Divergence

Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti – Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou – obojí mít nemůže…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117803/povstalecka-trilogie-divergence-gVh-117803.jpg 4.43854

Povstalecká trilogie (1.)

Divergent (2011)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

kaca3606

asi nejsem cílová skupina, začátek byl hroznej, prostředek ušel ale konec byl zase děs

nai.ivka

Rozdělení tohohle vymyšleného světa mi bylo od začátku krajně nesympatické.

Aríka

Tuto knihu jsem si chtěla koupit původně místo "Hunger Games", ale přeci jen jsem raději sáhla po HG, věděla jsem proč. Ačkoliv kniha není to samé, co HG, musím říct, že mi silně přípomínala výše zmíněné (možná to bude tím, že jsem HG četla dříve). Kniha je jistě dobře napsaná, je čtivá, poutavá, měla jsem ji hned přečtenou. Popisy také nejsou k zahození. Hlavní postavy mi byly v rámci možností sympatické. Kniha si ode mě vsloužila 3 hvězdičky, protože se mi více líbí HG a příběh "Divergence" mě moc neoslovil, nemám v plánu číst další díly.

Honsova58

Za mě skvělá kniha a také film, i když Tris nemám moc ráda, tento svět rozdělený na frakce se mi zalíbil.

juni

Do této knížky jsem se zamilovala a i do filmu. Je zvláštní jak jsou rozdělení do pěti frakcí (Odevzdanost, Upřímnost, Sečtělost, Neohroženost a Mírumilovnost). Do jaké z frakcí byste patřili a do které byste chtěli? Já teda nevím. Moc se mi příběh líbil. Doporučuju :)

kkzk11

Opravdu úžasná kniha. Doporučuji!

baacinka

První půlka mi připadala jako odvar Hunger Games. Druhá půlka byla jako Fifty Shades of Grey bez sexu. Na chvíli mě to strhlo, mělo to spád, ale ty nepříliš uvěřitelné a veskrze ploché postavy mě vlastně vůbec nezajímají, takže druhý díl číst nebudu. Ale tak na tři hvězdičky to má, no...

Gagarinuvbratr

Tešil som sa na poriadnu sci-fi a dostal som pubertálne telenovelu s ukňouranou hlavnou hrdinkou. Hlúposť.

4ka

Nejlepší kniha na světě,a film je úplně nejlíp spracovaný

DracoMalfoy

Ačkoliv dávám 4 hvězdy, knize chybí jen velmi málo abych dala 5. Doufám že to příští díl vytáhne. Líbila se mi, jenom mi Čtyřka občas přišel trošku otravnej.

Jája92

Prvním dílem jsem byla nadšená, zajímavé téma i zpracování.

anna246

První díl této série jsem četla několikrát, a pokaždé jsem ho přečetla tak rychle, že jsem na konci byla vždycky smutná, že už je konec. Protože je to vlastně jediná kniha, co se mi od autorky líbila..

katka639

Miluju film a teď miluju i knihu. Naprosto splnila moje očekávání. Četla se úplně sama. Doporučuji.

EngliTer

Jako nebylo to špatné, ale něco mi tam chybělo.

Babsy

Pro mě první díl nejlepší, čtivý a napínavý..dobře rozjeto. Na další díly jsem byla zvědavá, ale všeho všudy to šlo z kopce dolů. Celá serie neurazí a ten svět i postavy mě bavili moc, ale nečekejte zázraky.

Iny

Přečteno dá se říct jedním dechem... Nevím jestli je výhoda, že jsem první viděla film, ale řekla bych, že ano. Díky tomu se mi divergence četla sama. Ovšem být to obráceně asi bych dala nižší hodnocení... Jinak u mě za dobře s ohledem na to, že těmto tématům fandím. ☺

pipa36

S touto knihou jsem měla do té doby neviděný problém - ich forma v přítomně-budoucím čase... Z tohoto důvodu jsem začínala asi na 3×, ale nakonec jsem si zvykla a knihu jsem se zájmem dočetla. Kvůli již zmíněnému stylu psaní ("...Přejdu ke stolu a sednu si na první židli, kterou uvidím. Jím vlastně ani nevím co...") dávám 3 hvězdy.

Julinka679

Když vidím knihu, která patří do sekce "Pro děti a mládež" tak se vždy zamyslím jestli si ji vážně chci přečíst a nebude to pro mě prostě moc "teen". V tomto případě se rozhodně o žádný přešlap nejedná. Vtáhne vás do děje a už za pár dní držíte v ruce přečtenou knihu. Divergence má velmi zajímavý děj, postavy i zápletky. Rozhodně doporučuji i dospělým (ne vždy jsou knihy "Pro děti a mládež" jen pro děti a mládež) ;-) Filmové zpracování se mi v tomto případě také velmi líbilo (což moc nebývá zvykem) ale kniha je kniha :D :-)

bareva

Kniha je velmi čtivá. Stačily mi jen dva dny. :) Určitě je lepší než film, ale výjimečně musím pochválit i film. Tris a Tobias patří mé oblíbené knižní páry. :)

Kaak

Z této knihy jsem naprosto unesená a řekla bych, že kniha je lepší než film. Jako první jsem viděla film, díky tomu jsem si lépe představila hlavni postavy. Láska mezi Tris a Čtyřkou je neuvěřitelná a naprosto me dostaly některé pasáže. Knihu jsem přečetla během jednoho dne. Všem velmi doporučuju. ❤❤

Bustedka

Na to jak jsem si musela, že to bude kravina, tak to bylo docela dobré :-) tak snad další díly nebudou o mnoho horší, jak jsem většinou zvyklá

Rea1307

Když jsem četla knihu poprvé, byla jsem jí přímo unesena. Když jsem jí četla podruhé a pak potřetí, okouzlení už nebylo takové.. Nicméně, kniha pořád patří k mým oblíbeným.. Moc se mi líbila myšlenka frakcí, ale doufám, že takováhle budoucnost nebude..

4laras
28.12.2017

Kniha se mi líbila, ale abych pravdu řekla, dala bych přednost filmu.
Mělo to nápad, ale na papíře to nevypadalo tak dobře...

ronniejohns
27.12.2017

Všichni mi říkali, že se vlastně jedná o kopírku Hunger Games. Přesto jsem byla zvědavá a knihu si přečetla. Ještě, než z toho byl film. Nebylo to vůbec špatné, oproti Hunger Games sice nic moc, ale když nebudete srovnávat, vlastně je to celkem dobré. Vše mi zkazil konec, kvůli kterému tedy vlastně netuším, k čemu nám bylo těch několik set stran, kdy se hlavní postava snaží ve své frakci udržet, když mají být najednou svrženy. Nápad dobrý, zpracování se mi až tolik nelíbí.

Tánička11
20.12.2017

Někdy jsem se musela zastavit a sama sebe napomínat, abych se vzpamatovala a přiznala si že to je jenom příběh a ne můj život, že to nemusím tolik prožívat. Jsem ráda, že jsem si přečetla tu knížku a nestála jen v roli diváka filmu, protože ten je oproti knize příšernéj. Ale i přesto bych nemohla knize dát plný počet hodnocení, ani nevím vlastně proč možná, že prostě na to nemá.

Peslik
04.12.2017

Dva roky jsem tuto knihu odkládala s tím, že toto asi nikdy nepřečtu a ono to bylo dost dobré, takové oddychové, napínavé i romantické. Prostě takové, jak jsem si knihu na šedivé dny představovala.

komin347
23.11.2017

Jako první jsem viděla film, takže kniha se už odehrávala s herci z filmu, o to bylo čtení zajímavější. Rozhodně nejpovedenější díl z celé trilogie.

Bekerče
18.11.2017

První díl mě naprosto uchvátil!

Mruskulka
17.11.2017

Jako první jsem viděla film, ten se mi líbil a konečně došlo i na knihu a jsem nadšená. Takové knihy mám moc ráda, zajímavý děj a jednoduché čtení.

Anet14
15.11.2017

Popravdě mě kniha velmi zklamala. Od některých postav až po celé zformulivání knihy. Sice byly části kde jste se opravdu začetli, ale někdy jste měli sto chutí hlavní hrdinku uškrtit a knížku zpálit. Bohužel po dlouhém přemýšlením jsem se rozhodla, že na neurčenou dobu triologi Povstalecká z knihovny viloučím.