Čtyřka: Divergentní povídky

Čtyřka: Divergentní povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243553/bmid_ctyrka-divergentni-povidky-243553.jpg 4 1582 240

Nový příběh ze světa Divergence. Co bylo před tím, než Tobias potkal Beatrice? Příběh frakce Neohrožených. Dva roky předtím, než Beatrice Priorová podstoupila Obřad volby, to samé učinil i Tobias. Po svém překvapivém rozhodnutí se ocitá mezi Neohroženými – zde konečně může zapomenout na svého tyranského otce, přestat být tím ustrašeným klukem schovávajícím se v koutě a žít šťastný život, nebo si to alespoň myslí. Už jako Čtyřka přichází na to, že ani nová frakce není bez problémů – nejen že pro získání postavení jsou Neohrožení ochotni jít přes mrtvoly, ale zároveň skrývají tajemství, které by mohlo rozvrátit celý systém frakcí. O dva roky později Čtyřka cítí, že by měl něco udělat, ale stále netuší co. Teprve dívka, která jako první nováček skáče ze střechy do záchranné sítě, může vše změnit. S ní dokáže napravit celý svět. S ní by Čtyřka opět mohl být Tobiasem.... celý text

Povídky Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Four: A Divergent Collection , 2014

Veeria
28.01.2015 3 z 5

Pro milovníky trilogie Divergence bude tato kniha pomyslnou poslední skládačkou, která zapadne do světa vytvořeného autorkou.... :) Z mého pohledu bylo zajímavé podívat se do minulosti Čtyřky, nicméně myslím, že děj vyprávěný z pohledu Tris v prvním díle byl čtivý více...to ovšem nemění nic na faktu, že je pro mne Čtyřka jedním z nejoblíbenějších literárních postav.:)

LucyNej
27.01.2015 5 z 5

Super zakončení celé série :))

ciniminisek
26.01.2015 3 z 5

Titul Čtyřka doporučuji především čtenářům, kteří o Divergenci mají přehled, jelikož člověk této série neznalý, vůbec nebude tušit, oč se v knize jedná a také skoky v časové ose, které v knize jsou, ho budou mást. Novelu hodnotím jako kousek, který milovníkům Divergence jistě nesmí v knihovničce chybět, ale také jako knihu, bez které bychom se klidně obešli. Nic moc nového jsme se nedozvěděli a konečný pohled na věc a hlavně na Tobiase, nám to přeci jen změní. Zda k horšímu, nebo lepšímu, to už je na samotném čtenáři…

bookshelf
23.01.2015 2 z 5

Tento komentář obsahuje spoiler ke knize Divergence.

Očekávala jsem dokonalou třešničku na dortu. A dostala jsem pořádně splácnutou třešeň ne-li spíš pecku. Než ale začnu s kritikou, chtěla bych vyzdvihnout styl psaní, který je velmi příjemný ke čtení.

Pokud čteme knihu poprvé, měla by nám také dát nějaké nové informace. Tato kniha bohužel nic nového nepřináší. Ano, je to příběh z pohledu někoho jiného než Tris, ale je to jen opakování skutečností, které již víme a které se moc nerozvíjí, tudíž kniha nemá žádný spád.

To by ale nebylo to nejhorší. Mám s tou knihou morální problém, který nemohu jen tak přejít. Při čtení Divergence jsem si neuvědomovala, co vše o útoku na Odevzdanost Tobias ví. Tím víc mě překvapilo, jak s touto informací v této knize naložil a jak o ní smýšlel. Nevím, jestli si to uvědomujete, ale na jeho činech záležely osudy spousty a spousty nevinných lidí a on měl problém s tím, že mu pár z nich ublížilo nebo že zradí frakci, pokud bude jednat. Během svého dumání používal tak irelevantní argumenty až se mi z toho chtělo brečet. Pořád je třeba brát v zřetel, kolik životů mohl zachránit. Frakce je možná více než rodina, ale ne více než lidské životy. Asi to moc řeším, ale tento fakt Tobiase v mých očích neuvěřitelně degradoval.

Moňule13
20.01.2015

Povídky, které odhalily něco z minulosti Čtyřky, se mi velmi líbily. Už při čtené série Divergence jsem o něm přemýšlela, jak asi prožíval své dětství, volbu, setkání s Tris, a v této knížce mi Veronica Roth všechno krásně přiblížila. Jsem tedy maximálně spokojená :)

Anre3
19.01.2015 2 z 5

Když to srovnám s předchozími díly, tak tenhle je nejslabší, ale k té sérii patří. Doporučuji ji, jako takový bonus k předchozím dílům.

Jájuška
18.01.2015 5 z 5

Moc jsem se na tuto knížku těšila a mám z ní velmi dobrý pocit. Moc jsem si tu knížku zamilovala. Měla jsem ji přečtenou na jeden nádech.No prostě a jednoduše doporučuju.

maca5449
11.01.2015 3 z 5

Na knížku jsem se velmi těšila, tedy aspoň do doby, než jsem dočetla Alianci.

Přišlo mi, že povídky nepřináší moc nového, bylo by lepší, kdyby autorka zapojila do povídek více Tris nebo děj z Resistance. To, že Marcus Tobiase týral víme, stejně tak to, že přešel k jiné frakci. Každopádně to Tobiase více přiblíží čtenářům a dobře se to čte. Jen se mi nad tím (v souvislosti s Aliancí) už nechce tolik juchat.

Ami Arnerllová
10.01.2015 5 z 5

Krásné povídky z pohledu Tobiase!
Musím se přiznat, že z tohoto pohledu mi to vyhovovalo lépe, než když nás příběhem provázela Tris, ale je to jen názor :)
Tady se víc sblížíme s Tobiasem/Čtyřkou, který je naprosto úžasný! Není tvrdý a přísný, jak se zdál. Naopak - je to křehký, milující, starostlivý mladý muž, kterého nelze než milovat!

adus29
09.01.2015 5 z 5

Musím říct, že knížka se mi četla dobře a přečetla jsem jí jedním dechem, ale občas se mi zdálo, že si autorka protiřečí. Ale jinak super knížka, pět hvězd zasloužených :)

MorbidCuriosity
09.01.2015 5 z 5

Musím říct, že kdyby autorka zůstala u původního záměru, který zmiňuje na začátku této knihy, a napsala celou sérii z pohledu Tobiase, možná by se mi to četlo líp. Povahově se mi tato postava líbí mnohem víc, než postava Tris.
Čtyřku jsem přečetla jedním dechem a je mi dost líto, že takhle krátká, protože bylo strašně zajímavé číst o událostech, které znám z Divergence, z jeho pohledu.
Dávám pět hvězd jenom proto, že víc jich tu dát nejde :)

KachnaN
06.01.2015 3 z 5

Je to milá knížka, kde se vice seznámíme s Tobiasem. Četla se rychle, ale přišla mi taková nemastná neslaná. Hlavně mi vadilo, že děj nebyl plynulý a byly to opravdu pouze útržky z Tobiasova života po Obřadu volby až po chvíle kdy je s Tris.
Ale pokud se chcete dozvedět vice o Čtyřkovi, myslím si, že vás knížka úplně nezklame :)

Erudite
06.01.2015 4 z 5

Nevím, jestli to nebylo tím, že jsem na internetu na pár příběhů z této knihy ještě před jejím vydáním v ČR narazila...každopádně mi připadala spíš jako taková příloha k hlavnímu chodu (ano, já vím, ona to doopravdy příloha je) a čekala jsem evidentně víc, než jsem si mohla dovolit. Přílohu jsem si užila jen trochu, občas mě něco překvapilo, ale většinu času jsem věděla, že to neskončí nijak nečekaně. Ano, chtěla jsem toho příliš po této tenoučké knize :D Omlouvám se, Tobiasi, ale Tris je přeci jen TA HLAVNÍ.

knihomolka01
04.01.2015 5 z 5

NÁDHERA! Tobiasovi jsem nejdřív moc nevěřila, ale teď? Sakra já ho fakt miluju.:D Všechno jeho chování bylo krásně popsané a rozuměla jsem mu.:D Prostě další krásná kniha a já doufám, že autorka bude psát dál. Prosím, prosím.:)

ivzu77
04.01.2015 4 z 5

Trilogii jsem propadla a tak jsem si nemohla nechat ujít ani tuto knihu o životě před Tris mého oblíbeného hrdiny Čtyřky. Jsou to jeho zlomové životní příběhy, které doplní pohled na jeho osobnost a určitě bych doporučovala si tuto knihu přečíst až po přečtení prvního dílu trilogie Divergence. Předtím by se mi to zdálo takové neúplné a potom to krásně zapadne.
Díky

jan2856
01.01.2015

Kniha se mi stejně jako celá trilogie velmi líbila a nemýlil jsem se ani s obsahem o kterém jsem již týdny před přečtením přemýšlel. Protože se tato kniha z hlediska děje odehrává jako první, mnozí by to mohli brát jako úvodní knihu, i když to není tak úplně pravda. Kapitoly převážně rozšiřují a zároveň doplňují celou první část Divergence.
Stejně jako předchozí díly ve mě vyvolala spoustu emocí, i když jsem již části děje z pohledu Beatrice již znal. Bylo zajímavé zjistit více o tom jak se Čtyřka dostal mezi neohrožené a také jak vlastně on sám přemýšlí.
Pokud si tuto knihu chcete přečíst jistě doporučuji, ale až po tom co získáte základ z knihy Divergence! Protože Čtyřka je podle mě braná a konstruovaná spíše jako doplnění děje celé trilogie než úvod, přesto že se z pohledu děje odehrává jako první.

Aléda
01.01.2015 5 z 5

Na tuto knihu jsem byla zvědavá a nezklamala mě. Bylo fajn přečíst si o Tobiasovi, jak učinil Obřad volby, nebo jak ho otec mlátil. I začátek Divergence z pohledu Tobiase byl fajn. Poslední tři povídky-skvělý :) 5*

Radka_p
30.12.2014 2 z 5

Sériu Divergencia mám veľmi rada, zbožňujem ju a tak som očakávala, že s rovnakými pocitmi budem čítať aj Čtyřku...a nestalo sa. Kniha je síce čtivá a dopĺňa informácie o Tobiasovi no pre mňa sú príliš povrchné. Opisy nejdú do hĺky Tobiasovej osobnosti, ani do jeho vzťahu z Tris a už vôbec nie do spôsobu akým Tobias vnímal Tris /čo som od knihy očakávala najviac/...mám pocit, že som knihou len tak preletela a o pol roka ani nebudem vedieť o čom vlastne bola.

Kejticka
29.12.2014 3 z 5

Určitě se jedná o úžasnou knihu, ale já ji jednoduše obdivovat nedokáži. Kapitoly mi přišly příliš holé a prosté, což jsem se snažila přihodit k tomu, že to jsou pouze povídky. Ale stejně to na mě působilo, jako kdyby jí někdo řekl, že to musí napsat, protože z toho budou peníze a tak ona vzala to, co zmínila v Divergenci a dala to do krátkých situací. Bylo sice velmi zajímavé dozvědět se více o Tobiasovi a celkově ten nápad je úžasný, ale celkový dojem z té knihy je velmi slabý.

AnikaRodriguez
29.12.2014

Krása! Opravdu! Až do konce jsem byla napnutá jk to vlastně s tou minulostí je. Tobias je jedna z nejlepších literárních postav, co mě však překvapilo, a teď mě neukamenujte, ...nějak jsem si oblíbila Marcuse, otce Tobiase :/. Možná to bude tím, že ve filmu jej hraje Ray Stevenson, kterého mám ráda, ale zkrátka ho vidím jako silného, vzdorného muže..
Pro mě 100%! Nemohla jsem knihu odložit!