Čtyřka: Divergentní povídky

Čtyřka: Divergentní povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243553/bmid_ctyrka-divergentni-povidky-243553.jpg 4 1582 240

Nový příběh ze světa Divergence. Co bylo před tím, než Tobias potkal Beatrice? Příběh frakce Neohrožených. Dva roky předtím, než Beatrice Priorová podstoupila Obřad volby, to samé učinil i Tobias. Po svém překvapivém rozhodnutí se ocitá mezi Neohroženými – zde konečně může zapomenout na svého tyranského otce, přestat být tím ustrašeným klukem schovávajícím se v koutě a žít šťastný život, nebo si to alespoň myslí. Už jako Čtyřka přichází na to, že ani nová frakce není bez problémů – nejen že pro získání postavení jsou Neohrožení ochotni jít přes mrtvoly, ale zároveň skrývají tajemství, které by mohlo rozvrátit celý systém frakcí. O dva roky později Čtyřka cítí, že by měl něco udělat, ale stále netuší co. Teprve dívka, která jako první nováček skáče ze střechy do záchranné sítě, může vše změnit. S ní dokáže napravit celý svět. S ní by Čtyřka opět mohl být Tobiasem.... celý text

Povídky Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Four: A Divergent Collection , 2014

Lenka-knihy
27.09.2015 4 z 5

Kniha z pohledu čtyřky je super! Jsem ráda že autorka něco takového napsala. Zároveň jsem ráda že jsem si to přečetla už po Divergenci že jsem to měla hezky u sebe.

vikimi
20.09.2015 3 z 5

No, čekala jsem od Čtyřky trošku víc. Ten začátek, jak přestoupil k Neohroženým a jak se poprvé setkal se svojí matkou mě moc nebavilo a potom, když už tam byla Tris, tak jsem se nedozvěděla nic nového, jen to viděla z jeho perspektivy. Nic moc. I u Aliance jsem preferovala, když se to četlo z pohledu Tris.

dudunka
19.09.2015 5 z 5

Krásný příběh Čtyřky Tobiase :-)

Vitnerová
12.09.2015 4 z 5

Krásně zpracovaná kniha která odpovídá ději a zodpoví spoustu otázek. Strašně ráda jsem se začetla a jestli bude pokračování tak určitě ve čtení budu pokračovat. :-)

juli2
21.08.2015 5 z 5

Příběhy se mi strašně líbily, taková nostalgie :-). Klidně bych brala více dílů této série

limitkaa
21.08.2015 5 z 5

Povídky které doplňují povstaleckou trilogii z pohledu Čtyřky. Je to taková pěkná nostalgie, když se člověk ještě nemůže rozloučit se svými oblíbenými hrdiny a ještě alespoň na chvíli se chce vrátit do světa mezi frakce.

Stirek45
12.08.2015 5 z 5

Čtyřka se mi líbila stejně jako Divergence. Tobiase jsem si v sérii oblíbila, takže jsem byla nadšená, když autorka napsala i knihu z jeho pohledu. A závěrečné tři scénky mi nepřišly vůbec zbytečné, ba naopak.

Shira27
04.08.2015 4 z 5

Přečteno za dva dny. Skvělé doplnění příběhu z Tobiasovy strany.

julythreemosen
03.08.2015 5 z 5

Kdo má rád Čtyřku, tohle je ta pravá kniha. Ne, že bychom se dozvěděli něco nečekaného, je to ale pohled do Tobiasovy mysli a pro mě jako velkého fanouška jak Divergence, tak Čtyřky, byla tato kniha příjemným doplněním příběhu, jak jej známe ze strany Tris.

vlkove
29.07.2015 3 z 5

Doplnění k Povstalecké trilogii, nijak zvlášť se nevymyká ze standartu celé série.
Obecně celou sérii bych shrnula takto:
Divergence- slibný začátek, opravdu se mi to líbilo.
Rezistence- už trochu slabší ale pořád dobré.
Aliance- děs a hrůza to snad autorka nemyslí vážně, dočteno po velkém přemlouvání.
Čtyřka- dobré doplnění, ráda jsem viděla některé scény z pohledu Tobiase.

Celé sérii dávám 3 hvězdy a v budoucnu se chci vrátit jen k prvnímu dílu. :)

sarkymplova
21.07.2015 5 z 5

Hned po Divergenci je toto nejlepší kniha série. Když jsem tuto knihu četla, hltala jsem snad každé slovo. Možná už jen pro to, že to vypráví Tobias a řekněme si popravdě, kdo tohoto kluka nemiluje. Na knize se mi líbilo to, že z pohledu Tris Tobias působil hodně drsně a někdy až naštvaně, ale z jeho pohledu jste nakonec zjistili, že to vlastně všechno myslel dobře. Díky této knize jsme se také dozvěděli, jaké měl vlastně Tobias dětství. A samozřejmě jsme si připomněli i několik krásných momentů Tobiase a Tris. Za mě rozhodně 5 hvězd.

greetchen
13.07.2015 4 z 5

Moc jsem od toho nečekala, tipovala jsem to na vyumělkovaně přidělaný další díl po nečekaném úspěchu trilogie. Ale nakonec to rozhodně nebylo špatné. Úvod knihy a Tobiasův příběh do chvíle, než se dali dohromady s Tris, je zajímavý, poutavý, silný... Společná část už je trochu nudnější, člověk zná příběh a ví, jak dopadne, ale naštěstí nezaujímá většinu knihy a je obohacený o několik pocitových vhledů, které ho jakzž takž drží nad hranicí nudy. Věřím, že pro fanoušky Divergence to zklamáním nebude, i když to ani nic převratného nepřináší.

nattáll
11.07.2015 5 z 5

Velmi povedena kniha. Človek si až ted uvedomi ze ve chvilich kdy byl nastvany na nevhodne chovni Tobiase, on to myslel dobre.

JirkaDitt
04.07.2015 2 z 5

Kdybych tuhle knihu nečetl, asi by mě neubylo. Co se týče děje, je to velmi podobné jako Trisin výcvik v Divergenci. Jen je tam přidáno trochu ze života Tobiase a jeho mládí.
Až asi na dva příběhy pro mě dost nezáživná kniha....

Shark-a
29.06.2015 5 z 5

Pro mně rozhodně nejlepší díl celé série... Mám jedinou výtku - je konec.

Pedruska01
14.06.2015 5 z 5

Původně jsem tenhle dodatek číst nechtěla. Rozhodla jsem se hnedle po dočtení celé série Divergence - jako na co? Pak jsem šla v knihovně kolem regálu a řekla jsem si, a tak proč ne. Je to tenké, zkusím to.
Autorka mě zaujala už jen tím jejím úvodním slovem. Že původně měla být Divergence z Tobiasova pohledu a už před několika lety? Kniha se četla výborně, tak jak jsme u autorky zvyklí z Divergence. Hrozně mě zaujala a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Tobiasův pohled byl hodně dobrý - jsem ráda, že jsem ho mohla poznat mnohem blíže a z té druhé strany. Asi bych knihu nenazvala povídkami, rozhodně ne, a ten "závěr 3v1" byl vlastně lehce zbytečný.
Během čtení mě napadlo, že je vlastně škoda, že předešlé knihy nevypráví Tobias. Přišel mi jako větší osobnost, než Tris. Netvrdím, že Tris byla špatná, to ne, ale tohle mě tak nadchlo, že mi Čtyřka přišel mnohem milejší. Bavilo mě to. Nejen číst o jeho minulosti, přítomnosti, myšlenkách, Neohroženosti, výcviku, ale i o jeho nových přátelstvích, úspěších, nemotornosti u prvního rande, tak i o rivalitě mezi ním a Ericem. ;) Autorka lehce přeskakovala, takže nevíme všechno a pořádně, škoda, ale aspoň to zrealizovala.
Jsem opravdu ráda, že jsem si to nakonec přečetla a nelituji. :))

annamc
12.06.2015 4 z 5

Kniha se mi moc líbila,nemohla jsem se odtrhnout!Zajímavé vidět děj z úhlu pohledu Tobiase..Nejvíc se mi asi líbily části Syn a Zrádce kdy už Tobiáš patří k neohroženým.Kéž by k sérii Divergence vyšla další taková doplňující kniha:)

Týnušxxx
02.06.2015 3 z 5

Knížka byla čtivá, ale často jsem se v ději ztrácela. Rozhodně bylo ale zajímavé sledovat Tobiasův vývoj z ustrašeného týraného chlapce ve svalnatého kočičáka :-)

Safira55
01.06.2015 4 z 5

je to vážně jen dodatek ale kniha super

fiona007
13.05.2015 5 z 5

Překvapilo mě, jak mě knížka dokázala vtáhnout do děje. Velmi zajímavé dívat se na příběh z pohledu Čtyřky/Tobiase, hrozně mě bavili poslední tři kapitoly, kde je příběh popsán také z jeho pohledu, ne jen z pohledu Tris.