Příliš mnoho Kateřin

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle – a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225961/prilis-mnoho-katerin-gk0-225961.jpg 3.21590
Vydáno, Knižní klub

An Abundance of Katherines, 2006

Kniha Příliš mnoho Kateřin

Pavlína197

Tahle knížka mě za srdce nevzala, ale pěkně se četla a dobře jsem si u ní odpočinula od těžších témat. Prostě nejsem cílová skupina. Nejvíc mě zaujal druhý dodatek.

temna.vila

Příliš mnoho Kateřin považuji za nejslabší knihu Greenovy tvorby hned z několika důvodů. Tím nejdůležitějším je skutečnost, že mi motiv knihy přišel příšerně nudný, děj samotný byl předvídatelný, chování postav průhledné a často iracionální. S knihou jsem se bohužel úplně minula, nedoporučuji.

Noctua8

Za mě, velká nuda... Nadchnul mě název, přiznávám. Jasně - Kateřina :-) Ale i když jsem nečekala nic světoborného, dočetla jsem ji jen s velkým sebezapřením. Ale říká se, že v každé knize, i v té špatné, je alespoň jedna věta, která stojí za přečtení....
"Člověk si nepamatuje, co se vlastně stalo. Stalo se to, co si pamatuje."

michaela.97

Začala bych tím lepším - obálkou. Je krásná. Jednoduchá, ale krásná. Fotogenická ....

Co mě ale tolik neoslovilo byl samotný děj. A to já knížky Johna Greena tak miluju - proto jsem docela smutná, že tahle ve mně nic nezanechala. Téma - zajímavé, originální ... ale zpracování. Vím, že je knížka zaměřená na úplně jinou věkovou skupinu, ale i kdyby to měla být "jen" příjemná oddechovka, tahle to nebyla. Byla poměrně nudná, utahaná. Vlastně se v ní nestalo nic převratného. Takové čtení lehce o ničem. Ani ty hlavní hrdiny jsem si pořádně neužila - pořádně jsem je neznala.

Zároveň nemůžu říct, že by to knížka byla špatná. To zase ne. Jenom - za mě - podprůměrná.

Knihomolka10942

Nic závratného... Četlo se to dobře, ale už od začátku víte, jak to dopadne. Za mě zatím nejslabší Greenovka.

Booksaddict

Neurazí, nenadchne. Přikláním se k názoru ostatních čtenářů, že se jedná o oddychovku, já bych ještě dodala, že se jedná o nudnou oddychovku.

MirkaLuc

Tak tahle kniha byla něco hrozného. Skoro celou knihu se nic neděje, snad jen posledních 40 stránek stojí za to. Celá kniha mi přišla nudná a nezajímavá, děj byl o ničem a co mě alespoň trochu zaujalo byly složité rovnice a vzorce (ty mě zaujaly hlavně proto, že jsem jim vůbec nerozuměla). Také mi vrtalo hlavou, jak Colin mohl chodit s 19 Kateřinami. Není mu ani 20 a chodil s tolika holkami? A u věty z knihy (, kterou si doteď pamatuju, ale ne přesně): "Ani Kate, Katy, Kat, Kathy, Katherine, Cat, Catherine ani Katherine, pouze Katherina," mě napadá, kde tolik Kateřin potkal. Já ve svém okolí znám asi tak pět a ne všechny jsou v mém věku. Coline, prozraď mi své tajemství a řekni mi, kde jsi je našel?
Colin se v knize také zabývá vzorcem, který by dokázal předpovídat vztahy (kdo dá komu kopačky a jak dlouho bude trvat). On na něj i přijde, ale pak zjistí (spoiler), že mu je úplně k ničemu a že ho asi nikdo nebude používat. TAK PROČ SE TÍM SAKRA ZABÝVÁ SKORO CELÝ DĚJ KNIHY, KDYŽ TAM NAKONEC NEMÁ ŽÁDNÝ SMYSL? A opět jako u Hledání Aljašky mi v knize nebyla sympatická žádná postava. Sice mě neštvaly, ale ani mě nenadchly. Byly nevýrazné, nudné a v knize se o jejich povaze moc nedozvíte. A ještě jeden spoiler, Colin bude pár dní chodit s Lindsey, pak si ale vypočítá svůj vzorec a zjistí, že mu Lindsey dá za pár dní kopačky. Tak se i stalo, on zjistí, že ten vzorec nebude používat a jejich týdenní vztah končí. Opět, JAKÝ MĚLO SMYSL, ŽE SPOLU CHODILI? A co se s Colinem a Hassanem stalo dál, jestli žili pořád v zapadákově nebo se vrátili k rodičům, nad tím můžeme jen uvažovat.
Závěrem, knihu vám nedoporučuji. Děj je nudný, postavy nevýrazné, konec se mi také nelíbil a mnoho věcí v knize nedává smysl. Při čtení jsem dokonce přemýšlela, že se na to vykašlu a knihu nedočtu, nakonec jsem se překonala a dočetla ji. Ale pokud bych ji nedočetla, o moc bych nepřišla.
~
2*/10*

Kuzelka83

Je to první kniha tohoto autora, kterou jsem četla. Pouštím se i do dalších, tudíž v tuto chvíli nemohu srovnat jednotlivá díla, ale tedy Kateřiny mě neurazily ani nepřekvapily milá oddechovka, místy taková malinko nudná....

Jája92

Další kniha od autora, kterého jsem si oblíbila, ani tento příběh mě vlastně ničím výrazně nezklamal, a proto můžu dát všech pět hvězdiček.

Malinali

Jednoduché čtení, děj ubíhá a je místy i k zasmání. Bavily mě hlavní postavy. Oba kluci a jejich "kecy". Oddechovka.

Zuzu1402

Kniha mne moc nebavila, ale dočetla jsem ji. Slabší kousek, Hledání Aljašky či Hvězdy nám nepřály se čtou lépe.

kristinica

Johna Greena mám ráda, přečetla jsem většinu jeho tvorby, ale tuto knihy jsem odložila v půlce. Celé to nemělo žádný velký nápad, místy byl Colin vyloženě otravný, stejně jako části, které měl působit "nerdovsky". Nejslabší Greenova kniha.

Bara_Pavlaskova

Bylo to zvláštní, ale rychle a dobře se to četlo, Hvězdy nám nepřály mají asi vážnější příběh a smutný film ),:

PetraBery

Autorův rukopis lze poznat, přesto za mne od něj asi nejslabší kousek. Zázračné dítě Colin vždy chodí s dívkami, které se jmenují Kateřina. Až teprve setkání s Lindsey mu dokáže, že Kateřina nemusí být ta pravá. Ač je Colin „mimoň“, přesto se snaží najít svoji cestu životem.

matouskova_

dobře, asi to není tak strhující jako hvězdy nám nepřály, ale takhle kniha své kouzlo má.
sice hlavní hrdina je možná inspirován Big bang theory, co na tom. každý někde hledá inspiraci.
ale zpět k dílu. opět jedna z dalších knih, ke kterým jsem si hledala dlouho cestu, odkládala ji a po několika měsících se snažila začíst, což se mi u Johna Greena zatím nestalo. samozřejmě miluji jeho styl psaní a vyjadřování, jak dokáže člověka zaujmout i povídáním o ničem, pobaví a dožene k slzám.
za mě si ale kniha víc než čtyři hvězdičky nezaslouží, dílo není špatné, ale v žebříčku knih Johna Greena se nachází někde na dně sklepa.

vera5841

Příběh o dvou kamarádech na prázdninách byl celkem milý. Dějová linka s Kateřinami byla vlastně celá taková zbytečná. Navíc Colin je vykreslovaný jako outsider, co je rád, že si našel aspoň jednoho kamaráda a přitom "chodil" s 18 Kateřinami? To mi přišlo nereálné. Jistá myšlenka tam byla, ale absolutně nevyužitá. Závěr předvídatelný. Škoda
Každopádně poklona překladateli

Teniskaha
22. dubnaodpad!

Pointa?

Adelka2001

Hodně super knížka. Johna Greena miluju, četla jsem skoro všechny knížky. Líbí se mi, jakým stylem píše. Určitě autor bude mít blíž k teen generaci, jelikož hlavními postavami jsou teenageři. Četla se mi hrozně jednoduše a za den jsem už měla přečteno. Doporučuji!

WaspSalander

Nuda nuda nuda!
Kdyby se mi kniha nehodila do čtenářské výzvy pravděpodobně bych ji nedočetla.
Nic nedává ani nebere.
Jo teda bere- čas, kdy jsem mohla číst něco lepšího.
Doporučila bych ji pro mládež do 15 let. Těm by se možná trochu líbit mohla. Ale za mě ne.

Trinda

Kniha mě nudila. Sice měla zajímavý děj, ale prostě mě nebavila

Sabina335

Velmi zajímavá kniha, která i tak trochu poučí v oblasti matematiky. Hned jsem si vzpomněla na vysokou školu, kde jsem právě matematiku nesnášela a můžu říct, že po přečtení dodatku, jsem konečně pochopila jak ty funkce fungují :) ikdyž už je mi to teď k ničemu :D

Nebyla to autorova nejlepsi,ale líbily se mi grafy,které psal hlavní hrdina. Taky by se mi hodily grafy.

Manifest blech

Moje první autorova a zatím si mé srdce nezískal. Možná je to tím, že nejsem cílovka.

Skvělý příběh

aniger

Skvělý příběh, kniha a u čtení jsem se pobavila. Autor opět nezklamal, jako vždy :)

Bandini

Pohádka pro děti o ničem. Ale autor píše líbivě, to se mu musí nechat.

sarekaslukova

První kniha od Greena, která se mi vážně líbila. Líbilo se mi dospívání hlavních postav, hlavně Colina a Lindsey. Bonusová poznámka autora ohledně grafu byla zajímavá, kdybych tak moc neměla ráda matiku, tak bych si i řekla, jak je vlastně matematika krásná :D

Lubisek
23.12.2019

Tahle kniha by podle hodnocení měla být autorovou nejhorší. Mně to ale vůbec nepřijde. Řekl bych, že se mi kniha líbila zatím nejvíce (když vynechám Hvězdy nám nepřály). Příběh měl smysl. Hledání sám sebe - a hlavně uvědomění si sám sebe. Líbil se mi uzavřený konec, kterého se od Johna moc nedočkáme, ale sem se to prostě hodilo. Vlastně happyend, který snad v žádné jiné knížce od autora nemáme (četl jsem 4 knihy). :)

Collin se mi zamlouval hned od začátku. Velmi zábavnou roli hraje v příběhu taktéž Hassan. Nakonec se mi líbilo i utvoření párů (prostě to tak mělo být). A závěrečný příběh, který vypráví Collin o Kateřinách je prostě dokonalý. O:)
SPOILER: Co mě naopak nepotěšilo, je část, kdy naši dva hlavní hrdinové nachytají TDC (Toho druhého Collina) s Katrinou při sexu. Panebože, to by museli být naprosto hloupí, aby prováděli pohlavní styk na takhle veřejném míst (navíc když věděli, že mají přijít i ostatní z lovu). Ale chápu, posunulo to příběh dále. :D

Na závěr už jen musím říct, že by se člověk neměl řídit hodnocením, ale měl by si hodnocení utvořit sám až po dočtení. Knížka mi ležela doma už delší dobu a musel jsem se do ní dosti přemáhat, abych ji rozečetl - nakonec se mi to velmi líbilo (po poslední knize Jedna želva za druhou PŘÍJEMNÉ PŘEKVAPENÍ) :)

Kačka_h
16.11.2019

Možná je to tím, že se také jmenuji Kateřina nebo tím, že jsem od téhle knihy moc nečekala, ale mile mě překvapila a přečetla bych si ji klidně znovu :)

Martina852
16.09.2019

Nemastné neslané, tak bych asi popsala knihu Příliš mnoho Kateřin.

John Green psát umí, ale zde jsem nenašla žádný zvrat nebo pořádnou zápletku. Kniha je dosti předvídatelná, ať už se jedná o Lindsey či o Teorém. Už když se Colin snaží matematicky vyjádřit proč jeho vztahy s Kateřinami nevycházejí, mě napadala myšlenka, že jediné na co příjde (či najde svoji Heuréku), tak to že se láska vlastně spočít žádným vzorcem nedá. Kniha samozřejmě byla vtipná, i když občas rozhovory mezi Colinem a Hassanem hraničily s trapností, ale přeci je to parta teenagerů. Zvlášnost knihy byly malůvky a text pod čarou, jako by to byl opravdový deník nějakého introverta a geniálního dítěte, což Colin Sigleston byl.

Knihu bych zařadila mezi oddechové čtení. Green se nám snažil dát něco zvláštního pomocí spojení matematiky a vztahů, ale bohužel moc neuspěl.

katka01001
02.09.2019

Zatím jsem nečetla jinou práci autora, takže nemůžu ohodnotit s porovnáním k ostatním knihám. Samo o sobě se jedná o velmi příjemnou knížku u které se dobře vypíná.

Aghatte
24.08.2019

Tak mně to právě sedlo. Laskavost, to je správné slovo, čím to vystihnu. Velmi milá a laskavá kniha se spoustou podprahových mouder.
Já jsem si ji užila a bylo mi líto, že končí, ale asi skončila právě včas :-) Letní počteníčko, které ale dá víc něž obyčejná pubertální road movie.
Já ty poloautistické hrdiny pana Greena mám ráda.

čef
18.08.2019

Kniha zřejmě inspirovaná seriálem Big-Bang Theory. Hlavní hrdina je z rodu Sheldonů Cooperů geniální, ale možná také o trochu víc empatický, i když ne zas tak o moc. Vtipu je zde taky hodně, nejvíce snad toho absurdního. Jinak je zde nejvíce řečí o lásce a rozchodech s vědecky rozpracovaným Teorémem předvídatelnosti Kateřin. „Suchý bobky“ jestli tomu porozumíte i po matematické stránce, ale po té lidské se možná sem tam zasmějete.

Daniela1992
31.07.2019odpad!

Bohužel pro mě velké zklamání, kniha, kterou jsem dočetla jen proto, že mi bylo líto si ji v knihovně nechat nedočtenou...

Akléda_
08.07.2019

Ne, ne, ne. John Green mi prostě nesedne. Připomínalo mi to Papírová města, který taky nemám ráda. Bylo to o ničem, děj byl nezáživný, zápletka se někam ztratila, čte se to pomalu a navíc je to plný matematiky a zbytečných poznámek pod čarou. Posledních třicet stran celkem ušlo, ale prostě ne.

Veruu95
05.07.2019

Upřímně, kniha mě moc nebavila a ani se mi extra dobře nečetla. Autor má rozhodně daleko lepší knihy.

MOu598
27.06.2019

Nejsem cílová skupina čtenářů téhle knížky, ale při čtení jsem se bavila. A zamotat matematiku a grafy do příběhu, to jsem ještě nezažila. Autor je šoumen.
Citát:
"Jasně, jsem líný, ale taky hodně dobře umím nedělat věci, které dělat nemám."

iiiccc
21.06.2019

Takové plácání se od ničeho k ničemu.

janyska13
18.06.2019

Tato kniha opět slabší, Hvězdy nám nepřály pro mne budou prostě stále to nejlepší co jsem od autora zatím četla.

TerezaJágrová
13.06.2019

Knihy od Johna Greena mám ráda, ale tahle mě bohužel nezaujala. Místy jsem se do ní nemohla vůbec začíst a děj byl o ničem. John Green má rozhodně lepší knihy, které stojí za to si přečíst,ale tahle za mě mezi ně nepatří.

Adél784
03.06.2019

Od Johna Greena jsem četla Hvězdy nám nepřály a Jedna želva za druhou - obě se mi strašně moc líbili. Musím říct že kniha Příliš mnoho Kateřin mě moc nezaujala - kdyby měla více stránek tak ji asi nedočtu. Moc mě nebavila. V půlce jsem ji odložila a pak se k ní po 2 týdnech nakonec vrátila. Bylo tam hodně matematiky. Dávám 2/5

Yogi
01.06.2019

Knížky od pana Greena mám ráda. Prostě mám. Nejspíš proto, že se jedná o odpočinkový dílka, u kterých nemusíte moc přemýšlet, ale zároveň to není taková ta klasická prvoplánová "když kluk potkal holku" teenage četba - a kolikrát je do toho zapojený i nějaký fajn dodatek, symbol nebo aspekt - jako poslední slova, přesmyčky, různé zajímavosti o slavných lidech - a to já fakt dokážu ocenit. Plus, nějaké postavy jsou prostě perfektní - ale většinou jsou to teda zrovna ty vedlejší.
"Příliš mnoho Kateřin" jsem se ale za poslední dva (ne-li dokonce tři) roky pokoušela přelouskat asi 6x a nikdy jsem je nedočetla. Pustila jsem se do knihy naplno až teprve ve chvíli, kdy po ruce nic lepšího nebylo. Konec se mi ale líbil, přestože byl samozřejmě dost předvídatelný. Na rozdíl od Hvězd nebo Aljašky to ve mně nezanechalo žádný větší odkaz a další den jsem skoro nevěděla, o co tam vlastně šlo. Jak už tu bylo několikrát zmíněno, znovu bych to zkrátka nečetla.

Verča16
31.05.2019

kniha je naprosto famozni a strasne moc jsem si ji oblibila. Colin je naprosto uzasnej a to jak do vseho zapojuje matematiku... proste bomba,chytry a mily chlapec.Hassan je pro me strasne sympaticky a dobry kamarad.Ale i presto mam nejradsi Lindsey.Toto byla moje prvni knizka od Greena ajsem naprosto spokenojena a muzu jenom doporucit.A to s tema Katerinama!Nejlepsi, 5*

PhoebePollard
29.05.2019

Krásný příběh, i když ne tolik propracovaný, jako jiná díla od tohoto spisovatele. Dějová linka je velmi jednoduchá a právě v tom tkví její kouzlo. A obdivuju toho člověka, který vymyslel ten vzorec na vtahy.

pige
26.05.2019

Pravděpodobně bych si tuto knížku dobrovolně nepřečetla, nicméně si ke mně cestu našla. Myslím si, že že začátku málokoho osloví, ale nakonec si čtenáře dokáže získat.
Jednoduchá dějová linie, zápletka jasná hned od začátku, ale přesto to nebyla obyčejná kniha o looserech, ale o tom, co je v životě důležité, o sobectví, o přehlížení jasných signálu v životě apod.

Matematická vsuvka je spíše jakási sonda do duše lidí přistupujících k životu přísně logicky. Trochu naděje i pro ně, že mohou najít ve svém životě svoji spřízněnou duši a budou někým pochopení.

TerkaBohacova
09.05.2019

Knížku jsem začala číst už před pár lety, ale v polovině jsem ji odložila. Teď jsem se k vrátila a vlastně se mi to dost líbilo. Ano, možná to bylo trochu předvídatelné, ale z nějakého důvodu mi to prostě nevadilo. Sice je to už delší doba, co jsem četla knizky od Johna Green, ale z toho, co si pamatuji, mi přišly podobně dobré jako právě tahle. Rozhodně to není nic přeborného, ale zajímavá odpočinková knížka to je určitě. Doporučuju.

Markéta ♡
28.04.2019

Greena mám moc ráda a i tato kniha byla skvělá! Matematiky tam je sice dost, ale hlavní dějová linka to není. Zajímavý nápad zakomponovat matematiku do knihy.
Každopádně Hledání Aljašky je TOP STROP a na tu nebude mít asi žádná Greenovka.

knihomolka23
26.03.2019

Před přečtením knihy jsem na ni slyšela hodně negativních recenzí. Nakonec to nebylo tak strašné, ale víckrát bych ji nečetla.

DancerAnnBooks
10.03.2019

Když jsem knihu začala číst , tak jsem vůbec nečekala , že mě bude bavit , ale i přes to , že tam na mě bylo až moc matematiky mě strašně pobavila a od Johna Greena se chystám přečíst další knihy . Líbí se mi , jak autor popisuje děj .

vlkove
09.03.2019

Knihu jsme si vzala ke čtení naprosto bez jakýchkoliv očekávání, na hodnocení jsme nekoukala, recenze zatím nečetla a musím říct že kniha se mi nelíbila. Začátek byl zajímavý, postavy celkem zvládnuté ale příběh se vlastně skoro nikam neposune, pořád stojíme na místě a řešíme nějakou rovnici, která minimálně půlku z nás nezajímá. Od Greena jsem četla knihy Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky a tato z nich byla opravdu nejhorší. U knihy jsme se začala nudit a její dočtení bylo utrpení.
Celou dobu jsem čekala na tu úžasnou myšlenku, na nějaký zvrat, prostě něco kvůli čemu byla kniha vydána ale nic jsme nenašla.
Ztráta času. Nedoporučuji.

SleepyAllDay
28.02.2019

Kniha mne vůbec nezaujala, nebavila mě, až posledních 100 stránek bylo pro mne zajímavých. Příběh mi přišel takový o ničem. Od začátku se dalo čekat jak to celé dopadne.

Spojenc
24.02.2019

Jedním slovem: nedoporučuji

Annkag
14.01.2019

Čtení,kde vás úplne nadchnú matematické grafy a rovnice geniálneho chlapca,ktorý vi svojom živote potkal příliš mnoho Kateřin ale pochopí že zmena nás niekedy z danej rovnice vyradí a my nedokážeme zapadnúť do žiadneho grafu.
Zo je dosť husté,nie?!

bongie
09.01.2019

Po přečtení knížek Jedna želva za druhou a Hvězdy nám nepřály jsem se těšila na další autorovu knihu. Na začátku jsem se vůbec nedokázala do knížky začíst a čekala jsem, kdy to přijde. Nepřišlo. Na důvod jsem nepřišla, ale za mne knížka nezáživná, nezajímavá.

dmnk
06.01.2019

Po Hvězdy nám nepřály, které se mi líbily příběhově, ale nikoliv už autorským stylem, jsem se rozhodla dát Greenovi ještě jednu šanci. No, tohle nebude autor pro mě. Naprosto nezáživné, nudné, nepřirozené dialogy a některé pasáže mě vyloženě štvaly... Škoda. Na druhou stranu nejsem asi cílová skupina této literatury, to přiznávám :) Lepší, když budou mladí číst toto než nečíst nic.

1v8na
06.01.2019

Šlo o fajn oddechovku. Kniha měla velká písmenky, krátké kapitoly - rychle se četla. Líbí se mi poznámky pod čarou - jsou vtipné a obohacující příběh.
Samotný příběh je oživen matematickými rovnicemi a vzorci, které Colin sám vymýšlí.
Jediná nevýhoda je v tom, že je v knize kladen až příliš velký důraz na genialitu Colin a až příliš se to v knize řeší.

Katuska88
23.12.2018

Kniha ve mne nezanechala téměř žádný dojem. Nejspíš si na ni v budoucnu nikdy nevzpomenu. Podruhé číst určitě nebudu.

Sylvanas
21.12.2018

Upřímně, tahle knížka mě nebavila už od samého začátku. Colin mi přišel jako šíleně nadprůměrně inteligentní kluk, co byl naprosto posedlý všemi Kateřinami, které jen na světě existují.
Uznávám - je to téma té knížky, ale není to můj šálek kávy. Navíc mi příjde, že všechny knížky od Greena jsou poměrně dost přeceňované. Už jsem od něj četla víc románů a ani jeden mě nijak nezaujal, takže už se k němu asi ani vracet nebudu.

stafbul
08.11.2018

Tohle bylo hodně slabé dílo.....vhodné tak pro puberťáky. Rádoby inteligentní génius, kterého ostatní donutili myslet si, že je něco víc než ostatní zjišťuje, že je to vlastně jen obyčejnej zmatenej pubertální kluk.

katushah
06.11.2018

Hezká oddechovka, ale znovu to číst nemusim. Hodila se mi do čtenářské výzvy. :)

anisek989
04.11.2018

Nic úplně zajímavýho, ale to jsem ani nečekala u tohoto autora. Na oddych dobrá jednoduchá kniha bez většího poslání jako většina jeho ostatních.

kattyzhor
29.10.2018odpad!

Trvalo dlouho, než se knížka rozjela a moc mě to nebavilo. Čekala jsem od toho víc.

eliska2669
15.10.2018

Lov divočáků a zakopávání hygienických pomůcek do země.

any37
13.10.2018

Kniha byla hezká, ale Hledání Aljašky se nevyrovná. Jako všechny Greenovi knihy byla vtipná a s nápadem, i když tentokrát docela méně povedeným. Obsahovala výborné hlášky, četla se rychle. Je to taková fajn oddechovka, číst znovu bych ji ale už nemusela.

hasič
08.10.2018

Taková oddechovka. Kniha neurazí, ale ani nenadchne. J

eliska8413
09.09.2018

Kniha na rozdíl od jiných Greenovych děl postrádá smysl proč byla napsána.přesně takhle dopadne výtvor, který je napsán jen protože už jsem dlouho nic nenapsal a věrní čtenáři namlsaní předchozími bestsellery to koupí. V dikci instrukcí, které dostal Colin od Lindsey příběh nemá děj, zápletku ani rozuzlení. Byt to slohová práce deváťáka, přimhouřím nad tím oči. U Greena tak shovívavá být nemůžu a nechci protože vím, že píše skvěle o skvělých tématech.

marketa4434
01.09.2018

Čekala jsem víc, nebyla ani čtivá, ani zajímavá - nedoporučuju.

Veru.Viti
07.08.2018

Tak bohužel také patřím mezi skupinu lidí, které tato kniha příliš neoslovila. Téma mělo podle mého mnohem větší potenciál. První polovina knihy mě skutečně nudila. Do čtení jsem se musela přemáhat. Druhá byla o něco lepší, ale celkový dojem z knihy příliš nenapravila. Jsem ráda, že jsem knihu měla pouze půjčenou. Bohužel. Nelíbí.

ronniejohns
27.07.2018

Nevím, čím to bylo... Jestli tím, že jsem ji začala číst během zkouškového nebo je opravdu o tolik horší... Tahle Greenovka mě prostě nebavila. Nápad zajímavý, ale opravdu se mi nezdá zpracování. Jiné knihy od Johna mám opravdu ráda, ale u téhle mi vážně nevadilo, že knížka končí. Je opravdu hodně průměrná. Vyloženě neurazí, ale ani ničím nenadchne.
2,5* (Jenomže jak z matematiky víme, pětka se zaokrouhluje nahoru, proto ty 3 hvězdy.)

kacka29
23.07.2018

Četla jsem ji v angličtině a některé matematické pojmy pro mě byly trochu oříšek, ale jinak se mi kniha líbila. Jako vždy od Johna Greena... Opět originální příběh, zajímavé myšlenky a pozvolný děj

JustDreamer
04.07.2018

Kniha mě vůbec neoslovila, nic ve mě nezanechala. Četla jsem všechny knihy od Greena přeložené do češtiny kromě té nejnovější a tahle se mi líbila nejméně. Povahy postav mi přišly zvláštní, děj byl dle mně o ničem. Byla bych si tu knížka nekoupila, ale třeba jen půjčila nebo tak, asi to ani nedočtu. Asi jsem po přečtení Hvězd a Papírových měst čekala něco víc. Hodně, ale opravdu hodně mi vadila ta matemtika...já v ní sice nevynikám, ale prostě mi to přišlo přehnané. A ty poznámky pod čarou...občas jsme je vynechávala. Do teď nechápu, jak si to Colin vše vypočítával, ale to je možná chyba ve mně. Nechci tvrdit, že knížka je špatná, ale ona asi nebyla stvořená pro mě:))

StephenKingje
25.06.2018

John Green je jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů. Proto mě tahle kniha trochu zklamala. Občas byla matematika v tomhle příběhu tak složitá, že se s tím zastínil zbytek příběhu, který byl o dost stravytelnější. Když však opomenu tenhle fakt, jedná se opět o velice čtivou knihu.

HODNOCENÍ:6/10

Alethea_k
24.06.2018odpad!

Knize jsem dala podruhé šanci. Ani teď, ani poprvé jsem se nedostala za stranu 50. Za mě nejslabší z Greenovek a už nikdy se k ní nevrátím. Vůbec se mi text nezdál čtivý, zázračné dítě, které pomalu ale jistě přestává být dítětem, kamarádí s člověkem arabské národnosti, aniž by národnost měla význam. Už chybí jen genderová vyrovnanost...

Ivka14
05.06.2018

Zčátek byl nuda, ale jak se to vyvíjelo dál bylo to čím dál lepší. Moc mě tam nebavilio ty zbytečné informace o matice, ale díky tomu jsem pochopila co to funkce je. Přečteno za 3 dny . Pohodová kniha

Kláraaa20
03.06.2018

Mě se kniha mooc líbila. Oddechové čtení se zajímavým hrdinou a sympatický postavami. Také jsem se nejednou zasmála např. hláška: "Tvůj obličej on krásný jako hemeroid mě dostal. Vážně moc dobré čtení. Doporučuju.

Nikcasmej
31.05.2018

Ze začátku mě kniha trochu nudila skrz své nadbytečné informace a mnoho matematiky. Kolem sté stránky se však vše změnilo a kniha mě začala opravdu bavit. Doporučuji. :)

Gooverka
20.05.2018

Asi už jsem od dob knihy Hvězdy nám nepřály "vyrostla", protože tahle Greenovka mě vůbec nebavila, i když byla napsána tím typickým stylem, který mám u autora ráda. Je to taková oddechovka, která je čtivá tak akorát, nebyly mi sympatické ani postavy, ani příběh a nudil mě celý Theorem i poznámky pod čarou.

Mat_bery
12.05.2018

No.. Kniha mě popravdě nijak moc neoslovila. Stále jsem čekal na obrovský zvrat, kterým bude Greenova kniha tradičně jedinečná. Ten ale nepřišel a kniha najednou skončila. Čekal jsem maličko víc.

Marekh
15.04.2018

Kniha se mi celkově četla dobře. Rozhodně zajímavý nápad nalézt rovnici, pomocí které by se dalo vypočítat, kdo kopačky dává a kdo kopačky dostává a jak se bude vyvíjet vztah dvou lidí. Nevzpomínám si, že bych někdy četl knihu s tímto námětem.

V knize nalezneme hodně matematického povídání, rovnic a grafů, což může některé čtenáře otravovat, kteří nemají rádi matematiku. Patřím k těm, které matematika příliš neoslovila, nicméně obdivuji všechny lidi, kteří matematice rozumí, takže jsem fandil Colinovi, aby vytvořil TEORÉM, který bude platný pro všechny Kateřiny. :)

Kniha mne také nutila zamyslet se nad tím, že je vhodné, aby člověk něco užitečného dělal pro sebe, aby nestál na místě. Zpočátku se to může zdát pohodlné, ale časem asi každý dojde k závěru, že chce v něčem vynikat, být nějak užitečný..

Bylo by zajímavé, kdybychom si mohli spočítat pomocí rovnice, jestli si budeme s naším partnerem rozumět a jak dlouho nám vztah vydrží. V knize se uvádí, že byla publikována kniha MATEMATIKA LÁSKY. Ale v otázkách lásky asi nepomohou žádné rovnice. Život je nepředvídatelný. :) :) :)

V knize se vyskytuje také hodně poznámek pod čarou, což může některé čtenáře vyrušovat od čtení. Poznámek pod čarou mohlo být méně.

V knize se mi líbil i dodatek, ve kterém Daniel Biss - kamarád od J. Greena, vysvětluje matematické funkce a podstatu TEORÉMU, který vytvořil Colin Singleton.

Citáty, které mne oslovily:

Colin byl přesvědčený, že na světě se vyskytují přesně dva druhy lidí: ti, co kopačky dávají, a ti, co je dostávají. Spousta lidí tvrdí, že dělá oboje, ale ti vůbec nechápou, oč jde. Člověk je předurčený k jednomu, nebo ke druhému osudu. Ti, kdo kopačky dávají, nemusejí lámat srdce vždycky, stejně jako ti, kdo kopačky dostávají, nemusejí vždycky zlomené srdce mít. Ale všichni mají nějakou tendenci.

Blondebookdevil
26.03.2018

Po prvních 20 stranách jsem myslela, že to vážně vyhodím z okna. Hassanovy poznámky nebyly vůbec vtipné a Colinova genialita nebyla vůbec zajímavá. O čem to vlastně bylo? Donutila jsem se ji dočíst a kupodivu rychle, a to jenom kvůli výzvě - protože Young adult fakt není pro mě. A Green už vůbec ne.

hnilda3
24.03.2018

No... Moc mě to nebavilo. Nápad je to zajímavý, ale zpracování mě moc nezaujalo. A chvílemi mě ty matematické řeči fakt nebavily (a to mám matiku ráda). A ty poznámky pod čarou, achjo. Četla jsem na čtečce, takže pořád překlikávání na poznámku, pak zpátky... A občas mě i naštvalo, jaká je v poznámce blbost...

JitulHa
18.03.2018

Opravdu jsem zpočátku nevěděla, co mám od knihy čekat. Už ten název vyzníval poněkud zvláštně, přiznám se, že jsem přemýšlela, jestli se nejedná zase o nějakou z autorových metafor, ale ne, John to myslel přesně tak, jak to napsal, protože těch Kateřin se v knize vyskytovalo skutečně mnoho. A aby toho nebylo málo všechny tyhle jmenovkyně, daly hlavnímu hrdinovi, jinak geniálnímu mladíkovi Colinovi košem. V příběhu je proto spousta matematiky, přesmyček a nebyl by to snad Green, aby tu Colinovu pověstnou genialitu a bezbřehou inteligenci nějakým povedeným způsobem ještě více nepřiblížil. Tudíž je v knize pěkný kopec poznámek pod čarou, které jsou dosti vypečené, poučné a neskutečně mě bavily. Zkrátka parádně trhlá knížka!

JmenujiSeZuzla
19.02.2018

Z okolí mi na tuto knihu chodily skvělé ohlasy, když jsem ale zjistila jak špatně je kniha hodnocená, byla jsem zaskočená. S mírnou nejistotou jsem se do četní pustila. Celkově bych knihu asi nebrala moc vážně. Kdybychom se totiž opravdu zamysleli na Colinovým problémem, měl by skončit na psychiatrii. Podvědomě vyhledávat Kateřiny, vlastně už jen do počtu a jakási porucha ohledně navazování kontaktů s lidmi, jiného jména než je Kateřina, je šílené. To mi ze začátku právě vadilo. Nemohla jsem knize přijít na kloub, pořád jsem přemýšlela, jak je kniha postavená na absurdním podmětu a že se to nedá číst. Další část knihy mě vyvedla z omylu. Začala jsem vnímat takovéto typické Greenovské psaní. Ty skrytá slova mezi řádky a jak mnoho věcí nebylo řečených, ale přitom si je autor myslel a chtěl aby na ně přišli je ti, co pozorně čtou. Dále skvělý nápad se zakomponováním matematiky. Já ji nikdy moc nepochopila, ale je skvělé jak si opět John Green s knihou vyhrál a jen tak ji neodflákl. Z jeho vysvětlivek jsem ji i pochopila. Příběh samotný mě ničím extra nepřekvapil, líbila se mi spíše ta druhá část, kde se něco konečně dělo a bylo tam spousta vtipných narážek, které prostě zbožňuju. Nesměly chybět citátky a ty hluboké inteligentní myšlenky, jež je skvělé číst a vytváří mi takový ten klid v duši. Kniha je asi podprůměr (ale Johnův), ale nezklamala mě.
P.S - Hassan byl skvělá postava

teri1003
14.02.2018

Mě osobně knížka nenadchla :/ Normálně jsem s knizkama od Greena spokojená ale teď musím říct že zklamání. Do čtení jsem se musela opravdu nutit. Pozitivní jsou na tom poznámky kde se dozvíte nějaké zajímavosti (např. Kde se nachází největší dřevěný kostel na světě) + mi od začátku byla sympatická postava Lindsey. Nejlépe bych hodnotila 2 a půl hvězdičky.

Torino
14.02.2018

S knihami Johna Greena mám problém. Ne vždy mě baví, ne vždy mě baví od začátku a ne vždy mě baví do konce. Tady mě bavil začátek, nudil prostředek a celkem překvapil konec. Jak já to vidím, děj této knihy je slabší. Ale myslím si, že o děj tady nejde, podobně jako v jiných knihách od JG. Podle mě je tady nutné číst mezi řádky. Nebo si počkat na poslední kapitolu, která se odehrává v jeskyni, kde jsou některé zajímavé myšlenky řečeny přímo. Například, že často děláme věci jen proto, aby to nějak vypadalo na oko. Že se nám více líbí představa budoucnosti, než realita samotná. Že každý chce něčím být, něčeho dosáhnou a pak se jen honíme životem za něčím, co nám ve skutečnosti nepřinese ani pocit štěstí, ani pocit být někým. A také je tu zmíněná myšlenka pomoci druhým - když to není obří velepomoc, tak se nám to zdá málo, ale ve skutečnosti i malá pomoc se počítá a udělá lidi šťastnými. Za tyhle myšlenky si kniha 3 hvězdy zaslouží.

skautkapuding
06.02.2018

Kniha se mi líbila. Je to jiný druh čtení. Nemusí se nad tím tolik přemýšlet, i když je to hodně o matematice, kterou jsem tam celkem chápala. Myslím, že je to tu stejné jak u papírových měst. Málo kdo pochopí, co tím autor chtěl vyjádřit.

VeronikaMaresov
04.02.2018

Hezká knížka, dobře se čte.

Neami2
01.02.2018

Nejsem zastánce odkládání knih, ale tohle je třetí kniha, za celý můj život, kterou jsem musela odložit nedočtenou. Přečetla jsem Hledání Aljašky a Hvězdy nám nepřály, ale buď jsem "vyrostla" z tohoto literárního žánru nebo autorovi došel dech. Děj nikde, zápletka nikde, jenom debata nad Kateřinami a nad matematikou.

Julinka679
29.01.2018

Na mě tam opravdu bylo "Příliš mnoho Kateřin" a občas jsem se mezi nimi nemohla zorientovat (to těmi Kateřinami). Colin je jinak velmi chytrý kluk, který má velký problém se jménem Kateřina (jelikož s nimi "prostě musí" chodit). Byl zázračné dítě a dnes je z něj génius. Má nejlepšího přítele Hassana (u kterého jsem na začátku knížky říkala "Proboha proč se s tím Colinem baví?!") ale jejich přátelství funguje bezchybně a mě to od všech pochybností odradilo.
Když je Colin víceméně na dně tak Hassana napadne jet na výlet, což by byl velice dobrý nápad nebýt dívky jménem Lindsey...
Za mě dobrý průměr, kniha se četla dobře (skoro jedním dechem) ale rozhodně není jednou z nejlepších.

Vakalik
25.01.2018odpad!

Naprostý literární brak. Jediné, co lze pochválit je reklama na tuto knihu.

Emily483
19.01.2018

Za mě teda nic moc. :(

Hermiona8703
05.01.2018odpad!

Totální propadák. Knihu jsem odložila a to jsem ani nebyla v polovině. Příběh o klukovi, který chodil jenom s Kateřinama a pak se zamiluje do nějaké, která se tak nejmenuje....No pardon, ale to bych opravdu nehodnotila jako bestseller.

_Peprmintka_
03.01.2018

Jednu hvězdu dávám jen díky nápadu zahrnout do příběhu matematiku, dále pro zálibu hlavní postavy v pátrání se po posledních větách lidí před smrtí a úchylce na Kateřiny. Nápady zajímavé. Jinak samotná kniha naprosto nudná, ubíjející a vůbec... nijaká. Čím to je, že mě poslední dobou knihy s červeným přebalem jen zklamávají? První Erebos, Eldest, teď tohle. Asi nějaká prokletá barva.

Anastazie0810
02.01.2018

Pro mě zatím nejslabší kniha od J.G. Líbili se mi jeho poznámky pod čarou. Pro mě je matematika stejně nepochopitelná jako "láska" jako taková. Takže kombinace obou byla dost matoucí. Stejně však dávám 3* , protože právě tím, že byla kniha tak zvláštní se mi i celkem líbila a moc dobře se četla.

Sablu
14.12.2017

Bála jsem se, jaké Kateřiny budou, ale musím říct, že mě mile překvapily. Líbili se mi poznámky pod čarou, líbila se mi matematika v lásce. Bylo to nezvyklé a pro mě prostě osvěžující, mílé a mělo to příjemný konec.

nelly2712
12.11.2017

není to klasicka JOhn Greenovka, hodne lidi od ni asi cekalo neco jineho ale me se libila. V ramci teenagerskych knih rozhodne jedna z inteligentnejsich

Liana
15.10.2017

Skvelé. Veľmi ma kniha bavila.

Kacule88
15.10.2017

Do knížky jsem se pustila i přes některé špatné recenze.
Nelituju.

KateTheBlogger
05.10.2017

Jmenuji se Kateřina a knížku jsem dostala k svátku, což mi přišlo nápadité, takže jsem se hned dala do čtení. A protože mám navíc ráda i matiku, tak jsem si čtení užívala.

3lis
04.10.2017

To na co jsem byla zvykla při čtení Johna Greena. Jsem tady nedostala. Příběh se táhl a někdy mi přišlo že se i opakoval. Bohužel pro mě to bylo zklamání.

Katuschkaaa
26.09.2017

Nebýt Čtenářské výzvy, odložím knihu po pár přečtených stranách... Příběh o ničem, nudný, utahaný... Vlastně se tam nic nestalo a nějak nechápu smysl knihy.

SmallLucia
12.09.2017

Bylo to fajn, ale u Greenových knížek mi pokaždé něco chybí. Tahle knížka byla navíc slabší než jiné od tohoto autora, mírně nudná.

katyzhor
21.08.2017odpad!

Knížka mě nebavila, přečetla jsem prvních pár stran a vzdala jsem to. Skoda.

Zlá-Ňufie
05.08.2017

Na začátku mě kniha moc nebavila a děsilo mě, že hlavní hrdina je zase kluk mimoň. Postupem času jsem se do knihy začetla a příběh mě začal bavit. Po dočtení jsem spokojená. Konec se mi líbil, konečně něco, co končí dobře.
Po Hvězdy nám nepřály je to první kniha od Greena, která mě opravdu potěšila. Nekončí divně ani smutně a filozofie tam není přemíra. Paráda :)

Nikol1994
04.08.2017

Jediná knížka od Greena kterou jsem bohužel nedočetla.
Vůbec mi nešlo se do ní začíst. Škoda.

AnnaNešporová
28.07.2017

Přečetla jsem si pár stránek a už dál nemohla. S Greenem jsme si doopravdy nesedli. O čtení dalších knih se ani nebudu pokoušet.

hrosik3
20.07.2017

Taková kniha o ničem. Grafy, které nedávají smysl, myšlenky jim odpovídající. Přečetla jsem sice za dva dny, ale byla to nuda.

YvLeZa
12.07.2017

Tak tato kniha mě vůbec neoslovila. Nudná, skoro o ničem. Velice mě zklamala.

Pamima
12.07.2017

Knížku jsem přečetla už před delší dobou. Ze začátku, když jsem ji začínala číst, mi chvíli trvalo, než jsem přišla na chuť spisovatelovu stylu psaní. Na rozdíl od románu Hvězdy nám nepřály, mi přečtené stránky ubíhaly velmi pomaleji, a tak bylo toto jeho dílo mojí asi nejdéle čtenou knihou vůbec. I když mi matematika nikdy nevadila, bylo pro mě občas těžké pochopit některé z Colinových úvah.
Trochu mě to zklamalo, a tak dávám pouze dvě hvězdičky. Neodradilo mě to ale od čtení dalších skvostů z Greenovy dílny.

Tapeworm
11.07.2017

Ze začátku mě kniha moc nebavila a říkala jsem si, jaká je proboha cílová skupina tohohle blábolu plného nicneříkajících grafů... Ale postupně mě chytla a jako milovníka happyendů nakonec i dojala :D

Romžiry
10.07.2017

Knihy J. Greena mám ráda, ale tato byla nejslabší.

Kaka.cs
13.06.2017

Příjemná oddychovka, do které jsem se pustila po maturitě (výběr čistě náhodný).

BarunkySvět
12.06.2017

Johna Greena miluji, ale tato kniha byla bohužel slabší. Čekala jsem více.

Hobitka
10.06.2017

Jako obvykle: jasně nadhozené ústřední téma a nepříliš populární inteligentnější hlavní hrdina.
A je to dobré.
Sice zde nemůžete hledat nějaký strhující akční děj, ale příběh je přirozený a postavy věrohodné. Stejně jako další autorovy knížky mě i tato nutila k zamýšlení se nad mezilidskými vztahy a lidmy obecně.
Není to žádná těžká kovadlina, ani vyloženě oddechovka - prostě tak akorát :)

p_bre
10.06.2017

Přečíst tuhle knihu až do konce, bylo jako neustálé přemlouvání se, ať jdu ven a zaběhám si. V knihově na mě čekala dva roky a já se ji neustále vyhíbala,až jsem ji nakonec dala šanci.

Souhlasím tady s tím faktem, že čím víc Greena čtu, tím míň se mi líbí. Žádná z postav mi nijak nepřirostla k srdci a příběh je předvídatelný a tak nějak i nudný.

notsohappyanny
30.05.2017

John Green psát umí. Sice to není můj oblíbený autor, ale psát umí - Papírová mě přesvědčila. Příliš mnoho Kateřin na mě bylo příliš. Super chytrý Colin co jde na všechno jenom s matematikou? Tenhle celý příběh byl uhozený.

Leňulaaa
22.05.2017

No, kniha nebyla nejhorší, ale podruhé bych ji nečetla. Měla jsem docela problém ji dočíst.

barunka.p
07.05.2017

Řekla bych nejméně povedená kniha od J.Greena (+Will Grayson, Will Grayson se mi také nezdá...). Celou dobu mi přišlo, že hlavní hrdina jen fňuká nad tím, jak ho opustila ta a ona Kateřina... dle mého názoru o ničem...

Na Hvézdy nám nepřaly, Papírová města a Hledání Aljašky to prostě nemá...

Makaja
04.05.2017

Tak já nevím, čím víc toho od Greena čtu, tím míň se mi to líbí. I když.... vlastně asi to pro mě bylo jen o malinký chloupek horší než papírová města. Takže asi končíme, pane Greene. Ještě, že jsem si to jen půjčila v knihovně. Jedna hvězda navíc za konec, protože byl sice nasnadě, ale pro čtenáře znalé autorových předchozích knih přesto celkem překvapivý.

DracoMalfoy
01.05.2017

Po zklamání s Hvězdy nám nepřály a Willem Graysonem (a Willem Graysonem vol. 2) jsem dávala Greenovi poslední šanci. A byla jsem příjemně překvapená. Román sice nebyl na pět hvězdiček, ale příběh a i postavy mi přijdou vcelku fajn. Možná si od něj ještě někdy něco přečtu.

violet1313
18.04.2017

Hvězdička...ptáte se za co? Za snahu. Za knihy, které napsal před tím a alespoň za něco stály.
Příliš mnoho Kateřin je příliš moc i na mě. Snažila jsem se tu knihu neodhodit. Zkusila jsem ji číst v originále, jestli kouzlo nenajdu tam. Nenašla...žádné není.

Je to přesně jedna z těch knih, která dělá ostudu celému YA. Autor předělal postavy ze svých jiných knih do podstatně nudnější verze a dal jim "příběh". Páni. Tleskám.

Dočíst tuhle hrůzu mě stálo tolik sil, že si říkám, zda to mělo cenu. Nejspíš ne.

Možná je to tím, že jsem předtím četla jiné knihy a věděla, že psát umí...tí spíš jsem na tohle koukala jak na zjevení. Co se dá říct, někdy už autor píše jen protože musí...

kalinkacz
15.04.2017

Co to bylo? O čem to bylo? Proč to někdo psal? Bohužel, tato kniha je ubohou průměrnou a průhlednou YA, která nemá originální nápad, myšlenku ani přesah... Bylo to sice čtivé, ale neměla jsme potřebu dále pokračovat ve čtení, takže jen z donucení jsem tento příběh dočetla a budu doufat, že další autorovy knihy budou lepší..

KatulakT
10.04.2017

Od téhle knihy jsem možná měla příliš velká očekávání, možná to bylo jen tím (mým) jménem. Přijde mi smutné, že John má na svém čele nálepku sladkých románků, když dokáže vytvořit román. A já vím, že to umí.
Velikým pozitivem pro mě bylo, že se opět nejednalo o klasický dívčí románek politý medem a kakaem s marshmallow. Tentokrát to bylo o něco dospělejší (až na posedlost jménem Katherina, ale co - Jak je důležité míti Filipa také funguje!). Postavy měly reálné problémy, reálné charaktery a vůbec všechno bylo tak přirozené. (Ale no tak, snad všichni jsme měli nějaký ten dvacetiminutový vztah!)
Nejzajímavější postavou pro mě byla Holis. Na začátku nesympatická, na konci úžasná!

Čtivost 90 %
Zápletka 70 %
Humor 80 %
Napětí 30 %
Celkový dojem 70 %

Edith_17
08.04.2017

Knihu jsem už měla dlouho v plánu přečíst. Od Johna Greena jsem četla předtím Papírová města, která se mi jakštakš líbila, tak jsem chtěla zkusit i tohle. Abych řekla pravdu, tak jsem od toho čekala víc. Rozhodně horší než Papírová města. Kluk, kterého opustí už v pořadí 19. Kateřina? Děj se mi zrovna moc nelíbil, připadalo mi, že se tam všichni jenom podvádějí a do toho přerostlé chytré dítě Colin, který se na vše snaží přijít za pomoci matematiky. Vymýšlet vzoreček na výpočet úspěšnosti vztahů mi přijde dost uhozené.

wiix
04.04.2017

Jeho knihy mám rada ako spomienku na svoj teenage a tiež preto, že je to ľahké, milé a príjemné čítanie, pri ktorom netreba rozmýšľat nad žiadnymi metaforami. Napriek tomu dej či tá "matematika" mohli mať hlbšiu, trochu zložitejšiu zápletku a myšlienku.

nikol1774
03.04.2017

Kniha mě překvapila, nic jsem o ní nevěděla, když jsem jí kupovala. A abych se přiznala koupila jsem si jí jenom proto, že se moje malá ségra jmenuje Kateřina. Po přečtení si myslím, že moje sestra bude jako každá Kateřina v knize, všem klukům zlomí srdce.
Co napsat ke Colinovi... mě by takový typ kluka nezaujal. Samotný příběh mě překvapil celkem mile. Je to zas něco originálního, což se v takový spoustě knih dá napsat jen velmi obtížně. Líbilo se mi, že autor psal dodatky k příběhu dolu na stránku. A oceňuju i závěr knihy, teď už nemyslím příběh, ale část kdy Daniel Biss popisuje matematické grafy. Je dobře, že i když už to nemá moc spojitost s příběhem to v knize je, knihu to ozvláštňuje, ale věřím že jak už autor psal, minimálně polovina lidí co knihu četla si dodatek v knize nepřečetla.

PinkAlicorn
30.03.2017

Zdá se mi to, nebo je to jediná knížka Johna Greena, která skončila happy endem? :D Minimálně z těch, co jsem četla...
Každopádně mě moc bavily poznámky pod čarou, zkratky typu TDC, sestavování rovnice (jsem jediná, která se v ní ani po vysvětlení nebyla schopná pořádně zorientovat? :D) a celkově nápad s Kateřinami. Byla to veselá knížka, vůbec mi tam nechybělo víc děje. Koneckonců, v životě se toho taky neděje nějak převratně moc, ale to neznamená, že je nudný. Ruku na srdce, kdo z nás prožil aspoň z poloviny tak zajímavý příběh, jako Colin? Důležitý není jenom děj, ale i forma, kterou autor zvládá na jedničku.

Katerinasmoliko
09.03.2017

Zábavná knížka, hodně jsem se u ní pobavila

Vilas1979
08.03.2017

Cílovou skupinou tohoto autora jsou pravděpodobně o něco mladší čtenáři, než jsem já, nicméně čtu jej velmi rád. Na Příliš mnoho Kateřin jsem měl políčeno velmi dlouho, tak dlouho, až jsem ji nakonec dostal jako dárek. Už tento samotný fakt mne rozradostnil a pozitivně naladil, takže jsem ke knize přistoupil zřejmě velmi nekriticky a za dvě odpoledne bylo po všem. Jistě, hlavní hrdinové jsou podobní těm z minulých knih, ale zápletka s hledáním vzorce, který by přepovídal, jak dopadne vztah mezi dvěma lidmi, byla originální a zábavná a jako milovník matematiky jsem ji velmi ocenil. Co bych ale vytknul jsou poznámky pod čarou, kterých bylo požehnaně a neustále přetrhávaly nit vyprávění. Rozumím překladům cizích slov, zakrátko se z toho však stala exhibice znalostí hlavního hrdiny (možná i autora) kombinovaná s pokusy o vtip. Často se mi stalo, že jsem v textu tu malou číslovku přehlédl, došel na konec stránky a zpětně hledal, k čemu se poznámka vztahuje. Tohle se skutečně nepovedlo a nejlepším řešením se nakonec ukázalo poznámky pod čarou prostě ignorovat. Je pravda, že v knize se toho příliš neděje, ale představa prázdnin strávených v tom největším zapadákově v Kansasu u prakticky úplně cizích lidí se mi prostě líbila. A jestli je Příliš mnoho Kateřin autorovou nejslabší knihou? Asi ano, ale vůbec mi to nevadilo.

EvikU.
11.02.2017

Tuto knihu jsem šla číst po knize "Hvězdy nám nepřály". A po debatě s jinými čtenáři o téhle knize jako o propadáku. Já ale dávám šanci každé knize. Musím říct, že byla docela hezká. Nesmí to člověk srovnávat s tou lepší. A myslím si, že spousta kluků může brát lásku jako vědu... :-)

Aveli
01.02.2017

Kniha se mi moc líbila, je to správná odpočinková četba, navíc vtipná.

jaja10
29.01.2017

Kniha mě hned od začátku vtáhla do děje. Četla se moc dobře a jsem ráda, že konec byl takový jaký byl. :-)

eliska2106
10.01.2017

Tohle byla první kniha s poznámkami pod čarou, u které jsem se uvolnila a neměla pocit, že si z ní musím odnést nějaké cenné informace pro studium ;)

Natali11
07.01.2017

Tahle kniha mě opravdu nebaví (aspoň ze začátku).Dostala jsem ji na Vánoce 2014 a nemůžu ji dočíst.Nechápu ji a nevyznám se v tom jak chvíli mluví o tom co právě dělá,a pak začne vyprávět jak se seznámil/rozešel s Kateřinou X.

Monička00
02.01.2017

Tuto knížku jsem dostala v květnu roku 2015 ke svátku a dočetla jsem jí až v únoru 2016 :D Touto knížkou mě John Green docela zklamal..a trošku chápat jsem jí začala až ke konci takže za mě nic moc :/

qydko
02.01.2017

Johna Greena jsem si zamilovala a s každou další přečtenou knihou ho mám raději a raději. Kateřiny mě rozhodně nezklamaly.

hanap
31.12.2016

Tak tuto knihu nedám, přes velkou snahu číst dál, knihu odkládám.

Anna.Mal
16.12.2016

No..přečetla jsem jí...bylo to teda o ničem..nebo jsem to možná nepochopila..těžko říct..ale fakt se mi ta kniha moc nelíbila..bylo to spíše takové čtení, u kterého moc nepřemýšlíte a prostě čtete...za mě palec dolů..nejhorší kniha od Greena..

Elis.n
06.12.2016

Tak bohužel, tahle knížka mě neoslovila, je docela sláva, že jsem ji vůbec dočetla. Dost mě to mrzí, protože Johna Greena jsem si oblíbila, ale asi mě přestávají bavit stále stejně koncipované postavy. U předchozích knížek, které jsem od něj četla mi to tolik nevadilo, ale u Kateřin jsem postrádala děj. Vážně, tady se nic nedělo. Četla jsem ji v originále, tak si jako plus můžu přičíst, že jsem si procvičila angličtinu.

Jane007
02.12.2016

Knížka se mi moc nelíbila. Colin mi vůbec nepřipadá jako geniální dítě. Spíš bych řekla průměrný puberťák, který možná trochu nezapadá. Jinak se to četlo kupodivu dobře. Pobavilo mě, jak významnou roli hraje v knížce matematika.

alena67
24.11.2016

ani toto se moc nepovedlo

papajapa
18.11.2016

V poradu jiz 4 Greenovka a myslim, ze posledni. Bohuzel mesta, Aljaska i Kateriny mi prisli dost podobne. Inteligentni kluk, ktery se zakouka do zahadne a nekdy az divne divky. K tomu par vtipnych pratel a pribeh je na svete. Kazda z tech knih asi ma nejake to wow a hlubsi myslenku, ale me nejvice zaujaly Hvezdy.
Kazdopadne aspon v Katerinach probehl maly happy end a cteni me zacalo bavit az ke konci po honu na kance.

Lenka1386
15.11.2016

Jako první jsem od Greena četla Papírová města a ty pro mě měly mnohem větší kouzlo. Kateřiny mě moc neučarovaly...

LusSyNDA
14.11.2016

Mám ráda matematiku. Mám ráda knihy. Mám ráda Johna Greena. Ale Colin mi moc nesedl.

Doemit
09.11.2016

Kniha se mi moc líbila, ale je pravda, že je od Greena nejslabší.

perpe2a
06.11.2016

Tato kniha je pro mě velkým zklamáním, v půlce jsem ji odložila...za mě absolutní a nudný propadák :-(

natkaf
02.11.2016

Koukám, že jsem asi jediná, komu se knížka strašně líbila. Myšlenka vyjádřit lásku grafem a vědecky predpovědět, zda má nějaký vztah vůbec šanci, mě nadchla - asi proto, že já sama dám snad pokaždé přednost rozumu před citem. Podle mě super oddechovka s trochou k zamyšlení.

marta14
02.11.2016

Chtěla jsem si už dlouho přečíst něco od tohoto autora,ale tato kniha mě velice zklamala.Nemá to skoro žádný děj.Prostě nuda.Něco jsem v knize přeskočila,ale i tak jsem tuto knihu nedočetla...Dávám dvě hvězdičky.Kniha se hezky čte,ale opravdu není o čem číst...

marta0912
30.10.2016

Před skoro dvěma lety to ušlo, i když to nebylo nic extra, teď by mě to ale unudilo k smrti...

simi28
07.10.2016

Bohužel mě tato kniha moc nebavila. Nic se prakticky nedělo a o to větší zklamání je, že úžasné Hvězdy nám nepřály jsem četla jako první knihu od Johna Greena. Za mě teda dvě hvězdy.

Elizabeth666
06.10.2016

John Green je můj oblíbený autor a těšila jsem se, až si Příliš mnoho Kateřin.
Když jsem to přečetla měla jsem smíšené pocity. Jedny byly pozitivní a druh negativní.
Nebudu sem psát co do čeho patří, protože jsou i lidé kterým se tato kniha líbí a já jim to nechci kazit.

Myslím, že znovu si ji nepřečtu, ale jsem ráda, že jsem ji četla.

Ančísek
30.09.2016

Jako odpůrce matiky musím říct, že se mi kniha moc líbila - obávám se, že se mi bude líbit cokoli od Johna Greena. Jak by řekla Hazel Grace, četla bych asi i jeho nákupní seznam. ♥
Místy mi přišla až trochu moc vědecká, ale i tak mě bavila! Byla vtipná, čtivá a konec překvapil, to musím uznat. :D :)

Lucie51
25.09.2016

Za mě celkem slabší dílko mého jinak velmi oblíbeného autora. Neustále je zde zmiňována matematika a jakýsi složitý vzorec vývoje milostného vztahu, který hlavní hrdina vymyslel a snaží se jej dovést k dokonalosti... přišlo mi, jako když to snad ani nenapsal John Green (nebo to psal v depresi či jej odmítla políbit jeho obvykle věrná múza), protože právě John má ten talent, že dokáže perfektně vyšvihnout charakteristiku postav a stvořit hlavní hrdiny, které musí opravdu každý milovat. Před tímto jeho dílem jsem četla "Aljašku", "Hvězdy" i "Papírová města" a v každé z těchto knih byl hlavním hrdinou neskutečný sympaťák, kamarád do deště, parťák do života, kterému byste dali svůj poslední peníz a šli s ním na konec světa... Hlavní hrdina "Kateřin" - Colin - mě však bohužel absolutně neoslovil, spíš jsem vůči němu měla od saměho začátku averzi, jelikož jej autor celkem nešťastně vystihl jako věčného chudáčka, uplakánka utápějícího se v slzách sebelítosti .. jedinou sympatickou postavou byl snad jen Colinův nejlepší kamarád, Hassan, který však celý příběh nezachrání... škoda :-(

HermionaKnihom
23.09.2016

Prozatím nejhorší ,,greenovka", co jsem četla (četla jsem Hvězdy nám nepřály, Papírová města a Kateřiny). Celou knížku hlavní hrdina omílá fakt, že je ,,opotřebované zázračné dítě", a že se s ním rozešlo 19 Kateřin. Žádný zázrak. Tři hvězdičky.

paranoidharant
21.09.2016

Knize dávám 4* - je to má první kniha od Johna Greena, kterou sem si vypůjčila společně s ,,Hledání Aljašky". Jako první sem sáhla po této a ponořila se do děje, který pro mne byl zajimavým - i s poznámkami pod čarou. Bavila mne postava vtipného Hassana i jeho přístup k věci. Přesto jsem stále čekala na nějakou větší zápletku, která se ve finále sice nedostavila, ale zklamáním to pro mne nebylo. Určitě bych ji doporučila ,,dále" dalším čtenářům. :)

26Mirka
20.09.2016

Tato kniha mě vůbec nezaujala a zklamala. Měli jí jedinou v knihovně chtěla jsem zkusit od autora jiné tituly, ale teď už chápu proč :-).

Falquar
18.09.2016

Jak by řekl Hassan, not interesting.

Příjemně překvapil Appendix, matematický dovětek, který přehledně vysvětluje ty nejzákladnější základy zanášení funkcí do grafu. Kam se na takovou odzbrojující srozumitelnost hrabe průměrný matikář...

arthera
29.08.2016

Víte jak, rozložíte si deku na akvaparku, jednou se vykoupete, zbytek dne čtete pod stromem a občas líně zvednete oči, když kolem projde nějaký ten "kus". Tahle knížka je k tomu dobrá a navíc za dvě odpoledne na koupáku přečtená. Hezky to naladí na to léto, dáte si k tomu jednu točenou a pohoda zaručená. Green má kolísavou výkonnost, tenhle kousek patří k těm lepším knihám od něj.

sgjoli
29.08.2016

Tuhle knihu jsem ze všech greenovek četla jako poslední a bohužel musím přiznat, že mi připadaly „Kateřiny“ jako Greenova nejslabší kniha. Dějově se mi to zdá takové o ničem, vlastně dost nudné, hlavní dvě postavy jsou těžce nesympatické a otravné a celkově mne to prostě nebavilo, dočetla jsem jen ze setrvačnosti. Pokud mne na knize něco bavilo, byl to Hassan, který byl vtipný a zábavný a donutil mne se smát, i když jsem jela v MHD, kde se normálně knihám nesměju, a to je co říct. Je to vlastně asi jediná kladná věc na knize. Ačkoliv je pravda, že v poslední čtvrtině knihy mne vlastně nebavil už ani ten Hassan, jakoby Green při psaní této knihy ztrácel dech. Bohužel, ale tato kniha je pro mne v rámci greenovek dost podprůměrná.

Véča
21.08.2016

Na knížku jsem narazila náhodně v knihovně, tak jsem si říkala, že to bude znamení, abych si ji nakonec přečetla. No, musím říct, že mě neoslovila.
Zajímavý námět to asi je, bohužel podán v předvídatelné formě. Aspoň poznámky pod čarou čtení trochu oživily.

Market = )
19.08.2016

Jako obvykle - kvituji s nadšením dialogy mezi teenagery, bavily mě i "matematické" vsuvky a všechny poznámky pod čarou :-), naopak mi vůbec nechybělo sáhodlouhé filosofování. A rozhodně mi nevadilo, že pro jednou nikdo neumřel a nejhorší, co se řěšilo, byl rozchod středoškoláků. Uf.

Maggie704
17.08.2016odpad!

Neurazí, nenadchne... nevím. Dočetla jsem do osmdesáté stránky, potom jsem to vzdala. Stále bez příběhu, stále pod vyprávěním nesympatického kluka s Kateřinskou obsesí. Ne, tohle nebyl můj šálek kávy. John Green prostě není autor pro mě.

Ewwe
12.08.2016

Kniha neurazí a nenadchne. 2* za Hassana, který byl aspoň vtipný

AjinQa
11.08.2016

Tato kniha mě bohužel už tak moc nebavila, jako předešlé "Greenovky".
Jako první věc mi už vadil překlad titulu. Nesnáším "počešťování" jmén. Už tak mi vadí jak v Česku všude za jména cpou 'ová'.
Dobře se to četlo, ale děj byl bohužel pro mě předvídatelný.
Tato kniha je opravdu slabší, ale i tak si to přečtěte. 3*

Thackery14
10.08.2016

Knihu hodnotím jako průměrnou - sice nese prvky typických "Greenovských" knížek, ale u téhle mi připadalo, že neměla skoro žádný příběh, zápletku, prostě cokoliv, co by mě aspoň trochu překvapilo. I vztah Colina s Lindsey byl předvídatelný. Ze všech postav jsem si nejvíc oblíbila Hassana, bez něj bych tu knihu možná ani nedočetla. Matematiku nesnáším, takže jsem dvakrát nepobírala Colinovy vzorce. Naopak mě velice bavilo jeho vzpomínání na vztahy s Kateřinami.

Privda
08.08.2016

Tato kniha se čte celkem rychle a námět této knihy je ucházející. Bohužel podle mě tahle kniha není příliš dobrá. Odkazy a text pod čarou, které se v knize hojně vyskytují mi přijdou celkem otravné.

Sabka123
24.07.2016

Kniha se mi moc líbila. Nebyla sice úplně nejlepší, ale myslela jsem si, že to bude horší. Zajímavý příběh a dokonce jsem se i několikrát zasmála, takže pro mě super a dávám 5 hvězdiček.

JehoHvězdička
21.07.2016odpad!

Knížka mě vůbec nebavila. Děj pro mě nezajímavý.

lily_maleckova
10.07.2016

supeeer :3

natuska11
06.07.2016

Na mě tam bylo až moc matiky

themarksokol
28.06.2016

Neříkám, že kniha je špatná, ale úplně mě nestrhla. Každopádně je to klasický Green :)

Roselunda 1928
19.06.2016

Nejhorší Greenovka... ne. Nápad se mi líbil asi nejvíc ze všech. Bylo tam pár věcí, které by tam být nemusely, byla tam místa, která byla nezáživná, a ano, znám knihy, kde je toho děje víc, ale prostě miluju matematiku a jsem mimoň, takže mi to sedlo. Colin mi byl sympatický, právě proto, že miluju matematiku a jsem mimoň. Lindsey jsem měla mnohem radši než třeba Aljašku, i když tam malá podobnost byla. A ten vzorec mám pořád chuť vyzkoušet, i když rozumím snad dvěma číslům :D Za mě po Hvězdách, které ve mně zanechaly nenapodobitelný dojem po prvním čtení, druhá nejlepší kniha. (Jen mě štvalo, že Alláha překládali jako Boha. To fakt nemuseli :D)

sBety
18.06.2016

Nakonec to nebyla taková nuda, jak se zdálo po prvních kapitolách (Colin neustále fňuká nad Kateřinami). Klasická Greenovka - cesta za dobrodružstvím, vtipný kamarád, který je z nepochopitelných důvodů spárován s největší kočkou, srážka se zvířetem, poučení. A funguje to!

Ale několikrát jsem se nahlas zasmála a myšlenky na konci se mi také líbily. Tak teda ty 4 hvězdy:-)

Anna.Mal
17.06.2016

Super výpočty pro Kateřiny...ale pro mě nudný děj...nic se nedělo..

Ady2
16.06.2016

Kniha dobrá, ale konec jsem čekala lepší.

77michaela77
14.06.2016

Kniha se mi líbila více, než Papírová města. Příběhově poměrně plochá, postavy rozvedeny do větších "detailů", a ta matematika? Nesnáším jí a nechápu jí :) Ale to propracování vzorců v knize? Minimálně zajímavé.

Juki-RoseMary
03.06.2016

Prý nejhorší kniha od Greena...
Mě se celkem líbila, přečtená za jedno odpoledne, sice tam nebylo tolik vtipných věcí, ale dalo se to přežít. Hodně lidí si stěžovalo na zkratky, poznámky pod čarou nebo nepřehlednost (články o Kateřinách), mě to nějak neiritovalo, považuji se za pozorného čtenáře a zkratky mi nedělaly problém :D Zachytila jsem tam spoustu myšlenek, i hlubokých, nemohu říci, že mě kniha nebavila, i přes to že děj nebyl tolik nabytý. Prostě odpočinkové čtení bez zbytečné dramatizace.

Není to na plný počet, ale Green je Green :)

claudiecarmen
29.05.2016

Bohužel sem ji nedočetla. Ale to bude můj problém. Psaná je dobře, já jsem na ni proste moc stará. Ale jednou ji určitě dočtu.-)

bookwoman
24.05.2016

Takové kniha měla sice pěkný děj,ale rozhodně ne takový jako u knížky Hvězdy nám nepřály.Libily se mi které dělal Colin a jeho grafy vztahů... Nelíbily se mi zkratky jako MTD, MCŽT a TDC protože jsem si je musela dohledávat,ale to už je maličkost.Této knize dávam 4 hvezdičky,protože nějaký děj měla,ale čekala jsem od této knihy víc.

M.C
21.05.2016

Jakožto holky,která totálně zbožňuje všechny jeho knihy jsem musela sáhnout i po této.Bohužel musím říct, že mě vůbec neoslovila. Zdálo se mi, jakoby byla celá jen o tom, proč se s ním rozešli všechny Kateřiny...
Nemělo to obvyklou jiskru a zajímavou myšlenku, kterou autor svým knihám dával.
Za mně rozhodně nejslabší kniha od Greena. :)

rarášek
19.05.2016

No, myslela jsem si, že Papírová města jsou nejslabší, ale ono to dokáže dojít i dál. Musím říct, že Hassan, Lindsey a Colin byli v pohodě. Rozhodně ten příběh o všech Kateřinách byl skvělý. Humor taky tak moc nechyběl a asi polovina poznámek pod čarou byla opravdu zajímavá. Ale místy to bylo určitě taky nudné, rozhodně mě neohromovali poznámky o matematice a doplněné grafy, matika není můj nejoblíbenější předmět. Tu doplňkovou kapitolu jsem vůbec přeskočila. Neříkám, že to bylo špatný, ale taky neříkám, že je to dobrý. Prostě takový průměr. :)

SeverusSnape
16.05.2016

Slabota na to jak Green píše.Pokud nejste fyzik,matematik,astrofyzik nebo Vás to alspoň nebaví.Tak si moc nepočtete :D
Jelikož příběh je takřka o ničem

ttpnkov
14.05.2016

"Coline Singletone, ty sebestřednej pitomče!"

Tahle věta se mi z hlavy dostala zhruba teprve v poslední desítce stránek. Všechna ta sebelítost a pokusy o vyřešení toho, jak a proč se s ním všechny ty Kateřiny rozešly, byla jednoduše otravná ("jednoduše" v rámci možností.. ta matika, a grafy z ní vycházející, mi jen motaly hlavu). Nejlepší na celém příběhu byl Hassan, který mi dával naději na to, že se třeba ten ukňukánek uklidní, ale ono prakticky nic. A Lindsey s Hollis také působily vcelku příjemně.

Když ale zavřu oči nad tou sebestřednou vlastností hlavního hrdiny, knížka byla příjemně oddechová, bez nějakých větších katastrof a celkově mě nějakým svým způsobem zahřála u srdíčka. Možná je to tou předvídatelností nebo věkem, ale asi bych jí více ocenila o pár let dříve.

misssicccka
06.05.2016

ja myslim, ze jsme se pres Papirova mesta a Hledani Aljasky vratili co nejblize realite, i kdyz greenovske divnosti (snurky od tamponu, arcivevoda atd.) a u nej obvykle neobvykle divne postavy nam zustaly.Vic nez o Katerinach je to o kamostvi teoremem posedleho blazna a jeho arabskeho kamarada (to me trosku stve, mam dojem, ze Green vykrada Olssena, ale to je muj velmi subjektivni pohled na vec). Napad pouzit matematiku super, poznamky pod carou a dodatek byly pro mne to nejlepsi z knihy a tak nejak od lovu kancu to zacalo skripat. Je to proste odpocinkova literatura, i kdyz puvodne s hlubokou myslenkou.

ladybook
02.05.2016

Knížka se mi moc líbila. Příběh byl skvělý, ale nejvíc se mi líbily zápisky pod čarou.

spencer
24.04.2016

Johna Greena mám moc ráda, ale tahle kniha mi od něj přišla nejslabší. Colin mě nijak nezaujal, přišel mi nesympatický. Knihu jsem dočetla do konce jen abych věděla, jak příběh skončí.

smoldo56
23.04.2016

Green je pre mňa svätý. Každú jeho knihu musím mať. Ale toto som, žiaľ, vzdal v štvrtine. Hrozná nuda. Úplne o ničom. A vôbec nie vtipné.

Claryáš
19.04.2016

Ikdyž tato kniha hodně lidí zklamala, pro mě je to "greenovka", kterou po řadě otevřených a smutných konců dočítám s úsměvem na rtech. Konec vnímám jako dvojité vítězství hlavního hrdiny a jako bonus jsem se u knihy hodně nasmála. Navíc jsem předpokládala vyvrcholení jako přes kopírák, a proto jsem byla Kateřinami příjemně překvapená. Za mě plný počet bodů.

lupo
19.04.2016

Od knihy jsem očekávala více. Děj je moc natáhnutý a nezáživný.

Kacenka551
13.04.2016

Greena jsem měla vždy ráda. Ale po přečtení nevím...nevím. Popravdě si myslí, že to psalo malé dítě. Ty co téhle knize udělili bestseller tu knihu nečetli. Něco napíše John Green a hned je to bestseller. Kdyby to nebyl bestseller tak o knize budu mluvit v lepším. Nelíbilo se mi, že v té knize se vůbec nic nestalo. 220stran popisovat zázračné dítě je dost divné. Podle mého hodnocení mě nesuďte. Každýmu se líbí něco jiného. Mě se nelíbějí knihy ve kterých se nic neděje.

Denčaa
11.04.2016

Příliš mnoho Kateřin byl zatím nejslabší článek z plejády Greenových knih. Děj mě nijak neoslovil a ani hlavní hrdinové. Je to dobře napsané, to ano, ale bez této knihy bych se obešla. Nicméně, humor ani v tomto přéběhu nechyběl a mnohdy jsem se nejvíce pobavila při textech pod čarou.

Satanela
07.04.2016

Knížka je hezká, ale čekala jsem od ní trochu více. Moc jsem se do ni nezačala, a proto jsem jí četla celkem dost dlouho. Líbilo se mi, že jsem mohla nahlédnout do života kluků, ale jinak celkový příběh bych hodnotila jen třemi hvězdami.

Fantýna
28.03.2016

dobrá knížka

Ria2
28.03.2016

Kniha mě vůbec nebavila a přiznám se, že jsem ji ani nedočetla. To se mi stane málo kdy.

ajla5
26.03.2016

Ušlo to. Léto v knize pěkné, ale příběh mi připadal krátký.

kanitsuj
24.03.2016

Bohužel se musím zařadit do skupiny těch, které kniha nezaujala. Cením si rozhodně originálního nápadu (vyjádření komplikovanosti vztahů numerickými rovnicemi a grafy), občas jsem se i zasmála, ale v příběhu mi chyběl výraznější děj a prokreslenější charaktery postav, poznámky pod čarou - několik prvních pobavilo, ale další byly jen jejich únavnými variantami, hrdinové mne nepřesvědčili svým jednáním-nevěřila jsem jim jejich motivace a také jejich věk myslím zcela neodpovídal jejich jednání. Matematický dodatek jsem už neměla sílu ani chuť číst. Takže pane Greene, nápad dobrý, ale výsledek spíše únavný a nepříliš zapamatovatelný.

Misha11
23.03.2016

Greena mám jako spisovatele vážně ráda. Nejdřív mě trochu zklamala Papírová města, na Kateřiny jsem šla s tím, že budou určitě lepší.
Za mě je tohle nejslabší Greenova kniha, jak vše dopadne mi bylo jasné po několika kapitolách, příběh mě ani moc neuchvátil..
Faktem ale je, že všechny autorovy knížky se čtou poměrně rychle, jsou tam alespoň pokusy (některé vydařené, jiné ne) o vtip a určitě si nějakou jeho knížku ještě přečtu.

Mozkovna
17.03.2016

No... nic moc.
Na začátku jsem byla pěkně naštvaná. Postavy byly nesympatické, děj nezajímavý, a každou poznámku pod čarou jsem nesnášela. (Asi měly být některé vtipné. Nebyly.)
V druhé polovině se všechno trochu zlepšilo, ale celé mi to přišlo takové... v jedné lajně. Nic zajímavého se tam za celou knihu nestalo, žádný převratný zvrat, v podstatě žádná zápletka. Dvě stě stran o tom, jak zázračné dítě pracuje na něčem, na co se pak stejně vykašle (mluvím o tom, že chce něco znamenat). Greenovy knihy jsou většinou "o něčem hlubším", máme si z nich něco odnést, nějaké moudro. Ale z této knihy jsem si neodnesla asi nic :/

Sarka14
15.03.2016

Pro mě velké zklamání. V půlce jsem si říkala, že si s něčím takovým snad musí dělat srandu. Druhá půlka o kousek lepší, ale stejně pořád dost slabé. Nevím, jestli se mi bude chtít do nových knih tohoto autora, který kdysi tak dobře začal.

Terata
14.03.2016

Kniha mě bavila tak prvních 50 stránek.
Pro mě příliš dlouhý a nezáživný děj, který se zbytečně dlouho táhnul. Bavila mě postava Hassana, ale to je vše. Bylo tam pár vtipných momentů, u kterých jsem se zasmála i nahlas - za to je první hvězdička. Druhá je za to, jak měl autor promyšlený "graf rozchodů" (i když sám psal, že to celé nevymýšlel on).
Tato kniha mě zklamala, čekala jsem od Greena mnohem, mnohem víc.

betka2467
14.03.2016

Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst jen, proto, že jsem na ni slyšela hlavně špatnou kritiku a většina lidí mi řekla že je to nejslabší Greenovka. Rozhodla jsem si ji přečíst a zjistit proč tomu tak je. :/ A ano za pár dní jsem ji přečetla a můj názor je takový: Kniha se liší od ostatních Greenovek, nevím přesně čím ale je jiná, taková ,,chytřejší´´ nebo jak to říct :D Každopádně kniha mě velmi zaujala, líbila se mi a překonala u mě možná i Hledání Aljašky. :) Ale asi jsem u téhle knihy ve velmi malé množině lidí kteří na ni mají velmi pozitivní názor :D Podle mého názoru úžasná kniha, John nezklamal . :)

minusha97
11.03.2016

Pri tejto knihe som si opäť potvrdila, že John Green nie je spisovateľ pre mňa. Spočiatku som tejto knihe dávala nádej, lebo ma zaujal príbeh outsidera, ktorý miluje iba Katheriny a vyráža na roadtrip, pričom na svoje bývalé spomína.
Bohužiaľ ma to sklamalo. Spočiatku sa to ešte dalo čítať, ale po prvých 100 stranách (možno aj skôr) som sa v knihe sklamala. Táto kniha nebola také klišé ako Hviezdy, ale tu zas stratilo veľa prevedenie, štýl, akým bol príbeh napísaný, čo bol vlastne jediný dôvod, prečo som dala Hviezda 1* a nie odpad. Tu som ju dala povedzme, za nápad. Alebo za to, že som knihu zvládla dočítať dokonca.

amanek
10.03.2016

Za mě nuda. Prostě knížka o ničem. Sice jsem ji dočetla, ale bez valného zájmu.

Evča98
03.03.2016odpad!

Kniha mě nudila. Přišlo mi, že nemá skoro žádný děj. Jednoduše se mi prostě nelíbila. I přesto, že mě nebavila, jsem ji přečetla, ale s velkým přemáháním.

Evda
01.03.2016

Knihu jsem vcelku rychle přelouskala, čte se dobře, (*ale!)... vhodná třeba do mhd, když nestihnete dočíst kapitolu, prostě zaklapnete a pak otevřete, začnete někde, kde si myslíte, že jste přestali. Nedonutí vás jet pár zastávek dál, protože ji hltáte, nic takového. Snad ani pokud ji nedočtete, tak se nic nestane, jelikož děj je lehce předvídatelný.
*ale! ... Kniha je pravděpodobně určená pro jinou věkovou skupinu, přibližně tak do sedmnácti. Mě nijak neučarovala. Je mi málo přes dvacet (a stará si nepřipadám! :)).

Od pana Greena jsem zatím nic jiného nečetla, lákala mě profláklá kniha Hvězdy nám nepřály nebo Hledání Aljašky, ale v knihovně jsem nepohrdla jedinou touto nevypůjčenou. Možná škoda, protože teď mě neláká si v blízké době přečíst od autora nějakou jinou. A k této se již vracet pravděpodobně nebudu.
Mimochodem občas mě při čtení napadlo a zároveň možná i trochu vytočilo to, zda se chtěl autor pochlubit svýma znalostma...

majdvorka
17.02.2016

Knížka mě zklamala, musela jsem se dost nutit, abych jí dočetla.

ZuzCer
16.02.2016

Knížku jsem četla jenom anglicky, což mě trochu mrzí....., ale přišla mi zajímavá. Přesto, že jsem jí hltala očima musím uznat, že to byla nejslabší kniha od Greena, kterou jsem zatím četla

betka5649
15.02.2016

Většina lidí tvrdí, že je to "slabota" a to jen pro to, že je to od Greena :D upřímně já četla jako první Příliš mnoho Kateřin a hned jsem ji celou přelouskla :3 ( i když ta matika je tam místy strašná :D ) Toť můj názor :)

Ajinka2000
15.02.2016

Upřímně jsem od knížky čekala víc...
Johna Greena mám fakt moc ráda, ale tahle knížka mě nějak nenadchla.

Ellkao
15.02.2016odpad!

Na to že Johna Greena miluji, dost slabota :(

Týnka1998
15.02.2016

Kdyby Green vydal Hvězdy nám nepřály jako poslední, tak si myslím, že by se nemluvilo o nikom jiném než o něm. Ale protože patřím k většině, která už Hvězdy četla, tak i když si říkám, že to srovnávat nebudu, stejně vás to nutí. A bohužel všechny knížky po Hvězdách byly výrazně slabší a to platí i o této knize. Tím nechci říct, že jsem se nudila, nebo že se mi knížka nelíbila. To vůbec ne. Green patří k mým nejoblíbenějším autorům, takže když napíšu, že je knížka slabá, tak je to ve většině případů vlastně nadprůměr ostatních knížek ;). A stále mě fascinuje, jak autor dokáže myšlenky (které všichni nosíme v paměti, ale mnohdy o nich nemáme ani tušení) uvést na papír tak, abychom si je uvědomili a poučili se :)

Selena2000
14.02.2016

Mě osobně kniha nijak nenadchla, ale ani nijak neurazila. Pro mě určitě lepší než Papírová města. Matematika mě celkem baví, takže mi ani v knize nevadila. Hned ten začátek mě docela překvapil, ale asi u sté stránky jsem se zasekla. Od půlky knihy jsem se už nedokázala začíst. Doopravdy mě hrozně moc štvalo, jak autor neustále používal celé jméno hlavní hrdinky - přesně to mě vytáčelo už u Papírových měst. Závěr knihy pro mě takový průměrný. Dodatek se mi líbil. Dávám 3*.

i.love.books@
14.02.2016

Jak už zde někteří napsaly, tak i pro mě tato kniha byla od Greena asi nejslabší. Chybělo mi tam to co u "Greenovek" být musí.... nějaká velká zápletka. U Hvězd to byla samotná rakovina, u Aljašky její smrt, u Papírovích měst odchod Margo, ale u Kateřín jsem nic nenašla.
Začala jsem ji číst celá natěšená na srdcervoucí kniha a bum...po pěti kapitolách stále nic. Dala jsem si asi měsíc pauzu a s trochu přemáhání to dočtla.
Kdyby to nebylo od Greena tak je to úžasná kniha, ale tohle bylo na Greena málo :(

Knihomolka48
13.02.2016

Podle mého nejslabší Greenova kniha...předvídatelný konec a stejně jako příliš mnoho Kateřin tam bylo až příliš mnoho matiky-ty pasáže jsem většinou přeskakovala...

Andyx
07.02.2016

Zřejmě byla chyba tuhle knihu začít číst po přečtení mistrovského díla Hvězdy nám nepřály. Snažila jsem se nesrovnávat, ale i přesto jsem byla první polovinou knihy zklamaná. Druhá polovina mě naopak uchvátila a líbila se mi o dost víc. Dokonce o tolik, že se z mé původně zamýšlené jedné hvězdičky staly čtyři.

Schullerka
03.02.2016

Od Greena se mi tahle kniha asi líbila nejvíc. :) Netrčelo to na místě jako ostatní, nebyla tam nějaká 'srdcervoucí' scéna, jaká se u greenovek většinou objevuje. :) Bylo to takové pozitivní, lehké čtení na jeden večer. :)

schejbina
02.02.2016

Já dobrou knihu soudím, mimo jiné, taky podle toho, kolik ponaučení, zábavy, hlášek či všemožných citátů si z ní odnesu. A z téhle na to, že to není zas tak tlustá knížka, jsem si všeho odnesla víc než dost. Knížka psaná velice poutavě, zapletla dohromady svět nerdů, venkovského života se životem ve velkoměstě, bylo tam "trochu" té lásky, slz a smutku, což je však pro Greenovky typické, to vše propojené s flashbacky z minulosti.
Konec trošičku předvídatelný, avšak, alespoň pro mě, se zajímavým odůvodněním.
Výsledek? Skvělý. Doporučuju všem, co maji YA věci rádi, si tuhle knížku přečíst. A jestli se vám, tak jako mně, nelíbila Města, doporučuju přečíst dvojnásob.

Safrika
01.02.2016

Příjemná knížka, vitpná, pohodová, takže u mě dobré :).

pajii1
24.01.2016

Ze začátku jsem se do toho čtení celkem i nutila.. Ale pak se příběh rozjel a moc se mi líbil :)

marasaj
24.01.2016

Pro mě zatím nejslabší knížka od Greena, bohužel. Zvažovala jsem jestli si ji koupím a jsem ráda, že jsem si jí půjčila v knihovně. Ale opět to má něco do sebe, jako každá knížka od něj..
Děj je samozřejmě předvídatelný. Není to tak úplně odpočinková knížka u které nemusíte přemýšlet, tedy pokud se nezabýváte matematickým podtextem, což pak asi nedává smysl :D
Asi bych tomu všemu nerozuměla tolik, kdybych se podleního půl roku nemusela funkcím věnovat - ale to už není tak podstatné.

Adele02
21.01.2016

Prostě Green. Co dodat.

kuky921
18.01.2016

Bohužel se to opravdu nedalo číst. Zkoušela jsem knížce dát dvě šance asi s měsíčním přerušením a pro mě je to nezajímavé a absolutně nečtivé.

AnetKa69
16.01.2016

Bohužel jsem tuto knihu nedokázala dočíst.. naprosto se mi nelíbila, nudila mě a bohužel mě přesvědčila, že John není nic pro mě :(

Terča.K
10.01.2016

Podle mě je zásadní problém této knížky v tom, že vyšla až po Hvězdách a Aljašce. Protože přece jenom, po těchto bestsellerech, všichni čekali zase nějakou bombu, ale to se nestalo. Myslím si, že knížka měla dobrý nápad, ale mě osobně prostě nechytla. Po půl roce jsem to vzdala s tím, že tuhle knížku fakt nedočtu. Pokud bych to měla tedy celkově zhodnotit, pokud jste ještě nečetli žádnou knížku od J. Greena, doporučuji přečíst tuto jako první a Hvězdy + Aljašku si nechat na konec. Pokud se vám nebude líbit, s J. Greenem to nevzdávejte, protože si myslím, že tenhle autor má potenciál a ještě nás překvapí.

luciefeix
07.01.2016odpad!

Kniha mi přišla tak moc mimo a jako naprostá kravina že jsem ji ani nedočetla , a to se snažím vždy vše dočíst ikdyž mě to nebaví ale po 80 stranách jsem s tim sekla , přeskakování v ději , miliony vsuvek pod textem , naprosté blábolení mimo mísu , střídá se několik cizích jazyků a vždy dole je český překlad co že si vlastně postavy mezi sebou řekli

Monačte
06.01.2016

Romantické filmy ze střední školy v Americe mě vždycky bavily. A John Green, co si budem povídat, John prostě píše takové romantické filmy z americké střední pro intoše. Absolutně chápu, proč ho všichni "young adult" intelektuálové milují. Speciální plus dostává Příliš mnoho Kateřin za France Ferdinanda, poznámky pod čarou a matematikův dovětek.

Zvíře99
05.01.2016

K této knize bych chtěla říct hlavně to, že po přečtění Hvězdy nám nepřály, Hledání Aljašky a Papírových měst, mě tato kniha trochu zklamala. Je to sice čtivé, ale konec je předpokládatelný již na začátku, kdy se Colin poprvé setká s Lindsey. Ale co musím uznat, je, že Colin jakožto "zázračné dítě" byl velice originální a výborný nápad. A musím uznat, že vysvětlivky pod čarou yl také dobrý nápad a já je někdy využila. Ale v porovnání s tím, co apsal pře "Kateřinami"mě to zklamalo..

Katynka1
05.01.2016

Kniha mě velmi nezaujala.

dopeyy
04.01.2016

Kniha se mi zdála trochu nudnější. Musím přiznat,že mi Colin opravdu vadil - zdál se mi úplně posedlý.

Monikafafe
03.01.2016

Nebyla špatná, ale podle mě nudná a bez děje

Delinka
31.12.2015

Jako všechny ostatní knihy od Greena i tahle se mi moc líbila. Konec se mi zdál trochu předvídatelný, ale i tal musím dát pět hvězd, protože je kniha napsaná velmi dobře. Je čtivá a rozhodně jsem se u ní nenudila. :-)

hrabenka
31.12.2015

Hodně slabá knížka,nezajímavý příběh,vůbec nezaujala.

babsi66
29.12.2015

Myšlenka s vyjádřením vývoje vztahu matematickým vzorcem je vcelku nápaditá, ale celou knihu tedy neutáhla. Hlavní dějová linka je předvídatelná, až to hezké není. Pořád čekáte, jestli se stane něco zajímavého a ono pořád nic.Dialogy mezi Colinem a Hassanem vyznívají spíš trapně než vtipně. Jistě, jsem už pár let mimo cílovou skupinu čtenářů, ale tohle by mě nebavilo ani kdybych do ní spadala.

unicornvendulka
26.12.2015

Všichni odsuzují matematiku a vysvětlivky pod čarou. Chápu, že někdo není rozený matematik a mozek mu to nepobere, ale ty vzorce a spekulace byly opravdu primitivní. Měl by to pochopit snad každý (pokud dával pozor ve škole).

Káča Máča
24.12.2015

Přečteno za dnešek, knihu jsem odkládala jen v nejnutnějších případech - tudíž celkem slušná oddychovka i zábava. Ze série "Aljašek a Papírových měst" se mi Příliš mnoho Kateřin líbilo nejvíc (a to ani ne proto, že jsem také Kateřina). Pobavila mě přítomnost matematiky a vzorců, ačkoli jsem rozený nematematik. Tohle mi prostě sedlo ;).

Anna 13
23.12.2015

Četla jsem Hledání Aljašky, Hvězdy nám nepřály, Papírová města a teď jsem se dostala i ke Kateřinám! Knížka byla pěkná, odpočinková, vtipná a opět tak citlivě psaná, jak to dokáže jen John Green. Já ho mám prostě strašně moc ráda a číst jeho knížky je pro mne nejen povinnost, ale i radost a jisté obohacení.

V knize jsem si našla opět spoustu úžasných myšlenek, které má John Green v každé své knize. Umí vytvářet ty nejúžasnější postavy. Samozřejmě na nejvyšší příčce od něj jsou stále Hvězdy nám nepřály, pak Hledání Aljašky a až pak tento román, nicméně stojí za přečtení. Ohřejete se v malém městečku na začátku letních prázdnin, nasmějete se (protože John Green umí prostě super vtipy), ale také popřemýšlíte nad láskou a nad možná trochu naivním a vlastně dost zvláštním hlavním hrdinou.

Kniha má nápad, vtip a jisté obohacení. John Green to opět dokázal. Je to mistr.

Krysa1769
20.12.2015

Nejslabší příběh od Greena. Četl se sám, ale člověk pořád čekal, kdy příběh doopravdy začne.
A on nezačal.
Nicméně, originální nápad to byl a postavy, i když jsem si je nějak nezamilovala, byly zajímavé. Škoda, že Green nevymyslel lepší zápletku.

Blanche2001
08.12.2015odpad!

To se absolutně nedalo číst. Po osmdesáti stránkách jsem ten boj vzdala a knihy se ani nedotkla. Nezajímavý, nesympatický a ještě ke všemu fakt blbej hlavní hrdina, žádný děj... Nechápu, proč jsem si jí vůbec kupovala, když ani jedna "Greenovka" mi nijak neučarovala. Asi nějaké zatmění, nebo co.

Biohazard
07.12.2015

Zajímavý námět, vcelku i zajímavá postava, ale nedokázala jsem se zbavit dojmu, že je knížka na rychlo upižlaná za pár dní. Připadala mi hrozně uspěchaná, roztahaná a ve výsledku se toho zase tolik nestalo. Přála bych si, abych ji mohla dát vyšší hodnocení. Ten nápad byl podle mě fakt skvělý. I propojenost s matematikou, přesmyčky, vícejazyčnost. Ale prostě na mě nějak moc nezapůsobila. Rozhodně se mi nelíbila tolik, jako Hledání Aljašky. Na Greena podle mě slabé.

SelenaDemi428
06.12.2015

Kniha byla oddechová a ne moc náročná. Od Greena se mi ale zatím líbila nejmíň, nevím proč. Ale je tam podle mě hodně roztahaný ten počáteční děj. Dál už nevím, co bych nepsala - jenom že to je celkem zajímavý námět.

tess.de.veles
04.12.2015

Boze,no to byla kravina....nejhezci na knize je obalka....Je to prvni 'greenovka' co jsem cetla....dam sanci jeste jedne a pak uvidim,jak se k panu Greenovi jako spisovateli postavim.....Skoda, ze asi jeho knihy nebudou tak sympaticky a pekny jako on sam......:(.....nebo ze bych se spletla????

Clairka
03.12.2015

Zatím nejslabší kniha od Greena...neoslovila mě vůbec :(

Terez276
24.11.2015

nebyla špatná, ale ten děj nic moc čekala jsem od greena trošku víc...

kikies
23.11.2015

Knížka není to nejlepší, co lze doporučit každému, ale je originální a určitě zajímavá. Matematice nehovím, nijak zvlášť jí nerozumím, ale nijak zvlášť to nevadí tomu, aby čtenář pochopil, o co tu kráčí. Také mám pocit, že Příliš mnoho Kateřin je trochu propracovanější a ne tak triviální, jako předchozí díla. Myslím, že Green nám jednou předloží něco vskutku velkolepého a že to nebude trvat moc dlouho.

InFinito
22.11.2015

Dlouho jsem se nemohla začíst, musela jsem se do čtení nutit a v zhruba v půlce jsem ji na pár dní odložila. Pak jsem ji ale zase vzala do ruky a najednou jsem se začetla a začala mě bavit. Možná je to i podle nálady, nevím.
Líbí se mi nápad, obálka a poznámky pod čarou byly občas zajímavé. Není to ta nejlepší knížka na světě ale řekla bych, že je jistým způsobem jedinečná a zajímavá. Určitě to není knížka, která zaujme všechny, takže si na ní budete muset udělat názor sami.

Tejezka
22.11.2015

Nějak nevím, co si o té knížce myslet. Chvíli mě hrozně bavila, smála jsem se, ale potom mě knížka zase nudila...Kdybych matematice rozuměla víc, tak knížku ocením asi více. Oceňuji i to, že tentokrát nebyla dívka protivná a nesympatická jak v předchozích knížkách od Greena..

Lucinka007
20.11.2015

Knížka si mi moc líbila. Poznámky pod čarou byly zajímavé a určitě originální. Líbilo se mi i pojetí z pohledu matematiky. Knížka mě k sobě přitáhla jako málokterá. Knižky od tohohle autora mě hodně zaujaly a vesele pokračuji ve čtení. Takže za mě knížku určitě doporučuji :)

KatChiss
16.11.2015

Do knihy jsem se nemohla začíst. Příběh tam sice byl, ale stejně se to dost točilo okolo matematiky a plno věcem jsem nerozumněla. Ano, pod čarou sice byly vysvětlivky, ale nejsem žádné geniální dítě, jsem úplně obyčejná holka, která matice nerozumí, a proto pro mě byla tato kniha nezajímavá. Akorát se mi líbila poslední část, jak Hassan zjistil, co má dělat a Colin se naučil vypravovat příběhy a pak ještě... nechci prozrazovat.

simonit
30.10.2015

Čekala jsem od této knížky víc. Příběh mě docela bavil, ale přišel mi moc rozkouskovaný :)

Ninie
20.10.2015

No upřímně? Konečně malá změna od předchozích knížek. Nebyli tam tři kamáradi a jedna centrální holka, ale bylo to spíše o malém géniovi, co má rád jméno Katherina.
Co se týče poznámek pod čarou - výborný nápad pane Greene, ale pochybuju, že to někoho zajímá, mě osobně matematika nikdy nešla a jelikož je většina poznámek právě o ní, tak to bylo i nedůležité a místy nezábavné.
Ale co je plus? Konečně začíná mít jeho tvorba nějakou kvalitu (Nic proti Aljašce nebo Hvězdy nám nepřály, ale jsou to opravdu jednoduché knížečky, kde jsou sice závažná témata, ale řešena zcela banálně a jednoduše). Jen tak dále, myslím si, že časem vyzraje a jeho knihy budou mít teprve pořádný ohlas :)

MalatekD
19.10.2015

Nemůžu souhlasit se zdejším nižším hodnocením knížky, které je způsobeno jen tím, že si Green nasadil příliš vysokou laťku knížkami Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky. Kdyby to napsal jakýkoliv méně známý autor, muselo by to být hodnoceno bez diskuzí na 100 procent. Pravda je, že dějová stránka knihy nebyla veliká, ale i přes to jsem se od ní nedokázal odtrhnout. Možná tato knížka neobsahuje tak hluboké myšlenky jako ostatní autorovy knížky, ale zato působí optimističtěji.

Kočičáci
15.10.2015

Nemastné, neslané... každou další Greenovu knihu čtu jen proto, abych zjistila, jestli se ta jeho křivka začne vracet zase zpátky nahoru. Pro mě zatím bohužel ne... Ještě vydržím a budu doufat :-)

Ivy
15.10.2015

Ze začátku bylo težké se naladit na intelektuální vlnu vypravěče.
Častokrát jsem četla knihu na cestách, a jak už to u knih od J. Greena bývá, musela jsem se trochu kontrolovat, abych se nesmála nahlas a udržela svoje emoce jen při přihlouplém úšklebku pobavení.
Hodně mě bavily poznámky po čarou (konečně někdo, kdo se jich nebojí).
S Colinem bych se v reálném životě velice ráda setkala, vést konverzaci s někým takovým by stálo určitě za to. Takže... je tu někdo, kdo je ne-génius ale zázračné dítě, mluví 6 (pamatuji si to dobře?) jazyky a přečte průměrně 400 stran za den?
*pětvysmátýchhvězdiček:)* 5

Terezk-a
10.10.2015

Originalita této knížky: poznámky pod čarou, hlavní hrdina jako génius a knihomol ( vcelku zajímavá postava ).
Děj, chyběl mi děj. Pořád jsem čekala, kdy se stane něco zajímavého, něco na co čekám u každé knížky. Nestalo se však nic.
Takže spíše taková pohodová oddechovka, nic těžkého.
Dokonce se dalo předpovídat co se stane a jak kniha skončí, což se u jiných knížek Johna Greena předpovídat moc nedá...

linda3166
03.10.2015

Dle mého názoru jeho nejslabší kniha. Ačkoliv byla kvalitně napsaná a nápad s Teorémem a poznámkami pod čarou se mi líbil, tak mi její děj přišel nudný a nezajímavý. Během čtení první poloviny knihy jsem se musela nutit, abych ji vůbec dočetla celou. Zklamání, protože jsem se na ni dost dlouho těšila.

ivzu77
02.10.2015

Kniha byla napsána klasickou Greenovskou strukturou, ale i pro mne byl tento příběh takový nějaký neupoutavý. Přestože mám matematiku sama ráda, nápad s grafem a vzorce by mne i zaujal, tak příběh byl velice jednoduchý, nerozvinul se děj ... Četlo se to dobře, oddechovka, ale i pro mne je to jeho nejslabší kniha.

R.A.B.
30.09.2015

Četla jsem všechny Greenovi knihy krome Let it snow. John Green je vtipny a uzasny spisovatel. Musim bohuzel priznat, ze tato kniha byla z jeho strany menší úlet. Postavy nezajimave a nesympaticke, dej predvidatelny. Podle meho nazoru nejslabší kniha od autora.

Padawán
28.09.2015

Pro mě osobně nejslabší "greenovka". Nedokázala jsem se do této knihy tak začíst a celkový příběh o 19 Kateřinách a poblázněném matematickém fanouškovi mě tolik nenadchnul,

Snow.white
23.09.2015

Nebylo to špatné ale ani vrcholové.
Zajímavé postavy , každá svým způsobem jedinečná.. I děj nebyl špatný.
Prostě taková oddechovka , co máte za chvilku přečtenou.
Dle mého názoru lepší než hvězdy nám nepřály..

denisachytilova
19.09.2015

Docela fajn knížka, ale obsah někdy poněkud nudný. Líbily se mi poznámky pod čarou a taky dodatek:)

Kat9
19.09.2015

Vůbec nechápu,proč má tahle knížka tak malé hodnocení.Nebyla to sice ta nejlepší knížka od J. Greena,ale ze začátku se mi to líbilo,pak prostředek byl trochu nuda,ale ke konci se to zas rozjelo a bylo to vážně parádní.Kdo si chce přečíst nějakou pěknou oddechovku,tomu to vřele doporučuju!

elfinkaa97
18.09.2015

Je to o ničem, sice konec je hezký,ale to je asi tak všechno.

Áňa 998
16.09.2015

Další skvělá knížka od Johna Greena :) Zatím mě žádná nezklamala :)

chipiik
15.09.2015

Cca prvni polovina mi prisla dost nudna a musel jsem se do ni dost nutit. Pak se to trochu zlepsilo, ale zadny zazrak. Predtim jsem od neho cetl Hvezdy nam nepraly a ty se mi libily mnohonasobne vic. Hlavne kvuli silnemu pribehu. V teto knize se spis jen "zevluje".

terka.b
15.09.2015

knížku jsem si koupila zdůvodu že jsem zatím přečetla všechny knihy od p. Greena. Knížka je kvalitně napsaná stejně jako ostatní jeho díla. Přišla mi ovšem odlišná, je to samozřejmě dobře že píše něco nového, ale důvod proč se mi jeho knížky líbí jsou kvůli tomu že se tam stane něco smutného/špatného a cílem je aby se s tím hl. postavy naučili žít. Ale i tak se mi líbila a určitě bych jí doporučila přečíst, ale na předchozí knížky nemá. :)

KatnissLavender
13.09.2015

Nebyla špatná, ale ze všech Greenovek, které jsem doposud přečetla se mi líbila nejméně...

johannis
13.09.2015

Hlavni hrdina Colin mi silně připomíná Sheldona Coopera. Tak nejak i v tomto duchu jsem celou knihu vnímala. Popravdě jsem to asi v necelé polovině ukončila, protože mi to přišlo pořád stejné. Přeskočila jsem rovnou na epilog, kde autor promlouvá ke čtenářům, kteří by mohli udělat přesně to co já a nazývá je poťouchlými lumpy. Ano, jsem lump, ale nějak mě to nechytlo. Na druhou stranu vím, že si to časem dočtu.Tak jak mě to nebralo, tak mě to láká. Divný. Ale prozatim pozdeji...

Terezz9
10.09.2015

Z počátku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla a začala mě bavit. Četla jsem všechny Greenovy předešlé knihy a musím říct, že tato mě nadchla zatím nejméně. Kniha rozhodně nebyla špatná, ale asi jsem od ní čekala více a proto ji hodnotím 3 hvězdičkami.

JolanaC
05.09.2015

Po menším zklamání, kterým pro mě byla Papírová města, tuto knihu naopak vidím ve velmi dobrém světle. Příběh na mě zapůsobil mnohem více.
Pro někoho mohla působit rušivě matematika nebo snad vysvětlivky, u mě to bylo naopak. Velice jsem některé oceňovala. Ačkoliv třeba i neměli přímou souvislost s příběhem, tak byly zajímavé a vtipné. Matematika mi vůbec nevadila. Nejsem sice milovník matematiky, ale její zapojení do romantického příběhu mi připadá neotřelé.
Ale jak už bylo zmíněno tady v komentářích - začínám mít také pocit, že slabinou Greenových knih jsou mužští (chlapečtí?) hrdinové. Stále víc mi začínají splývat jeden do druhého. Uvidíme, zda Will Grayson, Will Grayson se ukáže jako potřebná změna, já v tuto knihu vkládám své naděje.
Avšak u většiny knih od Johna Greena oceňuji, že mě překvapí. Bohužel v případě Kateřin se velká překvapení nekonala. Dokonce bych až řekla, že je konec předvídatelný. Není to žádná velká výtka, příběh a celá kniha (Greenova hra se slovy a unikátní schopnost tvorby citátů je nepopiratelná.) je i přesto super, ale přece....Proto 4*.

Tenssi
02.09.2015

Knihu jsem si koupila na dovolenou a až později si přečetla recenze na databázi knih. Od knihy jsem tedy nic moc nečekala, ale velice mile mě překvapila. Bylo to zajímavé a dodatky pod čarou mě někdy hodně pobavily! Byla to prostě typická oddechovka od Johna Greena. Toho spisovatele po pravdě zbožňuji. Píše, tak jak to v životě prostě vypadá a probíhá a to se mi velice líbí! Nemá to žádný sentimentální happy end, jako v každém americkém příběhu. Všem knihu doporučuji, myslím se, že je to skvělá kniha na uklidnění.

Patapuf
31.08.2015

Tak vám nevím, podle komentářů bych měl cítit zklamání, ale není to tak.... možná je to tím, že sem od toho nic nečekal a proto sem ani nemohl být zklamaný.... ale přesto to není špatný příběh... je to takový lehký letní příběh... krásně se čte, občas je úsměvný a je to klasický Green... jenom prostě nekončí špatně nebo smutně... ale i takové příběhy jsou.. možná proto jste byli zklamaní, protože jste čekali, že to autor na konci rozsekne nějakou epickou koncovkou.... tak prostě nebuďte sitzpinglerovští a knihu si užijte bez předchozích předsudků a očekávání :)

29.08.2015

Četla jsem všechny knihy od Johna Greena. "hledání Aljašky" jsem ohodnotila 5 hvězdičkami."papírová města" jednou hvězdičkou. "hvězdy nám nepřály" ohodnotím. Bohužel tato kniha byla sice hezká, ale nebyla božská, okouzlující a fantastická.Byla pouze a JEN dobrá.Možná toho po "Hvězdy nám nepřály" čekám moc, ale tohle nebylo nic extra na zamyšlení.bylo to fajn, hezká a romantické, to ano.Ale ani o kapičku víc.

Kyta
28.08.2015

Moje třetí zkušenost od Johna Greena a musím teda říct, že mě ale hodně zklamal. Často jsem se u knihy nudila a mnohdy jsem si říkala, že jestli jí dočtu, bude to hotový zázrak. Na to, jak je kniha krátká, mi trvala přečíst podstatně déle, než bych jakou knihu přečetla obvykle. Děj je tak nějak o ničem, pořád se tam opakuje to samé... Jediné, co se mi na ní zamlouvalo, byl nápad: To, jak si Colin vybíral jedině Kateřiny, až došel k číslu 19, je moc originální. Ale bohužel, to je asi tak všechno, co by stálo za potlesk...

Je mi moc líto, že knihu hodnotím takhle záporně, mám Greenova díla ráda, ale tohle se mu vážně nepovedlo.

Kateriska
27.08.2015

Zklamáníčko...

caroline44
26.08.2015

Tohle je velmi slabý odvar Greena. Myslím si, že tahle kniha je nejhorší, kterou napsal. Je mi moc líto, že to musím říct, Green je můj oblíbený autor, ale nemůžu si pomoct. Ty dvě hvězdičky jsou za nápad, že hlavní hrdina chodí jenom s Kateřinami a za sympatické postavy.

maya0429
25.08.2015

Asi nemůžu knihu objektivně hodnotit, protože jsem došla jen na 80. stránku, ale i to málo, co jsem přečetla, bylo pro mě docela "hardcore" udržet pozornost na knížce. Nemá to skoro žádný děj, hlavní hrdina se mi za těch 80 stran dokázal znechutit tak, že knihu ani dočíst nechci (nicméně nápad to byl originální, knih o nudných matematicích s úchylkou na jedno jméno je málo). Hvězdy nám nepřály jsem si přečetla kvůli davovému šílenství, valný dojem na mě neudělaly. Hledání Aljašky jsem si zamilovala a tohle je naprostý propadák. S Greenovými knihami to je holt jako na houpačce.

misa5201
23.08.2015

johna Greenka mám ráda ale tohle bylo pro mě zklamání obrovský knížku jsem odložila a nedočetla jsem jí určitě jí někdy dočtu ale tahle knížka mě zklamala

karol5749
20.08.2015

Dle meho nazoru,je tohle nejnudnejsi kniha od Greena. Nedocitala jsem to s tim,ze me mrzi ze je konec,ale ze jsem byla rada,ze ji mam doctenou a mohu prejit na jinou. Takovy prumer,nic co by na me neco zanechalo a rozhodne nic co bych musela cist znovu.. Od pulky se mi libila trochu,protoze se neco delo,ale urcite jsem ji necetla s takovym pohlcenim jako treba Hvezdy nam neprely,Papirova mesta ci Hledani Aljasky.. Snad se dockame zase vice zajimave knihy :)

MissiPippi
19.08.2015

Tato kniha rozhodně není pro moji věkovou kategorii, a i kdybych byla v cíleném věku, rozhodně by se neřadila mezi nadprůměrně dobré.

Nerada čtu knihy, které mají pachuť byznysu a tahle přesně taková byla. Zas na druhou stranu, kniha nepřekvapí ani neurazí. Občas jsem se i uchichtla nad představou jisté popisované komické situace.

Jen jsem rozpačitá z toho, že jednu chvíli působí aktéři jako bohatě zkušení po sexuální stránce a pak, když se vypráví "životní" příběh, mluví se jen o nevinných pusách a když je něco s jazykem, tak už je to echt terno.

Za mě nic moc.

Lenka.Vílka
19.08.2015

Knihu nazvu jedním důležitým (pro mě) slovem: překvapení. S další autorovo otevřenou knihou jsem dávala horší hodnocení a víc se nudila. Přestože každá jeho kniha byla jiná, mě začínaly splývat. Jenže Příliš mnoho Kateřina je jiná. Byla jsem nadšená! Prostě WOW! Za mě jeho nejlepší.

Dymen
18.08.2015

Moc hezky a rychle se to čte, jako vlastně všechno od Greena. Ale k tomu, abych knihu hodnotila lépe, musel by se ten příběh aspoň trochu přiblížit tomu, co jsme zatím měli možnost od Johna číst... V každé knize bylo něco, co si člověk odnesl, každá kniha ve mně zanechala něco, nad čím jsem ještě dlouho přemýšlela, ale dneska se nic takového nekoná. V knížce o 240 stranách se toho vlastně moc nestane, dokola se opakuje zázračné dítě, Kateřiny a Teorém.
Možná byly Kateřiny cíleny na jinou věkovou kategorii... Nicméně kvůli tomu na Johna Greena nezanevřu a určitě si přečtu i další knihy, které se k nám dostanou, a budu doufat, že mě osloví stejně jako třeba Aljaška. :)

pobijecmuch
18.08.2015odpad!

Bohužel nejsem cílová skupina, pro které pan Zelený píše. Jeho knihy mně někdy projdou rukama, ale nic po nich nezůstane. Zapamatuji si, jen že nějaký John Green dostává spousty pubertálních dívek do transu, ale to je tak všechno.
Kateřina je pěkné jméno, pro mně ale není ke čtení.

Melindaaaa
18.08.2015

Zamilovali jste si opravdu návykový a odlehčený styl Johna Greena? Líbí se vám jeho schopnost skrze postavy promlouvat o vážných věcech tak, aby vyzněly vážně a přesto tak nějak nesentimentálně? V tom případě vám nesmí uniknout tahle povinná četba nejen pro všechny Kateřiny. Kompletní recenzi najdete v záložce Recenze

mhisinka
17.08.2015

Já mám prostě "greenovky" ráda! Vždycky se u jeho knih odpočinu, občas zasměju, ale i někdy zapřemýšlím nad životem. Škoda jen, že jeho knihy jsou tak krátké, vždycky je přečtu během 2-3 dnů a mrzí mě, že je konec.Kniha Příliš mnoho Kateřin, byla bohužel trošku slabší než třeba Hledání Aljašky, ale i tak hodnotím 4 hvězdičky. Kniha byla milá, ale je pravda, že mi v hlavě moc dlouho nezůstala a jen tak si na ní nevzpomenu. Jestli natočí film ráda se kouknu.

Mikejla1308
17.08.2015

Příliš mnoho Kateřin. Kniha mi trvala přečíst nezvykle dlouho. Nic, co by napínalo mou nedočkavost a táhlo mě ke knize v každé příležitosti zpět se nekonalo. Je to má 3. kniha od Greena. Hodnotím ji jako lepší než Aljaška, horší než Hvězdy. Na knize mě bavil pouze typ humoru. Obsah bych ohodnotila asi jen jednou hvězdou.

Bea-trix
16.08.2015

Kateřiny jsou jiné než zbytek Greenových knih. Ať jsem se snažila jakkoliv, nenašla jsem v tom žádné poselství jako třeba u Hvězd, ve kterých je tolik skrytých myšlenek, že nestačí si knihu přečíst pouze jednou. Tato knížka je oproti tomu nenáročná. To může některé zklamat, ale mně se to celkem líbilo, příběh mě zaujal a nenudil, hodně jsem se nasmála a konec je happy! :)

rubit
13.08.2015

Nápad dobrý, opět greenovsky čtivý a humorný styl psaní, ale nějak zde chybí výraznější přiběh.

Kelíns
13.08.2015

Přestože to bylo ze všech knížek od Johna Greena pro mě zatím nejslabší kniha, stejně se mi líbila. John Green umí krásně popsat postavy a vdechnout jim to správné živé kouzlo. A jako vždy tam byly skvělé myšlenky. Určitě si to budu muset přečíst ještě jednou, protože napoprvé si člověk nevšimne všeho.
Jediné co mi trochu chybělo byly popisy. Nemám ráda moc podrobné popisy, ale v téhle knize nejsou skoro vůbec. Většina knížky se skládá z dialogů a grafů. Proto mi asi trvalo trochu déle než jsem se začetla. Obzvlášť mě mrzelo, že skoro vůbec nevím, jak vypadají postavy. To mi hodně chybělo.
Ale jinak doufám, že se nikdo nenechá odradit hodnocením. Protože to stojí za to přečíst.

Zrzavá_Tereza
11.08.2015

Moje druhá Greenovka a opět se mi líbila.
Víte, tak nějak už bychom si měli zvyknout, že knížka nemusí pokaždé k něčemu spět a mít velké finále a překvapující rozuzlení. Alespoň já to nepotřebuju - Johna Greena jsem si zamilovala pro jeho styl psaní, který je plný přátelství, lásky, cest, ale i zklamání.
Těším se na další jeho knížky!

Bambus
11.08.2015

Přes všechnu kritiku, kterou jsem na knihu četla, jsem byla dost skeptická a očekávala jsem totální propadák. Předchozí 3 Greenovy knihy se mi moc líbily a nakonec mě potěšila i tato. Je pravda, že děj je trošku slabší, ale i tak mě na knize něco bavilo. Pohodové, odpočinkové čtení, občas jsem se i zasmála. Jedinou výtku mám k těm nekonečným grafům a poznámkám pod čarou,které nebyly vždy úplně záživné, včetně dodatku, který jsem přeskočila celý.

veverka179
11.08.2015

Jak jsem si tak četla recenze ostatních tak snad každý na tu knížku nadává :(
Za mě ? Jedna z NEJLEPŠÍCH knížek od Greena... knížka mě neuvěřitelně bavila líbily se mi Colinovy úvahy prostě DOKONALOST. Jasně jsou tu lidi co tu knížku nepochopí, ale to už je jejich problém ne můj takže za mě 5 hvězdiček protože ta knížka je úžasná.

Denisa_a
11.08.2015

U téhle knihy jsem se strašně nudila. Přijde mi pro mladší ročníky. Za mě bohužel propadák :-(

Mirka_chan
09.08.2015

Asi do 120 stránky jsem knížku četla jen proto že mám ráda Greena. Bylo to v podstatě o ničem, nic se tam nedělo. No a pak sem si začala říkat že už to není tak zlý. A najednou jsem se nemohla odtrhnout. Ten konec byl vážně dobrej. Jen škoda že tak nemohla bejt napsána celá knížka. Nechci říct nejhorší knížka tak řeknu nejméně dobra knížka od Johna.

PS: Nejradši mám Aljašku

Barbra06
09.08.2015

Ne každá kniha, musí být veledílo...Mrzí mě, že mě kniha nedokázala přesvědčit, už jen proto, že jsem z předchozích Hvězd, Měst a Aljašky byla docela nadšená. A opravdu nerada odkládám nedočtenou knihu a už se k ní nevracím. Ale snažila jsem se a nešlo to. Těm, kteří se Kateřinami prolouskaly až do konce a líbila se jim, jen smekám. Přesto na Greena nezanevřu a věřím, že příště se mu bude dařit lépe.

maid
09.08.2015

Nechci si vypěstovat nějakou averzi vůči Johnu Greenovi jako mají moji kamarádi, ale musím říct, že zatím žádná z jeho knih mě nenadchla tak, jak by podle všeho měla. Příliš mnoho Kateřin není výjimka. Je to průměr všech průměrů a kniha se mi zdála v podstatě o ničem. Colin mi rozhodně nebyl sympatický a strašně mě otravovalo to jeho zdůrazňování, že je zázračné dítě. Tak ať je. Nejspíš to nebyla správná volba knížky po skvělém Projektu manželka, ale takový na mě udělala poslední Greenova kniha dojem. Jediné, co knihu trochu drželo byly poznámky pod čarou. Musím taky pochválit překladatelku, Colinovi přesmyčky jí musely dát zabrat.

lucie8168
05.08.2015

Knížka se mi líbila. Nebylo to nic velkolepého, ale líbil se mi ten nápad. Colin byl zajímavou hlavní postavou a rychle jsem si ho oblíbila. Poznámky pod čarou byly často vtipné a dodávaly knížce jisté kouzlo a neobvyklost. Sice jsem čekala od konce něco jiného, ale i přesto rozhodně doporučuji knížku si přečíst :)

KikiZ
04.08.2015

Tak z greenových knížek určitě nejslabší, přišlo mi to celé trochu praštěné, ale zároveň tak nějak mile praštěné. Takže na líná letní dopoledne a odpoledne to vlastně nebylo vůbec tak zlé. Tak na tři hvězdičky.

MedvidekS
31.07.2015

Přečetla jsem, ale už né s takovým nadšením jako ty tři jeho předchozí knihy... Přesto doporučuji :-)

AničkaŽ
26.07.2015

Toto dílo si jistě zaslouží své čtenáře a čtenářky, i já jsem ji četla moc ráda. Přesto "všechny" čtyři hvězdičky dávám spíše z nostalgie a sympatiím vůči panu Greenovi a jeho spolehlivě vtipným nejlepším kamarádům hlavních hrdinů. Jinak mě poznámky pod čarou a grafy spíše otravovaly, což zamezovalo jinak hladkému čtení Greenových děl. Ale jak jsem napsala už na začátek - knížka si zaslouží čtenářky i čtenáře, tak ji nezatracujte pro její konkurenci v Johnových předchozích počinech. :)

muffinka4612
26.07.2015

Kniha nebola zlá.. prečítala som ju rýchlo ale prišlo mi to ako také plávanie z kapitoly do kapitoly.. Žiadna veľka zápletka, dynamika deja.. Ku koncu sa to zlepšilo ale aj tak ju hodnotím iba ako priemernú. Plus dodatok o matematike som len prebehla očami, mňa osobne nezaujala. Čítala som od Johna všetky knihy až na Aljašku, ktorá je údajne najlepšia, tak sa na ňu teším. Ale celkovo mám pocit, že už som z takýchto kníh vyrástla.

Heyyy
26.07.2015

Měla jsem problém ji dočíst, v podstatě bez poutavé zápletky. Vzorce a grafy mě vyloženě nudily.
V polovině jsem ji chtěla vrátit do knihovny, ale nakonec jsem si řekla, že se kousnu a dočtu ji. Jediný zábavný pasáže byly s Hassanem, takový kamaráda bych taky brala :) Konec knihy byl taky už trochu záživnější.
I když je pravda, jak tu někteří píšou, že poznámky pod čarou byly rušící, některé z nich pobavily a bylo tam dost "ujetých" faktů, že jsem si pár věcí i dohledala podrobněji na internetu :D
JInak nikdy dřív jsem od tohoto autora nic nečetla a už ani číst nebudu :)

adela1290
23.07.2015

nic extra to nebylo. příběh nebyl nijak zajímavý, ale i přes to se mi hrozně líbila, protože byla napsaná poutavě a přecetla jsem ji celkem rychle :)

anna1438
21.07.2015

Upřímě jsem moc nepochopila o co se má jednat. Děj přišel nudný bez úderu. Podle mě nejslabší knížka od J. Greena.

katerinad
20.07.2015

Já nějak nevím... Matematika v knize mě opravdu nudila a vadila mi, ale byli místa kde to příběh vyrovnal a některé pasáže mě bavily. Vysvětlivky mě často odváděli od děje, později jsem je přeskakovala, když se nevztahovaly k užitečnému vysvětlení. Jak se kolikrát říkalo u Papírových měst, že by se klidně mohly jmenovat Hledání Margo, kolik toho měla kniha společného s Hledáním Aljašky, tak tady jsem zase pociťovala spojení s Papírovými městy v hlavním hrdinovi Collinovi, který mi hrozně připomínal Quentina. Podobně posedlý. Poslední stránky knihy se mi líbily.
Avšak ty to úplně napravit nemohou.
Chtěla bych knihu od Greena, kde hlavní hrdina je žena, podobně jako u Hvězd, protože jeho hlavní postavy mužského pohlaví na mě působí všichni stejně.

dragonslayer
17.07.2015

A je tu další knížka od Johna Greena. :D
Přečetla jsem ji za dva dny a docela se mi líbila. Měla jsem jenom menší problém s Colinovým závěrem Teorému, nevím proč, ale připadalo mi to odbytý a vůbec jsem nechápala Colinovou posedlost Kateřinami.
Ale zase obrovský plus za Hassana!! :D :D :D

Mishak
15.07.2015

Uběhl nějaký čas a já jsem si obstarala další knihu od Johna Greena! Nemůžu si pomoct, ale vryl se mi pod kůži a jeho knihy vyloženě hltám slovo od slova! Neustále vypisuji citáty a umlčuji záchvaty smíchu! =)
Tahle kniha byla obohacená o poznámky pod čarou a díky nim se mi moc líbila. Občas byly plné informací, ale většinou překladů, protože Colin byl přece jenom velmi chytrý a vzdělaný a dokázal se s kamarádem bavit různými jazyky. Takže o nějaké ty veselé situace, kdy si rozumějí jen oni dva, nebyla nouze =).
Kniha měla krásné téma. Moc pěkně do ní byla zapasována "genialita" hlavního hrdiny, jeho kamarád, který pocházel odjinud, ale i jiné prostředí, do kterého přijeli prakticky náhodou a ve kterém nějaký čas zůstali. Dokonce i Lindsay a její matka, které poznali až po ubytování se u nich, příběhu dodaly šťávu (a upřímně, Hollis opravdu obdivuju!) - a Lindsay jsem si moc oblíbila, snad kvůli její ... jak to říct? ... obyčejnosti, ale i neobyčejnosti =)
Kniha byla plná grafů a citátů a prostě všeho, co jsem od ní očekávala! Vůbec mě nezklamala! Ostatně jako žádná kniha od Greena!
Konec se mi neskutečně líbil! A dodatek, ve kterém se vysvětlují myšlenkové pochody Colina, když vymýšlel křivky vztahů, jejich grafy, vzorce, atd. jsem opravdu uvítala (množiny a jednoduché funkce ještě ujdou, ale Diferenciály? To vážně není nic pro mě) =D Hold žádný genius nejsem =D
Knize dávám 5 hvězdiček, ostatně nemohu jinak... A opravdu se už nemůžu dočkat nějaké další, po které se v knihkupectví ihned vrhnu, jen co ji uvidím!!! Tyhle knihy si to zaslouží!!!

Lucy...
13.07.2015

Z knihy jsem byla unešená. Překvapily mě všechny ty negativní komentáře. Mě osobně se knížka velmi líbila, dokonce víc než Hledání Aljašky a dovolím si ji srovnávat s Hvězdami. Myslím, že si zaslouží stejnou míru pozornosti.

Lyle
12.07.2015

Hezké počtení

DominikaFuch
12.07.2015

John Green. Uznávaný autor a známý po celém světě. Po přečtení Hvězd a Aljašky jsem se přidala k jeho fanklubu. Pak přišla s očekáváním Papírová města. Kniha mě docela zklamala. No a teď (teda už to je nějaká doba co jsem to četla a co kniha vyšla) Kateřiny. Samotný příběh ještě celkem ušel, ale už ty výpočty mě přestaly bavit a spoustu jsem toho přeskakovala. Ačkoliv jsem knihu dočetla asi po dvou hodinách (není to žádný svazek), kniha se mi nelíbila. Jenom ty citáty jsou překrásné, ale jak do toho ještě plete náboženství....
Aljaška je nejlepší a pro mě to tak i zůstane.
Ale i tak s očekáváním čekám na jeho další knihy (Let it snow, let it snow - ještě letos) a doufám, že se polepší.

patricka
11.07.2015

Samotný příběh se mi líbil (i když ne tolik jako Aljaška a Města, když už to všichni porovnávají). Ta matika a grafy tam pro mě ale byly také navíc, stačilo by mi kdyby si Colin ve svém zápisníku počítal sám. Colin mi sice přišel docela nesympatický, vlastně jediná postava, kterou jsem si víc oblíbila a rorumněla jí, je Lindsey. Roadtrip na začátku bych klidně prodloužila, ale moje finální hodnocení je: zajímavě prožité prázdniny s krásným koncem, krásně se mi to četlo :)

JanaT.
08.07.2015

Tato knížka vyšumí z mé paměti nejspíš brzy. Green přináší zase něco nového: matematické pojetí lásky, genialitu v praxi, propojení normálu s výjimečností. Líbily se mi přesmyčky, snaha nacpat emoce do rovnice mi jako téma ale zajímavá už tolik nepřišla. Poznámky pod čarou a odborné vysvětlivky mě od příběhu rušily a ani samotný příběh nebyl moc silný. Ostatní greenovky se mi líbily víc.

greetchen
07.07.2015

Proč a jak se stal z Johna Greena uznávaný a vyhledávaný současný autor, netuším... Po přečtení druhé knihy (první byla Papírová města) už mohu asi klidně konstatovat, že mě až tak moc nebere. V jeho knihách nacházím slaboučký příběh a nijak zajímavý jazyk, toť vše. Není tu humor, brilantní jazyk, cokoli k hlubšímu zamyšlení, úsměvné návraty do dospívání... Průměrné čtivo, které ve vás mnoho nezanechá a které můžete obejít bez povšimnutí. Nevím, co jiné čtenáře okouzluje a dojímá, já se v Greenově stylu nenašla.

Rubas
06.07.2015

Knížka mě naprosto okouzlila. Už proto, že v ní vidím svůj životní příběh umoc. na třetí.

misbyxo
05.07.2015

Čekala jsem podle recenzí a hodnocení tady hroznou, nudnou knížku. Ale když jsem jí začala číst překvapilo mě že je to vlastně pravý opak! Má zajímavý děj, jako všechny Greenovky, a je čtivá. Možná odyby tam bylo míň matiky a grafů, kterým jsem vůbec nerozuměla, tak by to bylo lepší ale pořád to nekazí děj. Poznámky pod 'čarou' byly zajímavé a i vtipné :D bavila mě mnohem víc než papírová města, postavy jsem si oblíbila hned a za mě teda 5* :)

Ewinky
01.07.2015

Tolik lidí ji v komentářích kritizuje a srovnává s "Hvězdami" ale já budu oponovat! Přečetla jsem ji za půl dne a ani chvilku jsem se nenudila. Parádně jsem se bavila díky Hassanovým vtípkům a ta matika mi vůbec ale vůbec nevadila... podle mě mnohem lepší než Aljaška, která to kapánek pokazila konečnou částí.

verunkab
22.06.2015

Upřímně jsem dost překvapená, když vidím komentáře. Mě se kniha vážně moc líbila a rozhodně bych neřekla že ej to nejhorší "greenovka". Kniha má zase všechno, navíc ještě spoutu zajímavých informací:) Rozhodně nechápu proč soudit každou další knihu Johna podle knihy "hvězdy nám nepřáli" .

KACABAK
20.06.2015

Kniha se mi nelíbila, je to úplně jiný druh od Greena. Ani nevím pro koho je určena, ženy tato kniha musí nudit, muži by si tento druh knihy nepřečetli, nadšený matematik by se asi zděsil. Knihu jsem dočetla sice do konce, ale občas jsem se musela přemáhat, abych v ní pokračovala. Ano je tam navíc i hodně matematiky. Očekávala jsem od knihy více.

etakie
19.06.2015

Jsem na začátku, ale už tak nějak vím, že to nebude ono, přijde mi to negreenovské. Když se podíváte do všech ostatních vydaných knížek, píše je v ich formě, takže víc vyniknou pocity, dojmy, známe myšlenkové pochody hlavního hrdiny. Er forma u této knížky mi přijde.. Tak trochu jako vyprávění o Krtečkovi. Nezajímavá. Ale třeba se tím prokoušu a nakonec se mi to i bude líbit, zatím tedy nic moc, nejlepší pro mě jsou jednoznačně zatím Papírová města.

Ditules
18.06.2015

Když já tu matematiku fakticky nemám ráda... Pobavila mě historka o Franzi Ferdinandovi a jeho hrobě, kámoš muslim a továrna na výrobu šňůrek od tamponů. :D Jinak docela zklamání.

Adam Bartoš
16.06.2015

Pět hvězd tomu prostě nemůžu dát. Něco mi v tom příběhu chybělo. Možná jedinné co se mi na knize nejevíce líbilo byl konec - celé Colinovo vyprávění o Kateřinách. Nemůžu říct, že se mi kniha nelíbila, když byla od Greena, ale prostě mám pocit, že to byl obyčejný příběh, který se zpestřil pár grafy. I když knihu hodnotím čtyřmi hvězdy, tak bych ji dal nejraději 3,5, ale dám čtyři, protože tři je už podle mě málo.

kitty.spritz
16.06.2015

Abych se přiznala tak jsem knihu ani nedočetla.OD začátku se mi nelíbila.Čekala jsem od knihy daleko víc.Doufám,že až přečtu od něj jiné knihy,že budou daleko lepší.
PS: knihu jsem odložila na 47 stránce!!

Krisseliss
09.06.2015

Čekala jsem od knížky víc. Příběh mě nijak výrazně nezaujal, možná některé pasáže. Lehce mě příběh zklamal...

LiLinka
09.06.2015

Greenův styl psaní mě prostě baví. Kniha, ačkoli nemá nijak zvlášť převratný děj, je velmi kouzelná. Skvělý nápad jsou poznámky pod čarou, které dodávají knize originalitu, stejně jako dávka matematiky. Teorém byl pro mě velice zajímavý a vyvolal ve mně touhu zkusit, zda opravdu něco takového může fungovat... třeba u mě. :) Rozhodně doporučuji knihu každému čtenáři, který nesoudí knihy pouze podle bestselleru Hvězdy nám nepřály...

Hann89
02.06.2015

Kniha je zajímává. Nečetla jsem ji sice s takovým zápalem jako ostatní před ní . Ale je svým způsobem hodně zajímavá díky té matematice a těch Kateřin. I tak je to skvělá kniha.

barca4564
30.05.2015

Knížku jsem si chtěla koupit, ale měli ji vknihovně tak jsem si jí pujčila. Teď jsem ráda ,že jsem si ji nekoupila. Četla jsem si strašně dlouho a tolik mě nebavila. Sice nápad dobrý , ale bylo to takové nijaké , nudné. Všechno se točilo pořád o Kateřinách. Potom potká Lindsey a co dál ? Něco mi vtom chybělo.. Za mě 3*

Wolfinéria
24.05.2015

Knížku jsem četla docela dlouho a upřímně, musím říct, že mě čtení moc nenadchlo. Něco tomu chybělo. Příběh nebyl vůbec zajímavý a vadilo mi, jak se Colin furt vracel k té blbé K-19. Půlka knížka byla z toho, jak ho K-19 opustila a bla bla bla a nakonec na to úplně zapomene... A jakožto fanynce matematiky mi bohužel nepřišel moc propracovaný ani Teorém. Ale mělo to typický Greenovský humor a to to zachránilo. Po Alijašce podle mně nejslabší Johnova knížka. Pro mě na Hvězdy nic nemá

sofie8123
23.05.2015

Ještě než jsem se pustila do čtení, přečetla jsem si několik recenzí. Byla jsem zklamaná, protože jich bylo pár negativních a já už jsem měla knížku koupenou. Ale hned jak jsem se pustila do čtení, ujistila jsem se, že jsem neudělala chybu s její koupí. Knížka mě hned zaujala a přečetla jsem ji jedním hltem. Trochu jsem se obávala, že nebudu rozumět té matematice, ale Green to vždy pod čarou srozumitelně vysvětlil. Tato Greenova knížka mě překvapila i tím, že byla na rozdíl od ostatních jeho knih (podle mého názoru) velice vtipná. Také se mi líbilo, jak na přeskáčku prozrazoval některé informace o Kateřinách a až na konci je popsal všechny hezky chronologicky. Knížku doporučuji koupit a určitě si ji přečtu ještě několikrát : )

tynkaiscrazy
20.05.2015

Ne. Není to to, po čem všichni prahli, když už měli všechny jeho knihy za sebou.

V knize samozřejmě Greena stále cítíte. Originální nápad Toarému, všemožných rovnic, a dostatek humoru nám ho stále připomíná. Ale něco tomu chybí, chybí tomu ta ,,šťáva". Kdybych měla být hodně drastická, je to příběh téměř o ničem. Colin buď dělá rozhovory s pamětníky z města, co mele z posledního, nebo neustále píše svou nekonečnou rovnici o všech svých Kateřinách. To je všechno? Sakra, Greene, kde ses zasek? Cožpak jsem četla celou knihu jen pro ten předvídatelný konec? Tohle mi přišlo příliš slabé na Greena. Zatím doposud nejslabší. Doufám, že si to u mně svým Willem Graysonem vylepší.

Za úchvatné slovní obraty, arabská sprostá slovíčka a notnou dávku matematiky ale chválím, proto dvě hvězdičky.

kklepkaa
20.05.2015

It was ok... to asi vystihuje dojmy z této knihy. Styl Johnova psaní mám fakt ráda a až u nás vyjde jeho další kniha, zas se jí budu snažit co nejdřív přečíst (záleží na vydání e-book, což v poslední době se mi zdá je nějak čim dál tím složitější). Ale rozhodně netvrdím, že John je nějaký spisovatelský machr. Napříč jeho knihami se objevují stejné typy charakterů. Ono i když se to nezdá, tak tady měl tenhle Colin hodně společného s Gusem z Hvězd a Hledání Aljašky mělo zas hodně podobný charakter hlavní hrdinky s Papírovými městy a i když se to snaží autor zabalit pokaždé do jiného příběhu, je zřejmé, že to tak je a jelikož jsem Hvězdy četla jako první - jsou pro mě Gus a Hazel ti nejreálnější z postav. Pokud si ale dobře vzpomínám, tak Hazel je v Johnových knihách snad jen jedna. Na téhle knížce se mi nelíbila, světe div se, matika. Přiznám se, že vysvětlující dovětek pana Bisse jsem jen tak proletěla. A co mě hodně rozčilovalo, byly poznámky pod čarou, které bych v případě analogové knihy zajisté uvítala... jenže v případě té elektronické neustále přeskakovat x stránek dozadu/dopředu k čemu se poznámka vztahuje, bylo dost nepohodlné a tak jsem se na to vykašlala a mělo to jediný možný výsledek, že kolikrát jsem si už nedokázala vzpomenout k čemu přesně se poznámka vztahuje. Závěr knížky se mi líbil... výjimečně to byl i jeden z těch dobrých konců. Jinak Johnův humor je už legendární a to právě dodává jeho knihám šmrnc a rozhodně nutí v jisté míře k zamyšlení a přesto se tam toho moc nestalo a v jistých okamžicích kniha nudila.

dzejn187
19.05.2015

Tato kniha potěší, ale nenadchne.
Je pravda, že myšlenky jsou opět super, ale vzhledem k tomu, že já upřednostňuji akci a napětí, tak do mé "TOP10" nepatří. :)

pink_ivy
14.05.2015

“Books are the ultimate Dumpees: put them down and they’ll wait for you forever; pay attention to them and they always love you back.” Johna Greena mám ráda, vždycky vymyslí nějakou uhozenou zápletku a ještě podivnější postavy a napíše o tom krásnou knížku plnou krásných a nezapomenutelných citátů. Nemůžu si však pomoct, An Abundance of Katherines mě neuvěřitelně zklamalo. Zápletka nebyla nic moc (v podstatě žádná, moc se toho tam nedělo a asi jediné zajímavé byl ten lov na kance) a navíc postavy hrozně nesympatické (nemůžu se rozhodnout, jestli mě víc štval Colin nebo Hassan). Druhá půlka knížky se mi sice líbila o něco víc, ale za mě se jedná o nejhorší Greenovu knížku. 3*

Safienka
13.05.2015

Souhlasím, není tak zázračná, jak vypadá. Nepřečetla jsem jí jedním dechem a občas jsem se musela nutit, abych se k ní vrátila. I přesto byla čtivá a měla občas i vtipný děj. Od J.Greena jsem četla Hvězdy nám nepřály a Papírová města. Tato mi přijde nejslabší.

bookshelf
13.05.2015

Je pochopitelné, že skoro každý bude porovnávat tuto knihu s ostatními díly Johna Greena. Já sama jsem si také sestavila takový žebříček oblíbenosti. Ale oprostíme-li se od předsudků a porovnávání, co vidíme? Jaký ohlas by kniha měla, kdybychom Greena ještě neznali?

Příběh této knihy začíná velmi nepřehledně. Pořádně se ještě nestihnete rozkoukat a už se děje něco, co vám nedává příliš velký smysl. Tedy alespoň v mém případě to tak bylo. Když se Colin s Hassanem dostali na místo, kde se celý příběh odehrává, zlepšilo se to. Jde mi konkrétně o to, že např. v Papírových městech byl už jen ten začátek knihy strhující. Ale to zase porušuji zásadu o porovnávání.

Postavy této knihy byly velmi osobité a lidské. Bohužel pouze hlavní tři postavy. Zbytek byla taková změť cizích lidí, kteří se tam občasně mihli a nezanechali po sobě ve mně nic než pocit nejistoty ohledně jejich jména.

Celý příběh by se dal přirovnat k čekárně. Celou dobu čekáte, že se to pořádně rozjede, že nastane ta chvíle, kdy si řeknete: "panejo, ta knížka mě pořádně baví". Bohužel. Příběh je to sice pěkný,ale nijak zvlášť nezapomenutelný. Znovu mě napadá, jak velké oblíbenosti by se kniha těšila, kdyby na obalu nebylo těch známých devět písmen. Co se Johnovi musí nechat, je fakt, že má opravdu talent. Je vtipný, chytrý, originální a jeho knihám nechybí čtivost.

Tuto knihu bych ráda doporučila všem kromě lidí, kterým se nezamlouvala Greenova předchozí díla, protože u Kateřin rozhodně útěchu nenajdou.

Peace
09.05.2015

"Nic se vlastně nedělo, ale přesto to byl svrchovaně významný okamžik."

Uvedená citace z knihy vyjadřuje i mé pocity z celého díla. Který autor dokáže psát o Teorému, kterému vlastně ani sám nerozumí? Navíc tak čtivě a vtipně? No, asi opravdu jedině John Green :o)
Za mě opět spokojenost. Ano, je to jiné, než Hvězdy - že by pro jedinečnost každé autorovi knihy? ;)

Katy007
07.05.2015

Vtipně a čtivě napsané. Moje první knížka od Johna Greena a musím říct, že mile překvapila.

Elmont
06.05.2015

Naprostý výbuch smíchu v pasáži, kde si hráli na Francouze... :D

ema57
05.05.2015

Prostě Greenovka. I když se slabším rozjezdem. Měla jsem v plánu tady prskat po všech, kteří knihu srovnávají s Hvězdami a tvrdí, že neměla žádný děj, ale nechám si to na jindy.

anickalysano
05.05.2015

Už drahnou dobu o knížce přemýšlím a pořád tak nějak nevím. Bylo to schválně takové vágní? O co tam šlo? Nepochopila jsem zápletku?
Jisté je, že knížka je určena pro trochu mladší věkovou kategorii; asi už mě úplně natankuje problém náctiletých kluků o holkách, popularitě a o tom "něco znamenat".
Autorovi se musí nechat, že píše hezky, je to vtipné, čtivé, odsejpá to. Ale jestli mi neuniklo něco zásadního, měl by si najmout někoho, aby mu vymyslel příběh. Protože kniha o tom, jak dva nešťastný kluci odjedou do města, kde se vyrábějí šňůrky k tamponům, tam se nechají zmlátit, zamilují se a zjistí, že město mele z posledního, aby si nakonec uvědomili, že vlastně jejich problémy nejsou problémy - mi nepřijde zrovna jako skvost světové literatury. Ale možná mi časem ještě něco dojde. Zahrnutí matematiky a hodně literárních odkazů chválím. :)

Natyna3
04.05.2015

Hvězdám se asi už nic nevyrovná :)

Gupi
03.05.2015

Když jsem četla Hvězdy, tak mi konec dal pořádnou facku. Tohle bylo celé takové předvídatelné a Hvězdám se to rozhodně nevyrovná. Ale i tak to bylo dobré. Btw.: Zbožňuji jméno Colin...

Alisce
01.05.2015

Tak jo, přečtené čtyři knihy od Greena a já jsem se konečně rozhodla, jestli se mi jeho knihy líbí nebo ne. Nelíbí. Hvězdy nám nepřály jsou úžasné, ale ostatní knihy od Greena jsou pro mě zklamáním. Papírová města mají alespoň parádní závěrečný roadtrip, ale Hledání Aljašky a Příliš mnoho Kateřin nemá tak nějak nic, co by mě zaujalo Bohužel.

kacenka7206
01.05.2015

Příjde mi, že ta kniha neměla zápletku, jenomže tak jak to píše John Green, tak mě to bavilo, tu knihu jsem přečetla hned, je krásná. 4*

LéňaS.
28.04.2015

Ta byla slabší, ostatní knihy napsal lépe. I tak je to hezké čtení

mdracek
27.04.2015

Příběh plný vtipných hlášek, poučných poznámek a hlavně skvělého děje (sice s lehce předvídatelným koncem, ale i tak). Moje 3. kniha od Johna Greena - je to lepší než Papírová města, ale na Hvězdy to nemá (a asi ani žádná jeho kniha mít už nebude). Hlavní hrdinové mi byli velice sympatičtí, a překvapilo mě, že ačkoli je to Green, dopadlo to dobře...

Markouš
26.04.2015

Děj celkem nic moc, ale dozvěděla jsem se spoustu nových věcí :D První půlka knihy mě moc nenadchla, ale ta druhá byla lepší. Za mě 2*

Malous
20.04.2015

Bylo to lepší než Papírová města, ale Aljašku mám trošku radši.
4,5* :)

postavy sympatické
hlášky nezapomenutelné
myšlenky v celém příběhu originální

fany.fancy
19.04.2015

Děj byl slabší, obyčejný, ze života, útěk na nudný venkov, o přátelství a tak... kniha se snažila zachytit spíš (jak v Hledání Aljašky), jak hrdinové hledají své místo, snaží se něco dokázat nebo se srovnat s minulostí... Ovšem vtipné situace a pěkné myšlenky tam byly! Velmi zajímavé bylo Colinovo matematické řešení a jeho slavný Teorém - to mě bavilo... A postupně jsem se taky dozvěděla, jak to bylo s těmi Kateřinami. :)

v.nova
18.04.2015

Líbí se mi, že je knížka psaná tak, aby každému něco dala. Uznávám, že děj nic moc, ale není to tlachání o ničem, naopak :) Knížka je prostě trochu jiná...je poučná. Nemusí sedět každému, ale já doporučuji. Četla bych znovu :)

Hera100
18.04.2015

Vtipné a svěží. Moc jsem se bavila.

little.chemik
14.04.2015

Pan Green opět nezklamal. Tentokrát naopak mile překvapil, knížka nekončí tragicky ani smutně, naopak je plná naděje na lepší zítřky :-) Byla čtivá, vtipná (na mé výbuchy smíchu při čtení, reagoval partner vyděšeně) a poučná. Je pravda, že matematika není mou silnou stránkou, takže Colinův Teorém byl pro mě jako ozvěna z dálky, kterou nejsem schopna rozluštit, přesto - moc jsem se bavila.

kneslova
13.04.2015

Mě se tak zdá, že s každou další knihou, kterou čtu po Hvězdách je příběh o stupínek slabší. Ne, že by se to četlo špatně, ne že by hrdinové nebyli zajímaví, ale ta kniha vám toho moc nedá...z vody neuvaříš...

hledaseniki
08.04.2015

John Green je mistrem svého řemesla, on prostě psát umí, tohle mu nikdo nemůže vzít!

Všechny jeho knihy mi zdobí knihovnu a tak bylo jasné, že Příliš mnoho Kateřin si ujít nenechám, pouhé dva dny postačily k tomu, abych jí dočetla, což svědčí o tom, že to kniha byla vynikající. Stejně jako tomu v každé jeho knížce, tak i tady si přejete, aby jeho postavy vystoupily ze stránek a staly se vašimi kamarády třeba jen na jediný den. Humor je hlavní složkou snad každé Greenovské knížky, ale tady je ve větší míře než jsme zvyklí, což příběhu rozhodně prospívá, postavy hláškují jedna báseň a čtenář se musí jen přitrouble usmívat nad těmi geniálními větami a příhodami které postavy podnikají. Samozřejmě nesmím opomenout citáty, protože on je opravdu básník.
Ze začátku mi trošku vadilo to vysvětlování pod čarou, ale nakonec jsem si po pár stránkách zvykla a nakonec jsem byla ráda, že to tam bylo - jednak to jsou většinou zajímavosti a hlavně se tím i kniha odlišuje od ostatních autorových knih. Každá Greenova kniha je jiná a přesto stejná a přesně proto ho mám tak ráda, takže Příliš mnoho Kateřin nepovažuji vůbec za zklamání!

želva59
06.04.2015

Má druhá knížka od Greena. Předtím jsem četla Papírová města, která si mě získala a ani tato jeho kniha není výjimkou. Čekala jsem od ní hodně a rozhodně nejsem zklamaná. Hodně se dočítám, že se Green opakuje, že jsou postavy v podstatě jedno a to samé, jenom mění jména. Pravda, že Lindsey mi v jednu chvíli šíleně připomněla Margo, ale já vám nevím. Asi mi na tom tolik nezáleží. Postavy jsem si zamilovala a příběh jakbysmet. Jednoduše Green nezklamal a pokud se vám líbily jeho předešlé knihy, tak si myslím, že i tato kniha má co nabídnout.

Deny el Infian
05.04.2015

Sice nedočteno úplně poctivě, ale já ten dodatek o matice ještě přečtu. Až můj mozek bude v nějakym lepšim, bystřejším a chápavějším stavu.

Už snad při první stránce, jsem k tomu začala bejt mírně skeptická a to trvalo snad ještě do nějaký poloviny knihy. Pak to někdy skončilo, nevím kdy.

Každopádně, je to prostě příběh obyčejnech, nezajímavejch a nevyjímečnejch lidí a tak k tomu musíte přistupovat. Jsou to prakticky lidi, jako vy, takže nepočítejte, že to bude nějaký bum po dějový stránce. Ani za mák.

Green ale měl ve zvyku tyhle prostý děje vyvažovat spoustou myšlenek a těma věcma, co jste se dočetli mezi řádky (nebo aspoň u Aljašky a Papírových měst tomu tak bylo, Hvězdy jsou už kategorie jiná). Jenže tady to tak úplně neplatilo. Jako jo, ty myšlenky tam byly, ale jednoduše to nebylo takový. Nebylo jich tolik. Částečně mi to asi přišlo trochu takový prázdný. Až na posledních pár stranách příběhu, bylo to, co jsem očekávala, že bude tak nějak ve většině knihy.

Bylo to fajn. Takový prostý, jednoduchý a tak. Ale neočekávajete kdo ví co. Mám chuť dát teď re-reading Aljašky a Měst, abych zjistila, jestli je ta kniha fakt prázdnější anebo jestli jsem já nějak intelektuálně vyspěla a odignorovávala věci, který se mi Green snažil podstrčit, jako gejniální myšlenky. Anebo jestli jsem přišla vo tu schopnost číst mezi řádky, ale to snad ne.

Anet96
04.04.2015

Další skvělá knížka od skvělého autora, ale ne ta nejlepší. Rozběh začátku příběhu byl takový docela pomalý a zdlouhavý, ale nakonec se z toho vyklubal zajímavý příběh. Obzvlášť se mi líbily Colinovi matematické rovnice a jeho celkové myšlenky.

Mikik
23.03.2015

Četla jsem v češtině a docela se mi líbila, ale úplně nadšená jsem z ní nebyla. Ano je vtipná, popisuje krásně postavy, ale chyběla mi tam nějaká větší zápletka a hlavní postava Colin mi moc sympatický teda nebyl. Ale jako oddychovka dobré.:-)

makovec.h
08.02.2015

Také jsem knihu četla v angličtině a byla super :) prostě jako od Johna Greena :) ikdyž Looking for Alaska se mi líbilo asi maličko víc :)

alwaysbelieve
20.01.2015

Četla jsem v angličtině a pan Green opět nezklamal. V knížce jsem našla všechno, co jsem o dní očekávala :) Postavy jsem měla moc ráda, obzvlášť nejlepšího kamaráda Hassana. Těším se na další knížku, kterou si od Greena přečtu. :)

Na cestě
Na cestě