Do posledního dechu

Do posledního dechu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380542/bmid_do-posledniho-dechu-t4Z-380542.jpg 5 477 140

Kate Burkholderová, náčelnice policejního oddělení v městečku Painters Mill, tentokrát řeší tragickou dopravní nehodu, srážku bryčky a osobního automobilu, při níž je usmrcen amiš a jeho dvě děti, třetí je vážně zraněno. Celý případ je pro Kate o to těžší, že jde o manžela a děti její nejlepší kamarádky z mládí, kdy i ona sama vyrůstala v amišském prostředí. Vyšetřování navíc postupně odhalí, že k srážce nedošlo náhodou, celý incident byl důkladně naplánován. Z dopravní nehody se stává trojnásobná vražda. Aby toho nebylo málo, vyplavou na světlo důkazy týkající se Katiny temné minulosti, jíž se celý svůj dospělý život pokouší uniknout.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Her Last Breath , 2013

Januli
25.03.2019 3 z 5

Vůbec ne špatná kniha, ale ani ne nejlepší ze série. Něco mi chybělo nebo nadbývalo???

Aymira
15.03.2019 5 z 5

Málokdy se mi stává, že bych se u čtení téměř rozplakala. Tady se mi to stalo hned dvakrát - na začátku a pak ke konci, když se potvrdila krutá pravda. Nevím, jestli se dá o vraždě říct, že byla provedena zajímavě zvoleným způsobem, ale tady to tak prostě bylo. Sice jsem poměrně brzy odhalila, o co vlastně půjde, přesto mě psychopatické jednání některých postav na konci vážně dostalo.

zuzana2599
06.03.2019 5 z 5

Opět u Amišů ! Další skvělý díl této povedené série, který se mi hodně líbil. Tento příběh má nejen vynikající zápletku, ale je i hodně nabitý emocemi. To napětí, ten smutek a zklamání, ten boj o život, který musela Kate vyhrát, to vše jsem prožívala doslova na vlastní kůži. Až tak mě tento díl pohltil.
Je to velmi čtivé, ale přesto docela jednoduché a v jednoduchosti je krása !

allyce
27.02.2019 3 z 5

Autorka tim, koho nechala v úvodu umřít, mě zasáhla až na emoční dno a klidně si to mohla odpustit. Ne, tuto knihu znovu číst nebudu.

PetraBery
13.02.2019 4 z 5

Pátý případ náčelnice Kate a stejně jako předchozí díly čtivá, povedená detektivka. Kdo stál za vraždou amiše a jeho dvou dětí bylo pro mne překvapení. Už teď se těším na další díl, opravdu pěkně psaná série.

vladenec
11.02.2019 3 z 5

Mám tu sérii ráda, ale už mi to přijde trochu za vlasy přitažené a takové honící se za senzací. A říkám si, že tímhle tempem toho z Amišů moc nezbyde. O čem pak bude psát? :)

Jiparis
30.01.2019 5 z 5

Další napínavý příběh z amišského prostředí.

ilčidlo
29.01.2019 5 z 5

Jako všechny od ní krásně se čte, je těžké přerušit čtení - včera ráno jsem si ji donesla a dnes po třetí hodině v noci jsem jí dočetla. Je napínavá a závěr nečekaný. A po přečtení nad ní přemýšlím.

vojteska70
22.01.2019 4 z 5

Super. Velmi se mi kniha líbila

Radulinka1
17.01.2019 5 z 5

výborná kniha ... první od autorky .. přečteno za 2 dny .. už sháním další

jan6775
15.01.2019 5 z 5

dobrá detektivka .

lenuskav
13.01.2019 5 z 5

Jako každá knížka od Lindy,mě i tahle zasáhla. Krásně se čte, od začátku do konce je to napínavý,takže je těžké jí odložit. A Tomassetti? hmmmmm... :) :D

Knižní střípky
13.01.2019 5 z 5

5.díl thrillerů z amerického Painters Millu přečtete opět jedním dechem, žádná hluchá místa, jen akce, zvraty...Tento případ se Kate dotýká ještě více, neboť oběti vraždy jsou dvě malé nevinné děti a manžel její nejlepší kamarádky z dětství. Celkem brzo jsem odhalila, kdo je vrahem, přesto jsem knihu dále četla s nemenším zaujetím, byla prostě skvělá.

Bobina74
09.01.2019 5 z 5

Co k tomu říct...prostě Kate, Tomasetti, amišové, vraždy - čtyři elementy a fungují na 100 %. Hurá na další.

baida
01.01.2019 5 z 5

Opět skvělá detektivka

ddkk
24.12.2018 5 z 5

Výtečné! Případy s Kate jsou jeden lepší než druhý. Žádné povrchní prvoplánové detektivky, ani žádná četba jen "pro ženy", jak se tu občas dovídám u jiných detektivek nebo thrillerů...Zajímavé prostředí, které autorka evidentně dobře zná, žádné fantasmagorie, naopak, napínavé a uvěřitelné příběhy a k tomu zajímavý vývoj Katina soukromí. Asi nejsem jediná, kdo jí drží palce...Po zásluze dávám za pět a doporučuji!

alexis818
21.12.2018 5 z 5

Opět krásný,čtivý zážitek.Zajímavé prostředí jako vždy a strhující vyprávění.

MóňaVíšJak
07.12.2018 4 z 5

Velmi čtivé, velmi zajímavé prostředí ????

Kerberos
27.11.2018 5 z 5

Dobrá detektivka s amišského prostředí,jak se může Kate tak splést v člověku,kterého dobře zná.

marcolka
23.11.2018 3 z 5

Od této autorky je to moje první kniha. Četla se dobře. Má dvě docela zajímavé a napínavé zápletky. Tato kniha pro mě byla nepředvídatelná, v průběhu čtení mě nenapadl tento pachatel ani motiv zločinu. Konec mě překvapil i když motiv byl tak prostý. Ale nějak to na mě nepůsobilo jako thriller. Prostě jako poutavá detektivka. Pro označení thriller mi tam něco chybělo.

amišové thrillery pro ženy

Linda Castillo
americká, 1960
2014  90%Slib mlčení
2015  89%Modlitba za mlčení
2017  90%Ztracené děti
2016  90%Střípky ticha
2018  91%Do posledního dechu

Kniha Do posledního dechu je v