Není úniku

Není úniku https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428875/bmid_neni-uniku-2sA-428875.jpeg 4 358 100

Jeden z nejznepokojivějších případů, na kterém inspektor Fawley kdy pracoval Jsou Vánoce a z hořícího domu v severním Oxfordu byly právě vyneseny dvě děti. Tříletý Zachary je mrtvý a jeho starší bratr Mattie bojuje o život. Byli doma sami? Jejich otec je na konferenci v Londýně a nezvedá telefon, po matce není nikde ani stopy… Hasiči mají podezření na žhářství, brzy se však objeví nové důkazy a inspektor Adam Fawley se probudí do své nejhorší noční můry. Nejde totiž o nehodu, ale o vraždu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

No Way Out , 2019

soukroma
26.07.2022 4 z 5

Čtivé, napínavé, trochu dlouhé a hodně rodinně zašmodrchané.
Líbí se mi autorčin styl, kdy románový text prokládá (fiktivními) výstřižky z novin, výpisy ze sledování, výslechů, e-mailů či protokolů (např. výsledky hasičského ohledání místa činu). Jinak konec zbytečně překombinovaný, a navíc některé věci pro mne zůstaly nejasné. Zato motiv byl lepší než v dalších autorčiných knihách (četla jsem 2. a 4. díl série), pěkně starý, žádní psychopati (i když na nervy jich bylo víc - i já z Alex a Fowleyho, klíďo píďo řešili své problémy v pracovní době, narušovalo to vyšetřování).

DericCaster
08.07.2022 3 z 5

Není pochyb o tom, že autorka umí psát zajímavě a čtivě. Když už si člověk myslí, že na něco přišel, vyvede vás z omylu. První dva díly se mi líbily, což u tohoto už není tak jednoznačné. První půlka knihy mne úplně nechytla a připadalo mi v ní moc kudrlinek - takových těch odboček, které člověku moc neřeknou a ani mne nijak netáhla ke čtení. Druhá půlka to už vylepšila a tak celkově bych řekl lepší průměr.

Zunka616
25.03.2022

Moje třetí díl přečteno po večerech hezky se četla a konec nečekaný doporučuji

alexis818
22.03.2022 5 z 5

Opět se paní spisovatelce povedlo dílo.Neotrely Příběh,napínavý s překvapivým koncem a velmi smutný.

Evelin2506
29.01.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, s každou kapitolou jsem byla přesvědčená, že vím, jak to bylo. Ale jako v mnoha případech - všechno je jinak.

studentice
17.01.2022 4 z 5

Návykové, čtivé, ale na mě možná až moc temné

ivzu77
19.12.2021 4 z 5

Tak pro mne další zajímavá zápletka a děj, který "odsejpal". Inspektor Adam F. je mi sympatický. Příběh byl tentokrát neotřelý. Líbilo se mi to.

vera4669
21.11.2021 5 z 5

Musím dát plný počet.. Rychlost střídání postav a vyšetřování mě baví, za den přečteno, a kniha se velmi povedla.. Budu muset pořídit i další díl :)
A ten konec mě potěšil :)

klarence
12.11.2021 2 z 5

Tentokrát mi kniha za začátku moc nebavila, přišlo mi to ze začátku , zdlouhavé , až ke konci jsem se nemohla odtrhnouot a zase konec mi vůbec nenapadl. autorku mám ráda a určitě se k ní zase vrátím

VeronikaAug
18.10.2021 5 z 5

Hodnotím plným počtem, knížce se fakt nedá nic vytknout, bylo to napínavé, všechno do sebe zapadalo, na konec jsem měla nějaké teorie, ale motiv a rozuzlení mě překvapily, charaktery hezky vykreslené, prostředí taky. Ale ten příběh, to bylo bolavý, jako hodně bolavý :-( svírá se mi z toho srdce. Nešlo o nic ukladnyho, prostě se to sešlo jak nejhůř mohlo. Jeden nestastnej dům a jedno nejhorší rozhodnutí na světě člověka, ktery neměl čistou hlavu. Knížku doporučuju.

malýčtenář
14.08.2021 5 z 5

Opět detektivka plná napětí a nečekaného konce. Sice se mi kniha líbila, ale místy se mi zdála až moc zamotaná a ztrácela jsem v postavách přehled. Ale proč ne. Asi teď sáhnu po nějaké historii, detektivek už stačilo. Jinak opět doporučuji.

Madi
11.08.2021 4 z 5

Tahle série se mi docela pozdává. Zajímavé zápletky, nečekaná rozuzlení. Všichni vyšetřovatelé docela sympaťáci.

Evkae36
21.07.2021 4 z 5

Zápletka knihy byla skutečně výborná. V samotném závěru mi přišla trošičku překombinovaná, Ale bez toho by to asi nebylo ono.
Kniha se dobře četla, dej rychle ubíhal, A čtenář je stále udržován v napětí a Do poslední chvíle vlastně neví, jak to dopadne.

vsechnonebonic
15.07.2021 5 z 5

Tak tahle autorka mě opravdu baví. Moje třetí kniha od ní a už otevírám čtvrtou. Podle mého názoru je s každou novou knížkou "lepší a lepší". Jakmile se začtu, je těžké knihu odložit a také mě baví to, jak téměř do poslední chvíle netuším, kdo je viník. Téma této knihy bylo hodně smutné o to víc, že mezi obětmi byly malé děti.

Evka27
01.06.2021 4 z 5

Třetí kniha série se mi líbila zatím nejvíce. Styl psaní Cary Hunter se mi hodně líbí - postupy pátrání, komentáře, překvapivé zvraty v ději atd. Těším se na další.

Dela111
30.05.2021 4 z 5

Není úniku je třetí díl zavedené série a začíná drsnou tragédií. Zpočátku to vypadá, že půjde o jasný případ a nebude co vyšetřovat, ale jak přibývá důkazů, tak se mění i hypotézy a rozlousknutí případu se komplikuje. Jedna z dějových linek se ve vyprávění vrací zpět a právě v té se postupně dozvídáme, co se v domě skutečně stalo.
Do příběhu jsou zařazeny novinové články, komentáře na internetu, e-maily, hlášení a zápisy z výslechů. Není to špatný nápad, autorka to tak dělá stále, ale tady už je toho tolik, že to snižuje poutavost a čtivost příběhu, bylo by lepší zařadit těchto příspěvků o něco méně.
Potěšilo mě, že si tentokrát autorka odpustila epilog, který by vše změnil a vyšetřování policie, potažmo hlavní postavu, vlastně zesměšnil.
Cara Hunter opět přišla se zajímavou zápletkou, děj je dostatečně pestrý, aby udržel pozornost čtenáře a několik překvapení v závěru také nechybí.
70%

SimonaP
02.05.2021 2 z 5

Nebavilo mě to. Zdlouhavé, divný styl vyprávění. Napětí až posledních 100 stran a to je pro mě málo.

veronika4001
01.05.2021 5 z 5

Stejně jako V temnotě, hodnotím plným počtem hvězdiček. Cara Hunter je mistryně, píše jako ďas. V knize se dozvíte, jaký hlupák může člověk být, když si neověří informace předem. Zpočátku byl děj stočen způsobem, že šlo o mezigenerační rivalitu v boji o peníze. K mému překvapení výsledkem byla zaslepená hloupost snad až neurvalá tupost jednoho člověka, který postupně ztrácel sám sebe až po okamžik, kdy nechal vyhasnout životy svých blízkých. Za hříchy se platí, tady bohužel zaplatili nevinní. Temperamentní příběh vás bude hnát jako na vlnách stále vpřed bez zastavení.

Nixa
20.04.2021 4 z 5

I když tato série nepatří mezi mé nejoblíbenější, za přečtení opravdu stojí a do dalšího dílu se určitě zase pustím.
Kniha má pomalejší začátek, ale pak se děj rozjede a už nechcete přestat číst.

Denisa232623
12.04.2021 4 z 5

Musím říct, že začátek se docela vlekl. Kniha se čte dobře, má spád, ale zápletka se nevyvíjela tak rychle. Nicméně tak od 3/4 příběhu až dokonce už obracíte stránky a čtete co nejrychleji abyste rozlouskli jak to vlastně všechno bylo.