Poslední aristokratka ekniha

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene.

Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/189006/posledni-aristokratka-189006.jpg 4.13640

Aristokratka (1.)

Autor obálky:Bedřich Vémola
ISBN:978-80-7227-624-0

Kniha Poslední aristokratka

Marryzlis

Oddychové, vcelku příjemné čtení. Nejlepší mi přišla situace, kdy Frank Kostka cvičí psy:-D

MakiMel

K přečtení mě inspirovala návštěva zámku Milotice a nemůžu se ubránit tomu, abych tam při čtení celý děj tak nějak zasazovala, každopádně jde o jednudušší nebo spíš prvoplánovou literaturu, ale neskutečně jsem se bavila. Nedoporučuji číst při uspávání dětí, dusila jsem se smíchy.

Burinkacdbd

Z vlastní zkušenosti nedoporučuji knihu číst na veřejnosti (čekárna u lékaře, dopravní prostředek). Některé pasáže jsem znovu předčítala dceři a přestože jsem věděla co bude následovat, nebyla jsem schopna artikulovat, protože jsem hýkala smíchy a tekly mi slzy.
Manžel četl knihu několik dní přede mnou a právě tímto chováním mě navnadil a přesvědčil ať si ji také přečtu.
Každodenní život na "nejchudším" zámku Kostka a jeho trošku praštění obyvatelé dokáží čtenáře pobavit a přivést na jiné myšlenky.
2019

medovinka

Skvělá knížka! Smála jsem se tak, že jsem myslela, že smíchy umřu...

florentinas

Zábavné čtení, na odreagování skvělá.

Lucissia

Přečteno a můžu říct, že jsem se neskutečně bavila. Tento typ humoru je mi hodně blízký, na druhou stranu pochopím, že ne každému toto sedí. Já se smála tak, jako při málokteré knize. Opravdu vtipně, svěže, ironicky napsáno. Knížka na odpočinutí, nehledám v tom žádnou hloubku, za mne obrovská spokojenost a jdu číst další díl. :-)

Lslunicko

ještě nikdy jsem se tolik u knihy nebavila ????

Madelisi

Tak po následujících třech dílech jsem si přečetla, jak to všechno začalo. A mohu zajímavě srovnávat.
Minimálně se tu prozacu snědlo minimum a Marie III. je skutečně nejrozumější.
Popsat děj se nedá, jde o na sebe skoro nenavazující scénky.
Chápu popularitu, tento první díl se mi asi líbil nejvíc.