Divergence

Divergence
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117803/bmid_povstalecka-trilogie-divergence-gVh-117803.jpg 4 5025 5025

Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti – Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou – obojí mít nemůže…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Divergent , 2011

danca044
17.02.2014 5 z 5

Tedy, něco tak pěkného jsem dlouho nečetla. Nesouhlasím s názory ostatních, že je to podobné jako Hunger Games. Podle mě je toto mnohem lepší námět a i kniha se mi četla lépe. Hlavní hrdinka, Tris, mi byla od začátku velmi sympatická a Tobias jakbysmet. Od začátku do konce nevíte co se stane a právě proto sem si tuhle knihu zamilovala. Veronica Roth má před sebou nadějnou budoucnost a nemohu se dočkat, až uvidím zpracování této knihy na filmovém plátně.

Bunburistka
16.02.2014 3 z 5

Pěkný dystopický román se zajímavým námětem, určitě všem doporučuji :)

mijala
12.02.2014 5 z 5

Knížku jsem přečetla opravdu rychle, protože mě hned chytla. Líbí se mi vytvořený postapokaliptický svět, trošku něco jiného, od ostatních knížek. Také se mi líbí vykreslení hlavní hrdinky. Jediné, co mě mrzí je, že se jsme u výcviku a života mezi Neohroženými nezůstaly déle, protože to mě na tom bavilo nejvíce.

Nemesis Moriko
11.02.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. Byla naprosto dokonalá! Já bych určitě volila Neohrožený:) Příběh je dokonale promyšlený, pět frakcí, odpadlíci.. Beatris je sympatická holka a málokdy jsem s ní vůbec MOHLA nesouhlasit, většinou se rozhodovala stejně, jak bych to asi udělala já:)

martula.07
11.02.2014 5 z 5

Jak jsem předpokládala, Divergence se dočkala filmového zpracování. V USA bude mít premiéru už o desítky dní a to 21. března! Přiznám se, že už se nemůžu dočkat. Pokud jste nečetli, dál pro jistotu nepokračujte. V hlavních rolích se představí američanka Shailene Woodley a angličan Theo James. Už si Tris a Čtyřku moc nedokážu představit, ale myslím, že výběr herců není vůbec špatný.
A ve velmi krátkém čase budou zfilmovány i zbývající 2 díly: Insurgent (20. března 2015) a Allegiant (18. března 2016). Tak to abych se dala i do toho zbytku :D.

Natt S
09.02.2014 5 z 5

Jako první bych ráda podotkla, že nechápu, proč mají někteří neustále tendenci srovnávat každou nově vydanou knížku s Hunger Games. Ano i já jsem velký fanoušek trilogie HG, knížky mě nadchly, ale to neznamená, že budu nadosmrti odsuzovat ostatní knihy. Samozřejmě, že někdo musí být nejlepší, ale to neznamená, že se ostatní nemůžou inspirovat nebo se něco přiučit. A přece jenom nikdy nic nebude stejné, jelikož každý má jiný styl psaní. (:

Nemůžu najít nic, co bych mohla knížce vytknout, jelikož to byl skvělý příběh a já se do něj okamžitě zažrala. V budoucnu jsou lidé rozdělení do pěti frakcí a každý si musí zvolit tu svou (já bych určitě volila Neohrožený). Kniha má originální děj a já si tenhle příběh zamilovala. Málokdy se mi stane, že čtu knížku o nějaké holce aniž by mě ani jednou nenapadlo, že s ní nesouhlasím, ale tady ne. Beatris mi je ve všem sympatická, byla statečná a nebála se. Čtyřka mi s jeho výkyvy nálad přišel, jak když je na horské dráze. Chvíli se choval takhle a potom zase takhle, ale i přesto si dokázal zachovat svoje kouzlo a já se díky němu pokaždé culila. ;) Doufám, že další dva díly budou stejně super jako tenhle.

AylinLeto
08.02.2014 5 z 5

Ještě, než jsem se pustila do čtení, četla jsem hodně názorů srovnávajících sérii Divergent s Hunger games. Musím říct, že lehká podobnost tam je a ačkoliv jsem HG viděla jen ve filmové podobě, tak se mi malinko víc líbí Divergent. Knížka je velmi poutavě napsaná a dobře se mi četla. Samé napětí a chtěla jsem vědět, co bude dál a těšila se, so koho se hlavní hrdinka zamiluje, tak nějak jsem vždycky napjatá jako kšandy skoro u každé knížky. Hrozně se mi líbí chemie mezi Beatrice a jejím vyvoleným i když mu občas dost dává citově na frak svými odhodlanými a nebezpečnými činy. Nejvíc jsem si oblíbila právě frakci Neohrožených, jejich všudypřítomný adrenalin vás vtáhne do děje dokonale. A samozřejmě nesmím opomenout mou další oblíbenou postavu, trenéra Neohrožených nováčků - Čtyřku. Je tajemný a to je prostě neskutečně sexy. Takové postavy já můžu.

Mandarinka007
07.02.2014 5 z 5

Super čtení, napínavé, dobrodružné, čte se jedním dechem.

katallinka
06.02.2014 5 z 5

Když jsem si tuto knížku brala do ruky očekávala jsem jen další knihu ve stylu Hunger Games, ale byla jsem příjemně překvapena. Knížka mě velice zaujala a skvěle se četla. Prostě nešlo přestat., protože děj byl velice zajímavý a napínavý. Jediné, co mi místy chybělo byl detailnější popis některých situací.

Efca
20.01.2014 5 z 5

Z této knihy jsem po dočtení trochu v nesnázi s hodnocením... příběh byl fakt napínavý a hltala sem ho stránku po stránce, což je znamení že mě vtáhl do děje. Ty scény v simulaci jsou úžasné, ale...je tady jedno velké ALE a sice pro mě určitá nelogičnost celého toho města (to nikdo sakra neví co je za tím plotem, jestli je to jediné město na světě nebo co? U Hugner games to byl ten svět uvěřitelnější a lépe propracovaný - hlavní město co má pod palcem ty ostatní kraje, tady je to dělba mezi frakcemi, bez nějakého pozadí co že byl ten historický mezník, co se vlastně stalo...) Ano a pak ty frakce...přijde mi skoro nerálné, aby v sobě každý našel jen jednu ctnost ve které se vidí a tak si určil kam se jeho život bude ubírat - jasně líbí se mi neohroženost ale to neznamená že netoužím po vědění atd.- jenže to už dělá z člověka divergentního...navíc i když mi testy vyšly jinak mužu se vždycky rozhodnout pro jinou frakci - a upřímně kdo by se rozhodl jít dobrovolně do odevzdanosti, když v ohroženosti můžou skákat z vlaku, dívat se do zrcadla a dokonce mít tetování.. odevzdanost by asi rychle vymřela v našem světě, hehe.. Prostě mi zde chybí větší promyšlenost celého světa.

Dodatek po přečtení druhého dílu: musím upravit hodnocení této knihy, protože to, co mě přinutilo snížit hodnocení se v druhém díle konečně (víceméně ;-)) objasní a pak začíná ten svět i dávat smysl. Takže * přidávám za to, že kniha byla co se týče děje vážně skvělá a chytla mě. A tuto sérii konečně beru tak, že byla od počátku myšlená jako celek, což si my čtenáři prvního dílu nemusíme uvědomit...

AnTarktida
18.01.2014 5 z 5

Jedna z knížek, kterou jsem si okamžitě zamilovala. Je perfektní, úžasný nápad a (i když je děj místy dost brutální) často jsem se neubránila smíchu. Je těžké mít rád knihu, ve které vám není sympatická hlavní postava (můj případ), ale Divergence je něco tak úžasného, že jsem si prostě nemohla pomoci!

hrubik
18.01.2014 5 z 5

Perfektní knížka, která mě strhla skoro hned od začátku. Bylo v ní všechno, co od super knížky očekávám - napětí, romantika, hezky se četla a měla myšlenku, která se mi velmi líbila.

anndaoova
17.01.2014 5 z 5

Tato knížka je velmi hezká! Mohla bych ji číst po milionté a pokaždé bych byla stejně nadšená! Je to knížka na způsob Hunger Games nebo Legenda a myslím, že tato knížka/série je mnohem lepší než ty ostatní! Určitě doporučuju!

FreckledCathy
15.01.2014 5 z 5

Víte jak člověk pozná dobrou knihu? I když ji čte poněkolikáté, pokaždé se cítí jako by ji četl poprvé! S odstupem času jsem si Divergenci zopakovala a sama jsem žasla nad tím, že se opět nemůžu odtrhnout! Pocity se ve mě srocovaly, tlak na prsou neustával a já prožívala všechno znovu, i když jsem věděla, co bude následovat. Oživila jsem si detaily a znovu se zamilovala do Čtyřky. Kéž by šlo mých původních 5 hvězdiček ještě navýšit!

Klaris 99
13.01.2014 5 z 5

Kniha se mi líblila, protože byla originální a akční. Rozdělení do frakcí má něco do sebe a celkově to bylo spracováno dobře. A ty simulace byly úžasné, hlavně ta s těma vránama.(jo a já bych byla asi mírumilovná, je to takové nejvíc v pohodě, teda aspon myslím, uvidíme co bude dál)
Tris se docela dala, protože to nebyla žádná namyšlená sobecká kvočna.
No a Čtyřka. To pravé jméno jsem věděla asi tak v třetině knihy, protože Marcusův syn přeběhl do jiné frakce a tajemný bezejmený no jasně že Tobias. Ale to jméno mi nějak neleze do úst. Je to prostě úžasný Čtyřka. Konec trochu smutný, ale určitě zajímavý. S Hunger Games to ještě srovnávat nebudu, protože je to přeci první díl ne? Nevím co bude dál.
Těším se jak na druhý díl, tak i na film. Doufám, že se povede.:D

Paintka01
11.01.2014 5 z 5

Kniha byla bezvadná, děj, postavy.... no prostě nemůžu nic vytknout :) Jsem docela zvědavá jak dopadne film, který má mít premiéru letos

Patw
10.01.2014 5 z 5

Po knize jsem sáhl zčásti protože téma znělo zajímavě a zčásti protože to tak trochu podle synapse připomínalo Hladové Hry (což se mi nelíbilo) opak je naštěstí pravdou a k HH to nemá blízko. Svět v této knize je nepraktický a ve skutečnosti snad ani nemožný, avšak, když na to člověk zapomene může se dobře bavit. Ke konci mě kniha opravdu chytla a musel jsem jí dočíst. Jediné co mě trochu zklamalo byl konec, kde se vlastně vše skoro hladce vyřešilo, a přitom si s tím autorka mohla hrát a přenést to do druhého dílu. (Úmyslně nepíšu o co jde kvůli spoilerům jen řeknu jediné: počítače.) A ještě jednu otázku: neměla Tris z toho neustálého kousání do rtu celou pusu opuchlou? Každopádně je to dobrá kniha poutavě napsaná.

Karmyn
09.01.2014 3 z 5

Knihu jsem si přečetla, protože vím, že bude filmová adaptace a zajímalo mě, o čem to teda je a nechtělo se mi čekat na film. Musím říct, že knížka se dobře četla. Tris je zajimavá dívka, ale místy mi byla nesympatická. To samé se dá říct o Tobiasovi. Příběh a celá mytologie je velmi zajimavá. Knihu jsem přečetla a odložila a kdo ví kdy se k ní zase vrátím. Nic ve mě nezanechala.

monz
06.01.2014 5 z 5

Kniha mě až překvapivě chytla. Má to úžasný nápad, pořád udržuje v napětí. Odpustím jí i fakt, že je chvilkama tak roztomile naivní. Bohužel jsem však na konci měla dojem, že příběh měl touto knihou skončit, že další díl ten dojem zničí. V některých příbězích prostě současný trend trilogií nedělá dobrotu. Tak uvidíme...

Madluska
06.01.2014 4 z 5

Veronica Roth napsala v podstatě dívčí románek. Takový trochu modernější - sází totiž na 2 lákadla: lásku a (jiná) násilí. A přestože se v jejím fikčním světě pár děr nalezlo (uvidíme, jestli se je povede zaštupovat v následujících dílech), čekala jsem právě nějaký neotřelý slaďák, takže jsem s výsledkem dost spokojená (třebaže jsem si ještě pořád nezvykla na to, že kluk je schopen bez váhání kopnout holku do hlavy). A rozhodně se celé knize nedá upřít čtivost, tudíž pěkné 4*. P.S. Čtyřka je ztělesněním všech dívčích snů. ;-)