Pohřbená tajemství

Pohřbená tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506402/bmid_pohrbena-tajemstvi-Dec-506402.jpg 5 191 58

Před více než deseti lety beze stopy zmizel milovaný amišský biskup Ananias Stoltzfus. Když jsou objeveny kosterní pozůstatky, stává se tento případ ještě hrozivější. Do Painters Millu přijíždějí starší obyvatelé města, aby požádali o pomoc šéfku policie Kate Burkholderovou, ale ta si rychle uvědomí, že má se zločinem osobní spojitost. Pohledný amišský muž Jonas Bowman, který je z vraždy obviněn, byl totiž Kateinou první láskou. Kate je nucena čelit bolestné epizodě ze své minulosti a vydává se do pensylvánského údolí, kde se amišská kultura dramaticky liší od tradic, které zná…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Hidden One , 2022

Šánka
26.07.2023 5 z 5

Tato série je návyková, kdo jí jednou propadne nemůže řešit Kateinu nesmrtelnost a jejích devět životů :-). Líbí se mi návraty do Kateina dětství a dospívání v amišské komunitě.
Tentokrát se sama Kate bez své party pouští do vyšetřování staré vraždy, z níž je obviněna její první, dívčí láska Jonas. A kromě napětí a vyšetřování se mně ten jejich příběh moc líbil.
Třešničkou na dortu je také slibný závěr. A jaký? Noó, snad i všemi fandy této série dlouho očekávaný :-). Tak už jen chybí další díl...

georginaa
23.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Za Kate do Painters Millu přijíždí trojice mužů z městečka v Pensylvánii. Potřebují pomoct, našli se ostatky biskupa, který zmizel před 18 lety, u něho ležela puška a byl odsouzený Jonase, kterému zbraň patřila. Kate nechápala proč ona by měla takovou dálku jet vyšetřovat případ. Pak jí to došlo, Jonas byl její první láska, která ovšem nedopadla dobře jak si tehdy představovala. Policie ho neprávem obvinila a ona měla přijít na to, zda je nevinný a kdo vlastně mohl být vrahem. Jenže ona neměla pravomoci vyšetřovat v jiné jurisdikci, musela vyšetřovat na vlastní pěst a Jonase dostat z vězení, svým způsobem mu to dlužila, pokud je ovšem nevinný jak se tvrdí. Když se ovšem vyptávala a shromažďovala důkazy, někdo se vloupal do hotelového pokoje a napadl ji, chtěl ji zabít, ale nepovedlo se. Policie ji nijak zvlášť nepomáhá a někdo ji chce očividně odstranit. Tím ví, že je něčemu na stopě a někdo nechce, aby poznala pravdu a vše vyšlo najevo. Dějová linka se protíná s minulostí, když Kate bylo 14 a Jonasovi 18 let, tím se více dozvídáme ze života mladičké Kate.
I když příběh byl trochu jiný, pořád byl plný překvapení a Kate její neústupností a tvrdohlavostí opět vyšetřila starý případ. Nemůžu jinak hodnotit než plným 5/5.

WaN635
16.07.2023 5 z 5

Kate tentokráte řeší případ mimo svou jurisdikci a jako vždy s úspěchem. Kate sice bez podpory týmu a Tomasettiho, ale o to více jsme se zase dozvěděli o jejím dospívání.
Příběh byl napínavý, čtivý, přesně tak, jak jsme u této série zvyklí, jen by autorka mohla ubrat u popisu scén, kdy Kare hrozí nebezpečí :) . To, co přežije Kate by nedal ani David Raker :) .
Těším se na pokračování série.

JitkaHambi
14.07.2023 4 z 5

Za 2 dny přečteno.Jak jinak, než super!!!Těším se už zase na další díl a doufám, že už se konečně dočkáme svatby Katie a Tomasettiho :-D

Jana65
09.07.2023 5 z 5

Jako vždy perfektní a napínavé čtení. Knihu jsem měla za dva dny přečtenou a už se těším na další díl.

vladenec
08.07.2023 5 z 5

Náčelnice se stala evidentně nesmrtelnou :). Ale furt je to prostě napínavé jak kšandy.

Alena1957
07.07.2023 5 z 5

Opět skvělá, úžasná detektivka, těším se na další.

Knižní střípky
04.07.2023 4 z 5

Náčelnice Kate se vydává do jiného okresu pomoci svému dávnému příteli z dětství, který byl obviněn z dvacet let staré vraždy tamního amišského biskupa. Důkazy jsou proti němu docela dosti průkazné, ale Kate stále doufá, že je Jonas nevinný. Kate se tentokráte musí obejít bez podpory svého týmu, Tomasetti je pouze na telefonu a místní komunita ji nijak vřele nevítá ve svém středu, obzvláště když se začne rýpat v minulosti. Skvělé bylo, že jsme se dozvěděli zase o dalších amišských odnožích, to já ráda. Byť se jednalo již o 14.díl série, která má do jisté míry některé shodné prvky s předchozími díly, já se nenudila ani náhodou.

Agatha84
04.07.2023 3 z 5

Katie je oficiálně nesmrtelná a mě už to trošku nebaví.... Případy Kate Burkholderové je obtížné hodnotit, nejedná se o nějaké propracované, duchaplné vyprávění, přesto se jednotlivým příběhům nedá upřít jisté kouzlo. Jednotlivé díly hodnotím pouze navzájem mezi sebou, ve všeobecném srovnávání by totiž nijak dobře nedopadly.
A tak tomu poslednímu nerozsvítím všechny hvězdičky. Vadilo mi jakési opakované opakování téhož, dosti rozvláčné tempo a závěr tak rychlý (a neuspokojivý), že bych ho skoro mohla minout.

Danago
03.07.2023 5 z 5

Další díl je zase trochu jiný. I když jistá předvídatelnost v jenom směru zde byla, tak příběh byl moc hezky a napínavě zamotaný. Kate svou empatií bez jakékoli pomoci svého týmu zvládne postupně klubko tajností, mlčení a obvinění postupně rozmotat. Odkrývání další části minulosti Kate a pohled do života zase trochu odlišné amišské komunity, to mě bavilo moc. Konec byl napínavý a určitým způsobem překvapivý.

kolacky
02.07.2023 5 z 5

Nervy to byly, Kate neměla po ruce svůj tým a ani podporu Tomasettiho, jenom na dálku, stres a napětí... Ale dala to dohromady, přes ty překážky a nedůvěru. Jonasovi a jeho rodině jsem moc držela palce, byli sympatičtí.

JustWomen
30.06.2023 5 z 5

Opět super čtení, další díl a zase tak úžasný, Kate a její život, způsob vyšetřování, vztahy, emoce, já prostě nemám slov. Do konce jsem netušila, jak to dopadne. Nemusí vybuchovat budovy a umírat stovky lidí, někdy méně je více.

andras600
23.06.2023 2 z 5

Bohužel,tentokrát nebavilo. Nemělo to spád,od půlky knihy bylo jasné,co za tím bude, a konec překombinovaný. Prostě tentokrát mi Linda do noty nekápla. Byť je to jedna z mých nejoblíbenějších sérií,kdyby toto byla první kniha,co bych četla,nevím,jestli bych se pustila do další

Arsi
21.06.2023 5 z 5

Celá série je skvělá, takže ani tato kniha není výjimkou.

PetraN17
20.06.2023 5 z 5

Tentokrát mi čtení přivodilo trochu smutnější náladu, ale myslím si, že k tomuto dílu to patřilo. A určitě nebyla kniha o nic méně čtivější :)))
Moc se těším na pokračování

pavla67
16.06.2023 5 z 5

Precetla jsem celou serii,vsechny dily byly super a moc se mi libily.Doufam,ze budou dalsi dily

Katulinka69
16.06.2023 5 z 5

Myslela jsem,že už jsem PŘEAMIŠOVANÁ, ale nejsem. Opět mě to moc bavilo

Paja1709
15.06.2023 5 z 5

Ja tu sérii prostě miluji. Za mě opět skvělé.

amišové

Linda Castillo