Prach, popel a dým

Prach, popel a dým https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535612/bmid_prach-popel-a-dym-660e73435c630.jpg 4 60 18

Marie Kovandová série

Marie Kovandová se po rozpadu manželství přestěhuje do malé vesničky na Moravě. Při pracovní cestě do Olomouce navštíví antikvariát a koupí si několik knih. V jedné z nich nalezne starý dopis, z něhož je patrná silná citová vazba mezi pisatelem a adresátkou. Dopis vzbudí Mariinu zvědavost a ona začíná pátrat po osudech zúčastněných osob, které byly velmi pohnuté a které poznamenala tragédie pisatelovy rodiny, k níž došlo koncem války. Podaří se jí i po tolika letech odhalit konkrétního viníka?... celý text

babystar
24.09.2023 4 z 5

První příběh série s Marií Kovandovou, v němž díky dopisu nalezeném ve staré knize a Mariině zvědavosti je objasněn dávný zločin, který má svůj tragický začátek v posledních měsících války, v době, jenž prověřovala lidské charaktery. Nejde snad ani o pravou detektivku, ale o sondu do lidských duší. Poměrně brzy jsem sice tušila vyústění příběhu, ale musela jsem číst a číst bez ohledu na čas, až jsem příběh dočetla. Jsem ráda, že jsem tuhle sérii objevila a těším se na pokračování.

Pavlina50
20.01.2023 4 z 5

Na knihu jsem se vrhla bez hlubší znalosti anotace – pouze jsem věděla, že se tam objeví nějaký tajemný dopis z minulosti, což ve mně evokovalo spíš představu velkého a osudového milostného příběhu. A jaké pro mě překvapení…ono se z toho vyklubala docela příjemně se čtoucí ryze česká detektivka, kde se sice žádný detektiv ani nemihl, a kde tuto jeho funkci dokonale převzala hlavní hrdinka – obyčejná žena hledající po svém životním karambolu nový začátek a nový smysl života. Děj příběhu vyvolává a udržuje zvědavost, v postavách se dá dobře orientovat, konec bez jakýchkoliv nejasností – prostě prima lehké a odpočinkové čtení. A ten závěr – bez ohledu na charakter „vyřešeného“ případu je celý příběh moc pěkně a lidsky uzavřen.
Spokojenost.

Len2očka
22.03.2022 5 z 5

Za mě prostě pohodové počtení,zdolávám celou tuto sérii a jsem zatím maximálně spokojená.

Kočičáci
17.07.2021 3 z 5

Nedalo mi to a vydala jsem se s Marií Kovandovou na začátek její amatérské detektivní kariéry, kdy Marie odkrývá smutnou historii jedné rodiny, na niž ji přivedl nalezený starý dopis.
Opět je to pohodová, odpočinková detektivka, na které jsem od autorky zvyklá. Kdo hledá napětí a akci, nechť jde o dům dál...

NADEI
26.05.2021 3 z 5

Docela hezká knížka na cestu, nebo dovolenou.

pepa4081
21.04.2021 2 z 5

Autorčina prvotina mne příliš nenadchla. Neví proč, ale střídaly se zde pasáže, které jsem si vychutnal a stránky, které jsem téměř přeskakoval. Také moc neholduji detektivkám, kde se řeší případy z dávné minulosti. (Vzápětí jsem přečetl autorčinu třetí knihu – druhou jsem ještě nesehnal – a tu hodnotím daleko lépe.)

Marika Vanova
12.04.2021 5 z 5

Prach, popel a dým - jak jdete s hlavní hrdinkou příběhem a spolu s ní pátráte, co se tehdy stalo, tak snad i ten prach a dým a nakonec i popel cítíte a vidíte. Moc mě to bavilo a jsem ráda, že jsem tuto útlou knížku objevila díky DK.

Lucissia
30.10.2019 5 z 5

Tak jsem se rozhodla vzít detektivky paní Pospíšilové od začátku. Touto knížkou to bylo třetí setkání s Marií Kovandovou a opět velká spokojenost. Knížka mi dala přesně to, co od detektivky chci. Aby byla dobře napsaná, z českého prostředí, nikterak překombinovaná, hlavní hrdinka sympatická, děj měl spád a vše bylo na konci vysvětleno.
Už teď se těším na další díl, rozhodně je k mému srdci daleko blíž Pospíšilová než Nesbo či jiná severská detektivka. :-)

rafan65
28.10.2019 5 z 5

Krásně napsaná kniha. Má pěkný děj ze smutným koncem.

Kerberos
04.09.2019 4 z 5

Tak jsem objevila další českou autorku.Poutavě napsaná detektivka,postava Marie je sympatická,takže určitě přečtu i další díly.

BuchtaMaková
03.07.2019 5 z 5

Jednoznačně nejlepší dílko mé oblíbené autorky. Napínavé čtení, skvěle vykreslené postavy, reálný příběh...

zdenaR
22.05.2019 4 z 5

Moje první kniha od autorky a naprostá spokojenost.
Nakopla mě na další knihy.

Tiffany
08.04.2018 4 z 5

Mé čtvrté setkání s autorkou a za mě opět příjemné.... . Zatím bych tento příběh hodnotila nejlépe.

dagmar5477
16.03.2018 5 z 5

Naprosto skvělá kniha.

zuzana-koubkova
15.10.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Všechno je jinak, všechno je špatně, život je vlastně docela velká ku...va.

alnahu
30.12.2016 3 z 5

Příběh Marie ,která si koupí v antikvariátu knihu a najde v ní starý dopis, který píše nějaký Vojta-Gabriele a který jí nedá ,spát se rozvine až po tragickou smrt pisatele. Marie začne pátrat po událostech ,které se staly na konci války ve Vřesovském mlýně .Líbil se mi konec příběhu ,kdy Marie na místním hřbitově tyto dva lidi opět spojí,když popel Vojtěcha vysype do urny Garbrieli .Kniha se dobře četla.

Pet007
15.07.2016 4 z 5

Dobrá kniha. Minulost se promítá do přítomnosti. Dobro vždycky nezvítězí a každý zločin nemusí být potrestán.

Vojslava
20.01.2013 4 z 5

Příjemná "ani ne moc detektivka" - spíše historické pátrání a reflexe, jak moc někdy mohou fascinovat zapomenuté osudy. Hezky se to čte, je to nevelká doporučeníhodná kniha na dva dlouhé zimní večery...