Irská kráska

Irská kráska https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350098/bmid_irska-kraska-pribeh-gracelin-o-mall-nFu-350098.jpg 4 214 86

Gracelin byla už jako patnáctiletá provdána za anglického šlechtice a navzdory těžkým časům i manželově krutosti se snažila být dobrou ženou a matkou dědice. Ovšem její duch nebyl nikdy zlomen. V dobách hladu pomáhá potřebným, za politických bouří pomáhá irským rebelům včetně vlastního bratra... a stále nosí v srdci to největší tajemství, které hrozí zničit vše, za co celý život bojovala.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Gracelin O'Malley , 2001

quendery
20.12.2017 5 z 5

Jsem na tom jako Zuzka, emoce, slzy, nemožnost knihu odložit........ úžasná knížka...... ty hladomory v Irsku se v dějinách opravdu opakovaly, nikde jsem však o nich nečetla s takovou znalostí a brilantností, která je postavená na jemném romantické příběhu...... jsem moc ráda, že se mi kniha dostala do ruky a všem vřele doporučuji....

zuzana2599
13.12.2017 5 z 5

Já jsem z Irské krásky nadšená !!
Již dlouho jsem nečetla tak silný a skutečný příběh, již dávno mnou tak necloumaly emoce a již dávno se mi nestalo, abych přes den tolik myslela na hrdiny knihy...
Slzy už po dočtení oschly, ale mé nitro je ještě plné bouře.
Prosím, přečtěte si, nebudete litovat, za mě jedna z nejlepších knih letošního roku !

Illaa
12.11.2017 2 z 5

Nebyla jsem z knihy úplně nadšená. Příběh to byl silný, ale na můj vkus to bylo až moc politicky zaměřené. Nečekejte, že po knize budete nějak optimisticky naladění, smrt a bída se objevuje na každé straně.

Ronny
08.11.2017 4 z 5

Částečně je to romantický příběh na pozadí hladomorů v Irsku. Ale je to čtivě napsáno a dozvíme se hodně o historii Irska a strašných hladomorech vzniklých kvůli plísni brambor. Brambory byly hlavní stravou chudých pachtýřů (nájemcú půdy). Tak jsem si objasnila do dneška přetrvávající odpor Irů vůči Angličanům.

ivana.sk
18.10.2017 3 z 5

Měla jsem přečteno za den.. Nejdřív to vypadalo na lehkou romantiku se šťastným koncem, ale mýlila jsem se. Nakonec je láska až na další koleji a hlavní téma knihy je hladomor v Irsku a jak se s ním obyvatelstvo vyrovnávalo... A bylo mi z toho kolikrát úzko.

JanaDor
05.10.2017 5 z 5

Asi od třetiny knihy jsem četla příběh jedním dechem a střídaly se u mě emoce jak na horské dráze. Chvíli jsem byla nadšená, chvíli zdrcená, chvíli jsem doufala a skoro celou knihu nevěřícně kroutila hlavou, čeho všeho jsou lidé schopni se dopustit, protože hladomor v Irsku šel zkrotit, aby neměl takové hrozné následky.
Romantická linka je jemná a ani to není moc zamilovaný román. Je to hlavně o životě v té dané době a o tom, jak to měli lidé těžké, i když pracovali a poctivě žili dle božích přikázání. Kniha se mi hodně líbila, jsem z ní nadšená a vřele doporučuji k přečtení.