Divergence

Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti – Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou – obojí mít nemůže…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117803/povstalecka-trilogie-divergence-gVh-117803.jpg 4.43769

Povstalecká trilogie (1.)

Divergent (2011)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

anna246

První díl této série jsem četla několikrát, a pokaždé jsem ho přečetla tak rychle, že jsem na konci byla vždycky smutná, že už je konec. Protože je to vlastně jediná kniha, co se mi od autorky líbila..

katka639

Miluju film a teď miluju i knihu. Naprosto splnila moje očekávání. Četla se úplně sama. Doporučuji.

EngliTer

Jako nebylo to špatné, ale něco mi tam chybělo.

Babsy

Pro mě první díl nejlepší, čtivý a napínavý..dobře rozjeto. Na další díly jsem byla zvědavá, ale všeho všudy to šlo z kopce dolů. Celá serie neurazí, ale za mě.. škoda dobrého potenciálu, ten svět i postavy mě bavili moc. Když už nevíte do čeho šťouchnout, tak proč ne, ale nečekejte zázraky.

Iny

Přečteno dá se říct jedním dechem... Nevím jestli je výhoda, že jsem první viděla film, ale řekla bych, že ano. Díky tomu se mi divergence četla sama. Ovšem být to obráceně asi bych dala nižší hodnocení... Jinak u mě za dobře s ohledem na to, že těmto tématům fandím. ☺

pipa36

S touto knihou jsem měla do té doby neviděný problém - ich forma v přítomně-budoucím čase... Z tohoto důvodu jsem začínala asi na 3×, ale nakonec jsem si zvykla a knihu jsem se zájmem dočetla. Kvůli již zmíněnému stylu psaní ("...Přejdu ke stolu a sednu si na první židli, kterou uvidím. Jím vlastně ani nevím co...") dávám 3 hvězdy.

Julinka679

Když vidím knihu, která patří do sekce "Pro děti a mládež" tak se vždy zamyslím jestli si ji vážně chci přečíst a nebude to pro mě prostě moc "teen". V tomto případě se rozhodně o žádný přešlap nejedná. Vtáhne vás do děje a už za pár dní držíte v ruce přečtenou knihu. Divergence má velmi zajímavý děj, postavy i zápletky. Rozhodně doporučuji i dospělým (ne vždy jsou knihy "Pro děti a mládež" jen pro děti a mládež) ;-) Filmové zpracování se mi v tomto případě také velmi líbilo (což moc nebývá zvykem) ale kniha je kniha :D :-)

bareva

Kniha je velmi čtivá. Stačily mi jen dva dny. :) Určitě je lepší než film, ale výjimečně musím pochválit i film. Tris a Tobias patří mé oblíbené knižní páry. :)

Kaak

Z této knihy jsem naprosto unesená a řekla bych, že kniha je lepší než film. Jako první jsem viděla film, díky tomu jsem si lépe představila hlavni postavy. Láska mezi Tris a Čtyřkou je neuvěřitelná a naprosto me dostaly některé pasáže. Knihu jsem přečetla během jednoho dne. Všem velmi doporučuju. ❤❤

Bustedka

Na to jak jsem si musela, že to bude kravina, tak to bylo docela dobré :-) tak snad další díly nebudou o mnoho horší, jak jsem většinou zvyklá

Rea1307

Když jsem četla knihu poprvé, byla jsem jí přímo unesena. Když jsem jí četla podruhé a pak potřetí, okouzlení už nebylo takové.. Nicméně, kniha pořád patří k mým oblíbeným.. Moc se mi líbila myšlenka frakcí, ale doufám, že takováhle budoucnost nebude..

4laras
28.12.2017

Kniha se mi líbila, ale abych pravdu řekla, dala bych přednost filmu.
Mělo to nápad, ale na papíře to nevypadalo tak dobře...

ronniejohns
27.12.2017

Všichni mi říkali, že se vlastně jedná o kopírku Hunger Games. Přesto jsem byla zvědavá a knihu si přečetla. Ještě, než z toho byl film. Nebylo to vůbec špatné, oproti Hunger Games sice nic moc, ale když nebudete srovnávat, vlastně je to celkem dobré. Vše mi zkazil konec, kvůli kterému tedy vlastně netuším, k čemu nám bylo těch několik set stran, kdy se hlavní postava snaží ve své frakci udržet, když mají být najednou svrženy. Nápad dobrý, zpracování se mi až tolik nelíbí.

Tánička11
20.12.2017

Někdy jsem se musela zastavit a sama sebe napomínat, abych se vzpamatovala a přiznala si že to je jenom příběh a ne můj život, že to nemusím tolik prožívat. Jsem ráda, že jsem si přečetla tu knížku a nestála jen v roli diváka filmu, protože ten je oproti knize příšernéj. Ale i přesto bych nemohla knize dát plný počet hodnocení, ani nevím vlastně proč možná, že prostě na to nemá.

Peslik
04.12.2017

Dva roky jsem tuto knihu odkládala s tím, že toto asi nikdy nepřečtu a ono to bylo dost dobré, takové oddychové, napínavé i romantické. Prostě takové, jak jsem si knihu na šedivé dny představovala.

komin347
23.11.2017

Jako první jsem viděla film, takže kniha se už odehrávala s herci z filmu, o to bylo čtení zajímavější. Rozhodně nejpovedenější díl z celé trilogie.

Bekerče
18.11.2017

První díl mě naprosto uchvátil!

Mruskulka
17.11.2017

Jako první jsem viděla film, ten se mi líbil a konečně došlo i na knihu a jsem nadšená. Takové knihy mám moc ráda, zajímavý děj a jednoduché čtení.

Anet14
15.11.2017

Popravdě mě kniha velmi zklamala. Od některých postav až po celé zformulivání knihy. Sice byly části kde jste se opravdu začetli, ale někdy jste měli sto chutí hlavní hrdinku uškrtit a knížku zpálit. Bohužel po dlouhém přemýšlením jsem se rozhodla, že na neurčenou dobu triologi Povstalecká z knihovny viloučím.

Kačkaknihomol
15.11.2017

S čtením Divergence jsem nejdřív váhala, ale teda nevím proč. Knížku jsem přečetla během pár dnů, a rozhodně nelituju!
Upřímně mi ale systém, který v této knize funguje, připadá poněkud nereálný a HG to mají mnohem víc promyšlené.
Postavy se nechovaly jako superhrdinové, ale docela reálně, takže s tímhle má u mě Veronica Roth palec nahoru. Naštěstí tady není ani ten proklatý milostný trojúhelník, a doufám že se v trilogii neobjeví.
Musím říct, že mě to ale pořád více táhne k HG. Něco mě na nich hrozně baví, nejspíš to bude stylem, kterým je to napsaným, a který mi přišel v Divergenci maličko okopírovaný (i když to možná bude tím, že dělám z komára velblouda, ale pšššt).
Rezistenci už mám doma, a docela se na ni těším. Ale jestli to autorka nějakým způsobem pokadí, tak jí asi uškrtím, protože první díl této trilogie se hodně povedl.

LucyFox4
13.11.2017

Systém, na kterém je svět postavený mi příjde mírně disfunkční a je to mnohem hůř zakamuflované než u Hunger Games. Duhý díl jsem po druhé kapitole odložila a série mě nijak nezaujala.

Kira128
05.11.2017

Divergence. Veronica Rothová. Proč jsem se této knize tak hrozně vyhýbala? Možná to bylo tím až moc dobrým ohlasem, od všech jsem slyšela, že je kniha skvělá a že je až příliš chytila za srdíčko. Nevěřila jsem tomu. Můj mozek skoro nikdy neposlouchá informace a doporučení od jiných lidí. A má mysl téměř nikdy nečte knihy, které jsou tak extrémně známé. To jsem u Divergence sakra nemohla udělat výjimku?
Kniha se mi velmi líbila, začetla jsem se hned, i když styl, kterým autorka psala, mi ze začátku úplně neseděl. Popravdě… dlouho jsem neměla v rukou něco, co je ich-forma tělem i duší a to ještě v přítomném čase. Ale nakonec mi to přestalo vadit, děj mě ochromil a já mohla na některé stránky jenom civět s otevřenou pusou jako úplný idiot, jenž chce, aby mu mezi zuby něco nalétalo. Mouchy například.
Ke stylu psaní bych ještě měla nějaké výhrady, poměrně často se opakovala slova. Možná to někdy bylo záměrné, třeba se autorka skutečně snažila na určité výrazy klást neotřelý důraz, ale občas to trochu rušilo atmosféru celého dílka.
Tady mohou být menší spoilery!
Hrozně se mi zalíbilo rozdělení světa. Frakce byly skutečně dokonalé. Sama jsem dlouho rozmýšlela, ke které bych se (kdyby to samozřejmě šlo) přiřadila. Nakonec jsem došla k závěru, že mé srdce touží po Neohroženosti, i když nějaká ta Sečtělost by tam byla také.
Čtyřka alias Tobias mi celou dobu hrozně připomínal mého kamaráda, při některých scénách jsem ho tam úplně viděla, takže možná z toho důvodu je Čtyřka mou nejoblíbenější postavou celé Divergence. Ovšem nezapomínejme ani na Uriaha. Do tohoto klučiny jsem se zamilovala hned, takové povahy mám ráda a svůj vkus jen tak nezměním.
To, že byla celá kniha psaná z pohledu Tris (mimochodem… super jméno, holka), mi nevadilo vůbec. Náhodou jsem s ní skoro ve všech případech souhlasila a prožívala jsem většinu momentů s ní. Jediné, čím mě vážně zabila, to jediné, co úplně nesnáším, je některá ta tupost ohledně lásky. Tris, zapínejme mozek. Čtyřka na tebe nezamává, když máte váš vztah utajit, tedy měli byste. Vážně jsem nečekala, že něco takového vůbec přijde, měla jsem dojem, že tohle Tris neudělá, že tohle, co se vyskytuje ve většině případů YA fantasy, tu nebude. Každopádně to byl ale jen takový drobný odlet, Tris ztělesňovala hrozně pohodovou holku a zalíbila se mi hned.
Konec spoilerů! Asi.
Abych z toho vyvodila nějaký závěr, dílko je kvalitní, dokonce velmi kvalitní. Jedná se o neotřelé fantasy až sci-fi, které se odehrává v budoucnosti (jedna část ze čtenářské výzvy, dámy a pánové). Kniha samozřejmě má nějaké své mouchy. To každá. Každá má něco, co by chtělo doladit a to, co se autorce/vi úplně nepovedlo. Některé části tam totiž moc nedávaly smysl a gramatika s pravopisem občas docela pokulhávaly, co se týče vydání, které se dostalo ke mně.
Každopádně ale mohu jen doporučit. Divergence od Veronicy Rothové je jedno z nejkvalitnější YA fantasy/sci-fi, jaké jsem četla. Samozřejmě mám takových perel víc, ale jak to tak vidím, tato kniha mezi ně po dnešním přečtení zapadá.
Dávám čtyři hvězdy, protože tam přeci jen je něco na drobné dodělávky, ale jinak skutečně není, co bych měla vytknout.

hroneczek
30.10.2017

Pro mě neotřelý příběh, plný napětí a zvratů. Dobře se četlo, dokázala jsem si z popisu živě představit popisovaný svět. Byla jsem natěšená na další díly.

Illyria88
27.10.2017

Kniha se četla velmi dobře. Prakticky jsem ji zhltla za necelé dva dny. Příběh mě zaujal hlavně proto, že poslední dobou ulítávám na postapo žánru. Pokračování si určitě přečtu.

cérka
19.10.2017

Tuto knihu jsem si vybrala do Čtenářské výzvy na doporučení mých známých. Bohužel téma a styl vyprávění mi už v začátcích knihy nesedl a přečíst ji, bylo pro mě velkým utrpením. Nechci knize ublížit, věřím, že si své čtenáře najde. Já se při jejím čtení hodně natrápila a cíleně jsem se věnovala jiným činnostem, jen abych se vyhnula Divergenci. Každopádně, nakonec přišel konec a já mám splněno :-) 20/20

Ps. Pokud bych knihu četla mezi 10-16 rokem svého života a milovala styl amerických filmů, dám asi 5*. Díky bohu je mi už -cet, takže něco mezi 1*až 3*

Natali692000
17.10.2017

Bavilo mě to. Hlavní postavu jsem si okamžitě oblíbila a s ní i Čtyřku. Četlo se to lehce a svižně. Kniha je plná akce a emocí. Láska, přátelství, nenávist, závist, pomstychtivost, obětavost, statečnost i zbabělost.. To vše se skrývá v této poutavé knize. Vím, že bych nikdy neskočila z jedoucího vlaku nebo nevyšplhala na ruské kolo. Právě tyto chvíle jsem s Tris prožívala nejvíce.. Ten adrenalin. Vždycky se mi rozbušilo srdce, jako bych to vše prožívala na vlastní kůži. Ale něco mi chybělo. Nemůžu s určitostí říci co, ale podle svých pocitů dávám 4 hvězdičky a doufám, že v dalších dílech najdu tu pátou.

Bar16
13.10.2017

Není to přesně můj šálek čaje, ale příběh nebyl špatný. I přes to, že jsem knihu četla jen kvůli výzvě, za jiných okolností bych na ni nesáhla, jsem ji přečetla docela rychle a asi jsem potřebovala najet na chuť ke čtení úplně jiným žánrem, než normálně čtu. Kniha byl čtivá, příběh zajímavý, ale jestli sáhnu po dalších dílech, nevím. Asi jo, když se mi budou hodit do nějakého bodu výzvy.

Claire
09.10.2017

Napsroto jsem ocenila tématiku (antiutopie pro mladší), skvělý nápad, dobré pro zamyšlení se nad společností. Strašně dobře se mi kniha četla, takže se určitě pustím do dalšího dílu v brzké době :)

zdi15
07.10.2017

Říkala jsem si, že když má kniha tak úžasné hodnocení ze všech stran, určitě bude stát za to si ji přečíst. Nicméně mě celkem zklamala a do pokračování jsem se nutila.

Nelasp
01.10.2017

Poutavá kniha o mladé dívce, která je výjimečná ve světě, který je postavený na hlavu a rozdělený do skupin dle výsledku testů. Téma je velice zajímavé, celý kontrast uniformity a jedinečnosti, pravidly společnosti a možností volby mě velice zaujal. Velice povedený počin mladé autorky, který si zaslouží místo v mojí knihovně.