Poslední aristokratka

Poslední aristokratka

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134832/posledni-aristokratka-uqy-134832.jpg 4.12991

Příhody aristokratky (1.)

Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město

Nikol1010
předevčírem

No, nadšená z knihy nejsem, že bych se smála, tak to také ne, je to oddechová kniha, nad kterou nemusíte přemýšlet, ale já teď přemýšlím, zda jít na další díl..

sarka4699

Po přečtení neuvěřitelně nadšených recenzí knihy jsem byla poměrně zklamaná. Usmála jsem se asi jednou, asi to nebyl šálek mého čaje.

Ingrísek

Smíchy jsem neřvala, maximálně jsem se parkrát pousmála. Nejvíce mě vytáčela neschopnost postav, vydržela jsem číst jen kvůli postavě vypravečky.

Sakuhina

Kniha se skvělá a vtipná, moc jsem se při čtení bavila, ale jako divadelní představení to už není ono.

Kika28

I když mně je teprve třináct čtení této knížky jsem si naprosto užívala. Někdy jsem u toho čtení smála. Všem moc doporučuji.

citronekodvedle

Super oddechovka

jaroiva

Na čtení při dlouhém čekání v čekárně v nemocnici to bylo ideální. V zásadě se tam nic neřeší, takže to jde číst na pokračování po malých dávkách beze strachu, že ztratím nit. Zas tak mě to ale nepobavilo, aby mě lákalo číst další díl.

Liggy

Hezký sloh, krásně zpracovaný originální a humorný příběh s mnoha nečekanými událostmi o útrapách zchudlých šlechtických rodů v Čechách.
Všechny postavy jsou naprosto báječné a skvěle popsané.
Knížku jsem přečtla opravdu jedním dechem a celou dobu jsem se nepřestala bavit.

Bublinka.

U první poloviny jsem se smála hodně nahlas, jako už dlouho ne. Tak od poloviny už to tak vtipné nebylo, spíše takové stále stejné, ale i tak mě to bavilo a četlo se to samo. Na oddech od všech hororů mi to naprosto sedlo. Druhý díl byl také už pak nějak pořád stejný, ale také neurazil. Na oddech jsem asi nemohla sáhnout po ničem lepším.

Rewati

Ze začátku jsem byla nadšená, ale pak už se to začalo moc opakovat.
Veškerá zajímavost a vtipnost knížky je založena na základních povahových rysech hlavních postav, které jsou pouze jakýmsi archetypem a nejsou nijak dál propracované a působí vyloženě plytce, a na humorných situacích vyhnaných ad absurdum, jichž tam nakonec bylo tolik, že už mě vlastně vůbec nebavily. Příběh pak už postrádal jakékoliv překvapení a nijak negradoval. Kniha neurazí ani nenadchne.

Květ

Román k pobavení a pro zasmání. Sledujeme v něm šlechtickou rodinu Kostků, která se po revoluci vrací z Ameriky do Čech a přebírá rodové sídlo, kde hodlá žít. Samozřejmě na každém kroku číhají potíže, které řeší leckdy svérázným způsobem. Při čtení mi cukaly koutky, sem tam jsem se zasmála i nahlas. Výbuchy smíchu se nekonaly, humor je víceméně prvoplánový, ale jako odreagování knížka splnila svůj účel. Možná časem sáhnu i po dalších dílech.

Rihatama

Jen u mála knih jsem se smála nahlas a nemohla si pomoci. Poslední aristokratka je jednou z nich. Nekontrolované výbuchy smíchu mě ovládly kdekoli, kde jsem četla. V metru jsem pak v takovém momentu knihu raději zavírala, abych se mohla trochu uklidnit a neděsit nebo obtěžovat ostatní pasažéry. Uvědomuji si, že humor je velmi osobitý. Já sama se od srdce zasměji vlastně jen málo vtipům. Ve mně ale Boček získal nadšeného promotéra tohoto svého nenáročného, odlehčeného příběhu o rodině emigrovaného, zchudlého českého hraběte Kostky z Kostky. Alespoň této první části. Jenomže, jak se říká, opakovaný vtip není vtipem a já se opětovné salvy smíchu při opakovaném čtení pro mě nejvtipnějších hlášek tak docela nedočkala, podobně jako u dalších dvou knih. To však v mých očích nijak zvlášť nesnižuje hodnotu této knihy, která si na nic nehraje. Jen chce pobavit čtenáře, byť někdy trochu krkolomně. Směji se ráda a tady se mi dostalo nezapomenutelné, obrovské porce smíchu.

E_Lan

Pro mne obrovské zklamání. Prvoplánovitý porevoluční humor, navíc ve čteném provedení doplněn nesmyslným rádoby vtipným hudebním doprovoden, který navádí, kdy by se člověk měl smát. Celé těžko uvěřitelné a hlavně ne vtipné. Konec je navíc totálně do ztracena, takže ani žádná byť blbá pointa se nekoná. Prostě špatné.

Adelajda_4

Za mě teda opravdu skvělé, takhle jsem se dlouho nenasmála. Kniha vypráví "obyčejné" příběhy jedné neobyčejné rodiny a je to vážně legrace. Žádné vyšší poslání v tom nehledejte, je to spíš kniha na odreagování.

sarekaslukova

No nebylo to špatné, jelikož jsem od knížeky nic neočekávala, tak mě nemohla ani zklamat. Bylo to dobré odlehčené čtení, kde se sice bojím otočit stránku, protože nevím čím mě jejich chování překvapí, ale to je asi tak vše, čeho se bát.

JessieEx

Čistě humoristická kniha, nic víc od ní neočekávejte. Žádný příběh, napětí, romantika...jen vtipný deník Marie III. Za účelem pobavení čtenáře jde místy humor až ad absurdum, ale občas to opravdu funguje, párkrát jsem se pobavila. Není to totiž zrovna můj nejoblíbenější druh humoru, ale spoustě ostatních lidí sedne. Když nebudete nic očekávat, budete příjemně překvapení.

RomiV

Skvělá kniha, přečetla jsem i další díly. A je to asi první knížka u které jsem se smála nahlas :-)

gallovl

Až na to, že jsem prouklízela jednu noc na hradě, jsem se skvěle bavila;-).

kktnk

Je to zábavné, takové mile české čtení. Ale ačkoliv mi bylo doporučováno jako velká sranda, zas taková pecka to nebyla. Shrnuto a podtženo - legrace tak na 70% očekávání a od poloviny se mi ten humor začal trochu opakovat. Ale dočetl jsem do konce.

pipa36

Knihu jsem asi před rokem poslouchala jako audiobook (namluveno Veronikou Kubařovou) - vyloženě špatné to nebylo, ale že bych se u celé knihy smála, až se za břicho popadala, to určitě ne. I když mám další dvě pokračování, zatím nemám tendence se do nich pustit. Dávám 3*.

Nočnípták

Už někdo tady napsal, že tuhle knihu lidi buď milují nebo nenávidí Asi to tak podle komentářů bude. Já patřím k těm prvním. Ráda se směju. Tady jsem se přímo chechtala. Nahlas a pořád. Je to nenáročná kniha, při které nemusíte přemýšlet. Jenomže proč by jsme měli číst jenom ty u nichž se přemýšlení vyžaduje? Pro mě to ztráta času nebyla. Už jsem zvládla i Aristokratku ve varu a Aristokratku na koni. Taky dobrý, ale tahle byla nejlepší.
Doporučuji ji tomu, kdo si chce odpočinout a zasmát se. POZOR - nečíst v prostředcích hromadné dopravy a v čekárnách u lékaře/to byl můj případ/.Lidi se otáčejí a myslí si, že jste blázen.

Karimah

Knihu bych přirovnala k filmu Kameňák. Párkrát jsem se zasmála, ale nadevše převažuje pocit ztraceného času. U filmu se dá alespoň žehlit ....

jaruva

Četla jsem na doporučení kamarádky. Připomínalo mi to sympatický styl humoru mého školního dětství/mládí. Občas jsem se smála nahlas, což se mi často nestává. Nenáročná odpočinková četba.

Sameva

Nuceny humor

Allla9

Pobavila jsem se, místy jsem i hlasitě "vybuchla". Těším se na pokračování.

Garfinela

Tahle knížka mě moc potěšila. Smála jsem se skoro pořád. Něco tak vtipného jsem už hodně dlouho nečetla. Těším se na další díly.

Jane007

Jedním slovem: PARÁDA! Jsem ráda, že jsem se nenechala ovlivnit Kastelánem. Doporučuji

ellyem

Knihu jsem začala číst v prosinci. Všichni říkali, jak je super. Po přečtení prvních stránek mě nezaujala, a tak jsem jí odložila. Vrátila jsem se k ní až tento měsíc, dočíst ji ale asi nedočtu. Pořád nemůžu příběhu přijít na chuť. Odkládám tedy aristokratku Marii na dobu neurčitou do útrob knihovny a třeba si k sobě někdy cestu najdeme :) Hodnotím ale třemi hvězdami, protože se mi námět líbí.

yaja8823

Za loňský a předloňský rok jsem přečetla všechny tři díly - na ten třetí jsem si nějakou dobu musela počkat, ale stálo to za to, velmi jsem se nasmála....super fakt!!

Marla

Tý vole, to je psycho..../pardon, jen cituji...../