Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417223/bmid_pravda-nebo-lez-7wv-417223.jpg 4 2879 837

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity , 2018

klarence
14.03.2021 3 z 5

celkově musím říct, že se to dobře četlo , ale nebylo tam dotažených pár věcí, jenda z nich nůž , nemusím mít v knize tolik erotických scén, ty jsem přeskakovala. konec byl možná překvapivý , i když jsem cosi tušila (ne všchno) jen mi úplně nezaskočil a na to jak kniha celou dobu probíhala jsem čekala asi víc... vím, že tento žánr autorka většinou nepíše a pro mne je to její první kniha ,tak úplně nemohu posoudit , ale řekla bych , že se jí to docela povedlo

temna.vila
13.03.2021 5 z 5

Na tenhle počin Colleen Hoover jsem se neuvěřitelně těšila a přiznávám, že jsem ani tentokrát nebyla zklamaná. Hltala jsem každou stránku a po nocích jsem se s knihou necítila úplně komfortně. Atmosféra za mě byla výborně vystavěná, zvraty nečekané a rozuzlení a v podstatě nejasný konec velmi překvapivý.

Janadvorackova
12.03.2021 4 z 5

Tyjo, nebylo to vůbec špatné. Autorku neznám, byla to náhodná volba. Pravda nebo lež? To je přesně ta otázka, kterou jsem si položila, když hrdinka sledovala dům ve zpětném zrcátku.
Tím nic neprásknu, nebojte.
Pozornost udrželo i množství erotických pikantností, proč ne.
Ale znepokojivá linka příběhu, zejména jeden rukopis, byl sakra geniální :).
Celkově jsem velká očekávání neměla, ale knihu jsem poslechla během pár hodin, takže si asi rozumíme :).

Er.es
10.03.2021 3 z 5

Eh... kam se poděla má milovaná Colleen?
Dobře, vyzkoušela to, nesedlo jí to, vrátíme se zase zpátky k tomu, co umíme, jo?

Její knížky miluju od začátku až do konce, na tuhle jsem se třepala, jak pes, áááále... mám smíšené pocity, jak knihu hodnotit.
Všechno, co Colleen umí, bylo pryč. Četla jsem jen průměrnej erotickej román (jo, taky jsem ony pasáže přeskakovala) s prvky napětí, které tam bylo, né že né, ale nestačilo to.
Konec příběhu byl velice dobrý, za to hvězda navíc, ale není to vůči mně fér. Číst celou dobu, co nechci, co mě nudí, abych si potom spokojeně zamlaskala nad pár stránkami na konci?

Colleen, vrať se mi zpátky prosím...

eliska3868
08.03.2021 5 z 5

Do této knihy jsem se úplně ponořila, příběh a hlavní postavy mě uchvátil, ale musím říct, že taky vyděsily.
Jsem náročná čtenářka a pečlivě si vybírám knihy,
které si chci dát do své sbírky - knihovny. Tuhle knihu si tam dám jako nejlepší. Nechci rozebírat děj,
nechte se překvapit.
Kniha zaujme hlavně ty čtenáře, kteří už nějakou tu knížku přečetli
a mají silnější povahu.
Musím říct, že tahle knížka je pecka
a mistrovské dílo.

illca2
07.03.2021 4 z 5

Teď dočteno! Můžu mít u knihy husí kůži - ano! Vžit se do pocitů hlavních hrdinů - Ano! Ale to co jsem četla tady, jako matka 2 malých dětí je síla a vlastně na konec zjistit, že to tak nebylo je masakr emoci. Jooo konec byl odflakly, ale kniha stala za přečtení!

Zdenk@
07.03.2021 3 z 5

Moje první kniha od autorky a zklamání, protože se mi dostala do ruky romanťárna s kapkou thrilleru. Jako ne že by to bylo až tak špatné, je to velice čtivé, semele se tam toho dost, někdy Vás až zamrazí, proto čekate na wau konec jenže ono nic, teda jako jo dostanete závěr a to takový kde si můžete vybrat sami, jak už napovídá název knihy, zda to byla pravda nebo lež. Pro mne průměrná kniha, měla dobrý potenciál, ale ten se ztratil v nijakých postavách a některé situace v ději bily do očí svou nesmyslností. Autorce, ale ještě šanci dám, přece jen toto není její hlavní žánr.

gossipavlina
07.03.2021 5 z 5

Sakra, tak co teda byla pravda??? :-D
Lechtivý a odpočinkový thriller. Jestli se to teda dá takhle napsat, že thriller může být odpočinkový. CH píše fakt skvěle. Žánrem jsem byla zprvu překvapená, tohle není úplně její parketa. Většinu knihy jsem v napětí očekávala nějaký podraz. A dočkala jsem se. Na straně Lowen bych se možná cítila trochu zneužitá.
Na víkend, kdy chcete zažít trochu napětí, ale nechcete zase číst nějakou hnusárnu plnou mrtvol, krve a zvrácených vrahů, tak je tahle knížka skvělá volba.
Doporučuji!

MirkaProk
06.03.2021 4 z 5

Velmi čtivě napsáno, přečteno za jeden den. Nechybí napětí, které člověka nutí číst dál. Ale ten úplný konec, no nevím. Bylo mi jasné, že dojde k nějakému zvratu, ale tohle mi nějak nesedlo.

Anniee
06.03.2021 4 z 5

U Verity byla jediná a největší chyba asi to, že jsem čekala něco nepřekonatelného. Všechny recenze slibovaly naprostou pecku.
A je pravda, že knížka byla čtivá opravdu hodně. Autorka má cit na psaní. Nebylo to ani jako u některých čtenářů, že by mi vadily erotické prvky. Jenže ona ta zápletka ve finále nebyla až tak originální, čtenáři dojde, že tam není něco jen tak. A z konce jsem byla chvíli zklamaná, ale nakonec se mi docela zalíbil. Rozhodně ale nemůžu říct, že to byl nejlepší thriller co jsem kdy četla.

Kikityna19
06.03.2021 3 z 5

Dost jiné téma knihy než na která jsem od Colleen zvyklá, trochu mě to vykolejilo. Rozuzlení se mi moc nelíbilo, až mě to spíš vyděsilo, protože jsem to asi nečekala. Ale možná právě tím mě to trochu zasáhlo. A tak nějak, i když bych možná raději na tuhle knihu zapomněla, protože z ní vážně nemám dobrý pocit, ve mě stejně zůstala. To prostě knihy od Colleen dělají..

Kanimůra2
05.03.2021 3 z 5

Colleen Hoover je má oblíbená autorka. Šla jsem na jistotu a tetelila se radostí, jak si počtu. Když jsem narazila na první popis postelový scény zarazilo mě to. Při druhém jsem se zamyslela, koho to vlastně čtu. Při třetím jsem udělala významné tsts. Další jsem už přeskakovala. Ne, nejsem prudérní, ale až si budu chtít přečíst podobnou literaturu, nevyberu si Colleen Hoover. Tohle nebyla moje Colleen.
Tak moje milá, za to jak krásně píšete, dávám 4 a končím, než si to rozmyslím. Nebyla jsem dost rychlá...vzpomněla jsem si na závěr. Ten mě taky nepotěšil. Tak za 3..

Fixa08
05.03.2021 2 z 5

Mě se teda konec nelíbil a úplně to tu jinak pěknou knihu zabilo. Druhá kniha od této autorky a opět docela zklamání, už jí zkoušet číst nebudu.

juliesze
04.03.2021 4 z 5

Knížka, která se dá přečíst za pár dní, jelikož je napsána jasným a jednoduše srozumitelným textem. Samotný příběh, podstata a okolnosti postav mi připomínají takový ten holywoodský triler, kdy hlavní postavy žijí v krásném drahém domě, jsou všichni strašně hezcí sexy a krásně oblečení. V tomto knihu hodnotím spíše podprůměrně. Co knížku zvedá je hra autorky s tím, jak skutečně lidé potom autora a jeho hlavního hrdinu vnímají. Jak jednoduše za spisovatelem vidí chování smyšlené postavy a skutečně si ho takto představují (což se tedy často děje i například v seriálových hercích). Závěr se autorce velmi povedl a skutečně nechává čtenáře v pochybách, jaká je tedy skutečnost a co je smyšlená verze událostí.

lenik284
03.03.2021 4 z 5

Kniha se mi četla dobře a líbila se mi. Nicméně samotný příběh mě moc neuchvátil, po celý čas jsem tak nějak tušila jak všechno dopadne. Sice to bylo napínavé od začátku až do konce to jo, ale ten závěr mě překvapil a možná,že by se s příběhem dalo pracovat ještě trochu víc. Dávám tedy 4hvězdičky opravdu za ten konec, ale také za vulgarismy,kterých tam bylo také dost! A teď co byla pravda a co lež?????Přečtěte si knížku sami a uvidíte.

Lucijáš276
02.03.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila a byla od začátku až do konce opravdu napínavá. Musím uznat, že mě Verity v knize dost děsila a dokázala ve mě vyvolat opravdu husí kůži. Povedený příběh, čtivá kniha, ale ty vulgarismy mi místy dost vadily. 4*

mario.nette
01.03.2021 2 z 5

Tak já nevím. Čekala jsem od toho víc...nějaký nečekaný konec nebo tak nějak. Nepřekvapilo mě to a nijak jsem z toho šokovaná nebyla. Četlo se to dobře, to zas jo. Vadily mi pasáže sexu, moc. Nemám tohle opravdu ráda, nerada o tom čtu. Každopádně mě konec jaksi zklamal - jak jsem psala, čekala jsem od toho víc.

Raislin
01.03.2021 5 z 5

Tak tohle byla vážně síla. Člověk vůbec neví čemu věřit. Četla jsem jedním dechem. Za mě to je jedna z nejlepších knih od autorky! Prosím vydejte mi další knihu od Colleen Hoover už teď mi chybí.

ANDY28
01.03.2021 1 z 5

béčková blbost, ale bravurně napsaná

bigben
01.03.2021 2 z 5

Od začátku bylo jasné, že bude něco špatně, buď s manželkou nebo s ním. A hlavní hrdina se s ním dá dohromady...strašně předvídatelné a za mě dvě hvězdy, že se text dal rychle číst. A proč jsem to dočetla? prostě rozečtenou knihu neodkládám...