Příběh akvamarínu

Příběh akvamarínu https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508480/bmid_pribeh-akvamarinu-8Tc-508480.jpg 4 189 70

Jak daleká cesta vede k tomu, kdo je nám nejblíž? Rutinní život Jasmíny, která bydlí s matkou a marně hledá práci, může změnit snad jen zázrak. Je jím příchod Oskara, který se přistěhuje do její blízkosti, nebo tajemný Joachim, který tvrdí, že pochází z roku 1836? Historie dřevařské kolonie v Lomné je pro Jasmínu zajímavější než nepříznivá realita, v níž se musí vyrovnat s vážnou nemocí. Nemůže ovšem věčně snít, je potřeba postavit se k osudu čelem, otevřít srdce a hrát s rozdanými kartami.... celý text

gargamelka
26.02.2023 5 z 5

Od autorky jsem četla i její předchozí knihu a byla jsem spokojena, u této knihy také. Propojení dvou časových os, historický kontext. Nesmělá Jasmína, soused Oskar a Joachym. Jak to celé dopadne?

smrčci
24.02.2023 5 z 5

Od autorky jsem četla Příběh slunečnice a na její další knihu jsem se moc těšila. A nebyla jsem zklamaná. Naopak! Poslední třetinu jsem přečetla na jeden zátah, jak jsem byla ponořená do dění.
Příběh akvamarínu vypráví o lásce, hledání pevné půdy pod nohama v době životních těžkostí, o shledání a loučení a především o naději. Vše je podáno s lehkostí, bez zbytečného patosu, přesto velmi emotivně.
Autorka tímto rukopisem hodně vyrostla.

AndreaCekanova
24.02.2023 5 z 5

Krásný příběh přináší objevování pohnuté historie, lásku, která zdánlivě nemá budoucnost i nevyléčitelnou nemoc. Miriam nechává hrdinku tápat, objevovat, naslouchat i trpět, dokud nedojde k vlastnímu rozhodnutí, které rozhodně nebude z nejlehčích. Cesta k nalezení vlastních hodnot nebývá snadná. Ale to my čtenáři máme rádi.

symcca
23.02.2023 5 z 5

Děkuji. Kniha byla přesně taková, jakou jsem od Vás očekávala. ️
Příběh mě naprosto vtáhl do sebe, nemohla jsem knihu odložit. Až je mi líto, že skončil. Byly pasáže, kdy jsem si i poplakala. Lomnou ano Jablunkov neznám, nikdy jsem nebyla ani v okolí, tak děkuji za přiblížení alespoň kousku místní historie.
Jen si říkám, škoda práce, Vám to trvá delší čas, než knihu napíšete a já ji mám za dva večery přečtenou. A teď nezbývá než se tešit a čekat na další.

mstychov
21.02.2023 5 z 5

Na knihu jsem se neskutečně těšila, jelikož první kniha autorky - Příběh slunečnice mě doslova pohltil.
Akvamarín je psaný ve dvou časových rovinách. Současnost je z pohledu mladé Jasmíny, která nestuduje, nepracuje, ale chodí na různé brigády a pomáhá své mámě s domem a zahradou. Minulost je z pohledu Joachima, pracujícího v dřevařské kolonii na Jablunkovsku v první polovině devatenáctého století.
Jasmínu jsem si hned od začátku oblíbila. Působila na mě jako žena, která si potřebuje ve svém životě najít to správné místo. Osudem ji zamávali hned dva muži. Oskar, který se s rodiči nastěhoval do podnájmu k Jasmíně a její mámě a Joachim, který se objevil v kostele a začal jí tvrdit, že pochází z roku 1836.
Hlavní hrdinka se tedy snaží přijít věcem na kloub. Dál se protlouká životem a chvíle si zpestřuje pátráním v historii Lomné. Mezi tím vším se dozvídá o vážné nemoci, což ji částečně srazí na kolena.
Otázky jsou jasné. Kdo je záhadný Joachim a jak je možné, že se ocitl v současnosti? Který z mužů se zapíše do Jasmínina života? Jak se bude vyvíjet historie na Jablunkovsku? Jak dopadne boj s vážnou nemocí?
Kniha se mi četla velice dobře. Autorky styl psaní miluju. Propojení historie a současnosti stojící na reálných základech se mi neskutečně líbilo. Na konci knihy jsem měla husí kůži. V připběhu dochází nejednou k nečekaným zvratům. Moc se těším na další dílo. ️

Oblíbených vět mám hodně, nechci vše prozradit, tak alespoň takhle:
S pohledem upřeným na mračné peřiny…
Tak jsem si vynadala, že i slovník horníků se mohl červenat.

PetraL.689
17.02.2023 5 z 5

Knihy, ve kterých se pojí současnost s minulostí, mám moc ráda, a Miriam Blahová opět dokazuje, že je zvládá psát skvěle. Tentokrát nás zavede do Lomné, kde spolu s hlavními hrdiny poznáváme nepříliš známou, ale opravdu zajímavou historii dřevařské kolonie. Krásný a citlivě napsaný příběh o hledání svého místa v životě, odvaze čelit vlastnímu osudu, a především o síle lásky. Můžu vřele doporučit!

Daisy21
16.02.2023 5 z 5

Autorka už ve své první knize ukázala, že její silnou stránkou je propojování současné linky s historickou. O Lomné a minulosti daného místa se tak jejím prostřednictvím dozvíme spoustu skutečných a doložených informací a mimo to můžeme sledovat neotřelý milostný příběh i pozadí jedné závažné nemoci, které mnohé z nás může velmi překvapit. Velmi příjemné čtení, které by nemělo chybět v knihovně žádné romantické duše.

pogmanka
16.02.2023 5 z 5

Druhá knížka od autorky a musím říct, že bych nevěřila o kolik lepší ještě může být. Autorka se vypsala a příběh nám dokazuje, že vždycky se dá posunout ještě výš. Příběh byl krásný a zároveň smutný, řešil těžká témata, ale i lásku a nalézání nových přátelství. Také nelehkou dobu ať už v přítomnosti nebo minulosti a vypořádání se s ní. Neustále jsem přemýšlela, jak to autorka propojí, dva zdánlivě odlišné světy, co bude ten vau moment a musím říct, že nezklamala, všechno do sebe krásně zapadlo. Kromě toho musím říct, že těžká nemoc tam byla zakomponovaná s citem, autorka se na ní nesnažila vyždímat co nejvíc, naopak se snažila čtenářům ukázat, jaký je život s takovou nemocí a vyrovnávání s ní. Moc pěkný příběh, který si budu ještě nějakou dobu pamatovat. A Joachima prostě nešlo nemilovat :3

JanaJanska
16.02.2023 5 z 5

Krásná kniha o nekrásných věcech. Dvě časové linky, dva zdánlivě odlišné světy, které spojuje spousta věcí. Jak dopadne setkání Joachima z doby dávno minulé s moderní Jasmínou? A je to vůbec možné? Přečtěte si :)

Sharona73
16.02.2023 5 z 5

Nadherna, nezna a pritom neskutecne silna. Takova je druha kniha od Miriam Blahove. Mela jsem tu cest cist ji jako betactenarka a proto doporucuji vsemi deseti. Teste se na pribeh plny zvratu, castecne na pozadi skutecnych mist a udalosti s prekvapivym koncem.

láska tajemství romantika české romány romány pro ženy

Miriam Blahová
česká, 1989