Divergence

Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti – Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou – obojí mít nemůže…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117803/povstalecka-trilogie-divergence-gVh-117803.jpg 4.43957

Povstalecká trilogie (1.)

Divergent (2011)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

1T0S_

Zajímavý dystopický román, který vás nepřestane překvapovat. Snad jediným mínusem jsou postavy, které nejsou zrovna dobře napsané.

Silné 4/5 ;)

_r_ó_z_a_

Tento příběh se odehrává v Shikagu, ale celé město je zbořené protože tam byla válka. Okolo celého města je velká a tlustá zeď a za ní nic...
Zápletka je taková že každý se musí přesunout do nějaké frakce a hlavní postava, Tris se rozhodla že půjde do neohrožených. Ale překážkou se pro ní stane to že v neohrožených musí zůstat a dokázat všechny úkoly.
Když byl jeden ze dnů kdy musela splnit jeden úkol který byl že dostanou "pistole" a druhému týmu museli vzít vlajku. Tris byla jediná která ji vzala. A potom když šli zpátky, tak ji vzali "ti oblíbení" sebou a spouštěli se na lamu nad celém Shikagu.
Já téhle knížce dávám na pro čtení asi tak 6-7/10. Protože to bylo docela těžké na srozumění. A bylo to až moc rozesláhlé.

Mianney

Za mě jedna z nejlepších knížek. Hned na začátku jsem se do ní ponořila a přečetla ji jedním dechem. Určitě doporučuji ;-)

DericCaster

Možná jsem už na tuto "youngadult" knížku moc starý. Ne, že by se knížka špatně četla, ale výsledný pocit je takový nemastný neslaný. Možná i proto, že jsem první viděl film a pak se pustil do knížky. Většinou to funguje, že knížka film vysvětlí a doplní, ale tady mi cokoliv takového chybělo... Ale zas na odložení to není, jen si nemyslím, že hned tak sáhnu po dalším díle...

Ajda300

Hledala jsem něco v podobném stylu jako Hunger Games a narazila jsem na tohle. Příběh byl úžasný a moc mě zaujal.

ivič

Celkem hezké, ale nijak originální. Něco jako frakce je i v Hunger games a Selekci
(například) a je v podstatě jasné, že to nemůže fungovat. Charaktery postav nebyly nic moc a hlavní hrdinka mi dost lezla na nervy. Podle mě se to propaguje zbytečně moc.

lumiyeu

Vsechny tri knihy cele serie mely neco do sebe a vsechny me bavily. Obcas mel clovek sice pocit, ze cte uz tolikrat ohrany pribeh, ze by knizku nejradsi odlozil. Vzdycky jsem se pres tyto cast dostala a docetla do uplneho konce cele serie. Konec jako takovy me velice zklamal. Spousta snahy a vlastne pro nic. Ale kdyz vsechny stripky skladacky pridate k sobe je v tomto pribehu jista sila a neco co Vas nuti premyslet. Za me super pribeh s trochu depresivnim koncem a misty az moc obycejnym pribehem, ale jako celek naprosta spokojenost a precteno vlastne jednim dechem.

Cartyra

Trošku jsem se bála pouštět do knihy, když jsem viděla film, zvlášť když ho řadím do skupiny oblíbených, ale naštěstí se tvůrci filmu rozhodli moc nevybočovat od knižní předlohy, na rozdíl od dalších dílů a Divergence je skvělá v obou verzích.

Terka72

Kniha žánru young-adult už příliš nečtu, ale tahle série se mně líbila. Byla čtivá, zajímavá a svět frakcí mně přišel originální.

Tilikum

To jsem sáhl vedle! Ale asi je to moje chyba, kniha je vyloženě pro děti, nevím proč jsem očekával pravověrné sci-fi, možná podle obálky, anebo je to tím, že jsem namlsaný Burešovým Impériem. Nedočetl jsem a nebudu hodnotit.

zdenaR

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy, a i když toto není žánr, který běžně čtu, byla jsem mile překvapená. Doporučuji :-)))

BojácnéKuře

Po přečtení úplně nevím, co si o knize mám myslet. Když to vezmu popořádku, nápad, co se týče frakcí, mi teď příjde úplně zbytečný. I přes veškerou snahu, válce a násilí nezabránili. Postavy mi vůbec nepříšly sympatické a hlavní hrdinka už vůbec ne. Přišla mi nerozhodná a hrozně sobecká. Celý tento svět je pro mě takový umělý, nepřirozený. Není možné, aby se lidé rozdělili mezi 5 "vlastností", které budou vyznávat a jakmile bude někdo vyčnívat, tak ho odprásknou jako nějakou zvěř. Moc mě nezajímá, jak to skončí, proto v dalších dílech pokračovat nebudu.

Gabux

Tak tohle šílenství mě očividně minulo. Za mě to je jeden z těch příkladů sérií, kde je skvělá myšlenka, ale zpracování nic moc.

Francesca14

Samotná série nepatří mezi mé favority, podobně jako u Hunger Games mě druhý díl bavil míň a třetí už vůbec, ale ten první s radostí čtu opakovaně. Mám ráda celý ten proces jejího zvykání si v nové frakci, stejně tak si užívám Čtyřku a to, co mezi nimi postupně vzniká. Kniha je čtivá, se zajímavou myšlenkou a s dobrou zápletkou, má napínavý konec a sympatickou, ale přesto poměrně reálnou postavu. Škoda, že další díly už mě tak nezaujaly, protože samotný svět té knihy měl potenciál a Divergenci mám vážně ráda i přesto, že když jsem ji před několika lety četla poprvé, přišla mi moc krutá a nebavila mě.

kaca3606

asi nejsem cílová skupina, začátek byl hroznej, prostředek ušel ale konec byl zase děs

nai.ivka

Rozdělení tohohle vymyšleného světa mi bylo od začátku krajně nesympatické.

Aríka

Tuto knihu jsem si chtěla koupit původně místo "Hunger Games", ale přeci jen jsem raději sáhla po HG, věděla jsem proč. Ačkoliv kniha není to samé, co HG, musím říct, že mi silně přípomínala výše zmíněné (možná to bude tím, že jsem HG četla dříve). Kniha je jistě dobře napsaná, je čtivá, poutavá, měla jsem ji hned přečtenou. Popisy také nejsou k zahození. Hlavní postavy mi byly v rámci možností sympatické. Kniha si ode mě vsloužila 3 hvězdičky, protože se mi více líbí HG a příběh "Divergence" mě moc neoslovil, nemám v plánu číst další díly.

Honsova58

Za mě skvělá kniha a také film, i když Tris nemám moc ráda, tento svět rozdělený na frakce se mi zalíbil.

juni

Do této knížky jsem se zamilovala a i do filmu. Je zvláštní jak jsou rozdělení do pěti frakcí (Odevzdanost, Upřímnost, Sečtělost, Neohroženost a Mírumilovnost). Do jaké z frakcí byste patřili a do které byste chtěli? Já teda nevím. Moc se mi příběh líbil. Doporučuju :)

kkzk11

Opravdu úžasná kniha. Doporučuji!

baacinka

První půlka mi připadala jako odvar Hunger Games. Druhá půlka byla jako Fifty Shades of Grey bez sexu. Na chvíli mě to strhlo, mělo to spád, ale ty nepříliš uvěřitelné a veskrze ploché postavy mě vlastně vůbec nezajímají, takže druhý díl číst nebudu. Ale tak na tři hvězdičky to má, no...

Gagarinuvbratr

Tešil som sa na poriadnu sci-fi a dostal som pubertálne telenovelu s ukňouranou hlavnou hrdinkou. Hlúposť.

4ka

Nejlepší kniha na světě,a film je úplně nejlíp spracovaný

DracoMalfoy

Ačkoliv dávám 4 hvězdy, knize chybí jen velmi málo abych dala 5. Doufám že to příští díl vytáhne. Líbila se mi, jenom mi Čtyřka občas přišel trošku otravnej.

Jája92

Prvním dílem jsem byla nadšená, zajímavé téma i zpracování.

anna246

První díl této série jsem četla několikrát, a pokaždé jsem ho přečetla tak rychle, že jsem na konci byla vždycky smutná, že už je konec. Protože je to vlastně jediná kniha, co se mi od autorky líbila..

katka639

Miluju film a teď miluju i knihu. Naprosto splnila moje očekávání. Četla se úplně sama. Doporučuji.

EngliTer

Jako nebylo to špatné, ale něco mi tam chybělo.

Babsy

Pro mě první díl nejlepší, čtivý a napínavý..dobře rozjeto. Na další díly jsem byla zvědavá, ale všeho všudy to šlo z kopce dolů. Celá serie neurazí a ten svět i postavy mě bavili moc, ale nečekejte zázraky.

Iny

Přečteno dá se říct jedním dechem... Nevím jestli je výhoda, že jsem první viděla film, ale řekla bych, že ano. Díky tomu se mi divergence četla sama. Ovšem být to obráceně asi bych dala nižší hodnocení... Jinak u mě za dobře s ohledem na to, že těmto tématům fandím. ☺

antiutopie výcvik zfilmováno pro dívky smrt láska emoce pro dospívající mládež (young adult) postkatastrofická

Veronica Roth

Veronica Roth