Příliš mnoho Kateřin

Příliš mnoho Kateřin https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225961/bmid_prilis-mnoho-katerin-gk0-225961.jpg 3 1842 389

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle – a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

An Abundance of Katherines , 2006

Julinka679
29.01.2018 3 z 5

Na mě tam opravdu bylo "Příliš mnoho Kateřin" a občas jsem se mezi nimi nemohla zorientovat (to těmi Kateřinami). Colin je jinak velmi chytrý kluk, který má velký problém se jménem Kateřina (jelikož s nimi "prostě musí" chodit). Byl zázračné dítě a dnes je z něj génius. Má nejlepšího přítele Hassana (u kterého jsem na začátku knížky říkala "Proboha proč se s tím Colinem baví?!") ale jejich přátelství funguje bezchybně a mě to od všech pochybností odradilo.
Když je Colin víceméně na dně tak Hassana napadne jet na výlet, což by byl velice dobrý nápad nebýt dívky jménem Lindsey...
Za mě dobrý průměr, kniha se četla dobře (skoro jedním dechem) ale rozhodně není jednou z nejlepších.

Vakalik
25.01.2018 odpad!

Naprostý literární brak. Jediné, co lze pochválit je reklama na tuto knihu.

Emily483
19.01.2018 1 z 5

Za mě teda nic moc. :(

Hermiona8703
05.01.2018 odpad!

Totální propadák. Knihu jsem odložila a to jsem ani nebyla v polovině. Příběh o klukovi, který chodil jenom s Kateřinama a pak se zamiluje do nějaké, která se tak nejmenuje....No pardon, ale to bych opravdu nehodnotila jako bestseller.

_Peprmintka_
03.01.2018 1 z 5

Jednu hvězdu dávám jen díky nápadu zahrnout do příběhu matematiku, dále pro zálibu hlavní postavy v pátrání se po posledních větách lidí před smrtí a úchylce na Kateřiny. Nápady zajímavé. Jinak samotná kniha naprosto nudná, ubíjející a vůbec... nijaká. Čím to je, že mě poslední dobou knihy s červeným přebalem jen zklamávají? První Erebos, Eldest, teď tohle. Asi nějaká prokletá barva.

Anastazie0810
02.01.2018 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší kniha od J.G. Líbili se mi jeho poznámky pod čarou. Pro mě je matematika stejně nepochopitelná jako "láska" jako taková. Takže kombinace obou byla dost matoucí. Stejně však dávám 3* , protože právě tím, že byla kniha tak zvláštní se mi i celkem líbila a moc dobře se četla.

Sablu
14.12.2017 4 z 5

Bála jsem se, jaké Kateřiny budou, ale musím říct, že mě mile překvapily. Líbili se mi poznámky pod čarou, líbila se mi matematika v lásce. Bylo to nezvyklé a pro mě prostě osvěžující, mílé a mělo to příjemný konec.

nelly2712
12.11.2017 4 z 5

není to klasicka JOhn Greenovka, hodne lidi od ni asi cekalo neco jineho ale me se libila. V ramci teenagerskych knih rozhodne jedna z inteligentnejsich

Liana
15.10.2017 4 z 5

Skvelé. Veľmi ma kniha bavila.

Kacule88
15.10.2017 4 z 5

Do knížky jsem se pustila i přes některé špatné recenze.
Nelituju.

KateTheBlogger
05.10.2017 5 z 5

Jmenuji se Kateřina a knížku jsem dostala k svátku, což mi přišlo nápadité, takže jsem se hned dala do čtení. A protože mám navíc ráda i matiku, tak jsem si čtení užívala.

3lis
04.10.2017 1 z 5

To na co jsem byla zvykla při čtení Johna Greena. Jsem tady nedostala. Příběh se táhl a někdy mi přišlo že se i opakoval. Bohužel pro mě to bylo zklamání.

Katuschkaaa
26.09.2017 1 z 5

Nebýt Čtenářské výzvy, odložím knihu po pár přečtených stranách... Příběh o ničem, nudný, utahaný... Vlastně se tam nic nestalo a nějak nechápu smysl knihy.

SmallLucia
12.09.2017 3 z 5

Bylo to fajn, ale u Greenových knížek mi pokaždé něco chybí. Tahle knížka byla navíc slabší než jiné od tohoto autora, mírně nudná.

katyzhor
21.08.2017 odpad!

Knížka mě nebavila, přečetla jsem prvních pár stran a vzdala jsem to. Skoda.

Zlá-Ňufie
05.08.2017 5 z 5

Na začátku mě kniha moc nebavila a děsilo mě, že hlavní hrdina je zase kluk mimoň. Postupem času jsem se do knihy začetla a příběh mě začal bavit. Po dočtení jsem spokojená. Konec se mi líbil, konečně něco, co končí dobře.
Po Hvězdy nám nepřály je to první kniha od Greena, která mě opravdu potěšila. Nekončí divně ani smutně a filozofie tam není přemíra. Paráda :)

Nikol1994
04.08.2017 2 z 5

Jediná knížka od Greena kterou jsem bohužel nedočetla.
Vůbec mi nešlo se do ní začíst. Škoda.

AnnaNes
28.07.2017 1 z 5

Přečetla jsem si pár stránek a už dál nemohla. S Greenem jsme si doopravdy nesedli. O čtení dalších knih se ani nebudu pokoušet.

hrosik3
20.07.2017 2 z 5

Taková kniha o ničem. Grafy, které nedávají smysl, myšlenky jim odpovídající. Přečetla jsem sice za dva dny, ale byla to nuda.

YvLeZa
12.07.2017 1 z 5

Tak tato kniha mě vůbec neoslovila. Nudná, skoro o ničem. Velice mě zklamala.