Príbeh mágie

Príbeh mágie https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488003/bmid_pribeh-magie-OPm-488003.jpg 5 106 28

Příběh magie série

V Krajine príbehov sa začína ďalšie dobrodružstvo! Spoznaj nových hrdinov a opäť sa stretni so starými známymi Mágia ti otvorí cestu k slobode. Keď štrnásťročná Brystal objaví zakázanú časť knižnice a v nej knihu o mágii, navždy to zmení jej život. Vďaka nej totiž zistí, že dokáže čarovať! Lenže v Južnom kráľovstve ženy nesmú čítať a mágia je nezákonná. Pred prísnym trestom ju zachráni tajomná madam Počasitá, ktorá ju privedie do magickej akadémie, kde sa má naučiť, ako sa stať vílou. Brystal a jej spolužiaci však odhalia zlovestné sprisahanie, ktoré ohrozuje svet i mágiu samotnú. Bude v ich silách zastaviť hroziacu katastrofu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (SK)

A Tale of Magic... , 2019

petuzla5591
05.01.2021 5 z 5

Nemám slov...prequel k Zemi příběhů je mnohem lepší, než jsem se kdy odvažovala doufat. Všechno mi do sebe krásně zapadlo a těším se na další díly. Určitě budou stejně úžasné.

Fortuna7
28.11.2020 4 z 5

Kniha nebyla tak dobrá jako série Země příběhů. Začátek se hodně táhl a pak (POZOR MENŠÍ SPOILER) se z hlavní hrdinky stála strašně snadno velice mocná víla.

Damaj
05.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Když jsem zjistila, že vyšla nová knížka od úžasného autora série Země příběhů, byla jsem nadšená.
Příběh magie je vlastně příběh o vzniku pohádkové Země příběhů, vezme nás do doby, kdy kouzla, čáry a magie byly zakázané, do doby, kdy vznikla Rada víl a samotná Kmotřička víla (babička Alex a Conera za Země příběhů). Kmotřička víla je však tady teprve malá třináctiletá holčička. Jsem zvědavá, jak příběh bude pokračovat.
Nicméně sice je to krásná knížka, ale na Zemi příběhů prostě nemá.

Eliška224
23.10.2020 5 z 5

NEJLEPŠÍ KNÍŽKA

Klesňa
14.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Ano ano ano!!! Konečně jsem se dočkal nového příběhu z tohoto kouzelného světa! Po dočtení posledního dílu série Země příběhů už jsem věděl, že autor píše další sérii a naivně jsem si myslel, že bude navazovat, tam kde jsme skončili, ale spletl jsem se. Vrátíme se totiž do doby, kdy ještě nebyla Rada víl a ty z Vás, kteří si chtějí knihu vychutnat bez spoilerů prosím – nečtěte dál. Kniha nám totiž odhalí, jak se z malé Brystal stane Kmotřička víla. Hrozně mě bavila Magická akademie Madam Počasité a popis toho, jak vlastně členové Rady víl vznikli (a co si budem – nejvtipnější postavou je tentokrát malinká uličnice později známá jako Matka Husa). Autor tady taky nahodí vážnější témata, jako je třeba rovnoprávnost žen nebo utlačování menšin (myslím, že tím měl na mysli například LGBT komunitu) a jeho myšlenka „nebojme se být odlišní“ by se rozhodně měla i touto formou šířit mezi děti. Jediné co mi moc nesedělo, byl překlad jmen (přišli mi až moc krkolomná) a taky mě trochu zklamalo, že autor tentokrát příběh neukončil nějak napínavě, aby nás navnadil na další díl. I přesto jsem si tento nový příběh moc užil a další díl si určitě pořídím! A ta obálka??? Nádhera!

Medasek
09.09.2020 4 z 5

Byla to krásná kniha. Ale ten překlad, to bylo zlo. Po zemi příběhů, jsem měla asi od knihy příliš vysoká očekávání, který kniha tak úplně nenaplnila. Čekala jsem asi trochu víc akce, obzvlášť od závěrečné bitvy.

leganto1990
04.09.2020 4 z 5

Pribeh byl krásný... Ale ty jména:/ to je hruza

ElikaBendova
01.09.2020

To jako vážně v tak krásném příběhu tak kurev++y zprzní překladatelé příjmení hlavní hrdinky? Co je tak špatného na Evergreenové, když už se jmenuje Brystal? Vždyzelená to jako vážně? :-( achjooo