Jeden mrtvý navíc

Jeden mrtvý navíc https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43181/bmid_jeden-mrtvy-navic-Rno-43181.jpg 4 202 41

Druhý případ bratra Cadfaela. Píše se rok 1138. Král Štěpán se právě zmocnil vlády nad Anglií na úkor své sestřenice Matyldy a trestá každého, kdo stál na její straně. Pohroma se nevyhne ani městu Shrewsbury, kde je ortel vynesen nad čtyřiadevadesáti vzbouřenci. Úkolu zaopatřit mrtvé se ujme bratr Cadfael, mnich bylinkář ze zdejšího benediktinského kláštera, záhy však zjistí, že mrtvol je devadesát pět jedna tedy přebývá. Od toho okamžiku podniká Cadfael dobrodružné pátrání jak po lstivém vrahovi, tak po pokladu vzbouřeného šlechtice FitzAlana. Věrného pomocníka přitom dostává v osobě mladé Godith, která se pro svoji příslušnost k rodině Štěpánových protivníků musí v klášteře skrývat před královými pacholky i před svým tajemným a vychytralým snoubencem. Že by vrahem byl on? Nebo někdo jiný z královy družiny?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Mladá fronta

One Corpse Too Many , 1979

tereza1198
13.05.2021 4 z 5

Parádní středověká detektivka. Bratr Cadfael se věnuje víc vyšetřování a zahrádce než náboženství. A jde mu to skvěle. Napínavé do poslední chvilky. Největší zábava byla s chytrým a záludným Hughem.

Anasa
24.01.2021 5 z 5

Doposlechnuto a zařazeno mezi mé nejoblíbenější audioknihy. Nechybí nic - zákeřná vražda, skrývané tajemství, přetvářka a skrývaná totožnost, láska - a třešnička na dortu: četba Pavla Soukupa.

Chesterton
22.09.2020 5 z 5

Návrat po mnoha letech v podobě audioknihy s Pavlem Soukupem, který se nechal zlákat k hodně šílené fotce na přebalu, ale pokud jde o interpretaci, je to o sto procent lepší než Winifreda.

Humor, lidská zralost i životem otřískaná moudrost a víra, ale zejména soupeření Cadfaela s Hughem, který zde přichází na scénu (snad trochu na úkor pátrání?)....to vše mě stále baví.
Četla jsem celou sérii v době, kdy vycházela poprvé a za mě vůbec nestárne!

Ellis Peters umí napětí, logiku vyšetřování, ale i atmosféru. I podruhé jsem si užila jemné poselství lidskosti a moudrého řádu světa v souboji dobra se zlem, které klidně může mít náznak pohádky pro dospělé. Třeba v závěrečném Hughově rytířském souboji :o)

Pavlnka
19.04.2020 4 z 5

Pěkné a poklidné čtení. Líbí se mi vykreslení tehdejšího života

85098211
31.03.2020 5 z 5

(audiokniha)
Musím přiznat, že Pavel Soukup této detektivce definitivně dodal na zajímavosti, protože knihu načetl absolutně na jedničku ;-). Jinak se jedná zase o další poutavý případ mnicha Cadfaela, který si tentokrát přizve k vyšetřování mladou šikovnou holčinu Godith :-). Tedy, ne že by to bylo zrovna z jeho strany dobrovolné - ona se totiž v převleku za chlapce vetře nejen do jeho blízkého okolí, ale záhy i do jeho přízně ;-). Cadfael je však nakonec (určitě) rád, že se mu Godith do cesty připletla, protože je mu v jeho práci zdatnou pomocnicí. A nakonec se jim společnými silami podaří případ rozřešit. Jak taky jinak, že? :-) A já knize dávám nejen plný počet, ale i doporučení všem milovníkům klasických detektivních příběhů...

Tantalis
21.07.2019 5 z 5

Trocha politiky, ale ne tolik, aby člověka otrávila. Kořením tohoto dílu je setkání bratra Cadfaela s mužem stejně bystrého úsudku a z toho vyplývající úsměvné, ale zároveň i napínavé momenty příběhu.

Jara 56
14.07.2019 3 z 5

Slušný i když Zázrak svaté Winifredy se mě líbil víc.

eva.haf
03.07.2019 4 z 5

Čtu postupně, takže po Zázraku sv.Winifred, přišel na řadu Jeden mrtvý navíc. Příběhy se čtou velmi dobře, je to i napínavé a k tomu navíc milostná zápletka. Těším se na další díly.

Arlenka
11.10.2018 4 z 5

Představa, že kontroluji 94 popravených a najdu 95, mě moc neláká, ale zlákal mě děj této knížky nakonec natolik, že ač velmi nachlazená a unavená jsem musela knížku dočíst do noci, abych věděla jak dopadne :-) Velmi příjemně napínavé čtení, kde se mnich Cadfaeal a Hugh předhání ve své chytrosti, lstivosti.

jaroiva
25.02.2018 4 z 5

bavila mě správně poťouchlá zastírací akce s převážením pokladu... asi víc než kriminální zápletka... ale fajn oddychovka

Chesterton
20.12.2017 5 z 5

Jedna z prvních přečtených Cadfaelovek a ihned vznikla závislost:))

Art82
28.06.2017 5 z 5

Napínavá, hezká od začátku až do konce. Doufám, že to tak bude pokračovat i v dalších dílech.

renefer
02.05.2016 4 z 5

Hezké, dostala jsem chuť vrhnout se na pěstování bylinek :-)

aninkah
02.12.2015 5 z 5

Jeden mrtvý navíc... Jiného by to nechalo v klidu, ale nikoliv bratra Cadfaela.....První setkání Cadfaela s Hughem a jejich (zpočátku) přátelsko/nepřátelský vztah mě moc bavily, proto se ke knize ráda vracím a určitě doporučuji dál :-).

konicekbily
26.10.2015 5 z 5

Naše hlavní postava dostává za úkol podílet se na pohřbívání popravených. Nesedí počet a tak zjišťuje proč! Pořádek musí být: když král nařídí hromadné popravy, tak se to musí vykonat - to je v pořádku, ale je-li tam navíc mrtvola, tak se musí najít viník! Moc krásná zápletka a ještě lepší konec.

jaja1989
17.04.2015 5 z 5

1. příběh, který se těma ostaním nevyrovná, ale alspoň se dozvíme, jak se seznamili Cadfael a Hugh.

marlowe
12.03.2015 4 z 5

"Dvojka" se mi zdá slabší, než "Winifreda", autorka příliš spoléhala na náhodná odhalení a postupy "vyšetřovatelů" působily často nahodile a nepromyšleně, místy i nelogicky. A jakoby celému příběhu chyběla ta noblesní lehkost prvního dílu.
Přesto sympatické…

elfos
15.06.2014 5 z 5

Kniha mě nadchla, přečtla jsem na jeden zátah v jednom dni, a doufám, že ji časem vyštrachám někde v antikvariátu a budu si ji moct vložit do Lesní knihovny. Že ji budu číst opakovaně, na to jed vemte.

Ben Nevis
18.11.2013 3 z 5

Knížka neurazí, ale ani nenadchne. Milovníci detektivek budou nejspíš zklamání, protože na rozehraní pořádné záhady je tam málo podezřelých a s pouze jedním se blíže seznámíme.
Nebude zklamán ten, kdo vyhledává romantický a mírně zidealizovaný středověk.

Tiama
03.11.2013 5 z 5

Moc pěkný příběh, napínavý, lidský a konec se mi líbil.