Poslední aristokratka

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134832/posledni-aristokratka-uqy-134832.jpg 4.13266

Příhody aristokratky (1.)

Humor, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město

Roscata
09. prosince

Vtipné, milé a lehce připomínající Saturnina. Rozhodně doporučuju.

Gattermayerova
08. prosince

No nevím... Jako největší komedie se jeví situace s toaletním papírem kdy se perfektně projeví povaha všech postav. Jejich charaktery jsou ale tak předvídatelné, ze už vás nijak nepřekvapí. Nejvíce mě tedy baví hlavní postava (zcela překvapivě, většinou mi přirostou k srdci některé z vedlejších), která má jako jediná střízlivý pohled na svět a taky dostatek ironie a sebereflexe. Jinak jsou podle mého všichni úplní pobudové a představa, ze mám takovou matku a otce me dovádí k nepříčetnosti. Otcovo škudlení mi otevírá kudlu v kapse ač má být sebevtipnější a matky jednoduchost a neschopnost čehokoliv mě akorát přesvědčuje o tom, že musí být ultimátně hloupá.

snowpinkee
08. prosince

Fuu. Absolutně nevím co o této knížce říct. Přečteno. Styl psaní wau. Samotný námět palec nahoru. Ale ty příhody co se děli za mě totální průšvih. Asi jsem já ten suchar co tento styl nadsazenosti nemá ráda. Mnohdy jsem si přišla že čtu Deníček moderního fotra. K téhle knížce se rozhodně nevrátím.

Michaeles
08. prosince

Dobrá oddychovka, nezklame, člověk se i kolikrát usměje.

PaniJani
07. prosince

Místy dobré, jindy horší. Nejvíce mi vadilo takové to "vtip za každou cenu, ačkoliv to zrovna vtipné moc nebylo". Ale celkově příjemná oddechovka, při které si odpočinete. Nelituji.

bookworm90
06. prosince

Je to kniha, která Vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. U některých situaci totiž nejde jinak než se naplno smát. Jednoduše řečeno, pokud si potřebujete odpočinout a zasmát se, pak je tato kniha ideálním tipem.

NathalieVerdun
06. prosince

Najprv som sa bála, že to bude taká rozprávka pre mladších s bezduchým humorom, tak som sa tomu dlho vyhýbala, ale po prvom kontakte s textom som zabudla na jedlo, pitie, na celý svet, len som som to čítala, smiala sa a smiala až bol zrazu koniec tohto dielu a ja sa teším na ďalší.

Falda
03. prosince

Humorné, svižné, dobré téma. Četlo se to samo. Za mě všech 5!

Vercatko91
30. listopadu

Panebože, tohle bylo tak skvělý! :D docela jsem váhala, když mi bylo doporučeno to začít číst, protože je to definováno jako literatura pro ženy a ještě to vypadá jako historický něco, co nemusím :D ale tohle je bomba!
Je to vtipné, svižné a mufloni :D s tímhle titulem rozhodně nešáhnete vedle :)

hanzmb
27. listopadu

Jednoduchá oddychovka. Připadá mi, že spousta dobrých nápadů je jen nastřelených a zasloužily by si větší propracování. Třeba to přijde v dalších dílech. Naproti tomu humor založený na spořivosti majitele je až únavný.

Becca_books
22. listopadu

Vždy když vyjde nový díl ze série, musím začít od začátku :-) Takže dnes je mým společníkem Poslední aristokratka. První dva díly mám stejně nejraději, tak jsem zvědavá na čtyřku...

Arev122
20. listopadu

Pohodové, nenáročné, ale i velmi vtipné čtení, pobavila jsem se.

Blue
19. listopadu

Zkoušel jsem už číst hodně humoristických knih, ale nakonec jsem vždy skončil u toho, že jediná humoristická kniha, u níž se člověk opravdu směje, je Saturnin. Na tomto názoru setrvávám i nyní.

PohlcenaKnihou
19. listopadu

Hledáte lehkost a humor? Takhle kniha má obojí. Dlouho jsem se takhle nezasmála a opravdu se musela kontrolovat v metru, abych nevypadala jak blázen :D Vtipné, s nadsázkou, oddechové. Doporučuji.

bigbabe
18. listopadu

Humorné, přečteno za jedno odpoledne, ale že bych se za břicho popadala, asi ne. V každém případě super kniha na mrznoucí neděli. Mělo to spád, dobře se to četlo.

metrolog
11. listopadu

Dlouho už jsem nečetl takhle výbornou humoristickou knihu od českého autora. Vřele doporučuji všem kdo mají rádi srandu, a škarohlídi ať se jí raději vyhnou obloukem, mohla by je totiž rozesmát. :-)

Naďa1984
08. listopadu

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Pro mě zatím nejvtipnější kniha, kterou jsem měla v ruce (opravdu mi tekly slzy smíchy). I její další pokračování jsou neméně vtipně napsaná, zkrátka na zámku Kostka se rozhodně nudit nebudete.

lucie_čte
07. listopadu

Knihu mi doporučily kolegyně průvodkyně. Přečetla jsem ji během čekání na muflony, v pauzách mezi prohlídkami v autentickém prostředí jednoho českého zámku. Čtení je to zábavné, nenáročné. Už mám přichystané další dvě pokračování :)

guardian
06. listopadu

Zajímavý literární kousek s humorem, který mě rozhodně donutil se zasmát... a ne jen jednou. Občas mi však některé věci úplně nekáply do noty, a tudíž nedávám 100% hodnocení.

Tereziee
05. listopadu

Tak tohle bylo boží. Neuvěřitelně vtipný a vzhledem k tomu, že jsem sama pracovala na zámku je to i dost trefný. Hlavně co se "muflonů" týče :D

milan1315
01. listopaduodpad!

Jediné vysvětlení vysokého hodnocení tohoto bestselleru (!) je asi to, že jsme prostě národem hltajícím Babovřesky 3 nebo Kameňák 4. Humor pro pátou třídu ZŠ, absolutně nechápu, jak to může dospělého člověka bavit.

antonin0999

Četba byla příjemnějším zážitkem než být muflonem na záchodě při prohlídce aristohradu Kostka. Humor chvílemi jemný jak Jarouškova srst. Pěkné slovní hříčky.

Škoda, že se děj hýbe jak Josef při prohlídce. Je to totiž ukecaný jak Deniska. Boček by potřeboval mít za zády Miladu. Ta má říz!

Doporučuji zfilmovat. Národ potřebuje proveselit!

PavlaJirka

Super,super,jinak to nelze říct.Velice zábavná kniha,moc jsem se bavila a nasmála???? už mám koupený druhý díl tak se moc těším

hzd

Super knížka, u které se člověk opravdu pobaví. Výborná na odreagování, už jsem si v knihovně zamluvila další díl.

kiwi88

Po přečtení prvních 3-4 stran jsem knihu odložila a šla jsem se uklidnit, protože přes záchvaty smíchu jsem nebyla schopna pokračovat. Kniha mi byla doporučena a můžu říct, že po dlouhé době jsem se opravdu hodně nasmála. Tento druh humoru je mi blízký a s Marií bych klidně kamarádila. :D Určitě si ráda přečtu i pokračování.

Venny345

Musím říct, že kniha opravdu splnila svůj účel. Byla pro mě odpočinkem a zároveň i pobavením. Je napsána zajímavou formou, a nejvíce se mi líbila různá, originální přirovnání. ;) Hodně jsem se u ní nasmála a nemohu se dočkat, až si přečtu následující díly. :) Vřele doporučuji všem lidem, kteří chtějí na chvíli "vypnout " a užít si příběh aristokratky.

teri.cizkova

Skvělá kniha. Hodně jsem se u ni nasmála, doporučuji jako odpočinkové čtení.

lucygreen

Musím napsat, že jsem očekávala od knihy víc... Nejvíce se mi asi líbil začátek a konec. Kniha nebyla úplně marná, ale pokud si ji chcete přečíst, tak neočekávejte nějakou velkou zápletku. Každopádně je to pohodové čtení :). Další díly mají být trochu horší, takže jestli si je přečtu, si ještě rozmyslím.

sanyvok

Kniha se čte velmi dobře je to prostě taková vtipná oddychovka.Doporučuji

evika02

Čtivá a pěkná kniha, rozhodně doporučuji, pokud chcete prostě jen vypnout. Příběh je od začátku velmi vtipný ať už snahou převést předky nebo kočku. Na Kostce se rozroste osazenstvo příběhu a každý tak získá nepostradatelnou roli, kdy už jen čtenář může čekat, co za perly z nich zase vypadnou. Několikrát jsem vyprskla smíchy a musela se podělit s okolím, aby ani oni nezůstali ochuzeni. A pokud jste někdy zavítali na zámek v roli průvodce, bude kniha ještě bližší Vašemu srdci :-D hlavně v pasáži o tom co zajímá návštěvníka ...