je mi moc sympatická. Už se moc těším na další díly. Logicky dávám plný počet hvězdiček.

Allys
08.07.2020 5 z 5

Zaujímavá detektívka z amišského prostredia. Kate bola sympatická, rovnako ako aj prostredie malého mestečka. Dej bol napínavý a mal spád, kniha sa čítala super. Katin amišský pôvod sa síce nezdal spracovaný veľmi podrobne, avšak beriem to tak, že je to séria, kde sa príbehy odkrývajú postupne. Pri detailnom popisovaní obetí mi síce miestami prišlo zle, ale keďže sa kniha okrem detektívky radí aj k thrillerom, tak zrejme je to nutné. Páchateľa som síce za polovicou tušila, ale aj tak ma to bavilo čítať, dosť ma prekvapila aj jedna z posledných obetí, ale nechcem spoilerovať. Bolo tam však viac detektívnych klišé, takže by som to videla tak na 4,5*, avšak 4* mi prídu málo, tak dávam 5* :-)

wooloong
06.07.2020 4 z 5

Zápletka dobrá, sériový vrah až skoro do konce neodhalený, hlavní vyšetřovatelka celkem sympatická stejně jako její parta detektivů, na mě ovšem příliš explicitně zobrazené násilí a pár překladatelských "perel", které kazily celkový dojem. Jeden příklad za všechny - ... nechci se s ním dostat na nože ... , to by snad Čech nikdy neřekl.

Arwen777
28.06.2020 4 z 5

Když mi do oka padne nějaká oceňovaná série, snažím se ji číst od prvního dílu. Tento se mi ale dlouho nedařilo sehnat, naše knihovna tuto sérii nemá. Tak jsem si první díl nakonec koupila v originále. A rozhodně nelituji.
Ze začátku se mi nedařilo se pořádně začíst. Jednak nemám ráda vyprávění v přítomnosti a také jsem si v angličtině musela zvyknout na styl autorky a na slovní zásobu. Zhruba od půlky knihy jsem konečně přišla na to, co na tom většina lidí vidí. Byla to jízda.
Celkově shrnuto, ač námět není nijak originální (sériový vrah mladých dívek tu už byl mnohokrát), přesto to funguje dobře. Sympatická vyšetřovatelka, vnucený parťák, ze kterého se také vyklube sympaťák, malé klidné městečko, kde jste ale každému na očích. Tajemství z minulosti, které je důležité pro probíhající případ. Děj je napínavý, graduje a ke konci se opravdu nelze odtrhnout. K tomu zajímavé pozadí života Amišů, jejichž styl života je dávkován po kapkách, takže nenudí.
Výběrem této knihy neuděláte chybu a já si budu objednávat druhý díl.

jprst
17.06.2020 5 z 5

Moje první kniha této autorky a hned naprostá spokojenost. Dobře vystavěný příběh, gradující napětí, žádná hluchá místa, to přímo svádí k četbě na jeden zátah. A pro mě ještě další plus, našel jsem autorku, od které si určitě v nejbližší době ještě něco přečtu.

Alizon
02.06.2020 4 z 5

Prvni dil precten omylem po druhem (alespon jsem mela takovy maly navrat k tomu co uz je v druhem dile dane) a opet spokojenost. Hned jsem se vrhla na 3 dil. Jen te vodky co Kate vypila...no nevim:) Vrazdy jsou opet znacne brutalni a cely pribeh ma tempo, ktery nedovoli knizku odlozit. Nejake vady na krase by se nasly (proto 4 hvezdicky), ale celkove me tato serie bavi.

Dalia
12.05.2020 5 z 5

Z hlavní hrdinky jsem měla pocit, že je živá pouze z kávy a vodky :-)) ... no, kniha je velmi čtivá, velmi napínavá, mnohem lepší než její filmová adaptace a řekla bych, že z celé série snad i nejpovedenější.

gigi77
03.05.2020 5 z 5

Pecka, od které se nedá odtrhnout ...

ivana1924
28.04.2020 5 z 5

Tak to brzo půjdu na další dil. Super čtení !!!

Calinda
25.04.2020 5 z 5

Moje druhá knížka z této série a opět nezklamala, skvělá atmosféra, sympatická Kate, jen snad trochu více brutality na můj vkus, ale i tak hodnotím plným počtem.

Shardlake
31.03.2020 5 z 5

Perfektní, zajímavý a čtivý příběh a vůbec mi nevadilo, že hlavní postava je žena - policistka. Snad v dalších dílech autorka více popíše i život a komunitu Amišů. Časem se velice ráda vrhnu na další díl. Doporučuji!!

putpuda
27.03.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem dlouho odkládala, protože jsem ji viděla zfilmovanou a moc se mi do toho nechtělo...ale jednak jsem si film pamatovala jen matně a hlavně bych si ráda přečetla celou sérii, tak jsem se do toho vrhla, abych si osvěžila paměť ;)
No kniha je samozřejmě o 100% lepší. Je to hodně dobře napsané, napínavé a i když jsem si (bohužel) pamatovala, kdo je vrahoun, tak se mi to moc líbilo a už se těším na další díl...