Mrtví do soumraku

Mrtví do soumraku https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17027/bmid_mrtvi-do-soumraku-oPZ-17027.jpg 4 501 86

Pravá krev série

Sookie Stackhouseová je servírkou v malém louisianském městečku. Ač je to hezká žena, působí tiše a uzavřeně. Má jednu zvláštní vlastnost, která může být ve styku s druhým pohlavím nepohodlná - dokáže totiž číst, co si kdo myslí. Jednou potkává muže svých snů. Je to vysoký a hezký Bill, jehož myšlenky zůstávají utajeny i Sookii. Ta ale netuší, že je to upír s pošramocenou pověstí, který se stýká s podivnými existencemi. Jejich představy o morálce jsou dost svérázné. Když pak jsou stojaté vody maloměstečka zčeřeny několika nepochopitelnými vraždami, ocitá se Bill mezi podezřelými. Ve chvíli, kdy je zabita její kolegyně, začíná se o svůj život obávat i Sookie. Kniha získala v roce 2001 cenu Anthony Award za nejlepší detektivní román.... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , Baronet

Dead Until Dark , 2001

Majdule
04.07.2011 4 z 5

Seznamte se se Sookie, která jak sama říká, sedí na zdi mezi světem lidí a nadpřirozených bytostí. Jestli máte aspoň trochu rádi kýč a dokážete ocenit i kouzlo nechtěného, budete se prostě bavit. Upírů jsou mraky, ale Sookie a její deníček jsou originál.

Therushka
25.06.2011 4 z 5

Musím naprosto souhlasit s Mulier... česká verze se s anglickým originálem nedá srovnávat a tudíž taktéž uděluji vysoké hodnocení anglické verzi této knihy..

Mulier
17.02.2011 4 z 5

Překlad někdy dokáže docela dobré čtení změnit na směšný blábol (a naopak). To je podle mě případ i téhle série. Vysoké hodnocení tak uděluji anglickému originálu, český překlad odpustí, ale za víc než dvě hvězdy nestojí.

Amelie
18.01.2011 4 z 5

v dnesni Twilight dobe, je tohle trochu jiny kafe!! a je to jen dobre :) sex, vrazda, sex - co vic si prat?

dutahlava
30.11.-0001 4 z 5

Napínavá knížka plná všeho co mám ráda... napětí, romantika, nadpřirozené bytosti, detektivní zápletka... Jak přečtete první díl, tak musíte mít další a další...
Dost se liší od natočeného seriálu, tak knihu doporučuji všem co se rozhodují, zda si ji přečíst i po shlédnutí v tv.

Senza Jenka
30.11.-0001 4 z 5

Sookie je obyčejná holka, docela kus, ale její schopnost je známá a tak se jí spousta lidí straní. Je to detektivka, říznutá romantikou. Docela dobře se to čte.