Pes baskervillský

Pes baskervillský https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35044/bmid_pes-baskervillsky-MzS-35044.png 5 3844 483

Nejslavnější Doylův detektivní příběh. Detektiv Sherlock Holmes se svým přítelem a pomocníkem doktorem Watsonem vyšetřují případy záhadných úmrtí na venkovském panství v pochmurné vřesovištní krajině. Kdo měl zájem na smrti sira Charlese, dobrosrdečného mecenáše zdejšího nehostinného kraje? Je oním vraždícím monstrem skutečně nepolapitelný děsivý pes? Jedinečné líčení atmosféry tajemství a hrůzy z událostí, které se zdánlivě vzpírají lidskému chápání, vychází u této nejznámější anglické detektivky z principů gotického románu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Complete Sherlock Holmes , 1902

keti1997
17.01.2015 5 z 5

Je to první kniha o Holmesovi, kterou jsem přečetla. A musím říct, že je to BOMBA. Na každé stránce - nějaká nová zápletka! Skvělé dílo!

radynka
12.01.2015 4 z 5

Tohle bylo milé překvapení, kdy jsem neočekávala nic a dostala jsem napínavý a zajímavý příběh. :-) Moc jsem si ho užila a jsem ráda, že jsem se k němu konečně dostala. :-)

angel216
25.11.2014 5 z 5

Skvělá kniha, vynikl zde Watson, kterého jsem si oblíbila, Kniha byla napínavá až ke konci.

Verrrunka
06.11.2014 3 z 5

Musím říct, že Studie v šarlatové se mi líbila o něco víc. Spíš příběh mi přišel lepší, protože po jazykové stránce je to pořád skvělé. Takže dobré, napínavé, ale rozuzlení a celá pointa mi nepřišly až tak zajímavé.

Kloky
28.10.2014 5 z 5

Na to, v které době byla kniha napsaná smekám klobouk. Nechybělo napětí, nápad a skvěle vykreslené postavy.

KetrinZJ
12.10.2014 4 z 5

Zkrátka klasica ;)

Marbo
07.10.2014 5 z 5

Detektivky nečtu. Na tuto knihu jsem narazil náhodou u babičky a nemaje co dělat, dal jsem se do čtení a hle, další oblíbená kniha byla na světě. Děj má spád, atmosféra je správně temná a padouch je dopaden. Do budoucna slibuju, že si udělám čas i na další knihy s Holmesem

Jon Sníh
01.10.2014 5 z 5

Holmes a Watson jsou mé vůbec nejoblíbenější literární postavy a děkuji MISTRU PSANÍ Siru Doylovy za tento příběh s bájo atmoškou, roztomilým pejskem, čupr dvojkou v hlavní roli, kde měl (poprvé a naposled) nejvíc prostoru Watson, z mého hlediska ten lepší, ten který zasáhne vždy v klíčové situaci! Klasická bájo knížečka, ve které se mísí zapletený horor a děsivá detektivka (obráceně :),).

Kate.S
08.09.2014 5 z 5

Za poslední dobu jsem zaznamenala, že Sherlock Holmes se mi líbí čím dál víc. Sleduji i novodobý seriál Sherlock a pomalu se chystám si přečíst všechny povídky či romány od Doyla. Nuže, pes baskervillský. Jedním slovem: skvělé. Celý příběh jsem četla s napětím a knihu jsem neodložila, dokud Sherlock Holmes záhadu monstrózního psa nevyřešil. Neskutečně mě fascinují jeho dedukční schopnosti a opravdu mu je závidím. Je to opravdu speciální a zajímavý člověk, kterého bych velice ráda potkala. Abych tak řekla, tak Doylovy romány odstartovaly to, že jsem začala číst i detektivní žánr. Dřív jsem se mu totiž vyhýbala obloukem a teď už vidím, že to byla chyba. Takže za to jsem opravdu vděčná, ale Sherlock Holmes bude prostě jen jeden a nikdy nemůže být předčen jinými detektivy. Opravdu brilantní kniha, která by podle mého názoru měla být zavedena do povinné četby. Je to prostě klasika, co se týče detektivního žánru.

MissBlack
07.09.2014 4 z 5

Mé první setkání s knižním Sherlockem Holmesem. Na knihy A. C. Doyla jsem se chystala, pravda, už dlouho a když v nakladatelství Omega vyšly tři knihy s pěknými obálkami, neodolala jsem a řekla si, že už je čas.
Pes Baskervillský se mi moc líbil, ta legenda, Holmes jako neznámý muž, prostě bomba. A jakožto milovník přechodníků jsem si čtení opravdu užívala.
Těším se na další dva díly.

bookemma
27.08.2014 5 z 5

Případy Sherlocka Holmese snad budou bavit navěky. Pes baskervillský je jedním z mnoha příběhů, které nevyblednou v mysli a neupadnou v zapomnění. Doporučuji nejen všem milovníkům detektivek. Kniha má v sobě nádech tajemna a nadpřirozena a to ji dělá ještě zajímavější. Navíc nám ukazuje, že ať se zdá situace bezvýchodnější, vše, co bylo stvořeno lidskou myslí, může lidská mysl zase objevit. A že nemá smysl vysvětlovat si věci, které jsou nové nebo nepoznané, jako zázraky nebo nadpřirozené jevy.

J.books
17.08.2014 5 z 5

Skvělá dektivka :)

zichisek
05.08.2014 4 z 5

Super!

Nibiru
04.08.2014 5 z 5

Knihu jsem poprvé četla jako -náctiletá, ale neztratila nic ze své děsivé tajemnosti až mystičnosti ani dnes, prostě je to klasika, jedna z nejlepších detektivek ze staré dobré mlhavé Anglie, jaká kdy byla napsána a právem by měla být v knihovně každého knihomola.

vikimi
25.07.2014 5 z 5

Velmi zdařilé :)

Filatov
21.07.2014 5 z 5

Ač čteno potřetí, blata stále přinášejí skvělý tajemný hororový příběh, který musí čtenáře zaujmout. Blata jsou depresivní, temná, plná mlhy a obluda, která v nich je přináší opravdu skvělé čtení ač je příběh znám i díky mnoha filmovým podobám. Zámek Baskervillů jakoby se stal jediným ostrůvkem bezpečí před nebezpečím zvenčí a to mi sedí. Fakt, že v příběhu je Sherlock trochu v pozadí oproti Watsonovi mi rozhodně vůbec nevadí.

Leechmyi
12.07.2014 3 z 5

Povídky o legendárním detektivovi miluji, avšak tato kniha mě svým způsobem zklamala... Děj je příliš rozvleklý, popisných pasáží je nadmíru a celkově je vše dost předvídatelné, což se mi u Sira Doyla doposud nestalo - vždy mě něčím dokázal překvapit, chytit za nos a vysmát se mé fantazii. Navíc, takřka půlku knihy je Holmes "mimo dění", což je veliká škoda.

triatlet
04.07.2014 3 z 5

Na vydání z nakladatelství XYZ se mi nelíbil ani obal, ani překlad J. Pachmayera. Nebo byl záměr překladatele, aby zmátl čtenáře, takže ve dvě dopoledne se snídá, večer se obědvá?
Překlad odpovídá začátku 20. století a nechápu, proč ho nakladatel používá v dnešní době.
Samotný příběh až příliš využívá metodu "deníku". Navíc identita "tajemného člověka" skrývajícího se na blatech je jasná...

kristýnka007
03.07.2014 5 z 5

mě přide naprosto neuvěřitelné, jak umí Sir psát!!! jak to všechno zvládne propojit, že jsem prostě jen lapala po dechu, když se ukázalo, jak to všechno vlastně je, Taky mě okouzlilo to, že opravdové odhalení je až na posledních pár stránkách.... prostě moje nejoblíbenější knížka všech dob!!!!!

apča
02.06.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem četla jako povinnou četbu . Nejdříve jsem se do ní nemohla začíst ale zhruba v pro střed jsem se do ní tak začetla až jsem jí dočetla . A docela se mi líbila . Doporučuji .( já jsem ji četla v anglicko - české verzi ) ale úplně mě v táhla do děje a krásně byla popsána blata