Priepasť

Priepasť
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386408/bmid_priepast-qDb-386408.jpg 3 578 578

Bývalý lezec trpiaci panickým strachom z výšok narazí na legendu o skalnej plošine v Tatrách, kde neznáma sila núti ľudí, ktorí tam zablúdia, skočiť do priepasti a zabiť sa. Nezvyčajné množstvo smrteľných nehôd v tejto oblasti mu nedá spávať. Rozbehne pátranie na vlastnú päsť, lenže skutočnosti, ktoré odhalí, sa vymykajú ľudskej predstavivosti a chápaniu. Za svoju zvedavosť kruto zaplatí – sám sa ocitne na hrane priepasti. Je stará legenda horských vodcov o nadprirodzenej sile zhadzujúcej ľudí do hlbín iba strašidelná fáma, alebo obsahuje zrnko pravdy?... celý text

Cryptkeeper
13.03.2022 3 z 5

Zpočátku neskutečně napínavé,mrazivé a opravdu strašidelné. Když se do toho ale začala vkrádat spíše duševní stránka a bádání v mysli přeživšího,tak vše dobré v této knížce spáchalo sebevraždu skokem z plošiny.

Adney
12.03.2022 2 z 5

Díky autorově knize Trhlina jsem propadla tomuhle žánru. Na Propast jsem se velmi těšila, ale nemohla dočíst, nebylo to ono a poslední stránky jsem přeskakovala, jen abych už věděla, že tuším správný konec.
Za mě spíše 2,5*.. Škoda.

evilunicorn
11.03.2022 4 z 5

Knihy od Kariky mám hodně rád, tyhle mysteriózní thrillery jsou jeho parketa. A byť je zrovna Propast z nich nejslabší, pořád si udržuje vysoký standard.Tahle kniha nemá zas až tak silnou atmosféru jako knihy předchozí,ale smekám před autorem, jak pouze s jednou postavou a doslova několika metry čtverečními dokáže vytvořit takový příběh. Hodně mě bavily psychické stavy hrdiny v poslední třetině.. Já si to užil a navzdory hodnocení zde jsem spokojený.

maky1702
08.03.2022 4 z 5

Děj byl napínavý, knihu jsem přečetla během dvou dnů. Přestože se kniha odehrává prakticky na jednom místě a převážně se točí okolo jedné postavy, dokázala udržet mou pozornost skoro po celou dobu. Místy mi však přišla až moc filozofická a je škoda, že některé motivy (např. kamera) už byly použity v předchozích knihách a tolik nepřekvapí.

PetikH2O
04.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Zatím nejslabší kniha, co jsem od Jozefa četla. Škoda opakujícího se faktoru záznamu z kamery, který se objevuje i v jiné knize.

cori
04.03.2022 3 z 5

Adam, traumatizovaný akrofobik, je přitahován skalní plošinou v Slavkovské dolině, kde dochází k sérii úmrtí již od 19. století. Jedná se o komorní příběh, v němž vystupuje minimum postav a hlavní hrdina se dvě třetiny knihy plácá na plošině a bojuje se svými vnitřními démony. Dle mého názoru by povídka byla určitě lepší a údernější, ale méně výdělečná.

Amitiel76
03.03.2022 3 z 5

Díla Jozefa Kariky, to je pro mě vždycky zaručená jízda. Jen tahle kniha měla pro mě trochu pomalejší start, a do cílové rovinky už člověk doslova supěl. Škoda. Prostředek byl fajn. Pokud opomineme, že se skoro celé dějství odehrává na jedné skalní plošině, s jedním protagonistou, který má totální psycho cirkus v hlavě. Ta přemíra filozofování a zběsilý roj myšlenek, otupoval celou atmosféru příběhu. Místy to nudilo, a kazilo dramatičnost. O tom, že bych zažívala nějaké pocity strachu nebo mrazení, tady nemůže být ani řeč. Ale přesto vás to nutí číst pořád dál a dál, protože máte pocit, že teprve na konci přijde to očekávané "Wau". No, jenže ono nepřišlo....
Z mého pohledu asi nejslabší autorova kniha, kterou jsem doposud četla.
"Strach" u mě zaručeně vede, a hned v zápětí za ním "Trhlina".

Blasth
02.03.2022 3 z 5

Téma zajímavé, zasazení dobré, jazyk čtivý. Bohužel mi však děj připadal někdy zbytečně zdlouhavý, což kazilo atmosféru. O třetinu kratší formát by knize prospěl. Nelituji, že jsem knihu četl ale jiné knihy (např. Strach) má autor dle mého vkusu povedenější.

papeha
23.02.2022 3 z 5

Zajímavě vyjádřené pocity hlavního hrdiny proložené dalšími příběhy coby vzpomínkami, ale někdy až zdlouhavé. Téma trochu hororové s předvídatelným koncem.

RockMartina
20.02.2022 2 z 5

Nejslabší autorova kniha...zklamání. Pokud chce někdo začít číst Kariku, určitě by neměl začínat touto knihou, protože pak už by další asi nečetl...a to by byla velká chyba.

ArwenAragorn
20.02.2022 4 z 5

75%
Škubl jsem sebou, zvedl jsem hlavu. Začínám blouznit, vyhasínám! Toužil jsem něco udělat, toužil jsem se zachránit, ale nešlo to. Už jsem byl vyčerpaný. Donutil jsem se otevřít víčka. Těžká, ocelově těžká. Rozhlédl jsem se, pořád jsem doufal v zázrak.....

Mysteriózní thriller o nadpřirozené síle, která shazuje lidi do hlubin, mi sedl. Strašidelné, se skvělou atmosférou. Neuvěřitelné, co všechno se Adamovi motalo v hlavě. Prostě popsané tak sugestivně, že občas jsem měla pocit, že i já jsem na plošině nad propastí. Brrr! A jak jsem po dočtení knížky zjistila, ten děsivý pocit hned tak nevymizí.

slamenka
17.02.2022 3 z 5

Když znáte styl Kariky a víte, že má tendenci trochu přehánět, tak vám to sedne. Já tohle věděla a řekla bych, že to bylo celkem fajn počtení. Nakonec ani nepřeháněl, tak jak jsem čekala. Polovina knihy popisuje jeho boj na plošině a to bylo místy dlouhé. I když zase propletené příběhy ostatních. Za mě rozhodně lepší než Tma. Konec byl takový, jaký jsem čekala. To nemohlo skončit jinak. Navíc takový psychobordel v hlavě jednoho hrdiny neumí popsat jen tak někdo, a tohle Karikovi rozhodně jde.
Udělala jsem u čtení jen jednu chybu a to, že jsem si v příběhu dala pauzu a ztratila jsem onu strašidelnou nitku a atmosféru, na kterou jsem se už nedokázala znovu naladit.

Tapani
16.02.2022 1 z 5

Tak tohle ne. Karikovy knihy mám ráda, na některé často vzpomínám i hojně doporučuji ostatním. Ale tuto opravdu ne. Posledních přibližně 50 stran jsem opravdu jen zběžně prolétla, abych zjistila jak to skončí. Snad to není začátek konce tohoto autora.

Dalibor1980
11.02.2022 odpad!

málo strán, veľké písmo ak v šlabikári, aby to umelo natiahlo príbeh do v kníhkupectve predajnej formy. Nuda, nejaké psychologické pokusy, ktoré už po X-tom opakovaní proste nefungujú. Karikov horor je určený len tým.....ktorý čítajú Karikov horor. Žiadneho iného fanúšika to veľmi nepoteší-neprekvapí. Ale toto bolo extrémne slabé u mňa.

martinaandulka
08.02.2022 5 z 5

Za mě opět jízda,napínavé,znepokojící a čtivé,nemohla jsem se odtrhnout.Pan Karika prostě umí psát a já jeho knihy miluji,líbí se mi,že realitu propojí s mysteriozním trhillerem.

něcosivymysli
04.02.2022 3 z 5

Bohužel mě zklamala druhá část knížky, která je sice velmi dobře napsaná a atmosférická, ovšem na můj vkus moc dlouhá. Ano, knížka má jen něco málo přes 200 stránek, ovšem tomu ději by dle mého slušel menší počet a byla by to fajn hororová povídka. Takhle to už bylo trochu moc táhlé a občas mě to příliš nebavilo, a to mám autorovu tvorbu moc ráda.

Aiden888
04.02.2022 3 z 5

Klobouk dolů před autorem, jak mistrně dokáže popisovat všemožné hrůzy, atmosféru i vnitřní boj hlavního hrdiny. Jak dokáže napsat knížku v podstatě o jednom člověku a přitom čtenáře nenudit. J. Karika umí se slovy pracovat jako málokdo a jeho knížky jsou jako droga. Nicméně po fantastickém Strachu, skvělé Trhlině, bezvadné Tmě i zajímavé knize Na smrt je Propast zatím za mě asi nejslabší. Pokud jste před Propastí přečetli ostatní Karikovy knihy, tak vám tahle bude dějově připadat hodně podobná. Podobný hrdina, podobné uvažování, podobné střípky v příběhu, které mají souvislost s ONOU DĚSIVOU VĚCÍ. Což už leckoho může předem odradit. I tak jsem se začetla a kniha mě bavila, ačkoliv posledních cca 25 stran byla docela bída. Na mě už je to moc roztahané, filozofické, zbytečné... Tam už jsem se opravdu hodně nutila do dočtení, jenom abych věděla, jak to dopadne. A o tom, že jsem tušila, jak to dopadne, ani nemluvím. Ale jako ano, kniha je to rozhodně dobrá a kdyby Karikovy knihy posloužily jako předloha krátkých filmů z nějaké temné série, vůbec bych se nezlobila.

Veroba
02.02.2022 5 z 5

Opět pecka, stejně jako všechny knihy od Kariky. Přečteno na jeden zátah, nešlo se odtrhnout.

petrarka72
31.01.2022 4 z 5

Je to čistokrevný horor - nic víc a nic míň - a z tohoto pohledu mi Propast přišla nad průměrem literatury tohoto typu. Dvě třetiny skvělé, závěr trochu zbytečně vysvětlující to, co už sdělily popsané situace a obrazy. Večerní čtení za extrémně větrného počasí mělo neuvěřitelně strašidelný nádech...

klaraj093
29.01.2022 3 z 5

První kniha od pana Kariky, která mě nakonec zklamala.. Do půlky jsem si říkala jak je skvělá, ale potom? Přišlo mi, že na každé stránce čtu jedno a to samé dokola a cítila jsem z ní strašnou depresivní náladu a u čtení mi nebylo vůbec dobře.. Nevím proč tomu tak bylo..