Divergence

Divergence https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117803/bmid_povstalecka-trilogie-divergence-gVh-117803.jpg 4 5022 5022

Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti – Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou – obojí mít nemůže…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Divergent , 2011

Maica
31.12.2013 4 z 5

Skvělá knížka, kterou jsem úplně zhltla. Nakonec hodnotím čtyřmi *, přestože se mi moc nelíbilo, že začátek byl trochu slabší, konec naopak svištěl v neuvěřitelném tempu, které jsem občas moc nestíhala. Také se zde objevilo pár nedostatků, nedovysvětlení apod. Ale celý nápad a zápletka se mi moc líbily, stejně jako neobvyklý (a o to krásnější) vztah mezi Tris a Čtyřkou. Těším se na pokračování a jsem zvědavá, jak se s tématem vypořádá velké plátno.
(A protože se mi moc líbila i "knížka" Free Four, přeložila jsem ji a je k přečtení na mém profilu jako článek ;-)

klar1
30.12.2013 4 z 5

koho zajímá divergence tak se koukněte , super stránka :D
a 3 díl knížky vyjde někdy v dubnu a nevíte jestli budou jen 3 díly nebo jichbude 5 někdo říká to někdo tamto :D

Škubín
30.12.2013 5 z 5

Musím říct, že když jsem přešel na poslední stránku byl jsem velice zklamaný, zklamaný jelikož jsem věděl, že knížka brzy skončí a já ji chtěl číst dál a dál... ;)
Děj je doslova strhující, a přes to, že si ve tři ráno říkáte, že dočtete kapitolu a půjdete spát stejně čtete dál dokud vám to jen vaše oči dovolí... ;)
Určitě stojí za přečtení * * * * * ... :) jo a hned jsem sáhl po dalším dílu ;)

Enefersis
29.12.2013 5 z 5

Divergenci jsem začala číst kvůli kamarádky, která je zblázněná do Tobiase a já potřebovala nastudovat jeho charakter do vánoční Čtyřkovky:D Tedy… nakonec se mi to moc nepovedlo, protože on je charakter velmi zajímavý a nevyzpytatelný, ale nelituju, že jsem se do toho pustila. Kniha je totiž naprosto úžasná! Už dlouho mě žádná nestrhla tak,abych měla pocit, že tam opravdu jsem, že dýchám stejný vzduch jako její hrdinové…kdybych ovšem nezapomněla dýchat:)) Kniha mi přesně padla do noty, stejně jako Tris i já chtěla překonat svůj strach, nedat najevo slabost, být neohrožená. Svět představený v Divergenci se mi nezdál tak realistický jako např.v Hunger Games a opravdu si nedokážu představit, že by taková společnost mohla fungovat…ale nebudu předstírat, že tomu rozumím:D Neskutečně se těším na film!

snilek.holka
29.12.2013 4 z 5

Mám ráda knihy , které se týkají podobných témat. Navíc tady autorka vytvořila hrozně zajímavý příběh. Ze začátku jsem měla malinký problém s Beatris a její povahou, ovšem zanedlouho mi to ke knize absolutně sedělo a pravdou je, že by snad ani jinou povahu mít nemohla. Každopádně jsem z knihy nadšená a pouštím se do dalšího dílu

julythreemosen
28.12.2013 5 z 5

Perfektní kniha. Pro ty, co mají rádi sci-fi tohoto typu, je to přesně to pravé. Příběh mě úplně strhl, nemohla jsem přestat číst. Opravdu skvěle napsaná kniha. Doporučuji všem :)

Kula
14.12.2013 5 z 5

Pro mě jsou nejlepší ty knihy, které mi nabídnou odlišný svět od toho našeho. Nemusí to být nutně fikce, klidně uvítám i návrat do historie, pokud mě prostředí doslova vtáhne do sebe. Divergence mi takové prostředí nabídla. Nečekejte sáhodlouhé vysvětlování vzniku dystopického světa, žádné tam není, děj se prostě odvíjí dopředu, nečekejte filosofická zamyšlení nad smyslem tohoto světa, prostě je, ale čekejte na to, kam tenhle svět dospěje.

ElisR1
08.12.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem v poslední době četla. Hlavní postavy byly sympatické a děj mi absolutně vyhovoval.
Takže nezbývá nic jiného, než říct, už se těším až si přečtu další díl a nemůžu se dočkat filmu.

anndaoova
07.12.2013 5 z 5

Tato knížka je moje nejoblíbenější knížka! A jsem velmi ráda že bude i film. Trailer:
SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER
Tris:Hlavní hrdinka Tris je velmi odvážná. Nemám ráda, když hrdinky jsou ufňukané káči a proto jsem si tuhle postavu velmi oblíbila. Je inteligentní, statečná a odvážná. I já bych si vybrala Neohroženost.
Čtyřka/Tobias: U něho snad nemůžu nic říct špatného. Jeho sen být upřímný, odvážný, chytrý, obětavý a zároveň mírumilovný je velmi dojemné.
Autorka měla vynikající nápad a velmi se těším na druhý díl. Proto dávám plných 5 hvězdiček

Abigale
04.12.2013 3 z 5

Divergenci jsem se rozhodla číst kvůli žánru dystopie, dobrým recenzím a příslibu nějaké té rebélie a povstání :). Hned v anotaci jsem se zamyslela nad reálností takovéto společnosti a i když je nelogičnost tohoto světa do očí bijící, neodradilo mě to. Bohužel nelogičností a nedomyšlených postav je v příběhu mnoho (hlavně co se týče Ala *spoiler* po pár dnech se do Tris zamiluje, ona ho nechce, jsou přátelé, po skvělých výsledcích na ni žárlí, jelikož on je spíš pravý opak, pomáhá při útoku na Tris, ten se ale nepovede tak jak nejspíš agresoři plánovali, Tris mu neodpustí a nakonec spáchá sebevraždu... wtf??? *konec spolieru*) a to dost ztrácí na důvěryhodnosti celého příběhu.
Mezi světlé stránky knihy patří romance mezi Tris a Tobiasem (teda kromě závěru), některé akční scény a v neposlední řadě zajímavá obálka. Párkrát jsem se o hlavní hrdinku i bála, takže mě to donutilo dočíst celou knihu.
O srovnání s Hunger Games nemůže být řeč. Samozřejmě každému se líbí něco jiného, ale tvrzení že toto je lepší než HG nechápu :) O přečtení dalšího dílu budu ještě přemýšlet, ale jsem celkem zvědavá, jestli by to Verča nedokázala napsat lépe.

Janiss_89
30.11.2013 5 z 5

Jednoduše dokonalost :)

Lowelllyyp
27.11.2013 5 z 5

I love Tobias..

Romance
24.11.2013 5 z 5

Tato kniha je naprosto úžasná! Nejdříve jsem byla naštvaná, protože jsem si myslela, že to bude nějaká kopírka Hunger Games. Ale když jsem jí začala číst, byla jsem ještě více nadšenější než u Hunger Games. Ta kniha mě naprosto dostala! Jak svým perfektním dějem, tak postavami. Ještě ten den jsem zašla poprosit kamarádku, která mi knihu půjčila, o druhý díl. Ách. Jak já se těším na poslední díl a na film :)

DendaRA
21.11.2013 5 z 5

Konečně jsem se k této knížce dostala. Byla jsem do ní úplně zažraná a přečetla ji za den. Říkala jsem si, že ještě že už je i druhý díl, protože jinak bych asi čekat nevydržela. Rozhodně doporučuji :-) Úžasná knížka, zjistila jsem, že mám stejné (většinou, ale ne vždy) myšlenkové pochody jako Tris a být na jejím místě, udělala bych jen pár věciček jinak ;-)

Pilou
18.11.2013 4 z 5

Nejdřív jsem se bál, že se bude jednat o klasický román pro holky, ale děj se zajímavě rozběhl, dost se mi líbilo líčení tréninku Neohrožených, již méně pak love story s Tobiasem, ale to asi v těchto románech být musí.. Celkově - napínavé čtení, jsem zvědavý na další díl a filmové zpracování!

Charley
12.11.2013 5 z 5

Nadšená!!! Podle recenzí jsem se na tuto knihu těšila a jsem ještě šťastnější, že se moje očekávání vyplnilo. Četla jsem jedním dechem, nevím o místě v knize, kde bych se nudila. Opravdu skvěle napsané. Často se to přiřazuje k Hunger Games, ale to jediný co mají společné je to, že svět je rozdělen na nějaké části a hlavní hrdinka je dívka...toť vše. Doporučuju všem! Pro mě nejlepší dystopie jakou jsem zatím četla. :)

nillin1
08.11.2013 5 z 5

Jsem za polovinou a je to suprovy poctenicko, skvely pribeh. Jsem nadmiru spokojen.

Knihomolka Rů
29.10.2013 5 z 5

Páni, musím říct, že se mi do čtení další dystopie moc nechtělo, ale jak jsem začala... naprosto mě to uchvátilo. Doopravdy Veronicu Roth obdivuji, její příběh podle mě neměl nejmenší chybu, možná občas mi tam něco málo vadilo, ale jinak, mi to naprosto vytřelo zrak! Hrozně jsem si Beatrice/Tris oblíbila a podle mě je to skvělá hrdinka. Knihu jsem nemohla přestat číst. Celé mě to k sobě vtáhlo a podle mě je to jedna z nejlepších dystopických knih, co jsem četla. Rozhodně mě to nezklamalo. Moc se těším až si přečtu další díl, protože v tom vidím vážně velký potenciál.

Maybee
25.10.2013 5 z 5

Teprve moje třetí dystopie - tomuhle žánru moc neholduju. Ale musím říct, že mě bavila mnohem víc než Dokonalý pár. Od začátku do konce se tam něco dělo a líbil se mi autorčin styl a propracovanost. Některé pasáže bych mohla klidně vynechat (SPOILER: třeba ten okamžik s propastí, Drewem, Alem a Peterem), ale protože je to vážně dobře napsané, další díly si nenechám ujít. :)

HankaSkorepova
20.10.2013 5 z 5

Skvělá kniha, má výborný děj a hezky se čte. Pokud vás hned na začátku pohltí, pak se od ní neodtrhnete. Mám přečtený i druhý díl (Rezistenci), ale Divergence se mi líbí víc. Už se těším na 3. díl, doufám, že bude přeložený co nejdříve. Nicméně poklona autorce, dokáže omámit i nečtenáře, jako jsem já..