Město zrcadel

Město zrcadel https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356840/mid_mesto-zrcadel-lsb-356840.png 4 223 61

Přechod série

< 3. díl

Prošli jste Přechodem. Čelili Dvanáctce. Teď vejděte do Města zrcadel k poslednímu zúčtování. Dvanáctka byla rozprášena. Ve světě skončilo století vlády nepředstavitelných hrůz. Potomci těch, kteří přežili, začínají opouštět hradby města s odhodláním vybudovat novou společnost. Daleko od nich, v mrtvé metropoli na východě kontinentu, však čeká Nula, první nositel viru. Jeho nenávist dokáže utišit pouze porážka Amy, jeho protipólu, jediné naděje umírajícího lidstva. Dívky z Neznáma, která je pro zničení Nuly ochotná obětovat vše. A nejspíš bude muset…... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: ekniha , Knižní klub

The City of Mirrors , 2016

Guarnere
30.09.2017 3 z 5

Nejslabší díl z celé série, alespoň za mě ano. První polovina se neuvěřitelně vlekla, četla jsem ji neskutečně dlouho, musela jsem se do ní vyloženě nutit. Vyčnívalo pouze Fanningovo vyprávění. S touto postavou jsem však nakonec měla největší problém - jeho motivace mi přišla nedostatečně vykreslená. Proč to tedy dělal? Proč tak moc toužil po Amy, co s ní chtěl udělat?
Druhá půlka už měla alespoň nějaký spád, ale celé mi to už připadalo jaksi příliš. To, co jsem vyčítala druhému dílu, je tady zastoupeno ještě v mnohem větší míře - nevím proč, ale měla jsem strašný problém s těmi "světy" za tímto světem, s tou duchovní rovinou. Tyto části, části, kde Amy pleje záhonky, mě tedy neskutečně nudily.
Jinak tuto trilogii beru pozitivně, ale první díl, ve kterém byla Amy ještě malou holčičkou, byl prostě nejlepší.

Saiim
07.09.2017 4 z 5

Dlouho jsem čekal , ale vyplatilo se to. Knihu jsem měl přečtenou brzy naprosto mě tato trilogie pohltila. Za mě super , jediné co mě mrzí že už je konec .

Princezna22
24.08.2017 3 z 5

Nenáročné čtení,které jsem zase zhltla jak něco během chvíle. Líbila se mi hodně minulost Nuly. Strašně mě uchvátili snímky ke konci knížky,ty byli strašně super,jen bych uvítala víc řešit tu epidemii a ne jen vztahy mezi osobami. Druhý díl jsem chápala,že je o tohle trošku odebrán přeci jen to byl přechodný druhý díl.. Ale u závěrečného dílů jsem toho čekala více. Aspoň více akce s viraky... A ten konec proč proboha? Je to tak strašně zarizle,urizle že nevím co se stalo s pár postavami.. A nejvíce mě štvalo,že jsem se začetla do děje kde bylo napětí aspoň trochu a říkám si jo super konečně se to rozjíždí a pak najednou skok a jsme úplně jinde o několik let zase.. To mě dost štvalo... Po prvním dílu jsem tedy čekala asi více,jelikož první díl dal latky velice nahoru...

Nefilim
14.08.2017 3 z 5

Na závěr viracké trilogie jsem čekal několik let. Běžně mě knihy co mají více než 300 stran odrazují. U Přechodu i Dvanáctky měl epický rozsah smysl, Město zrcadel drhne. A to hlavně v nekonečné retrospektivní kapitole o Fanningovi a natahovaném epilogu s plonkovou love story. Když v ději chybí drama v podobě epidemie a řeší se jen mezilidské vztahy, autor ztrácí schopnost poutavě vyprávět a nudí. Navíc zrcadla nemají pro Město zrcadel žádný zásadní význam. Pokud by se našel schopný scenárista a obsah pořádně zredukoval, mohl by z toho být skvělý film. Jeden, ne tři.

Darami87
06.08.2017 3 z 5

Trvalo dlouho, než se mi kniha konečně dostala do ruky. Strašně jsem se na ni těšila. Ale bohužel jsem velmi zklamaná... Za mě je to nejslabší díl série. Část která patřila Fanningovi mě brzy začala nudit a já přeskakovala nejprve odstavce a pak celé stránky. A stejně tak mě zklamal konec.. Přišel mi zbytečně vleklý a opět mě to nutilo přeskakovat..

zazvorka
03.08.2017 3 z 5

Kniha se mi zdála příliš rozvláčná, druhý díl tím trpěl také, ale tohle bylo horší. Dočetla jsem, abych završila trilogii, ale první díl byl nejlepší. Taky mi připadalo, že na konci se nám Nula měl jevit v podstatě jako chudák - což nechápu. Vždyť to byl - i ve svém původním lidském životě - sobec a vrah! Celé už se mi to jevilo překombinované, zmatené a zahlcené zdlouhavými úvahami a rádoby hlubokými myšlenkami.

Christo
03.08.2017 3 z 5

Bohužel jsem si nepamatoval příliš hrdiny a spojitosti s minulými díly, takže pro mě zážitek příliš zmatečný. Je to ale moje chyba, přesto hodnotím jako průměrné čtení.

roman5085
28.07.2017 5 z 5

Neopouštějte mě přátelé!! Tak to mě první napadlo po dočtení posledního dílu téhle , alespoň pro mne, úchvatné trilogie. A ta minulost Nuly? Skvěle popsané. Užil jsem si četbu knihy do poslední chvíle, i když určité věci mi určitě vadily. Dojel někam ten Michael nebo ne? A co ten přerod zpět na moderní civilizaci? Jak to probíhalo? Jak se dostali na úroveň, která je na závěr popisována? Těch otázek je více. Ale i tak dávám plný počet hvězd.

BarBarBar
26.07.2017 4 z 5

Tohle že je konec? Proč? Takovou dobu jsem čekala. Co Michael? A Sara? Caleb a Hollis? Mohl být klidně i díl čtvrtý, aspoň bychom neskákali o tolik let dopředu. Pro mě menší zklamání, příběh je to nádherný, ale ty mezery ve vyprávění. Něco se začne a najednou skok o 21 let dopředu. Škoda, na to že to má být ukončení celé série je to pro mě a můj hlad po vědění opravdu málo. Ale i přesto 4*.

Scharks
25.07.2017 3 z 5

Nevím proč, ale čtení mi neubíhalo tak, jak jsem u většiny knih zvyklá. I když jsem byla zvědavá co bude na další stránce nějak mi to hrozně trvalo.. A veliké skoky mezi roky pro mne někdy byl docela šok - člověk se naladil na jednu vlnu a šup jsme někde jinde a nezbývá než si jen domýšlet, jak se příběh postav mohl vyvíjet dále. I tak to pro mne bylo skvělé zakončení série :)

Skripi
11.07.2017 3 z 5

Najslabšia z trilógie...

Patrik02
09.07.2017 5 z 5

Tak, a je to. Jak je uvedeno v anotaci této knihy - Prošel jsem Přechodem. Čelil Dvanáctce. A sedm let dlouhé putování završil ve fenomenálním Městě zrcadel.
Když jsem v roce 2010 narazil úplnou náhodou na knihu Přechod, neměl jsem nejmenší tušení, jak se mi v průběhu let celá série dostane pod kůži. Dnes, o sedm let později, když jsem otočil poslední stránku Města zrcadel, si připadám, jako by mne opouštěli dobří přátelé. Skvělý Justin Cronin a jeho neobyčejný příběh o konci a novém začátku, o lásce, odvaze a přátelství napříč staletími, bude mít vždy zvláštní místo v mé knihovně i mém srdci.
Celá trilogie nyní odpočívá na svém místě v polici a čeká jen na to, až ji za několik let opět vezmu do rukou a ještě jednou poprosím dívku z neznáma: "Vyprávějte mi příběh, Amy."

katyka
28.06.2017 5 z 5

Skvelé zavŕšenie celej série. Na tento diel som poctivo čakala niekoľko rokov a trochu som sa bála, či to Cronin ustojí, či to nejako nepokazí. Ale zvládol všetko na výbornú a zaradil sa medzi moje obľúbené "hodnotné" fantasy kúsky, vedľa napríklad Pullmana a Jeho temné esence. Naozaj odporúčam aj tým, ktorí koncom sveta práve neholdujú.

deirdre
05.06.2017 5 z 5

Tento príbeh rozhodne patrí medzi tie, na ktoré človek tak ľahko nezabudne. Dá sa do neho bez problémov ponoriť a nechať sa unášať osudmi hŕstky preživších po nevydarenom experimente americkej armády. Aj keď "upírske" knihy nečítam, toto bola výnimka, ktorú som neoľutovala.

pavlina3148
24.05.2017 5 z 5

Po několikaletém čekání na poslední díl skvělé ukončení série. Doporučuji všem, kteří propadli prvnímu dílu.

Rinoa18
11.05.2017 5 z 5

Právě dočteno. Epické završení epické série. Víc slov netřeba. Prostě si to přečtěte.

ThereSSaK
22.04.2017 5 z 5

Nevím, co bylo lepší. Jestli minulost 0 anebo pasáž, když padlo město. Nemohla jsem knihu odložit a neskutečně jsem soucítila se všemi, co padli. Autor píše neskutečně poutavě!

lazarus
06.04.2017 5 z 5

Výborné finále trilogie. Autorův styl psaní se posunul o notný kus dál. Ubylo akčních rádoby filmových pasáží a přibylo více psychologie postav. Obšírné nahlédnutí do minulosti Nuly mě naprosto uchvátilo a přišlo mě jako vrchol celé ságy. Finále bylo opět zbytečně "filmové", ale vzhledem k předcházejícím dílům do celku hezky zapadlo. Epilog je tečkou a malým, vcelku očekávaným završením příběhu.
Doufám, že se od autora dočkáme brzy něčeho nového. I když byl Přechod, Dvanáctka a Město zrcadel hodně neoriginální příběh, přesto byl příjemnou a zábavnou formou krácení volného času a peněz za knížky rozhodně nelituji.

MaKolar
16.03.2017 4 z 5

Příjemné zakončení celé série. Autor zde velmi dobře vystihl život hlavní postavy Fanninga. Skvěle byl pojat konec z pohledu historie lidstva. Doporučuji.

agnes25
16.03.2017 3 z 5

První polovina knihy je nezáživná,myslela jsem,že ji snad odložím.Jakmile se ale přehoupnete za polovinu,děj najednou ožívá a je k neodložení.Na 1. i 2. díl,ale rozhodně nemá.