Povídky nebožtíka Ivana Petroviče Bělkina

Povídky nebožtíka Ivana Petroviče Bělkina https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26883/mid_povidky-neboztika-ivana-petrovice-b-cyn-26883.jpg 4 13 2

Slavné Puškinovy povídky, jež se staly předznamenáním ruského literárního realismu. Krátká sbírka obsahuje 5 povídek, jejichž fiktivním autorem je jakýsi venkovský šlechtic Ivan Petrovič Bělkin. Jejich náměty jsou ryze romantické příběhy soubojů a nešťastných lásek, v jednom případě dokonce hororová "hostina mrtvých", styl povídek je ale věcný, úsporný a jemně ironický. Tím Puškin v tomto díle připomíná a předchází pozdější ruské literární velikány, zejména A.P.Čechova. Tento text byl zkopírován ze serveru: http://www.cesky-jazyk.cz/ctenarsky-denik/alexandr-sergejevic-puskin/belkinovy-povidky-2.html#ixzz4KKk1OHmk Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Odeon

Повести покойного Ивана Петровича Белкина

ZuzziŠ
01.07.2018 5 z 5

Co se týče romatického děje, tak povídky dle mého názoru děj postrádají zcela. Co se týče ironického jazyka, tak, bohužel, při luštění obrázků jsem číst mezi řádky úplně nedokázala, ale ano, sem tam, nějaká ironie vyplavala i na mě.
Těch pět hvězdiček je pro mě. Že jsem přečetla první rusky psanou knihu. Za odměnu.

Dep8
15.09.2016 4 z 5

Puškinovo umění vystavět povídku jakoby z ničeho, z pouhého kuriózního a v podstatě anekdotického námětu je pro mě záhadou. Přesnost a stručnost jsou hlavní přednosti jeho prózy, vyžaduje myšlenky a opět myšlenky - bez nich není sebebrilantnější vyjádření k ničemu.