Vražda o narozeninách

Vražda o narozeninách https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136900/bmid_vrazda-o-narozeninach-gZX-136900.jpg 4 48 14

Případ bývalé jeptišky série

Christine Bennettová žije se svou rodinou ve starém domě, který zdědila po tetě. Až potopa ve sklepě ji přinutí udělat pořádek v tetiných písemnostech a mezi nimi narazí na dvě podivná úmrtní oznámení. První z nich oplakává smrt mladíka, který se ztratil v lese poblíž Connecticutu, druhé vzdává hold místnímu bohatému podnikateli, který spáchal sebevraždu v den grandiózní oslavy svých padesátin. Proč se teta o těchto tragédiích, ke kterým došlo v podstatě ve stejnou dobu, nikdy nezmínila?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

The Happy Birthday Murder , 2010

Prateri
13.06.2023 4 z 5

Vražda o narozeninách zkazí i tu nejlepší oslavu. Bývala jeptiška opět v akci, a tentokráte se mi její vyšetřování líbilo. Má talent objevit zločin, který zakryl čas. Co se jí nezdá na úmrtních oznámení dvanáct let starých? Opět poklidná detektivka, ale rozhodně lepší než Vražda na den otců.

Luigi1
19.04.2023 5 z 5

Tato kniha se povedla a dá se číst doporučuji

mcabr
10.07.2022 5 z 5

Opět pěkné čtení, oddychovka.

Vatter83
03.04.2021 3 z 5

Lehké oddychové čtení, ale za mě trošku přitažené za vlasy. Několik let staré vraždy nevyřešila v minulosti ani policie, ani žádní detektivové, a najednou se objeví skvělá jeptiška, která všemu přijde na kloub? Za mě druhá knížka této autorky a další už rozhodně ne.

Aghatte
12.03.2021 4 z 5

Fajn počtení, jako to předchozí. Nenáročné, laskavé, milé. Příjemné líčení běžných dnů matky s dítětem, opepřené sem tam nevyřešenou vraždou. Nikdo tam není vyloženě záporný.
Zajímavá zápletka a smutné rozuzlení.
Poohlédnu se i po jiných dílech.

Marcik7
13.11.2019 4 z 5

Bývalá jeptiška vyřeší dvě 12 let stará úmrtí, která spolu na první dojem vůbec nesouvisí...až na dva páry vyměněných tenisek. Knihy Lee Harrisové jsou chytře domyšlené, neobsahují drastické detaily ani potoky krve, prostě pohodová čistá klasická detektivka. Doporučuji.

soukroma
27.07.2019 4 z 5

Velmi zajímavá zápletka: náhodně objevená spojitost dvou zcela nezávislých úmrtí ve dvou státech před tuctem let a pozvolné odhalování jejich pozadí. Nečekané (až moc) rozuzlení. Pominu-li podrobný přehled všech Chrisiných denních aktivit (kdy a co jí, případně vaří, kdy se Eddie vrací ze školky, jak zorganizuje oslavu, seminář, oběd ... ) a jejího neomylného "vyšetřování vražd", zahrnujícího i občasné zatajování informací policii (za trpělivého přihlížení manžela-policisty?), tak to bylo dostatečně čtivé a napínavé.

Aknel26
16.12.2017 3 z 5

Tentokrát to bylo trochu toporné... Přijde mi, že zápletka byla vytvořena doslova z ničeho, a kdybych chtěla být vulgární, řekla bych, že autorka postavila z h*** hrad. Dvě úmrtní oznámení lidí, kteří neměli nic společného, by ve mně vyvolala leda pocit, že to pro tetu bylo smutné období. A ejhle, Chris objeví nečekané souvislosti a pustí se do pátrání.
Mám tuto sérii detektivek s bývalou jeptiškou Christine ráda, protože jsou napínavé a nutí člověka číst dál a dál (i proto jsem zatím přečetla všechny), dvě věci mě ale velmi rozčilují. Zaprvé, jak si s Chris všichni hned povídají a sdělují jí podrobnosti ze svého života - kdyby za mnou přišla cizí žena s tím, že vyšetřuje nějaký případ, asi bych s ní vyběhla a určitě bych ji nezvala k sobě do bytu. A také policie hned přistupuje na to, že Chris vyšetřuje zločiny, sdělují jí jistě tajné informace, jako by byla jejich zaměstnankyně. A to přesto, že je vlastně pokaždé trumfne a znemožní! No a zadruhé mě vytáčí, jak o sobě i sama Chris uvažuje jako o vyšetřovatelce. Slečna Marplová by se nikdy nechlubila, že se ve volném čase zabývá vyšetřováním vražd a kolik jich už vyřešila.

Len2očka
31.10.2017 5 z 5

Knížky od této autorky se tak lehce nenáročně čtou,baví mě to.

Vojslava
23.08.2017 4 z 5

Zajímavý spletenec informací, náhledů a názorů okolo zapeklité záhady... i když čím dál víc obdivuju hrdinku, že řeší to, nač se jí nikdo neptá... :-) Příběh sice neuchvátil, ale taky neurazil.

pagac17
09.06.2014

Přečetl jsem zajímavou detektivku autorky, kterou jsem dosud nečetl. Nechci popisovat jednotlivý děj knihy. Je dobře napsaná, ale pro mně dost obtížná k pochopení. Autorka příliš přeskakuje z jednoho problémů do druhého, takže se mi stěží chápou jednotlivé děje. Nakonec jsem si přečetl epilog knihy, který mě podrobně objasnil onu na obálce avizovanou Vraždu o narozeninách. Komu se líbí styl psani autorky, bude jistě spokojen.

kika 13
27.12.2013 5 z 5

Má to děj čte se jedním dechem.

bovinka
13.10.2013 5 z 5

Perfektní zápletka

studentice
29.09.2013 4 z 5

Nadprůměrná knížka této série. Čtenář se začte a nemůže se odtrhnout. Doporučuji:)

Kniha Vražda o narozeninách je v