Divergencia

Divergencia
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111996/bmid_divergencia-2Yv-111996.jpg 4 5029 5029

V dystopickém Chicagu, Beatrice Priorové, je spoločnosť rozdelená do piatich frakcií, z ktorých každá sa venuje pestovaniu jednej zvláštne cnosti. Je to poctivosť (Čestní), obetavosť (Nezištní), odvážnosť (Neohrození), mierumilovnosť (Priateľskí) a múdrosť (Vzdelaní). Každý rok, v stanovený deň, si všetci šestnásťroční musí vybrať jednu z frakcií, ktoré sa potom budú venovať po celý život. Beatricino rozhodnutie kolíše medzi voľbou zostať so svojou rodinou a byť tým, kým v skutočnosti je. Oboje mať nemôže. Nakoniec však dôjde k voľbe, ktorá každého prekvapí, vrátane jej samotnej. Počas vysoko konkurenčného začatia, ktoré nasleduje, si Beatrice zvolí nové meno - Tris - a snaží sa zistiť, kto sú jej skutoční priatelia a kam do tohto nového života zapadá románik s niekedy fascinujúcim a inokedy búrlivým chlapcom. Tris má ale tajomstvo, ktoré musí ukrývať, pretože bola varovaná, že by mohlo znamenať smrť. Vo chvíli, keď odhalí narastajúce konflikty vo zdanlivé dokonalej spoločnosti, tiež zároveň zistí, že by jej tajomstvo mohlo zachrániť všetky ktorých miluje ... alebo by mohla sama seba zničiť.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Divergent , 2011

lunina
31.07.2014 5 z 5

Když jsem ji četla byla jsem na ni úplně závislá ! ♥
Nemohla jsem ji přestat číst dokud jsem ji nepřečetla,vždycky jsem zůstávala do jedné ráno vzhůru jak jsem ji potřebovala pořád číst,ale musela jsem taky jít spat,protože jsem byla utahaná,unavená,ale prostě i tak jsem musela pořád číst :D:D,neskutečně jsem se vždycky jak jsem zalezla do postele těšila až se probudím a budu moct pokračovat ve čtení ♥ !
Sice mě to ze začátku moc nebralo,ale později jak jsem se začetla nemohla jsem se od ní odlepit :D
Teď odložuji všechny jiné knížky a jdu číst další knížky téhle série,neskutečně se těším až dneska začnu číst 2 díl :D ♥ !!!
Vážně úžasná,povedená kniha a URČITĚ DOPORUČUJI !!!

ivzu77
30.07.2014 5 z 5

Nebudu komentovat komentáře jiných, píši pouze svůj vlastní názor. Kniha mne NAPROSTO chytla. NIKDY jsem nepřečetla nic za 28 hodin včetně spánku a normální pracovní doby. Zamilovala jsem se do hlavních aktérů, svou představivost jsem ještě doplnila ihned o shlédnutý film a nemohla jsem přestat na vše vůbec myslet .... jsem nadšená a hned pokračuji dalšími díly.
Veroniko díky

Rezkaaa
29.07.2014 5 z 5

Tak tadle knížka mě po dlouhé době chytla jako ještě nic. Zažrala jsem se do ní natolik, že jsem ji zhltla za jedno odpoledne.
Výborný děj, výborně vykreslené prostředí, úžasné vývoje postav, moc fajnoví hrdinové (hlavně Čtyřka ♥).
Už hltám druhý díl a jsem na něj moc zvědavá.
Autorce skládám hlubokou poklonu!!! :)

sarush
28.07.2014 5 z 5

Nechápu co všichni máte, že je to podobné Stmívaní a Hunger games?! No fajn, tak možná je to trochu podobné HG, no ale co. Myslíte si snad, že každá kniha, bude mít svůj vlastní děj, kde nebude nic podobného, jako v jiné knize?! Autorka se inspirovala ale rozhodně dala knize jinačí příběh. Přesto, je to ale rozhodně jiné, jak HG, nechápu, jak s tím můžete pořád srovnávat Divergenci! Vždyť to jsou dvě knihy, které napsali dvě odlišné autorky a rozhodně Rothová nekopírovala. Přece Divergence a HG, je trošku jiný název knihy a rozhodně nejsou tyhle dvě knihy stejné. Fajn válka, to je tam stejné, no ale to už rovnou můžu vzít knihu, kde je válka a srovnat s Divergencí. No a co mi vyjde, stejný základ, jiný děj.
A víte co, nechápu kde jste vzali, že je to stejné, jak Stmívání??? Neříkává Vám něco upíři!!! Zatraceně, trochu jinačí děj, nemyslíte?! Fajn romantika, tam je a je to podobné, jak u Stmívání ale tak co by to bylo bez knížky, kdyby tam nebyla romantika. Nemyslíte, že by to bylo trochu nudné, kdyby tam nebyla romantika??? Přece k napsané knize patří i romantika, tak co pořád máte s tím Stmíváním. Stmívání, je rozhodně jiná knih, jak Divergence.
No a co se týče autorky, tak je mladá a má pěkně našlápnuto na dobrou spisovatelku!!! Narozdíl od ostatních autorek, nám teenegrům rozumí víc, jak ostatní autorky. Ví, jaké máme rádi zápletky, milostné trojúhelníky i jaké spády by měla nabírat kniha.
Jinak, už se hroooozně těším, až vyjde Four. A rozhodně ji ohodnotím, až vyjde a ne dřív, protože k čemu něco hodnotit, když ještě ani nevím, jak bude ta knížka napsaná.
Rothovou mám v srdci, jako skvělou mladou autorku a Divergenci mám taky v srdci a bude to jedna z knížek, s kterou vyrůstám.
Jo ale nic proti autorkám HG a Stmívání nemám, jsou to dobré spisovatelky.

Selena2000
28.07.2014 5 z 5

Takovýhle začátek knižní série mě dostal natolik, že když jsem knihu dočetla jako e-knihu, druhý den jsem si objednala všechny 3 knihy přes internet :D
Divergence začíná vysvětlováním a popisováním systému frakcí a následně jejich popisováním podle Trisina pohledu, takže prvních asi 30 stránek jsem jaksi bez zájmu přečetla a potom se to začalo pomaličku rozjíždět. Trisina volba mě překvapila, ale Calebova ještě víc.
Děj knížky i jeho popis je psaný stylem, který se mi zamlouval a Čtyřka byl prostě a jednoduše úžasný (i když občas dost tvrďácký a chladný ohledně Tris na veřejnosti). Myslím s, že se ke knize možná ještě vrátím, ale všem ostatním vřele DOPORUČUJI. Tahle knížka prostě není ztráta času :)

pobijecmuch
27.07.2014 2 z 5

Včera jsem viděl film a je stejně průměrný jako jeho předloha. Filmaři dělali co mohli, vynechali pár drobností co v knize jsou zbytečné, přidali více akčnosti, ale zázraky se nedočkáte.
Nedovedu si představit, že chtějí natočit i další díly, které jsou i literárně velmi slabé a u filmových diváků musí zákonitě ještě víc propadnout.

Katja31
26.07.2014 5 z 5

Tato kniha je jednim slovem nepopsatelna......ale nestaci na to ani milion slov.
Je to uzasna kniha. Ctu uprime receno porad. Jak sci-fi a fantasy tak i dobrodruzne nebo historicke a tak podobne. Ale ze vsech zanru mam nejradeji sci-fi a fantasy. A z nich, mam nejradeji prave Diveregenci. Lepsi uz ta kniha byt nemuze. Hned jak sem ji zacala cist vtahla mne do sveho deje. Pripadala sem si jako bych tam opravdu byla. S Tris jsem prozivala vsehcny pocity. Jak smutek, adrenalin atd. tak i lasku a vzruseni. Spisovatelka vse napsala tak perfektne ze jsem to citila. Jako kdybych to prozivala ja. Tak jak popsala postavy, krajinu, pocity, porste vse. Vzdy se u toho tak rozepsala ze jsem presne vedela co citi postava a tak jsem to citila i ja. Neumim to vysvetlit, ale ta kniha je mi strasne blizka. Vim ze je to smyslenka, ale obcas si preju aby ty frakce existovali i ve skutecnosti. Nevim proc si to preju, ale vim ze by to lidstvu v mnoha ohledech pomohlo. A dokonce vim do jake frakce bych sla. Bez premysleni bych si vybrala stejne jako Tris neohrozenost. Ne ze bych byla neohrozena, ale hodi se to ke me nejvic. Ale to jsem odbocila.
Zkratka kniha se mi moc libi. Forma textu je na muj vkus dokonala. Dej samozrejme take. Mozna by se mi libilo vic romantyckych scen , ale i v tomhle poctu je to dokonale.
Jiste kniha ma urcite i nejake nedostatky, ale ty ja jsem tam nenasla. Pro me byla kniha dokonala a nejlepsi jakou jsem kdy cetla(zatim). Diveregence je proste jednim slovem Diveregentni. je jina....jedinecna(aspon tedy pro me), proste bajecna. zcela me pohltila. A stejne tak i film. JE trochu jiny, to ano. Nektere sceny tam nejsou a je to i obcas trochu uspechane, ale i tak se mi to velice libi. Planuju si stoprocentne precist i Rezistenci a i treti dil. A strasne se tesim i na filmove zpracovani.
Prozatim to u mne jednoznace vede(opravdu to u me zabodovalo). A tesim se jake budou ostatni dily.
Stoprocentne doporucuji, tem kteri ji jeste necetli, at si ji urcite prectou. Mam takovy dojem ze se urcite nudit nebudou a ze je to vtahne stejne jako mne(alespon v to doufam) :)

P.S. Jestli jste si to precetli cele, tak dekuji za pozornost.

Tessdv
26.07.2014 5 z 5

Kniha je naprosto úžasná. Ze začátku jsem měla trochu problém s tím, jakým způsobem je napsaná, ale brzy jsem si zvykla a děj mě naprosto pohltil. U filmu jsem se nemohla zbavit dojmu, že děj strašně pospíchá, což chápu, neboť by byl jinak ještě mnohem delší, ale i přesto mi to trochu vadilo v užívání si děje. Uznávám ale, že kniha je a bude zajímavá spíše pro nás, náctlité teenagery. (Neříkám, že nemůže zaujmout i dospělé.)
Mnoho lidí přirovnává trilogii k Hunger Games, Twilight či dokonce k smíchání těchto dvou serií. Já osobně se domnívám, že kromě toho, že tam jsou hlavní hrdinky mladé a odvážné, a že se všechny nachází ve fantasy světě, nevidím v ději žádné podobnosti.
Určitě si přečtu oba následující díly, neboť tato serie má určitě ještě mnoho co zajímavého nabídnout. :)

deedulka
26.07.2014 5 z 5

Skvělá kniha a příběh Tris a Tobiase (Čtyřky). Děj byl napínavý a plný překvapivých situací. Sice jsem jako první viděla film, tak už to pro mne tak napínavé nebylo, ale další díly už budu číst bez nejmenšího vědomí, co se tam bude dít. To bude ještě větší paráda. :) Tris jsem si zamilovala, jak je odvážná a dokáže se prát za ostatní i sama za sebe. A negativní postavy jsou tak správně negativní, že je máte chuť prohodit oknem. :) Těším se na druhý díl. :)

verzapadlikova
24.07.2014 5 z 5

příběh mě zcela pohltil a skoro nepustil. Knížku jsem si moc užila, film už trochu méně. Velmi podařená série :)

lucifrid
24.07.2014 5 z 5

Kniha mě velice překvapila. Kamarádce se nelíbila a naopak si užila film, tak jsem se bála. U mě je to naopak, kniha mě neskutečne chytla a hned jsem se pak musela vrhnout na další díly. Film mě hrozně zklamal, Tris mi tam přišla jako neskutečná blbka. Jsou knihy, které se podaří zfilmovat tak, že se to dá či hodně povede. Tohle se hodně nepovedlo. Knihu jsem však přečetla jedním dechem a určitě se k ní vrátím. Je to napínavé, zajímavé, nenudí to ani na chvíli a baví to. Neskutečně :).

pobijecmuch
23.07.2014 2 z 5

Potkala se někdy Tris s Katniss ? Já myslí, že asi těžko. Ale Veronica Roth se určitě potkala se Suzanne Collins. Bylo to někde asi v Chicagu na pořádné pařbě, kde spolu dali fajnové šampíčko a nejakou tu lysohlávku. Řeč dala reč, tedy lidově řečeno, vyzvonily si na sebe všechno, dokonce i to co nebyla pravda. A tak vznikly série Povstalecká trilogie a Hunger Games.
Ale zpět k Beatrice. Vcelku slušný rozjezd a tedy dobře stravitelné čtení. Jsem moc zvědavý na film.

knihomolka01
23.07.2014 5 z 5

Tak úžasnou knihu jsem dlouho nečetla, přečetla jsem jí jedním dechem a nemohla jsem přestat. Podle obsahu jsem jí přirovnávala k Hunger Games a možná jsem se nepletla. Hlavní hrdinka je taktéž mladá a vybočuje z řady, vidí to, co ostatní ne a proto není její život jednoduchý. Opravdu všem doporučuji si tento příběh přečíst.

M.V.Z.
22.07.2014 5 z 5

Pro mě opravdu skvělá kniha. Čtivě napsaná, zajímavý příběh. Je to srovnávané s HG, ale mi osobně se tato kniha líbila více. HG mi přišly někdy až moc přehnané. Už mám doma další 2 díly a moc se na ně těším.

Wolfinéria
19.07.2014 4 z 5

První polovina knihy sice nic moc, strašně se to táhlo a navíc až příliš jednoduše a stroze napsané věty pro mě byly v celku nestravitelné, ale po polovině knížky jsem se do ní začetla a dočetla za jeden den...

jitka3162
19.07.2014 4 z 5

Docela pomalý rozjezd, opravdu zajímavé to začalo být tak od druhé poloviny. Už se těším na pokračování :)

petrvyhy
18.07.2014 4 z 5

Překvapilo. Dozvěděl jsem se o tom až z ukázek na film v kině. Řekl jsem si, že nejdříve číst a pak koukat. Mám za sebou všechny tři díly. Teď ale jen k tomu prvnímu.
Nejdříve zklamání, že je to psáno Ich - formou. Člověk si na to zvykne po čase. Psáno jednoduše a k věci. Příběh nikde nedrhne. Lehce čitelný děj, občas ale zápletka překvapila. Čas od času jsem musel překousat pocity mladé holky směrem k jejímu "klukovi", ale naštěstí spisovatelka použila umírněnost v tomto směru. Čtenář si dokáže dobře představit okolí příběhu a i situace, které vznikají. Jak jsem psal na začátku, překvapilo mě to. Zajímavý příběh a nápad. Rád jsem si to přečetl a nejenom první díl. Doporučuji.

Tris
18.07.2014 5 z 5

Knihu právě čtu a je dokonalá. Moc se těším na Rezistenci a Alianci.

Hanča889
17.07.2014

Nechápu co na té knížce vidíte zajímavého je to spíš trochu předělaná kopie HG

adorjas
16.07.2014 1 z 5

Hneď na začiaku ma pri čítaní napadlo, že je to diletantská kniha pre násťročné, ktoré potom budú roky snívať o nejakom svalnatom a drsnom frajerovi. Potom som knižku dočítala, veď nemôžem odhodiť knihu po 50 stranách. Svojho názoru sa držím doteraz. veľa ľudí porovnáva tieto knihy s Twilight a Hunger Games- možno charakteristiky postáv sú veľmi podobné (hlavne s Hunger Games), ale svet v Divergencii je úplne iný...