Přání

Přání https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507599/bmid_prani-zdI-507599.jpeg 4 262 81

Román, který vypráví příběh o trvalém dědictví první lásky a rozhodnutích, která pronásledují už navždy. Maggie Dawesová je spolumajitelkou galerie v New Yorku a je také uznávanou fotografkou. Do jejího života však zcela nečekaně zasáhne zákeřná nemoc – rakovina. Maggie nemoc postupně začíná čím dál tím více oslabovat, a tak se rozhodne přijmout pomoc. Mark, mladý asistent, kterého do galerie přijme, je jí i příjemným společníkem o vánočních svátcích, které by jinak strávila v osamění. Při společných rozhovorech Maggie svěří Markovi příběh jiných Vánoc. Těch, které ve svých šestnácti letech prožila v Ocracoke. Proč byla Maggie v Ocracoke a kdo je vlastně ve skutečnosti Mark? Nový román Nicholase Sparkse vás naprosto pohltí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Wish , 2021

hnilda3
23.06.2023 5 z 5

Bylo to sice velmi předvídatelné, ale knihu jsem si moc užila, prostě klasický Sparks, u kterého si člověk hezky popláče :).

Manifest blech
10.06.2023 3 z 5

Zase nezklamal. Vyúštění Marka jsem tedy už předpokládala, že tam dopadne. A u téhle části to pro mě bylo nejdojemnější, i když jsem to čekala. Druhá část, kdy vypráví retrospektivně o své první a největší lásce.
Sparks to prostě umí, jsem zvědavá, jestli i tohle zfilmují.

Simstr
08.06.2023 3 z 5

Kniha mi úplně nesedla, nevím. Děj lehce předvídatelný, už jsem od autora četla lepší.

SleepyAllDay
30.05.2023 5 z 5

moje první knížka od Sparkse a naprosto mě dostala.
Nejsem schopna říct, která část se mi líbila více, obě měly něco do sebe.

Peťulka3
26.05.2023 5 z 5

I když jsem to tušila, tak mě to stejně rozsekalo. On to prostě umí. Umí psát příběhy,které vás chytnou za srdce a vy prostě posledních pár stránek jen brečíte a brečíte, až skrz ty slzy ani nevidíte na písmenka.

SumýšIrena
25.05.2023 1 z 5

Kniha mě zklamala. Poslední knihy od Sparkse jsou už jen delší harlekýnky. Námět umírající hlavní hrdinky není typický pro červenou knihovnu, ale tohle pojetí není nic jiného. Tak naivní děj snad ještě nenapsal.

1trza
20.05.2023 5 z 5

Od knihy jsem nic nečekala a v knihovně jsem pro ní sáhla jen jako pro oddechovku po práci a nad kterou nemusím přemýšlet.
To jsem se přepočítala.
Ano po prvních pár stránkách vám dojde jak to asi skončí a kdo je doopravdy nový pomocník v galerii, ale to knize nic neubírá.
Kniha mě nutila nad ní přemýšlet celou dobu a těšila jsem se na další stránky.
Životní příběh Maggie je pro mě velmi smutný i když si určitě zažila i skvělá dobrodružství na svých cestách a celou dobu jsem doufala, že skončí trochu jinak a dávala jí naději i když bylo od začátku jasné, že konec je už daný...
Rozbrečel mě konec i když na konci zažila co sama nečekala a ani já.
Dlouho jsem nečetla knihu, která vzbudila tolik emocí a určitě ai od autora ještě něco půjčím.

jes09
14.05.2023 2 z 5

Pro mě zklamání, prvních 200 stran pro mě bylo zbytečných.

Majulle
14.05.2023 5 z 5

Kniha měla přesně to co jsem od ní očekávala, střídala se minulost s přítomností, veliká dávka lásky a taky nějaký ten smutek jak to u jeho knih bývá. Určitě to byla jedna z jeho nejlepších knih, i když těžko říct on má všechny perfektní .

Martina157
27.04.2023 5 z 5

Moje první kniha od tohoto spisovatele, ale určitě ne poslední, moc se mi líbila

Carolxc
26.04.2023 5 z 5

Věděla jsem od začátku, že to bude výzva a taky, že byla! A můžu říct, že asi největší v mém životě. Romantika nikdy nebyla pro mě a už vůbec ne kniha, kde je předem jasné, že u ní budu řvát jako . Jsem cíťa a moc všechno prožívám a zde tomu nebylo jinak. Přesto jsem se kousla a dočetla, až do konce, i když po polovině jsem měla pocit, že to raději vzdám.

Ale ten příběh mě natolik pohltil, že nešlo, ani jinak a já musela vědět konec. Zamilovala jsem si postavy, ať už to byla Maggie, Mark nebo Bryce - takový ten vysněný kluk, kterého bych si dokázala představit vedle sebe.
Kniha navodila krásnou Vánoční atmosféru a na vaječný koňak se od teď budu dívat asi trochu jinak.

Ano, pár věcí bylo v knize předvídatelných a i když jsem do poslední chvíle čekala, nebo spíše doufala, že to přece jen bude jinak, tak jsem to odhadla dobře, ale to nevadí.
Ještě teď když píšu tuhle recenzi tak si vybavím jisté momenty v knize a

Myslím, že v knize se nachází silné téma. Náhled do hlavy někoho, kdo se musí srovnat s tím, že jeho čas skončil, zatímco život kolem jde dál. Nikdo z nás neví, kolik času na tomto světě má a příběh, který se, zde odehrává, nutí k zamyšlení.
Je to krásný silný příběh, ač smutný a bolestný, ale i taková je dnešní realita.

Restang
12.03.2023 3 z 5

Sparks píše příběhy, které pohladí na duši a také rozesmutní. Tady jsme měli další příběh, já jsem si ho označila za trochu staromilský, ale není to myšleno negativně. Je vyprávěn v současnosti, ale odvíjí se v minulosti. Příběh z doby, kdy se takto věci děly. Takže další sázka na jistotu a dávám pěkné 3,5 až 4, protože některé jeho knihy se mi líbily přece jen o něco víc.

Lvíček835
11.03.2023 3 z 5

Krásná kniha,moc mě bavila, ale někdy mi to přišlo až moc zdlouhavé.Romantická oddychovka která zahřeje u srdce a potěší,taky mě opčas dohnala až k slzám,tohoto spisovatele vážně miluju,jsem zvědavá jestli od autora vídou ještě nějaké knihy které bych si přečetla.

KK22
08.03.2023 5 z 5

Krásná kniha, která mě několikrát dojala téměř k slzám. I přesto, že jsem občas předem odhadla, jak se události budou vyvíjet, mě moc bavila. Byla to má první kniha od autora a jsem si jistá, že až budu mít zase náladu na romantiku, znovu po autorovi s radostí sáhnu.

magic11
06.03.2023 3 z 5

romantická oddychovka, předem odhadnutelná, neurazí, ale ani nenadchne. Ukňouraná Maggie, která závidí sestře pozornost rodičů, aby si na konci vyslechla, že to vlastně bylo opačně a že sestra záviděla jí... romantická zápletka s tragickým koncem - asi lépe celý život vzdychat, jaké by to bylo, než narazit na tvrdou realitu, že by to tak být nemuselo. Vrátím se ke svým osvědčeným severským krimi, tohle bylo na mě sladké až dost

VerraR
28.02.2023 5 z 5

Pro mě asi nejlepší kniha od tohoto autora, kterého čtu velmi ráda. Nevýhodou bylo, že od samého začátku mi bylo jasné, jak příběh v obou časových osách dopadne a ani na jeden z těch konců jsem se netěšila... příběh byl ale velmi silný a velmi čtivý

That_lil_Suzz
12.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Tuhle knihu jsem dostala k narozeninám, ještě k tomu od přítele, který vůbec nečte. Navzdory tomu se mu podařilo vybrat naprosto dokonalou knížku, kterou jsem asi na zlepšení nálady (po četbě Kde zpívají raci) potřebovala.

Krásné, milé, velmi oddechové čtení. Od začátku do konce se mi kniha četla lehce, hladce a rychle. Byla zábavná a svižná od první strany. K hlavní hrdince Maggie jsem si nejdřív nedokázala moc vytvořit vztah, ale postupně mne začala inspirovat svou zálibou ve fotografování, kterou úspěšně proměnila ve svou kariéru. A také to, že cestovala do mnoha koutů světa, mi bylo velmi blízké (také mám ráda cestování) a krásně se to četlo. Mimo to má kniha i nádhernou obálku a popisy vesničky Ocracoke byly výstižné, dokázala jsem si celkem živě představit toto odlehlé pobřežní místo. Kdo mě z postav poměrně štval a vadil mi, byli Maggiiny rodiče, tedy hlavně její matka, a trochu její sestra Morgan. Ale zároveň jsem pro ně našla i (trochu) pochopení. A Bryce byl samozřejmě skvělý. I v tom, že přivedl Maggie k focení, které se stalo stěžejní vášní celého jejího života.

SPOILERY:
Odhalení na závěr mi nejdřív přišlo sice krásné, ale naprosto šílené. Přišlo mi extrémně nepravděpodobné, že by se Mark náhodou potkal se svou biologickou mámou – Maggie. O chvilku později už jsem to ale začala chápat. Nešlo o žádnou náhodu, Mark Maggie záměrně vyhledal na základě svého předchozího pátrání. A u Maggiina vztahu s Brycem, který vznikl, když oba byli ještě teenageři, jsem předpokládala, že se časem v jejím příběhu něco zlomí a že se jejich cesty nakonec rozešly. Nakonec jsem byla mile překvapená, že i roky po Maggiině návratu do Seattlu zůstali s Brycem v kontaktu a skutečně by jim jejich vztah vyšel. Nebýt toho, že Bryce tragicky zemřel. To, že to takhle nakonec dopadlo, už jsem začínala tušit pár stran předtím, než přišlo to odhalení. A i přesto jsem byla tak zvláštně ráda, že nebýt jeho tragické smrti, žili by spolu nejspíš šťastně až do smrti.
A závěr, kdy se Maggie setkala s Abigail, Markovými rodiči a se všemi se loučila, byl prostě sladký.

Ív688
11.02.2023 5 z 5

Příběh se mi líbil, prostě v životě se stávají různé věci, některé vás zaskočí a jiné obohatí...takže doporučuji si knihu přečíst, zanechá jistě mnoho dojmů

denisa8946
08.02.2023 5 z 5

Nádherný příběh ze života, který vám zlomí srdce... a ne jen jednou. Během čtení jsem knížku několikrát odložila a běžela si pro kapesníčky. Nicholas Sparks nezklamal, příběh ve mně zanechal pocity, které jsme zpracovávala ještě pár dní po dočtení knížky.
Líbilo se mi, že se střídaly dvě časové linky - v přítomnosti poznáváme Maggie, která později vypráví svůj příběh z mládí.
Hlavní postavy byly skvěle vykreslené a hned od začátku si k nim člověk najde cestu (až teda na rodiče a sestru Maggie, ti mi pili krev). Teta Linda a Bryce byli úžasní lidé a moc mě bavila jejich dějová linka v minulosti. Maggie mi hned přirostla k srdci a hrozně mě ničilo, co vše musela prožít, ať už v oblasti rodiny, lásky nebo zdraví.
Celý děj byl takový hořkosladký, vždy se našly momenty, které mi vykouzlily úsměv na tváři a maličko zahojily zlomené srdce z předchozí kapitoly. Ke konci jsem teda přes slzy ani pořádně neviděla na text, ale stálo to za to.
Knížku stoprocentně doporučuji, ale nachystejte si kapesníčky!

Martinaa24
06.02.2023 5 z 5

Tohle byl jeden z nejemotivnějších a nejsilnějších příběhů, co jsem četla. Opravdu na tuto knížku nemám slov. Děj mě upoutal od první chvíle a konec mě velmi překvapil. Moc tuto knihu doporučuji. Nicholas Sparks opět nezklamal