Piková dáma a jiné povídky

Obsahuje povídky:

2.  Dubrovskij
3.  Piková dáma
4.  Kyrdžali
5.  Kapitánská dcerka

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87007/pikova-dama-a-jine-povidky-87007.jpg 3.974
Literatura světová, Povídky
Vydáno, Svět sovětů

Kniha Piková dáma a jiné povídky

Radka1911

Od Alexandra Sergejeviče Puškina pro mne byl top Evžen Oněgin, tuto sbírku povídek jsem měla jako povinnou četbu k maturitě a při jejím čtení jsem nijak netrpěla.

gubesh
04.12.2019

Má první zkušenost s ruským romantismem. Musím přiznat, že jsem ohromen ladným čistým jazykem. Úchvatnou skladbou děje, jenž přirozeně a napínavě eskaluje s překvapivou zápletkou. Poslední povídka (Kapitánská dcerka) je asi nejlepší povídka, co jsem kdy četl. Kombinuje se v ní vše, co jsem už popsal, ale tentokrát dotaženo v dokonalost. Umělecký a emotivní dojem z ní zůstane silný.
Nechtěl bych zapomenout ocenit popis ruských reálií a Pugačovova povstání i kvalitní překladatelskou práci Bohumila Mathesia.

Hrděbor
20.10.2018

Příjemné počtení.

adam5955
15.08.2017

Tady neni co psat, je to klasika. Clovek se musi zamyslet nad tim, ze dej je vymysleny, ale popisovana spolecnost a chovani v danych situacich se drzi faktu z te doby... a to mi prijde neskutecne. Maticka Rus byla vzdy velmi specificka

Dep8
22.09.2016

Soubor povídek jednoho z velikánů romantismu, v příbězích z carského Ruska se dočkáme všech typických artiklů hrdosti, odvahy a lásky. Za sebe říkám že mě nejvíc oslovila povídka Výstřel a Kapitánská dcerka. Četlo se lehce a pro fanoušky ruských klasiků je to příjemná povinnost. Můžu jen doporučit...

bob9249
06.07.2016

Kapitanska dcerka urcite stoji za precteni.
Ostatni povidky me prilis nezaujaly...

lapagerie
20.06.2016

K Puškinovi jsem se vrátila až nyní, po delší (blíže neurčené :) ) době od ukončení studií na gymnáziu. A až teď v jeho povídkách dokážu najít to, co mi jako středoškolačce unikalo. Čtivé povídky, ze kterých dýchá podstata ruské povahy.

Turmee
11.06.2016

Klasika, ke které jsem se dostala až teď. Piková dáma byla super, Kapitánská dcerka taky a ostatní povídky nebyly o nic horší. Neotřelý styl povídek, které mají něco do sebe i v dnešní době. Jenom ta ruská jména mi občas dělala problém :D

Černočerná tma
Černočerná tma