Do posledního dechu

Do posledního dechu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380542/bmid_do-posledniho-dechu-t4Z-380542.jpg 5 480 140

Kate Burkholderová, náčelnice policejního oddělení v městečku Painters Mill, tentokrát řeší tragickou dopravní nehodu, srážku bryčky a osobního automobilu, při níž je usmrcen amiš a jeho dvě děti, třetí je vážně zraněno. Celý případ je pro Kate o to těžší, že jde o manžela a děti její nejlepší kamarádky z mládí, kdy i ona sama vyrůstala v amišském prostředí. Vyšetřování navíc postupně odhalí, že k srážce nedošlo náhodou, celý incident byl důkladně naplánován. Z dopravní nehody se stává trojnásobná vražda. Aby toho nebylo málo, vyplavou na světlo důkazy týkající se Katiny temné minulosti, jíž se celý svůj dospělý život pokouší uniknout.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Her Last Breath , 2013

Hella
15.11.2018 5 z 5

Mě prostě tyhle amišské příběhy děsně moc baví! Talentovaná paní autorko - šup sem s dalším! Akorát už prosím nenechte Kate předvádět takové nesmyslné "obštrukce" ohledně jejího vztahu s Tomasettim.

klokan.1905
15.11.2018 5 z 5

Do posledního dechu...
V pořadí již páté pokračování s mojí oblíbenou policejní náčelnicí v městečku Painters Mill v Ohiu - Kate Burholderovou...
V tomto díle se Kate Burkholderová dostává jako jedna z prvních na místo tragické dopravní nehody, při které dojde ke střetu vozidla s bryčkou... Řidič s vozidlem z místa dopravní nehody ujel, na místě události zůstávají mrtví - mladý amišský otec a jeho dvě děti... Třetí z dětí je s vážným zraněním převezeno do nemocnice... Již na místě dopravní nehody Kate zjišťuje, že u obětí se jedná o manžela a děti její nejlepší kamarádky z dětství... Vyšetřování odhalí, že se nejedná o dopravní nehodu, ale o trojnásobnou vraždu...
Opět skvělé, tleskám... Pro mě překvapující a šokující závěr... Za mě za pět a těším se na šesté pokračování, které co nevidět vyjde... ;-)

Evka27
11.11.2018 4 z 5

Další kniha oblíbené série a opět podařená s překvapivým a nečekaným rozuzlením.

muchomurka
01.11.2018 4 z 5

Opět velmi napínavé a čtivé. Závěr jsem vůbec nečekala, říkala jsem si, kdo to jen mohl být a proč a pak tohle. Ale celkově se mi na tomto příběhu líbilo minimum nechutných scén a mučení, i když chvílemi se to táhlo a Kate a spol. pořád nic nemohli zjistit. (Spoiler) - ta vsuvka s objevením kostí Daniela Lappa mi přišla zbytečná a docela mi v příběhu vadila. Natahovala ho a moc tomu nepomáhala.
A tak si mimochodem říkám, zda jim někdo v té komunitě amišů zůstane, když se tam děje tolik vražd...

mulder
25.10.2018 5 z 5

Kate musíte mít rádi! Já s ní snad i dýchám, tak mě zase tato knížka vtáhla do děje. Tato série je skvělá, jsem vděčný někomu z Databáze knih, že mě na tuto autorku upozornil. Děkuji a doporučuji!!!

Schamila
24.10.2018 5 z 5

A opět to bylo moc bezva, amišovské, napínavé, trhlá vyšetřovatelka, super zápletka, krásna obálka - zkrátka mělo to grády. Už se těším na další díl a věřím, že autorka má v šuplíku další příběhy. Doporučuji!!!

Šunkys
19.10.2018 5 z 5

Super kniha, stejně jako předchozí díly.

lenysek69
06.10.2018 5 z 5

Jako tohle byl fakt masakr.. Nejenže byl případ napínavý jako blázen, ale celou dobu prožíváte osobní emoce s Kate. Nevím, jak vydržím do listopadu, kdy má vycházet další díl. Ovšem stále jsem si více jistá, že jsou to nejlepší příběhy, co jsem kdy četla.

1825
03.10.2018 5 z 5

Autorku mam rada.. mam celou serii o amisich.. knizka me bavila, pachatele jsem tipovala.. bavi me i rozvijeni postav :-). Tesim se na dalsi dil..

Palele
23.09.2018 5 z 5

Trochu se obávám, že pokud autorka bude dál pokračovat tímto tempem brzy se jí podaří zlikvidovat celou amišskou komunitu v městečku, vzhledem k počtu mrtvých v každé knize, nicméně jako všechny její knihu i tuto jsem přečetla jedním dechem. A už se těším na další

perpe2a
09.09.2018 5 z 5

Naprosto skvělé čtení. Děj má spád a budu vyhlížet s netrpělivostí další díl. Jednoznačně tuto sérii považuji za jednu z nejlepších objevů roku.

Valborga
03.09.2018

Je to moje první kniha od této spisovatelky a určitě ne poslední. Skvěle napsané. Doporučuji.

Ivulka432
30.08.2018 5 z 5

Opět skvělá jízda s Kate v hlavní roli! Opět super kniha, opět se těším na další pokračování! Rozuzlení bezvadné.

georginaa
26.08.2018 5 z 5

Líbí se mi na celé sérii, že i hlavní hrdinka policajtka Kate, je normální ženská, která dostane na frak a i tak nevzdává boj do posledního dechu. Opravdu celá série je skvělá a doufám, že těch dílů bude mnohem víc.

irva
24.08.2018 5 z 5

Celá série se mi moc líbila. Teď se budu těšit na pokračování.

Danago
13.08.2018 5 z 5

Další skvělá knížka ze série Případy Kate Burkholderové . Napínavá po celou dobu čtení. Vyšetřování se ubírá jedním směrem, žádné zavádění čtenáře, přesto jsem vraha ani motiv neodhalila dříve než to autorka sama prozradila. Konec je opravdu nečekaný. Za mě velké nadšení.

MahulenaK
11.08.2018 5 z 5

Příběh za 5 hvězdiček, bez debaty. Tahle série mě nepřestává bavit.
Co mi ale vadí, jsou chyby v knížce. Často je tam prohozený ženský a mužský rod, spousta překlepů, věcné chyby. Např. "lepší nic vědět" apod.
To ale jen tak na okraj, příběhu to body neubírá...

Ivuska.09
10.08.2018

Linda Castillo patří k mým oblíbeným autorkám thrillerů. Její díla jsem schopná zhltnout za jedno jediné odpoledne. Píše velmi poutavě a napětí v jejich příbězích neustále graduje. Není divu, protože i samotná Kate bude bojovat o holý život. Doslova do posledního dechu.

Líbí se mi prostředí, kde se vše odehrává. Amišská komunita určitě zaujme spoustu čtenářů. Bavilo mě, že autorka do tohoto příběhu dokázala zapojit dva případy, které je třeba vyřešit. A jeden se týkal samotné Kate, která si z minulosti už několik let nese obrovské tajemství. A asi si sami dokážete představit, jak to vypadá, když na povrch vypluje minulost, která vám může zničit život...

a.k
06.08.2018 5 z 5

Policejní náčelnice Kate Burkholderová má tentokrát vyřešit srážku amišské bryčky s autem, při které zemřel otec se dvěma dětmi. Bohužel se ukazuje, že nešlo o nehodu, ale úmyslnou vraždu.
Zároveň se vynoří důkaz o činu, kterého byla Kate před mnoha lety aktérem.
Opět velmi zdařilý detektivní případ. Tuhle sérii mám moc ráda. Nechybí ji čtivost, akce, velmi pěkně propracované charaktery postav. Na pozadí problematický milostný vztah Kate s agentem Johnem.
Ani pro tentokrát nás autorka neošidila o napínavý konec. Kate je magnet na situace, kdy jí jde o život a tentokrát to bude opravdu o fous.

JustWomen
27.07.2018 5 z 5

Tak zase se to skvěle četlo, postava náčelnice Kat, prostředí amišské komunity, ale trochu už se to opakuje, příběhy jsou hodně podobné, nakonec se vždy ukáže, že amiši pod slupkou své víry založené na odmítání násilí, nejsou tak dokonalí, jak se vydávají.

amišové thrillery pro ženy

Linda Castillo