Příliš mnoho Kateřin

Příliš mnoho Kateřin

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle – a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225961/prilis-mnoho-katerin-gk0-225961.jpg 3.41111

An Abundance of Katherines (2006)

Vydáno:, Knižní klub

katyzhor
včeraodpad!

Knížka mě nebavila, přečetla jsem prvních pár stran a vzdala jsem to. Skoda.

Zlá-Ňufie

Na začátku mě kniha moc nebavila a děsilo mě, že hlavní hrdina je zase kluk mimoň. Postupem času jsem se do knihy začetla a příběh mě začal bavit. Po dočtení jsem spokojená. Konec se mi líbil, konečně něco, co končí dobře.
Po Hvězdy nám nepřály je to první kniha od Greena, která mě opravdu potěšila. Nekončí divně ani smutně a filozofie tam není přemíra. Paráda :)

Nikol1994

Jediná knížka od Greena kterou jsem bohužel nedočetla.
Vůbec mi nešlo se do ní začíst. Škoda.

AnnaNešporová

Přečetla jsem si pár stránek a už dál nemohla. S Greenem jsme si doopravdy nesedli. O čtení dalších knih se ani nebudu pokoušet.

hrosik3

Taková kniha o ničem. Grafy, které nedávají smysl, myšlenky jim odpovídající. Přečetla jsem sice za dva dny, ale byla to nuda.

YvLeZa

Tak tato kniha mě vůbec neoslovila. Nudná, skoro o ničem. Velice mě zklamala.

Pamima

Knížku jsem přečetla už před delší dobou. Ze začátku, když jsem ji začínala číst, mi chvíli trvalo, než jsem přišla na chuť spisovatelovu stylu psaní. Na rozdíl od románu Hvězdy nám nepřály, mi přečtené stránky ubíhaly velmi pomaleji, a tak bylo toto jeho dílo mojí asi nejdéle čtenou knihou vůbec. I když mi matematika nikdy nevadila, bylo pro mě občas těžké pochopit některé z Colinových úvah.
Trochu mě to zklamalo, a tak dávám pouze dvě hvězdičky. Neodradilo mě to ale od čtení dalších skvostů z Greenovy dílny.

Tapeworm

Ze začátku mě kniha moc nebavila a říkala jsem si, jaká je proboha cílová skupina tohohle blábolu plného nicneříkajících grafů... Ale postupně mě chytla a jako milovníka happyendů nakonec i dojala :D

Romžiry

Knihy J. Greena mám ráda, ale tato byla nejslabší.

Kaka.cs

Příjemná oddychovka, do které jsem se pustila po maturitě (výběr čistě náhodný).

BarunkySvět

Johna Greena miluji, ale tato kniha byla bohužel slabší. Čekala jsem více.

Hobitka

Jako obvykle: jasně nadhozené ústřední téma a nepříliš populární inteligentnější hlavní hrdina.
A je to dobré.
Sice zde nemůžete hledat nějaký strhující akční děj, ale příběh je přirozený a postavy věrohodné. Stejně jako další autorovy knížky mě i tato nutila k zamýšlení se nad mezilidskými vztahy a lidmy obecně.
Není to žádná těžká kovadlina, ani vyloženě oddechovka - prostě tak akorát :)

p_bre

Přečíst tuhle knihu až do konce, bylo jako neustálé přemlouvání se, ať jdu ven a zaběhám si. V knihově na mě čekala dva roky a já se ji neustále vyhíbala,až jsem ji nakonec dala šanci.

Souhlasím tady s tím faktem, že čím víc Greena čtu, tím míň se mi líbí. Žádná z postav mi nijak nepřirostla k srdci a příběh je předvídatelný a tak nějak i nudný.

notsohappyanny

John Green psát umí. Sice to není můj oblíbený autor, ale psát umí - Papírová mě přesvědčila. Příliš mnoho Kateřin na mě bylo příliš. Super chytrý Colin co jde na všechno jenom s matematikou? Tenhle celý příběh byl uhozený.

Leňulaaa

No, kniha nebyla nejhorší, ale podruhé bych ji nečetla. Měla jsem docela problém ji dočíst.

barunka.p

Řekla bych nejméně povedená kniha od J.Greena (+Will Grayson, Will Grayson se mi také nezdá...). Celou dobu mi přišlo, že hlavní hrdina jen fňuká nad tím, jak ho opustila ta a ona Kateřina... dle mého názoru o ničem...

Na Hvézdy nám nepřaly, Papírová města a Hledání Aljašky to prostě nemá...

Makaja

Tak já nevím, čím víc toho od Greena čtu, tím míň se mi to líbí. I když.... vlastně asi to pro mě bylo jen o malinký chloupek horší než papírová města. Takže asi končíme, pane Greene. Ještě, že jsem si to jen půjčila v knihovně. Jedna hvězda navíc za konec, protože byl sice nasnadě, ale pro čtenáře znalé autorových předchozích knih přesto celkem překvapivý.

DracoMalfoy

Po zklamání s Hvězdy nám nepřály a Willem Graysonem (a Willem Graysonem vol. 2) jsem dávala Greenovi poslední šanci. A byla jsem příjemně překvapená. Román sice nebyl na pět hvězdiček, ale příběh a i postavy mi přijdou vcelku fajn. Možná si od něj ještě někdy něco přečtu.

violet1313

Hvězdička...ptáte se za co? Za snahu. Za knihy, které napsal před tím a alespoň za něco stály.
Příliš mnoho Kateřin je příliš moc i na mě. Snažila jsem se tu knihu neodhodit. Zkusila jsem ji číst v originále, jestli kouzlo nenajdu tam. Nenašla...žádné není.

Je to přesně jedna z těch knih, která dělá ostudu celému YA. Autor předělal postavy ze svých jiných knih do podstatně nudnější verze a dal jim "příběh". Páni. Tleskám.

Dočíst tuhle hrůzu mě stálo tolik sil, že si říkám, zda to mělo cenu. Nejspíš ne.

Možná je to tím, že jsem předtím četla jiné knihy a věděla, že psát umí...tí spíš jsem na tohle koukala jak na zjevení. Co se dá říct, někdy už autor píše jen protože musí...

kalinkacz

Co to bylo? O čem to bylo? Proč to někdo psal? Bohužel, tato kniha je ubohou průměrnou a průhlednou YA, která nemá originální nápad, myšlenku ani přesah... Bylo to sice čtivé, ale neměla jsme potřebu dále pokračovat ve čtení, takže jen z donucení jsem tento příběh dočetla a budu doufat, že další autorovy knihy budou lepší..

KatulakT

Od téhle knihy jsem možná měla příliš velká očekávání, možná to bylo jen tím (mým) jménem. Přijde mi smutné, že John má na svém čele nálepku sladkých románků, když dokáže vytvořit román. A já vím, že to umí.
Velikým pozitivem pro mě bylo, že se opět nejednalo o klasický dívčí románek politý medem a kakaem s marshmallow. Tentokrát to bylo o něco dospělejší (až na posedlost jménem Katherina, ale co - Jak je důležité míti Filipa také funguje!). Postavy měly reálné problémy, reálné charaktery a vůbec všechno bylo tak přirozené. (Ale no tak, snad všichni jsme měli nějaký ten dvacetiminutový vztah!)
Nejzajímavější postavou pro mě byla Holis. Na začátku nesympatická, na konci úžasná!

Čtivost 90 %
Zápletka 70 %
Humor 80 %
Napětí 30 %
Celkový dojem 70 %

Edith_17

Knihu jsem už měla dlouho v plánu přečíst. Od Johna Greena jsem četla předtím Papírová města, která se mi jakštakš líbila, tak jsem chtěla zkusit i tohle. Abych řekla pravdu, tak jsem od toho čekala víc. Rozhodně horší než Papírová města. Kluk, kterého opustí už v pořadí 19. Kateřina? Děj se mi zrovna moc nelíbil, připadalo mi, že se tam všichni jenom podvádějí a do toho přerostlé chytré dítě Colin, který se na vše snaží přijít za pomoci matematiky. Vymýšlet vzoreček na výpočet úspěšnosti vztahů mi přijde dost uhozené.

wiix

Jeho knihy mám rada ako spomienku na svoj teenage a tiež preto, že je to ľahké, milé a príjemné čítanie, pri ktorom netreba rozmýšľat nad žiadnymi metaforami. Napriek tomu dej či tá "matematika" mohli mať hlbšiu, trochu zložitejšiu zápletku a myšlienku.

nikol1774

Kniha mě překvapila, nic jsem o ní nevěděla, když jsem jí kupovala. A abych se přiznala koupila jsem si jí jenom proto, že se moje malá ségra jmenuje Kateřina. Po přečtení si myslím, že moje sestra bude jako každá Kateřina v knize, všem klukům zlomí srdce.
Co napsat ke Colinovi... mě by takový typ kluka nezaujal. Samotný příběh mě překvapil celkem mile. Je to zas něco originálního, což se v takový spoustě knih dá napsat jen velmi obtížně. Líbilo se mi, že autor psal dodatky k příběhu dolu na stránku. A oceňuju i závěr knihy, teď už nemyslím příběh, ale část kdy Daniel Biss popisuje matematické grafy. Je dobře, že i když už to nemá moc spojitost s příběhem to v knize je, knihu to ozvláštňuje, ale věřím že jak už autor psal, minimálně polovina lidí co knihu četla si dodatek v knize nepřečetla.

PinkAlicorn

Zdá se mi to, nebo je to jediná knížka Johna Greena, která skončila happy endem? :D Minimálně z těch, co jsem četla...
Každopádně mě moc bavily poznámky pod čarou, zkratky typu TDC, sestavování rovnice (jsem jediná, která se v ní ani po vysvětlení nebyla schopná pořádně zorientovat? :D) a celkově nápad s Kateřinami. Byla to veselá knížka, vůbec mi tam nechybělo víc děje. Koneckonců, v životě se toho taky neděje nějak převratně moc, ale to neznamená, že je nudný. Ruku na srdce, kdo z nás prožil aspoň z poloviny tak zajímavý příběh, jako Colin? Důležitý není jenom děj, ale i forma, kterou autor zvládá na jedničku.

Katerinasmoliko

Zábavná knížka, hodně jsem se u ní pobavila

Vilas1979

Cílovou skupinou tohoto autora jsou pravděpodobně o něco mladší čtenáři, než jsem já, nicméně čtu jej velmi rád. Na Příliš mnoho Kateřin jsem měl políčeno velmi dlouho, tak dlouho, až jsem ji nakonec dostal jako dárek. Už tento samotný fakt mne rozradostnil a pozitivně naladil, takže jsem ke knize přistoupil zřejmě velmi nekriticky a za dvě odpoledne bylo po všem. Jistě, hlavní hrdinové jsou podobní těm z minulých knih, ale zápletka s hledáním vzorce, který by přepovídal, jak dopadne vztah mezi dvěma lidmi, byla originální a zábavná a jako milovník matematiky jsem ji velmi ocenil. Co bych ale vytknul jsou poznámky pod čarou, kterých bylo požehnaně a neustále přetrhávaly nit vyprávění. Rozumím překladům cizích slov, zakrátko se z toho však stala exhibice znalostí hlavního hrdiny (možná i autora) kombinovaná s pokusy o vtip. Často se mi stalo, že jsem v textu tu malou číslovku přehlédl, došel na konec stránky a zpětně hledal, k čemu se poznámka vztahuje. Tohle se skutečně nepovedlo a nejlepším řešením se nakonec ukázalo poznámky pod čarou prostě ignorovat. Je pravda, že v knize se toho příliš neděje, ale představa prázdnin strávených v tom největším zapadákově v Kansasu u prakticky úplně cizích lidí se mi prostě líbila. A jestli je Příliš mnoho Kateřin autorovou nejslabší knihou? Asi ano, ale vůbec mi to nevadilo.

EvikU.

Tuto knihu jsem šla číst po knize "Hvězdy nám nepřály". A po debatě s jinými čtenáři o téhle knize jako o propadáku. Já ale dávám šanci každé knize. Musím říct, že byla docela hezká. Nesmí to člověk srovnávat s tou lepší. A myslím si, že spousta kluků může brát lásku jako vědu... :-)

Aveli

Kniha se mi moc líbila, je to správná odpočinková četba, navíc vtipná.

jaja10

Kniha mě hned od začátku vtáhla do děje. Četla se moc dobře a jsem ráda, že konec byl takový jaký byl. :-)