Město zrcadel

Město zrcadel https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356840/mid_mesto-zrcadel-lsb-356840.png 4 223 61

Přechod série

< 3. díl

Prošli jste Přechodem. Čelili Dvanáctce. Teď vejděte do Města zrcadel k poslednímu zúčtování. Dvanáctka byla rozprášena. Ve světě skončilo století vlády nepředstavitelných hrůz. Potomci těch, kteří přežili, začínají opouštět hradby města s odhodláním vybudovat novou společnost. Daleko od nich, v mrtvé metropoli na východě kontinentu, však čeká Nula, první nositel viru. Jeho nenávist dokáže utišit pouze porážka Amy, jeho protipólu, jediné naděje umírajícího lidstva. Dívky z Neznáma, která je pro zničení Nuly ochotná obětovat vše. A nejspíš bude muset…... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: ekniha , Knižní klub

The City of Mirrors , 2016

predseda4u
09.11.2019 4 z 5

Třetí díl pokračuje ve stopách dílu druhého. Najdete v ní opět i část, která se časově odehrává před hlavním dějem po apokalypse. tahle část je ale mnohem více ohraničena a jedná se víceméně o román v románu. Nejdříve mě tato část, kvůli svému vytržení z děje, štvala. Později však svým, až trochu Murakamovským, melancholickým pojetím, mě až paradoxně mrzelo, že se vracíme k hlavní dějové lince. Píši tyto postřehy více než půl roku od přečtení a už si vlastně moc nerozpomínám na finále. Čtivost knížka opět nepostrádá a je solidním dovršením trilogie.

skyline
02.07.2019 5 z 5

Úžasné zakončení trilogie.
Celá tato série je skvělá.
Ale pár věcí by mě ještě zajímalo ...škoda že nejsou více dotažené do konce....

Tereza0107
01.07.2019 4 z 5

Po zklamání z druhého dílu, který mi přišel takový o ničem mě potěšilo, že třetí díl se opět vyhoupl na vyšší laťku. Do děje se vrátila záhadnost, napětí a akčnost (hlavně tedy v druhé půlce, kterou jsem přes víkendu vyloženě zhltla). Autor opět hodně skákal mezi jednotlivými dějovými linkami, kdy se v některých nebál vrátit až na úplný začátek do doby před apokalypsou. Líbilo se mi dovysvětlení vztahů mezi Fanningem, Learem a Liz, který byl na začátku pouze naznačen a z kterého Fanning vycházel jako jasný záporák. Teď však autor zabrouzdal více do hloubky a vyšel z toho srdcervoucí příběh nenaplněné lásky, kdy jsem Fanninga, který si raději zvolil štěstí svých dvou přátel na úkor štěstí svého, upřímně litovala. Na druhou stranu mě ve všech třech dílech trochu štvala jistá osudovost - postavy nemají tušení, jak některé věci vědí, ale prostě mají tušení, vidění nebo jim to říká vnitřní hlas. Jako v předchozím díle, tu na mě působila lehká překombinovanost, kdy jsem byla až zmatená kdo vlastně umřel, kdo žije, jak je možné, že dotyčný žije, když se utopil atd. A co Michael?! Byla jsem tak zvědavá kam dopluje, jestli objeví něco nového nebo se vydá hledat ostatní na ostrov a ono ani jedno, ani druhé, prostě nedokončeno. Totéž platí i o motivaci Fanninga - vypadalo to, že má nějaký děsně ďábelský plán s Amy, ale jaký? Také jsem se těšila na trošku větší popis "nového světa", na který jakoby na konci už nevyšel čas. Každopádně můj celkový dojem z trilogie je příjemný, postavy mi přirostly k srdci a teď se mi s nimi ani nechce loučit.

Richie1
17.05.2019 3 z 5

První třetina knihy byla málo akční, vlastně jen probírání minulosti, životů před nákazou. Zbytečně rozvláčné, zdlouhavé, skoro nudné - až v druhé třetině knihy příběh opět skočí do doby viráků a děj se trochu více rozjede. Přesto mi připadalo, že kniha postrádá napětí a dynamiku předchozích dílů. Vnímal jsem také některé nelogičnosti popisovaných situací. Celkové zklamání nakonec odvrátil závěr, který se mi docela líbil. Ten přesah do hluboké budoucnosti byl zajímavý i dojemný. Třetí díl mě tolik nenadchnul, ale přesto to stále bylo velmi dobré čtení. 70%

mimi55
21.04.2019 5 z 5

Příběh gradoval. Příběh Nuly byl skvěle načasovaný, druhá půlka knížky měla neuvěřitelný náboj. Závěr nečekaný. Nejlepší ze všech dílů.

Finn69
10.03.2019 4 z 5

Tak mám cca 1800 stran téhle série za sebou, a všem, kteří mají rádi tyhle dlouhé, propracované příběhy o konci světa, můžu jen doporučit aby se do toho pustili taky. Když nic jiného, nebudete aspoň muset docela dlouho přemýšlet o tom, co dalšího číst :)
Samotné Město zrcadel mě na začátku trochu překvapilo sáhodlouhou sondou do minulosti "Nuly", prvního viráka. Jasně, bylo na čase, abychom se o něm dozvěděli něco víc, ale proč na 200 stránkách? Dvacet by bylo až až. Oproti předchozím dílům také přibylo hodně takového toho "duchovna" a světů za světy, jestli jste četli Přechod nebo Dvanáctku, víte o čem mluvím. Naštěstí cca od třetiny knihy děj zase nabere obrátky a do konce už nestíháte ani dýchat. Závěr je moc hezký a dojemný, méně okoralá duše než moje možná i uroní slzu.
Takže abych to shrnul, v rámci tohohle žáru jedna z nejlepších věcí, které jsem kdy četl. Nemá moc cenu hodnotit jednotlivé díly, je to vlastně jeden celek a jeden (opravdu hodně) rozsáhlý příběh, všechny knihy na sebe těsně navazují.

Jm.bazar
18.12.2018 5 z 5

Rozhodně je to zajimavy namet, ktery se autorovi podarilo napsat velmi ctivou a napinavou formou a s uzasnymi postavami, s jejich klady i zapory. Po dlouhe dobe me nejaka serie opravdu zaujala a hlavne zustala v pameti.

BarkaS
23.09.2018 4 z 5

Trochu nastavovaná kaše a některé zvraty mi fakt nedávaly smysl, ale budiž. Udržet kvalitu u tak svělého námětu/nápadu na víc než dvou a půl tisících strankách asi není tèměř možné. Zajímavý Fanningův příběh, podle mého ale jeho motivy neosvětlil.

Nikkiproch
18.09.2018 5 z 5

Půlku knihy jsem čekala a čekala a usnula na vavřínech stejně jako obyvatelé Kerrvillu a jeho okolí... A pak to najednou přišlo. 300 stránek jsem přečetla jedním dechem. Odkládala jsem velmi čtenářsky spokojená. Třetí kniha krásně uzavírá celý příběh Přechodu. A poslední věta v poděkování mi dlouho nechala úsměv na tváři :-).

stopař
21.08.2018 5 z 5

Náhodou jsem v knihovně vzala do rukou Přechod.Teď po přečtení závěrečného dílu trilogie jsem uchvácena příběhem zmaru,utrpení,přátelství a lásky a určitě se k němu znovu vrátím....jen mám trochu obavy,aby se lidstvu taky nějaký ten experiment nevymkl z rukou.

jana1599
05.08.2018 5 z 5

Naprosto uzasny konec, ktery me prekvapil svoji hloubkou a presahem. Celkove je tahle tridilna saga opravdu dobre promyslena a rada uvidim filmove/serialove zpracovani.

Schary
04.07.2018 5 z 5

Zakončení trilogie si drží laťku stále vysoko. Jako v předchozích dílech i zde je pár odboček do minulosti, tentokrát se podíváte za Nulou a poznáte jeho lidský život. V tomto díle se odehrává boj Nuly a jeho Mnohých se zbytkem lidstva.... Příběh pádí a je super...A moc se mi líbilo, že autor dotáhl knihu do konce. Závěr s Amy moc oceňuji a bylo to až dojemné...

Kabátice
19.03.2018 5 z 5

Skvělé počtení. Vše do sebe krásně zapadalo.

Bee
16.02.2018 5 z 5

Tahle kniha, vlastně celá tahle série, je tak rozsáhlá a tak plná informací, postav, příběhů a osudů, že ani nevím, co mám do komentáře napsat. Je pravda, že jsem si před závěrečným dílem přečetla oba předchozí díly (bylo to jako vracet se ke starým přátelům, nic jsem i po té době nezapomněla, a to o něčem svědčí), a proto pro mě bylo Město zrcadel zpočátku náročné. Jako čtenáři máme tendenci tíhnout ke svým oblíbeným postavám a tady vám tak trochu proklouzávají mezi prsty, prakticky od prvního dílu až do konce - ať už jsou to skoky časem, nebo nemilosrdná smrt ve spárech viráků...
Co se týče děje, byl tu už takový typický pomalý rozjezd, ale ještě pomalejší, než jsme asi zvyklí. Jenže to už mě měl autor úplně zaháčkovanou a bavilo mě to stejně. Neskutečně mě tu baví to sledování osudů postav, jejich vývoj, vývoj samotného lidstva... Opět tu dostaneme i další část příběhu z minulosti. Na Nulu jsem se opravdu těšila a chvíli jsem se obávala, že mě zklame, ale opak byl pravdou. Cronin se umí postavou zabývat tak dopodrobna a mapovat její psychologii, že si vás nakonec získá každý. I ten záporák.
Od poloviny knihy se toho událo tolik, že jsem nestačila valit bulvy a rozhodně to nenudilo. Konec (čti: posledních dvě stě stran) pro mě byl přímo srdcervoucí, protože v téhle knize nemůžete lpět na nikom a na ničem. Samotné zakončení bylo takové hořkosladké. (a budu se opakovat - srdcervoucí). Neumím si představit lepší konec, i když pořád tak nějak bažím po dalších informacích. Myslím, že to je přesně ten pocit, který ve vás má perfektní série zanechat.. Já se k Přechodu budu vracet asi často, je to pro mě mistrovský kousek.

Elis.n
01.02.2018 3 z 5

Dávám 3, ale ráda bych dala 4 hvězdy. A to proto, že jsem se do první knihy Justina Cronina Přechod zamilovala. Teď jsem konečně dočetla poslední díl trilogie a dalo mi to zabrat. Stále musím tvrdit, že první díl je bezkonkurenčně nejlepší. Pro mě bylo minus hlavně to, že jsem si nepamatovala osudy všech postav, a že jich tam teda je. Takže občas jsem tápala, co to je vlastně za člověka a jakou má pro děj úlohu. Nicméně mě dojalo rozkošné poděkování autorově dceři, která po svém tatínkovi chtěla příběh o "holčičce, která zachrání svět" a J. Cronin to pro svého miláčka splnil.

aktak1203
07.01.2018 5 z 5

Skvělé, jako oba předchozí díly.

michal3736
14.11.2017 4 z 5

Po dlouhé době jsem konečně dočetl závěrečný díl trilogie (četl jsem zhruba 3/4 roku, ale do toho spousta jiných knih ještě). Podle mého názoru nejslabší díl z celé trilogie,ale stalo to za to to dočíst. Takže doporučuji

Krivas
12.11.2017 5 z 5

Celá série stojí za pozornost - za přečtení - za krásně strávený čas. Opravdu kvalitní literatura - bylo tam téměř všechno. Velmi doporučuji

Karelvovsik
16.10.2017 5 z 5

Důstojné zakončení naprosto úchvatné trilogie. První polovina knihy byla trochu pomalejší, bez akce, ale po návratu viráků už měla kniha obvyklý spád. Na konci knihy mě zarazil fakt, na jakou úroveň se lidstvo dostalo za pouhých tisíc let. Osobně považuji celou trilogii za to nejlepší, co bylo kdy o upírech napsáno (nebo alespoň mnou přečteno), i když samotné Město zrcadel bylo podle mě nejslabší částí trilogie. Hodnotím za 4,5 hvězdy.

maruschka
06.10.2017 5 z 5

Jakýkoliv pokus o komentář by skončil příliš dlouhým plkáním, takže asi takhle: se sérií Přechod je to jako se skvělým manželem. Čím déle jsem s ním, tím víc vidím i jeho chyby, ale taky ho mám čím dál raději. A strašně se mi nechce loučit se s ním... Nu, poplakala jsem si, jak jinak.