Divergence

Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti – Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou – obojí mít nemůže…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117803/povstalecka-trilogie-divergence-gVh-117803.jpg 4.43921
Série:

Povstalecká trilogie (1.)

Originální název:

Divergent (2011)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (730)

Přidat komentář
Ajda300
19. srpna

Hledala jsem něco v podobném stylu jako Hunger Games a narazila jsem na tohle. Příběh byl úžasný a moc mě zaujal.

ivič
18. srpna

Celkem hezké, ale nijak originální. Něco jako frakce je i v Hunger games a Selekci
(například) a je v podstatě jasné, že to nemůže fungovat. Charaktery postav nebyly nic moc a hlavní hrdinka mi dost lezla na nervy. Podle mě se to propaguje zbytečně moc.

lumiyeu
13. srpna

Vsechny tri knihy cele serie mely neco do sebe a vsechny me bavily. Obcas mel clovek sice pocit, ze cte uz tolikrat ohrany pribeh, ze by knizku nejradsi odlozil. Vzdycky jsem se pres tyto cast dostala a docetla do uplneho konce cele serie. Konec jako takovy me velice zklamal. Spousta snahy a vlastne pro nic. Ale kdyz vsechny stripky skladacky pridate k sobe je v tomto pribehu jista sila a neco co Vas nuti premyslet. Za me super pribeh s trochu depresivnim koncem a misty az moc obycejnym pribehem, ale jako celek naprosta spokojenost a precteno vlastne jednim dechem.

Cartyra
13. srpna

Trošku jsem se bála pouštět do knihy, když jsem viděla film, zvlášť když ho řadím do skupiny oblíbených, ale naštěstí se tvůrci filmu rozhodli moc nevybočovat od knižní předlohy, na rozdíl od dalších dílů a Divergence je skvělá v obou verzích.

Terka72
04. srpna

Kniha žánru young-adult už příliš nečtu, ale tahle série se mně líbila. Byla čtivá, zajímavá a svět frakcí mně přišel originální.

Tilikum
04. srpna

To jsem sáhl vedle! Ale asi je to moje chyba, kniha je vyloženě pro děti, nevím proč jsem očekával pravověrné sci-fi, možná podle obálky, anebo je to tím, že jsem namlsaný Burešovým Impériem. Nedočetl jsem a nebudu hodnotit.

zdenaR
19. července

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy, a i když toto není žánr, který běžně čtu, byla jsem mile překvapená. Doporučuji :-)))

BojácnéKuře
08. července

Po přečtení úplně nevím, co si o knize mám myslet. Když to vezmu popořádku, nápad, co se týče frakcí, mi teď příjde úplně zbytečný. I přes veškerou snahu, válce a násilí nezabránili. Postavy mi vůbec nepříšly sympatické a hlavní hrdinka už vůbec ne. Přišla mi nerozhodná a hrozně sobecká. Celý tento svět je pro mě takový umělý, nepřirozený. Není možné, aby se lidé rozdělili mezi 5 "vlastností", které budou vyznávat a jakmile bude někdo vyčnívat, tak ho odprásknou jako nějakou zvěř. Moc mě nezajímá, jak to skončí, proto v dalších dílech pokračovat nebudu.

Gabux
17. června

Tak tohle šílenství mě očividně minulo. Za mě to je jeden z těch příkladů sérií, kde je skvělá myšlenka, ale zpracování nic moc.

Francesca14
12. června

Samotná série nepatří mezi mé favority, podobně jako u Hunger Games mě druhý díl bavil míň a třetí už vůbec, ale ten první s radostí čtu opakovaně. Mám ráda celý ten proces jejího zvykání si v nové frakci, stejně tak si užívám Čtyřku a to, co mezi nimi postupně vzniká. Kniha je čtivá, se zajímavou myšlenkou a s dobrou zápletkou, má napínavý konec a sympatickou, ale přesto poměrně reálnou postavu. Škoda, že další díly už mě tak nezaujaly, protože samotný svět té knihy měl potenciál a Divergenci mám vážně ráda i přesto, že když jsem ji před několika lety četla poprvé, přišla mi moc krutá a nebavila mě.

verulinka20
07. června

Na to, že nečtu fantasy (a že už nejsem moc young-adult čtenář), tak se mi četla velice dobře a určitě přečtu i zbylé díly do této série.

kaca3606
19. května

asi nejsem cílová skupina, začátek byl hroznej, prostředek ušel ale konec byl zase děs

nai.ivka
15. dubna

Rozdělení tohohle vymyšleného světa mi bylo od začátku krajně nesympatické.

Aríka
09. dubna

Tuto knihu jsem si chtěla koupit původně místo "Hunger Games", ale přeci jen jsem raději sáhla po HG, věděla jsem proč. Ačkoliv kniha není to samé, co HG, musím říct, že mi silně přípomínala výše zmíněné (možná to bude tím, že jsem HG četla dříve). Kniha je jistě dobře napsaná, je čtivá, poutavá, měla jsem ji hned přečtenou. Popisy také nejsou k zahození. Hlavní postavy mi byly v rámci možností sympatické. Kniha si ode mě vsloužila 3 hvězdičky, protože se mi více líbí HG a příběh "Divergence" mě moc neoslovil, nemám v plánu číst další díly.

Honsova58
02. dubna

Za mě skvělá kniha a také film, i když Tris nemám moc ráda, tento svět rozdělený na frakce se mi zalíbil.

juni
31. března

Do této knížky jsem se zamilovala a i do filmu. Je zvláštní jak jsou rozdělení do pěti frakcí (Odevzdanost, Upřímnost, Sečtělost, Neohroženost a Mírumilovnost). Do jaké z frakcí byste patřili a do které byste chtěli? Já teda nevím. Moc se mi příběh líbil. Doporučuju :)

kkzk11
22. března

Opravdu úžasná kniha. Doporučuji!

baacinka
10. března

První půlka mi připadala jako odvar Hunger Games. Druhá půlka byla jako Fifty Shades of Grey bez sexu. Na chvíli mě to strhlo, mělo to spád, ale ty nepříliš uvěřitelné a veskrze ploché postavy mě vlastně vůbec nezajímají, takže druhý díl číst nebudu. Ale tak na tři hvězdičky to má, no...

Gagarinuvbratr
07. března

Tešil som sa na poriadnu sci-fi a dostal som pubertálne telenovelu s ukňouranou hlavnou hrdinkou. Hlúposť.

4ka
06. března

Nejlepší kniha na světě,a film je úplně nejlíp spracovaný

DracoMalfoy
03. března

Ačkoliv dávám 4 hvězdy, knize chybí jen velmi málo abych dala 5. Doufám že to příští díl vytáhne. Líbila se mi, jenom mi Čtyřka občas přišel trošku otravnej.

Jája92
22. února

Prvním dílem jsem byla nadšená, zajímavé téma i zpracování.

anna246
16. února

První díl této série jsem četla několikrát, a pokaždé jsem ho přečetla tak rychle, že jsem na konci byla vždycky smutná, že už je konec. Protože je to vlastně jediná kniha, co se mi od autorky líbila..

katka639
06. února

Miluju film a teď miluju i knihu. Naprosto splnila moje očekávání. Četla se úplně sama. Doporučuji.

EngliTer
03. února

Jako nebylo to špatné, ale něco mi tam chybělo.

Babsy
30. ledna

Pro mě první díl nejlepší, čtivý a napínavý..dobře rozjeto. Na další díly jsem byla zvědavá, ale všeho všudy to šlo z kopce dolů. Celá serie neurazí a ten svět i postavy mě bavili moc, ale nečekejte zázraky.

Iny
26. ledna

Přečteno dá se říct jedním dechem... Nevím jestli je výhoda, že jsem první viděla film, ale řekla bych, že ano. Díky tomu se mi divergence četla sama. Ovšem být to obráceně asi bych dala nižší hodnocení... Jinak u mě za dobře s ohledem na to, že těmto tématům fandím. ☺

pipa36
25. ledna

S touto knihou jsem měla do té doby neviděný problém - ich forma v přítomně-budoucím čase... Z tohoto důvodu jsem začínala asi na 3×, ale nakonec jsem si zvykla a knihu jsem se zájmem dočetla. Kvůli již zmíněnému stylu psaní ("...Přejdu ke stolu a sednu si na první židli, kterou uvidím. Jím vlastně ani nevím co...") dávám 3 hvězdy.

Julinka679
24. ledna

Když vidím knihu, která patří do sekce "Pro děti a mládež" tak se vždy zamyslím jestli si ji vážně chci přečíst a nebude to pro mě prostě moc "teen". V tomto případě se rozhodně o žádný přešlap nejedná. Vtáhne vás do děje a už za pár dní držíte v ruce přečtenou knihu. Divergence má velmi zajímavý děj, postavy i zápletky. Rozhodně doporučuji i dospělým (ne vždy jsou knihy "Pro děti a mládež" jen pro děti a mládež) ;-) Filmové zpracování se mi v tomto případě také velmi líbilo (což moc nebývá zvykem) ale kniha je kniha :D :-)

bareva
23. ledna

Kniha je velmi čtivá. Stačily mi jen dva dny. :) Určitě je lepší než film, ale výjimečně musím pochválit i film. Tris a Tobias patří mé oblíbené knižní páry. :)