Záhada čínského bludiště

Záhada čínského bludiště https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8655/bmid_zahada-cinskeho-bludiste-iRN-8655.JPG 5 172 25

Příběhy soudce Ti série

Soudce Ti po úspěšném odvrácení přepadení přijíždí do okresu Lan-fang jako nový okresní náčelník. Čeká ho zde opět několik záhadných případů. Musí mimo jiné zbavit město krutého tyrana Čchien Moua, poté objasnit vraždu svého předchůdce náčelníka Pana a nakonec vyřešit vraždu generála Tinga.

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Chinese Maze Murders , 1962

wooloong
23.09.2013 5 z 5

Všechny detektivky Roberta van Gulika, jejichž společným jmenovatelem je poctivý, neúplatný, bystrý a charismatický soudce Ti jsou prostě geniální! Záhadné příběhy, tajemné zločiny, barvité vyprávění a dokonale vykreslený exotický svět staré Číny mě pokaždé dokonale pohltily a dovolily vydechnout až na poslední stránce, kde došlo k odhalení, odsouzení a také popravení bídného zločince (jak je pravidlem v čínských detektivkních románech, kterými se nechal autor inspirovat). Všechny Gulikovy detektivky jsem četla s odstupem let několikrát. I když se mi po prvních několika stránkách vybavila celá zápletka a její řešení, neodolala jsem té báječné a neopakovatelné atmosféře, kterou dokázal autor tak skvěle vytvořit.
Dodnes cítím ten pocit děsu a ohrožení, který ve mě vyvolával popis bludiště.

Ikkju
26.10.2012

Na Gulikovkách jsem miloval tenký cigaretový papír stránek i tuží kreslené plánky, v tomhle případě bludiště. Gulikovky bez plánků pro mě byly o poznání chudší :o. Příjemné bylo čtení o čínských reáliích, bambus, čaj a porcelán mám od těch dob moc rád. Těšíval jsem se na dvojici? osobních strážců, kteří byli občas nuceni použít i kapku násilí, a zpětně bych dokázal vychutnat i nadhled, se kterým Ti řídil svůj rodinný "harém".

guru
10.07.2012 5 z 5

Zatiaľ asi najlepší diel sudcu Ti. Ten obklopený niekoľkými obrovskými spiknutiami a záhadami všetko utriedi a uvrhne do poriadku.

vitavita
04.04.2012 4 z 5

Co říct, knihu čteš po druhé a přesto tě zajímá ...

XYZ
22.02.2012 5 z 5

Pěkné čtení o jiném světě a bravurním soudci Ti, který záhadu opět vyřeší:-).