Vražda při bar micva

Další tajemný případ bývalé jeptišky Christine Bennettové Pro Christine Bennettovou je šance, že se podívá do Svaté země, splněním celoživotního snu. O to větší radost má, když zjistí, že její nejlepší kamarádka Mel Grossová bude v tu dobu v Jeruzalémě také, aby se zúčastnila obřadu bar micva. Melin štědrý bratranec Gabe Gross, který má bar micva podstoupit, pozval do Izraele celou rodinu a spoustu přátel a naplánoval grandiózní oslavu. Chris není zvyklá cestovat, proto je ráda, že bude mít u sebe Mel, s níž se bude moct podělit o zážitky. Vše jde podle plánu, ovšem do té doby, než záhadně zmizí Gabe Gross. Dovolená se pro Chris rázem mění v práci a stopy, na které při vyšetřování naráží, ji dovádějí až k chladnokrevnému a vypočítavému vrahovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/171300/vrazda-pri-bar-micva-1tw-171300.jpg 4.130

Případ bývalé jeptišky (15.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Motto

The Bar Mitzvah Murder (2004)

Kniha Vražda při bar micva

soukroma
28.01.2018

Ztotožňuji se s posledním komentářem.
Po přečtení - mírně napřeskáčku - většiny knih série jsem stále na vážkách ohledně Chris, jako osoba mi vlastně nesedí, připadá mi dost odtažitá, až afektovaně všechno říká (méně dělá) "správně" (ale ne nutně taktně, či laskavě). Sám její manžel ji v tomhle dílu nazval "ledově klidná ženuška" - sice s láskyplnou nadsázkou, ale jako čtenářka s ním plně souhlasím.
Navíc mi po několika dílech, kde se do popředí dere náboženství, hlavně židovství, vadí, že její křesťanský postoj (pokud ho vůbec má) vlastně vůbec v ničem není vidět. Do kláštera se vrací za svými přítelkyněmi, výklad židovských přátel při odvolávkách na Starý zákon s ní ani nehne, jakoby jej vůbec neznala, nikde není nikdy zmínka o jejích modlitbách nebo občasném nahlédnutí do Bible (jinak je její celodenní činnost popisovaná velmi podrobně), jako katolička do kostela zajde asi jen občas zapálit svíčky (dokonce bohoslužby si po odchodu z kláštera "zakázala"), takže ani v tomhle (chybějícím) projevu mi nějak nesedí. Odchod z kláštera jí snad víru nevzal (nebo obráceně).

Aknel26
02.01.2018

Detektivka se mi líbila, příběh byl napínavý a docela reálný, jen Chris mi lezla na nervy svým obvyklým způsobem - viz můj komentář ke knize Vražda o narozeninách. Hvězdičku navíc přidávám za poměrně podrobné líčení jeruzalémských pamětihodností, přírody či zvyků obyvatel. Jen škoda těch místopisných názvů, jak už poznamenala uživatelka pode mnou.

Len2očka
31.10.2017

Další povedená knížka z celé detektivní série,spokojenost.

sadlo
26.07.2016

Všech 15 knih příběhů bývalé jeptišky Chris jsem přečetla a ani jednou jsem se nezklamala. Nechybí napětí, kultivovanost. Nezapomeňte si přečíst další řadu od této autorky.

Vojslava
28.11.2015

Tak to byla detektivka, která mne potěšila nejen místem, kde se převážně odehrává - Jeruzalém je prostě srdeční záležitost. Ale pěkný a přehledný příběh přitahoval pozornost skoro neustále. Jen škoda, že překladatel některé místopisné názvy nepřevedl úplně do češtiny, protože ekvivalenty tu jsou a i v průvodcích se používají - no ale to je jen taková jazyková drobnost, celkový pozitivní dojem to rozhodně nezkazilo.

bovinka
09.03.2014

Zase pohodová oddechovka s dobrou zápletkou.

bookcase
05.02.2014

Detektivky s Christine mám moc ráda. i když se řeší vraždy, toho násilí tam není tolik.

kika 13
11.01.2014

Jako vždycky nemá detektivka nic co bych jí vytkla.