Divergence

Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti – Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou – obojí mít nemůže…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117803/povstalecka-trilogie-divergence-gVh-117803.jpg 4.43618

Povstalecká trilogie (1.)

Divergent (2011)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

cérka
předevčírem

Tuto knihu jsem si vybrala do Čtenářské výzvy na doporučení mých známých. Bohužel téma a styl vyprávění mi už v začátcích knihy nesedl a přečíst ji, bylo pro mě velkým utrpením. Nechci knize ublížit, věřím, že si své čtenáře najde. Já se při jejím čtení hodně natrápila a cíleně jsem se věnovala jiným činnostem, jen abych se vyhnula Divergenci. Každopádně, nakonec přišel konec a já mám splněno :-) 20/20

Ps. Pokud bych knihu četla mezi 10-16 rokem svého života a milovala styl amerických filmů, dám asi 5*. Díky bohu je mi už -cet, takže něco mezi 1*až 3*

Natali692000

Bavilo mě to. Hlavní postavu jsem si okamžitě oblíbila a s ní i Čtyřku. Četlo se to lehce a svižně. Kniha je plná akce a emocí. Láska, přátelství, nenávist, závist, pomstychtivost, obětavost, statečnost i zbabělost.. To vše se skrývá v této poutavé knize. Vím, že bych nikdy neskočila z jedoucího vlaku nebo nevyšplhala na ruské kolo. Právě tyto chvíle jsem s Tris prožívala nejvíce.. Ten adrenalin. Vždycky se mi rozbušilo srdce, jako bych to vše prožívala na vlastní kůži. Ale něco mi chybělo. Nemůžu s určitostí říci co, ale podle svých pocitů dávám 4 hvězdičky a doufám, že v dalších dílech najdu tu pátou.

Bar16

Není to přesně můj šálek čaje, ale příběh nebyl špatný. I přes to, že jsem knihu četla jen kvůli výzvě, za jiných okolností bych na ni nesáhla, jsem ji přečetla docela rychle a asi jsem potřebovala najet na chuť ke čtení úplně jiným žánrem, než normálně čtu. Kniha byl čtivá, příběh zajímavý, ale jestli sáhnu po dalších dílech, nevím. Asi jo, když se mi budou hodit do nějakého bodu výzvy.

Claire

Napsroto jsem ocenila tématiku (antiutopie pro mladší), skvělý nápad, dobré pro zamyšlení se nad společností. Strašně dobře se mi kniha četla, takže se určitě pustím do dalšího dílu v brzké době :)

zdi15

Říkala jsem si, že když má kniha tak úžasné hodnocení ze všech stran, určitě bude stát za to si ji přečíst. Nicméně mě celkem zklamala a do pokračování jsem se nutila.

Nelasp

Poutavá kniha o mladé dívce, která je výjimečná ve světě, který je postavený na hlavu a rozdělený do skupin dle výsledku testů. Téma je velice zajímavé, celý kontrast uniformity a jedinečnosti, pravidly společnosti a možností volby mě velice zaujal. Velice povedený počin mladé autorky, který si zaslouží místo v mojí knihovně.

Katri

Divergence je kniha, která vás pohltí svým obsahem. Je poutavá, originální a dobře napsaná. Zaujímá čestné místo v mé knihovně a rozhodně ji doporučuji každému, kdo má rád dystopii. Za mě určitě 5 hvězdiček.

NikolIris

Pre mňa bola táto knižka niečo nové a musím povedať, že v tej dobe ma to úplne dostalo a čítanie som hltala. Ten svet a ako v ňom veci fungovali. Oslovilo ma to viacej ako Hunger games a tak som sa vrhla na knižky. Bola som spokojná a sú v knižnici u mňa doteraz.

Freya365

Divergenci jsem si chtěla přečíst už delší dobu. Jenže pořád jsem si nebyla jistá, jestli se do toho vrhnu. Nejprve jsem totiž četla Hunger Games, ze kterých jsem byla zklamaná. Pak jsem ale Divergenci zahlédla v knihovně a řekla si, že to teda zkusím. No...
Kniha mě bohužel zklamala. Do čtení jsem se musela nutit s myšlenkou, že zaujetí naroste v průběhu knihy. Jenže jsem se moc nedočkala. Postavy v knize (hlavně Čtyřka) mi nepřišli moc charakterizované.
. Pro mě byla kniha slabší průměr. Filmové zpracování se mi líbilo více.

BeyondHorizon

Viděla jsem knihu všude, všichni mi ji doporučovali, až jsem se nakonec podvolila. Čekala jsem od knihy až moc. Celkově to ušlo, ale docela jsem se nudila. Do dalšího dílu jsem se nehnala. Navíc mi hlavní hrdinka byla protivná. Pro mě bohužel velké zklamání.

dia.riedl

Mám to radši, než Hunger games :)

Etule

Od knihy jsem toho mnoho neočekávala, proto jsem byla příjemně překvapená. Přes pomalejší začátek, jsem se od chvíle, kdy se rozjel výcvik nedokázala odtrhnout. Moc se mi líbilo jiskření mezi Triss a Tobiasem. :) Jsem velmi zvědavá na pokračování a chystám se mrknout i na filmy, jen pro porovnání.

tereza5767

Kniha se dobře čte, ale doporučila bych ji spíše mladistvé kategorii čtenářů. Fajn letní čtení, nic víc nic míň.

Macawi

Nejlepší díl série.

adam.ruby

Kniha dopadla mnohem lépe než serial...

Pamima

Kniha měla určitě neotřelý námět. Rozdělení do frakcí a činnost jich samotných. Hlavní hrdinka mě nijak zvlášť nezaujala, ale to může být věc názoru. Dávám knize tři hvězdičky - takový zlatý střed.

archandelka

Divergence se mi velmi líbila. Hlavně teda rozdělení do frakcí, které byly ze začátku vytvořeny z ušlechtilých myšlenek, ale jak se ukazuje, i dobrý záměr se může velmi zvrhnout, když se z něj udělá nebezpečná ideologie.
Těším se na další díly.

Anniie

knížka byla celkem dobrá... musím říct že film se mi líbí víc ale i tak to bylo moc hezké čtení :) . Knížku bych zařadila spíš mezi oddechové knížky. První díl mě baví nejvíc z celé triologie, protože v ostatních dílech se mi zdá že se Tris a Tobias/Čtyřka jen hádají :( . ale jinak dobrá distopie. Doporučuju :))))

Fanttastica

Dala bych spíš 3,5 ale to tady nejde. Děj ok, ale hlavní hrdinka taková průměrná. Vidím tam jistou podobnost s Hunger games , ale zase tak hrozné to není. Rozdělení frakcí povětšinou (podle mě) nadělalo víc škody než užitku.

Siwan

Přečetla jsem celou sérii. Pokud bych měla hodnotit knihy jednotlivě, pak se mi určitě nejvíc líbil první díl. Zároveň příjemně překvapil konec celé série. Osobně se mi líbilo téma frakcí, ale mě obecně baví různé verze o tom "co by kdyby". A to celé mezi tím většinu času dobře fungovalo. Jenom se po přečtení celé serie nemůžu zbavit dojmu, že dvě knihy by možná stačily. Love story přiměřeně neotravující, takže za mě dobrý :-)

Adele02

Fajn. Asi to beru jako průměr.
Jako jo, vím, proč z toho byli všichni odvázaní, protože ten žánr tenkrát ještě nebyl tolik rozjetý, ale teď jsem to četla už několikrát... a je dost poznat, že to je prvotina. I tak jsem ale zvědavá na pokračování. :)

Veronika33

Kniha má zaujímavý námet, najmä rozdelenie ľudí na frakcie sa mi páčilo. Dej však miestami viazol, kniha ma nudila. Filmové spracovanie ma trošku viac okúzlilo, keďže som ho videla skôr ako knihu, som možná ovplyvnená. Takže taká skôr priemerná kniha.

Storm5007

Po pravdě řečeno do čtení této knihy se mi zrovna moc nechtělo. Neměla jsem potřebu si ji koupit. Pak se, ale vše změnilo když jsem ji dostala jako dárek. Přečtenou jsem ji měla za 3 dny a po přečtení jsem se málem přerazila, abych si koupila další díly s očekáváním co bude dál :oD. Na knize mi sedlo snad úplně všechno, děj, popis světa, frakcí, postav ( má oblíbená postava je jednoznačně Tobias. Zasmušilí, inteligentní a charismatický dobrák, schovávající svou dobrosrdečnost za drsnou slupkou :oD ). Určitě doporučuji.

Arte

Kniha vcelku dobrá, ale námět stejný jako tolikrát. 3/4 knihy jsem čekala, než se hlavní hrdinové políbí a to byl víceméně hlavní důvod, proč jsem četla dál. Určitě někomu tato kniha může vyhovovat, ale pro mě to nebylo ono.

makul

Kniha se mi moc líbila. Chystám se na další díly :D Škoda, že jsem ještě předtím viděla film, kniha je totiž stokrát lepší!

1Světluška2

Úžasná kniha, plná napětí a překvapení.

martina.culik

Na každý dystopický román se povede, ale tato série se povedla. Bavila mě moc a našla jsem si několik oblíbenců, i když jsem své názory musela upravovat, podle toho, jak se postavy v knize vyvíjely. Každopádně se jedná o akční, neotřelou knihu, kterou můžu vřele doporučit. U této série nemám v zásadě nic ani proti filmovému zpracování.

arket

O chlup lepší než Hunger games. Ocenila jsem v příběhu milostnou zápletku, alespoň to není jen bezduché zabíjení. Další díl si přečtu ráda.

lulu28501

Na poličce asi čekala 2 měsíce.
Četla jsem ji dva dny.
A je to úžasná kniha ,zamilovala jsem si celou tuto sérii.
Díky téhle knize jsem začala číst .
Vážně mm nikdy jsem si před touhle knihou nemyslela že bych mohla někdy číst .
Takže je to moje srdcovka.
Přečetla jsem ji už 26.12. 2015

beauty_queen

Opravdu velice originální a poutavý děj, hlavní hrdinka je opravdu velice sympatická a i styl psaní autorky je úžasný.
Tato kniha patří mezi moje naprosté oblíbence a přečetla jsem si ji hned několikrát. Děj jsem nadšeně hltala a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Podle mě je kniha spíše určená pro dospívající mládež, avšak pokud právě nedospíváte, ale máte chuť na něco lehčího, rozhodně se jí nebojte a s chutí do toho.