Není úniku

Není úniku https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428875/bmid_neni-uniku-2sA-428875.jpeg 4 358 100

Jeden z nejznepokojivějších případů, na kterém inspektor Fawley kdy pracoval Jsou Vánoce a z hořícího domu v severním Oxfordu byly právě vyneseny dvě děti. Tříletý Zachary je mrtvý a jeho starší bratr Mattie bojuje o život. Byli doma sami? Jejich otec je na konferenci v Londýně a nezvedá telefon, po matce není nikde ani stopy… Hasiči mají podezření na žhářství, brzy se však objeví nové důkazy a inspektor Adam Fawley se probudí do své nejhorší noční můry. Nejde totiž o nehodu, ale o vraždu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

No Way Out , 2019

Hope80
12.05.2020 4 z 5

Od autorky jsem četla už všechny tři knihy, ale přiznám se, že první kniha se mi líbila nejvíc, druhá byla slabší a tato mi přišla též příliš dlouhá a natažená. Začátek a posledních 100stran bylo asi nejlepších.

Sajinka28
11.05.2020 5 z 5

Výborná kniha...

martineknatasa
11.05.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Těším se moc na další díl. Doporučuji, nebudete zklamáni.

Alena1957
28.04.2020 5 z 5

Moc pěkná detektivka, do konce jsem nevěděla, jak to dopadne, zajímavé a napínavé.

SmazenaCibule
07.04.2020 5 z 5

Opět skvělá detektivka z pera C. Hunter. Úžasně promyšlené krimi, zamotané, nevěděla jsem, kdo co vlastně způsobil. Autorka mě nechala postupně podezírat ze zločinu naprosto všechny zúčastněné, aby mi na konci knihy (stejně, jako v prvním díle) vytřela zrak a nepřímo řekla: “Haha! A zase víš hovno!” :-D Opravdu, do poslední chvíle, než na viníka přijde inspektor Fawley se svým týmem, nevíte opravdu nic, máte v hlavě jen své myšlenky a hypotézy. Ač jsem byla z prvního a druhého dílu poučena “sázet na jednoduchá řešení”, zase mě paní Hunter převezla. Wow efekt přišel, byla jsem na konci v šoku, takže rozuzlení je opět nečekané. Kniha byla čtivá, nemohla jsem ji odložit. Sympatické jsou články a komentáře k případům ze sociálních sítí, tenhle jev můžete vidět už od prvního dílu. Líbí se mi i vložené střípky ze soukromého života inspektora Fawleyho, který na konci tohoto dílu konečně získá svůj příděl štěstí. Doporučuji tuto sérii všem a doufám, že C. Hunter už píše další díl. :-)

L.Helena
29.03.2020 5 z 5

To bylo opravdu hodně dobré! Doufám, že se brzy dočkáme čtvrtého dílu.

lenka666
29.03.2020 5 z 5

Opět nezklamala. Napínavé až do konce

Market116
23.03.2020 5 z 5

I tento případ byl neskutečně napínavý a zajímavý.
Fawley je každým dílem lepší a lepší. Moc se mi líbí jeho povaha a celkově jsem si ho velmi oblíbila. Vždycky když vzpomíná na Jakea, tak si říkám, jak to může zvládat...musí to být něco hrozného a je mi za něj smutno.
Jinak celému týmu nemůžu nic vytknout, všechny je mám ráda...jen u Asanteho si ještě nejsem úplně jistá...
Kniha se opět velmi dobře četla a nechtěla jsem se od ní odtrhnout, příběh byl pěkně zapeklitý a rozhodně bych nečekala, že se to odehrálo právě takhle...
Na konci mi ukáply slzy, ale byly to slzy štěstí...hrozně jsem to Fawleymu přála...
Nevím zda má být pokračování, ale doufám, že bude. Moc doporučuji.

JustWomen
23.03.2020 4 z 5

Bylo to docela zapeklité, složité děje, různé styly psaní, hodně postav, spousta možných motivů, slepé uličky ... žádné lehké čtení. Mínus za poněkud zdlouhavé vyšetřování a nepochopitelné policejní objevení další možné osoby v domě tak pozdě.

hana1070
15.03.2020 4 z 5

Poměrně dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Nějak mi nesedělo střídání vypravěčských stylů a rychlá změna forem: zařazování novinových článků a internetových komentářů, zápisů z výslechů a oficiálních hlášení, e-mailů nebo třeba plánku domu. Přišlo mi to nějak překombinované, samoúčelné a moc útržkovitě, ale zhruba v polovině knihy se to náhle zlomilo a příběh mě vtáhl do děje. Začalo mě bavit odhalování indicií, které vypadaly tak jednoznačně, a přesto nevedly k cíli, zajímavé byly návraty v čase, které mimoděk uváděly některé předpoklady na pravou míru, i informace o osobním životě členů vyšetřovacího týmu. Stručně zhodnoceno: svižně napsaná kniha s překvapivým koncem.

Ventimiglia
13.03.2020 4 z 5

Při třetím setkání s Carou Hunter jsem poněkud nelibě zavnímala jisté opakující se - a tedy očekávané postupy (internetové komentáře, znepokojivě vystihující často předsudečná a povrchní hodnocení, ale hlavně - proč se kdekdo musí za každou cenu ke kdečemu vyjadřovat - trochu se chytám za nos, právě to dělám taky..., porovnání toho, co se ve skutečnosti stalo, s policejními domněnkami - často jsou, ach, vedle jak ta jedle, třeba když v počítači najdou, že kdosi hledal, jak založit požár - ale víc už ani muk, nebo všechno prozradím). Výborně napsáno, dobře přeloženo, postavy policistů hezky "rozehrány" (i když Fawley je na můj vkus až moc sentimentální, ale on má zase na druhou stranu dobrý důvod) - samé důvody, proč se těšit na další díl z této série.

Ver1982
12.03.2020 5 z 5

Už si na styl psaní této autorky začínám zvykat a tentokrát mi ani nevadilo to přeskakování v čase. Mě se knížka moc líbila.

alzbeta4340
11.03.2020 5 z 5

Zatím nejlepší, protože nejuvěřitelnější, díl z povedené série. Rychlé moderní čtení bez jakékoliv slovní vaty. Přitom příběh byl relativně košatý a tip na pachatele jsem několikrát měnila. Ráda doporučuji.

Medovnice
10.03.2020 5 z 5

Je to tak napínavé, že se autorce dá odpustit i množství postav, ve kterých je (aspoň ze začátku) těžké se vyznat. Postihuje vyšetřování v celé jeho šíři, pátrání po příčinách zločinu a po pachateli je složené z mnoha drobných střípků. Děj svižně ubíhá, nikde nejsou zbytečné prostoje. Doporučuji.

onyx84
09.03.2020 5 z 5

První moje zkušenost s autorkou dopadla na výbornou...svižně psané,rozdělení děje na před a po Vám nedovolí se v tom ztratit...určitě sáhnu po předchozích dílech...

bookcase
09.03.2020 5 z 5

To bylo hodně, hodně těžké čtení, co se emocí týče, obzvláště na konci. Oceňuji, jak si autorka se čtenářem pohrává a vede ho slepými uličkami k šokujícímu rozuzlení. Líbilo se mi i propojení profesních a osobních životů policistů, dodává to lidskost.

Awča
05.03.2020 5 z 5

Zpočátku na mě bylo příliš policejních postav, hůře se mi v nich orientovalo a měla jsem dojem, že jejich osobní život dost navazuje na předešlé díly, které jsem nečetla. Ale chtělo to jen chvilku vydržet a byla to jízda. Zápletka byla zajímavá a autorka naznačovala tolik možností, že jsem se několikrát vydala špatným směrem. Kapitoly střídaly současné vyšetřování a pohled z minulosti, než došlo k eskalaci. Pátrání mě velmi bavilo a rozluštění mi vyrazilo dech. A bylo to moc líto, musela jsem si nechat chvíli na vydechnutí. Velmi věrohodné. Zcela jistě si přečtu od autorky i další knihy

Ajuszka
05.03.2020 5 z 5

Jak už to u téhle autorky bývá, kniha je plná zvratů a překvapení. Ani chvíli jsem se u knihy nenudila. Skvěle napsaný příběh, jehož rozuzlení není nic, než jen nešťastná shoda okolností. A úplně poslední věty mě potěšily, neboť inspektora Fawleyho jsem si oblíbila! :) Těším se na další díl.

mysterygirl
29.02.2020 5 z 5

Opět další vynikající kniha. Když už si myslíte, že víte, je všechno jinak

Pavlnka
29.02.2020 5 z 5

Moje první setkání s touto autorkou. Hodně zajímavý a napínavý příběh, ve kterém není nikdy nic jistého. Líbily se mi i postavy a jejich osobní život. Určitě si přečtu i předešlé dva díly.